money refund

Banky, bankové účty, presun financií na SK, otvorenie účtu v UK banke...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
RegistrovanýCOLON Pia Mar 03, 2006 1:31 pm
BydliskoCOLON BA - Petrzalka/Southsea
CONTACTCOLON

money refund

Poslať od kazisvet » Pon Feb 18, 2008 10:59 pm

v bankovom sektore skuseni, vedeli by ste mi vyriesit mensi "problemik"? Planoval som ist so svojim svokrom na footbal tento vikend v sobotu (tottenham vs chelsea), tak som si cez net objednal 2 listky, za ktore som UK kreditkou zaplatil celkom slusnu ciastku.

Zapas bol vsak prelozeny, o com ma vsak moj ticket master (theonlineticketshop.com) neracil vobec informovat, samozrejme ani mi poslat zakupene listky. tymto im nechcem robit reklamu, ak, tak len negativnu, pretoze sa neunuvaju vobec komunikovat, co sa mi ani trochu nepaci.

Kedze by som nerad isiel na nejaky iny termin (mal byt to byt asi 19. marec, cize v obdobi, kedy su neviem preco, letenky najdrahsie, skoro ako na vianoce, chcel by som od nich vymamit svoje peniaze spat, ale neviem ako.

Uvedena spolocnost na moje emaily absolutne nereaguje, takze skusim nejak phonovat ci to pomoze, ale chcel by som vas poprosit o radu, co robit, ked od nich nedostanem ani listky ani peniaze.
Su sice poisteni vo svojich T&C, ze nie su zodpovedni za zmeny datumu, miesta a pod., ale myslim, ze ked mi nedodali objednanu sluzbu (listky na footbal, ktory bude teraz v sobotu), tak by mi mali peniaze vratit.

Skusal som to konzultovat s mojimi anglickymi znamim a ti mi poradili, ze sa mam obratit na svoju banku, aby mi vratila peniaze. Ale to sa mi zda trosku scestne, co ma banka do mojich vztahov medzi ticket master-om a mnou.

Poradite niekto prosim co robit,a by som nezmeskal, nejake UK terminy, do ktorych musim urobit procesne kroky smerujuce k vrateniu penazi?

Ginuska, to je urcite tvoja parketa, neporadis?

Dakujem vsetkym vopred za poskytnute nazory a rady.
nerob inym to, co nechces, aby ini robili tebe :)

andrejg
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 17
RegistrovanýCOLON Str Sep 08, 2004 9:48 am
BydliskoCOLON Coventry

Poslať od andrejg » Uto Feb 19, 2008 1:00 am

...ja som mal podobny problem pri zapase na Aston Ville. Tiez bol zapas, na ktory som mal objednane listky prelozeny na iny termin, ktory mi nevyhovoval. Isiel som do ticket office na stadione a tam mi vratili peniaze. Ibaze ja som si tie listky objednaval na stranke Aston Villy a nie cez ticketmaster. Myslim si, ze Ti tie listky poslu este tento tyzden, lebo oni ich zvyknu posielat tri dni pred udalostou. Ak ich budes mat, skus ich vratit na stadione alebo dalsia moznost je predat ich na e-bayi.

mcc
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 28
RegistrovanýCOLON Pon Júl 31, 2006 10:23 am
BydliskoCOLON SE1

Poslať od mcc » Uto Feb 19, 2008 1:44 am

obavam sa ze to moze vsetko byt o malickych pismenach v terms of transaction po ciarou ked si si listky kupoval ..

pri platbe kreditnou kartou ( to je velka vyhoda platby kreditkou) mozes vzdy poziadat svoju issuer banku o tzv chargeback, to je defakto vratena transakcia/ vynuteny refund od predavaca ( resp 'acquirer' banky ktora spravuje jeho ucet na ktore prijima platby kk) kde ti peniaze vratia aj bez jeho suhlasu a dalsi krok bude na nom, deadline na chargeback je tusim min. 3 mesiace tj casu mas nan dost

toto je standartny postup ked tovar nedostanes a obchodnik ti neda refund, otazka je co v tomto pripade ked dodanie tovaru/sluzby(?) sa prelozi ..

