KURZ LIBRY A KORUNY

Banky, bankové účty, presun financií na SK, otvorenie účtu v UK banke...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
michal
Knows Something
Knows Something
PríspevkyCOLON 134
RegistrovanýCOLON Ned Nov 21, 2004 8:21 pm

KURZ LIBRY A KORUNY

Poslať od michal » Pia Jan 18, 2008 10:08 pm

Zdar,co hovorite na kurz koruny a libry?
co si myslite ma este zmysel zamienat libru na koruny alebo uz zamienat na euro?

dik.

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655
RegistrovanýCOLON Uto Feb 07, 2006 12:40 pm
BydliskoCOLON Reinach BL, Switzerland

Re: KURZ LIBRY A KORUNY

Poslať od xaxa » Pia Jan 18, 2008 11:13 pm

michal píšeCOLONZdar,co hovorite na kurz koruny a libry?
co si myslite ma este zmysel zamienat libru na koruny alebo uz zamienat na euro?

dik.
podla mna je to uplne jedno. Co usetris na prevode z korun na euro (judgment day) o to by si prisiel pri spevnovani koruny k euru. Bezpecnejsie vsak bude asi prevadzat priamo na euro.

Hlavne si treba dat pozor na to aky kurz bude stanoveny na prevod koruny na euro v roku 2009. Ci to bude pri trhovom kurze (co by bolo logicke), alebo pri kurzovej parite (ako sa to stalo u ostatnych krajin, t.j. kurz horsi o cca 2 Sk/EUR).

Neviem ako vy ale ja buduci tyzden poziadam svojho bankara aby mi vytvoril ucet v euro a tam vo vhodnej chvili koruny prevediem.

Pozor ale na to, ze toto treba urobit este kym bude zname ci sa bude zamienat podla parity, lebo v tom momente zacne trhovy kurz konvergovat k parite, t.j. ako to tak vyzera bude to prudke oslabenie koruny. Podla mna na toto oslabenie hra NBS kedze nic nerobi proti posilnovaniu voci EUR.

Takze tolko konspiracna teoria.

Katka26
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 119
RegistrovanýCOLON Str Mar 09, 2005 2:45 pm
BydliskoCOLON Rugby

Poslať od Katka26 » Sob Jan 19, 2008 12:48 am

xaxa, chcem sa spytat, ci by nebolo tiez celkom ok, ked si otvorym euro ucet tu v uk a libry si prevediem na euro ucet alebo je to uplne jedno ci tu teraz alebo doma. Diky

mijak
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 92
RegistrovanýCOLON Štv Apr 26, 2007 11:28 pm
CONTACTCOLON

Poslať od mijak » Uto Feb 26, 2008 9:41 am

A nebo dalsi reseni je se na nejake vymeny penez vykaslat, nechat si libry a zustat tady :)

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655
RegistrovanýCOLON Uto Feb 07, 2006 12:40 pm
BydliskoCOLON Reinach BL, Switzerland

Poslať od xaxa » Uto Feb 26, 2008 10:36 am

Katka26: je to uplne jedno kde ten euro ucet otvoris. Ja by som drzal vacsie ciastky v euro, pripadne v rozumnej investicii.

Momentalne je uz najlepsie co najviac £££ rozhadzat kym maju nejaku hodnotu a to aj robim...

pankac
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 306
RegistrovanýCOLON Str Feb 23, 2005 10:05 pm
BydliskoCOLON Twickenham

Poslať od pankac » Uto Feb 26, 2008 11:22 am

xaxa píšeCOLONKatka26: je to uplne jedno kde ten euro ucet otvoris. Ja by som drzal vacsie ciastky v euro, pripadne v rozumnej investicii.
Momentalne je uz najlepsie co najviac £££ rozhadzat kym maju nejaku hodnotu a to aj robim...
hm, nechce sa mi verit, ze by to bolo take zle... kurz gbp/eur sa sice dost zmrvil, ale posledne dva mesiace je stabilny.. a uroky su vyrazne v prospech gbp

ubeno
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 377
RegistrovanýCOLON Sob Nov 12, 2005 10:22 pm
BydliskoCOLON naspat v Bratislave

