Presun financii na Slovensko

Banky, bankové účty, presun financií na SK, otvorenie účtu v UK banke...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
Rado
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 6
RegistrovanýCOLON Str Apr 07, 2004 10:15 am

Presun financii na Slovensko

Poslať od Rado » Ned Máj 23, 2004 5:33 pm

Caute, zaujimalo by ma ake su moznosti najrychlesieho presunu financnych prostriedkov na Slovensko pri minimalnych poplatkoch (Bankovy prevod napr. HSBC / Tatrabanka), seky Western Union alebo??
Hotovost v GPB ako cenny list?

julob
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 14
RegistrovanýCOLON Sob Máj 22, 2004 1:33 pm
CONTACTCOLON

seky

Poslať od julob » Uto Júl 13, 2004 3:36 pm

zaujimalo by ma, ci mi slovenska banka preplati sek vystaveny anglickou bankou, alebo popripade ci existuje nejaky medzinarodny sek, ktory mi perplatia hocikde???

Hunter
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 82
RegistrovanýCOLON Ned Apr 11, 2004 9:57 am
BydliskoCOLON Praha
CONTACTCOLON

Poslať od Hunter » Uto Júl 13, 2004 8:36 pm

sek urcite, ale trva im to... ja dostavam peniaze sekom z Kanady a trva to 2 -3 tyzdne, kym to overia...
Peter.

Sukino
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 18
RegistrovanýCOLON Pon Jún 07, 2004 12:21 pm

Poslať od Sukino » Pon Júl 26, 2004 2:53 pm

tak niekto, kto vie s osobnej skusenosti, ako sa mi to najlepsie oplati?
zobrat libry a zamenit na Slovensku na Eur/Sk, alebo zamenit vo VB za Eur, alebo poslat na ucet ??

Marc
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3
RegistrovanýCOLON Sob Júl 24, 2004 8:35 pm

Poslať od Marc » Uto Júl 27, 2004 11:15 am

Pred rokom som bol v Kosiciach a pred hotelom Slovan bolo hned niekolko ludi ktori menili Libri na cokolvek a za lepsi nez oficialny kurz rozdiel nebol velky ale ked sa vezme do uvahy ze sa neplati ani manipulacny poplatok tak to bolo aspon na obed zadarmo.

Osobne potrebujem poslat ludom relatyvne male sumi 20 az £50 cez vsetky banky je to komplikovane a stoji to okolo £9 co radsej pridam k sume nez by som to platil banke. Niekedy neostava nic ine len dat bankovku do dopisu a dufat ze cely dopis niekto neukradne co sa mi tiez stalo niekolko krat. Niektori zamestnanci posty ked vidia ze starsi ludia dostavaju dopisi zo Zapadu obcas skontroluju obsah. Je to dilema. Som presvedceny ze je tu mnoho ludi ktori bi radi poslali nejaky maly prispevek pribuznym rodicom ci priatelke atd a maju ten isty problem tiez som zvedavy na skusenosti inych

lubo
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 373
RegistrovanýCOLON Str Apr 07, 2004 12:10 am
BydliskoCOLON SW1A 1AA
CONTACTCOLON

Poslať od lubo » Ned Máj 29, 2005 2:17 am

Mozno toto niekomu pomoze: www.moneybookers.com je nieco ako paypal, daju sa cez to posielat peniaze po celom svete. Vyhoda je, ze to funguje aj na Slovensku. Poplatky za prevod su velmi vyhodne, ak som to spravne spocital, malo by to stat £1.80. Staci mat ucet v UK a na SK, ale da sa prevadzat aj z kreditnej karty (+extra poplatok 3% zo sumy). Navyse, su regulovani FSA, takze by tom malo byt aj celkom bezpecne.

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Ned Máj 29, 2005 9:13 am

Marc píšeCOLONPred rokom som bol v Kosiciach a pred hotelom Slovan bolo hned niekolko ludi ktori menili Libri na cokolvek a za lepsi nez oficialny kurz rozdiel nebol velky ale ked sa vezme do uvahy ze sa neplati ani manipulacny poplatok tak to bolo aspon na obed zadarmo.
Aj na tomto fore je niekolko ludi, ktorych nalakali vyhodne kurzy vekslakov. Jedna prisla o 40 tisic, dalsia o nieco menej... Rozhodne neodporucam.

speccyman
Member
Member
PríspevkyCOLON 53
RegistrovanýCOLON Ned Okt 24, 2004 11:02 pm
BydliskoCOLON Edgware, London
CONTACTCOLON

este link pre aktualne kurzy

Poslať od speccyman » Uto Máj 31, 2005 12:47 pm

aktualne denne kurzy bank http://www.openiazoch.sk/produkty/kl/vyber.asp - meni sa to kazdy den, najvyhodnejsie z toho vychadza Komercni Banka a HVB banka, aj ked ja osobne menim libry na koruny v sukromnych zmenarnach ale nie v BA, tam som kupodivu zistil ze sukromne zmenarne maju horsie kurzy ako banky :) have a nice day

BUTTON_POST_REPLY