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
CONTACTCOLON

Poslať od kazisvet » Uto Feb 19, 2008 3:01 pm

mcc píšeCOLON pri platbe kreditnou kartou ( to je velka vyhoda platby kreditkou) mozes vzdy poziadat svoju issuer banku o tzv chargeback, to je defakto vratena transakcia/ vynuteny refund od predavaca ( resp 'acquirer' banky ktora spravuje jeho ucet na ktore prijima platby kk) kde ti peniaze vratia aj bez jeho suhlasu a dalsi krok bude na nom, deadline na chargeback je tusim min. 3 mesiace tj casu mas nan dost
diki moc, v piatok budem v londyne, tak zajdem do banky a skusim vybavit chargeback a uvdime co sa bude diat.

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
CONTACTCOLON

Poslať od kazisvet » Sob Feb 23, 2008 12:34 pm

mcc píšeCOLONpri platbe kreditnou kartou ( to je velka vyhoda platby kreditkou) mozes vzdy poziadat svoju issuer banku o tzv chargeback, to je defakto vratena transakcia/ vynuteny refund od predavaca ( resp 'acquirer' banky ktora spravuje jeho ucet na ktore prijima platby kk) kde ti peniaze vratia aj bez jeho suhlasu a dalsi krok bude na nom, deadline na chargeback je tusim min. 3 mesiace tj casu mas nan dost
Vcera som bol osobne v banke a odtial ma vypoklonkovali s tym, ze banka v tomto pripade dava ruku prec. Vraj si to mam vybavit s ticket master-om.
Ale ticket-master nereaguje na ziadne moje emaily, dovolat sa tam nejak neda. Co teraz?
Skutocne banka nemoze nic urobit?
Poradite prosim nejaky postup ako to zrealizovat zo Slovenska? Do UK pridem zas mozno o pol roka. Dakujem

mikru
Wannabe Expert
Wannabe Expert
PríspevkyCOLON 158
RegistrovanýCOLON Ned Feb 17, 2008 4:34 am
BydliskoCOLON East Midlands

for kazisvet...

Poslať od mikru » Sob Feb 23, 2008 3:19 pm

Ja na tvojem miste bych se vysral na jednani s bankou o vraceni penezi a dal si inzerat na prodej 2 listku na zapas tottenham- chelsea. Hod to na oficialni stranky fanousku obou klubu a mozna je prodas jeste se ziskem. Jde o velice atraktivni zapas, ktery bude 1oo% vyprodany, tak ti jeste podekujou!!! Mirek

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Re: money refund

Poslať od Gina » Sob Feb 23, 2008 3:29 pm

kazisvet píšeCOLON Ginuska, to je urcite tvoja parketa, neporadis?

Dakujem vsetkym vopred za poskytnute nazory a rady.
Tak ako si vlastne za tie listky platil? Kreditnou ci debetnou kartou? Vydanou v UK ci na SK?

Telefonne cislo tam maju: http://theonlineticketshop.com/static/contact.asp

a: su registrovany v US :-0

Inac mikru podal velmi rozumny navrh na riesenie situacie ;-).

ubeno
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 377
RegistrovanýCOLON Sob Nov 12, 2005 10:22 pm
BydliskoCOLON naspat v Bratislave

Poslať od ubeno » Sob Feb 23, 2008 6:20 pm

kazisvet píšeCOLONmal byt to byt asi 19. marec, cize v obdobi, kedy su neviem preco, letenky najdrahsie, skoro ako na vianoce
Off topic: Mozno preto ze 21 - 24 Marec je velka noc.

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
CONTACTCOLON

Poslať od kazisvet » Uto Feb 26, 2008 3:24 pm

Gina píšeCOLON Tak ako si vlastne za tie listky platil? Kreditnou ci debetnou kartou? Vydanou v UK ci na SK?

Telefonne cislo tam maju: http://theonlineticketshop.com/static/contact.asp

a: su registrovany v US :-0

Inac mikru podal velmi rozumny navrh na riesenie situacie ;-).
Gina, platil som kreditkou, vydanou v UK.

Napad to predat je sice pekny, ale ako ich mam predat,ked tie listky nemam a ani neviem kedy ich dostanem? Co ked mi dojdu domov na slovensko 2 dni pred zapasom a ako ich dostanem do UK?

Inak, ak ma o nich niekto zaujem (hoci ich aj predat dalej), rad ich posuniem aj bez isku :(

BUTTON_POST_REPLY