Poslať od ubeno » Uto Feb 26, 2008 12:12 pm

pankac píšeCOLON
xaxa píšeCOLONKatka26: je to uplne jedno kde ten euro ucet otvoris. Ja by som drzal vacsie ciastky v euro, pripadne v rozumnej investicii.
hm, nechce sa mi verit, ze by to bolo take zle... kurz gbp/eur sa sice dost zmrvil, ale posledne dva mesiace je stabilny.. a uroky su vyrazne v prospech gbp
Presne to som chcel napisat. GBP <-> EUR sa naposledny vyrazne pohol na prelome 07/08 a odvtedy je viac menej stabilny - ktovie na ako dlho. Sucasne zmeny GBP <-> SKK su dane dalsim posilnovanim koruny voci euru.

Takze z tohto pohladu neviem ci ma vyznam tlacit GBP do EUR.

qth
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 521
RegistrovanýCOLON Sob Mar 25, 2006 2:24 am
BydliskoCOLON Reading

Poslať od qth » Uto Feb 26, 2008 12:34 pm

ubeno píšeCOLON
pankac píšeCOLON
Presne to som chcel napisat. GBP <-> EUR sa naposledny vyrazne pohol na prelome 07/08 a odvtedy je viac menej stabilny - ktovie na ako dlho. Sucasne zmeny GBP <-> SKK su dane dalsim posilnovanim koruny voci euru.

Takze z tohto pohladu neviem ci ma vyznam tlacit GBP do EUR.

No momentalne je asi najvhodnesjie menit GBP na koruny kedse tie asi este pojdu hore, ale pevne dufam ze uz nie dlho. Uz sa neviem dockat eura na SVK ked mi konecne prestane padat plat, kedze kurz GBP - EUR je priblizne rovnaky

ubeno
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 377
RegistrovanýCOLON Sob Nov 12, 2005 10:22 pm
BydliskoCOLON naspat v Bratislave

Poslať od ubeno » Uto Feb 26, 2008 1:11 pm

qth píšeCOLONNo momentalne je asi najvhodnesjie menit GBP na koruny kedse tie asi este pojdu hore, ale pevne dufam ze uz nie dlho. Uz sa neviem dockat eura na SVK ked mi konecne prestane padat plat, kedze kurz GBP - EUR je priblizne rovnaky
GBP <-> EUR sa tiez meni, GBP systematicky klesa uz niekolko rokov. Dufam, ze sa to konecne zastavi. Obavam sa ze tento vyvoj bude dalej pokracovat.

Co sa tyka EUR <-> SKK, tak koruna tancuje ako si londynske banky zmyslia, neviem ci aktualny kurz odraza realitu. V kazdom pripade dolezite je aky bude konverzny kurz. Ak bude slaby (teda blizko akutalnej centralnej parity) ocakava sa vysoka inflacia v nasledujucom obdobi. Naopak ak bude silny (povedzme ako je teraz) tak ta inflacia by mala byt slabsia.

Tak ci tak to bude v nas neprospech.

krtek
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 762
RegistrovanýCOLON Uto Aug 07, 2007 2:47 pm
BydliskoCOLON London HA2

Poslať od krtek » Uto Feb 26, 2008 3:03 pm

Na jednu stranu me to taky vadi, ale na druhou stranu se uz tesim az za par let (no spise vice nez par let :-) pojedu z anglie domu nejen proto ze je to MOJE zeme a mam ji rad, ale i proto ze si tak nakonec vydelam vice nez tady v anglii :-)

Je ted dlouhodobejsi trend ze anglicke hospodarstvi je v recesi a podle ekonomu jeste delsi dobu bude, kdezto ceska a slovenska ekonomika ma hodne silny rostouci charakter a snad to jeste delsi dobu vydrzi.

BUTTON_POST_REPLY