Ako podat danove priznanie?

Banky, bankové účty, presun financií na SK, otvorenie účtu v UK banke...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
Dockal
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 8
RegistrovanýCOLON Pon Júl 30, 2007 9:40 pm
BydliskoCOLON Erdington, Birmingham

Ako podat danove priznanie?

Poslať od Dockal » Pia Feb 29, 2008 9:42 pm

Pracovali sme isty cas na Slovensku (tri, resp. 5 mesiacov) a zvysok v Britanii (kde stale este aj pracujeme). Trvaly pobyt mame na Slovensku. Chceme sa opytat niekoho, kto s tym ma skusenosti, ako mame podat danove priznanie, co k tomu potrebujeme (ake doklady si vyziadat od zamestnavatela) a dokedy je danove priznanie potrebne podat (podklady k danovemu priznaniu zo Slovenskej strany su nam jasne). Vopred vdaka.

qth
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 521
RegistrovanýCOLON Sob Mar 25, 2006 2:24 am
BydliskoCOLON Reading

Re: Ako podat danove priznanie?

Poslať od qth » Pon Mar 03, 2008 5:38 pm

Dockal píšeCOLONPracovali sme isty cas na Slovensku (tri, resp. 5 mesiacov) a zvysok v Britanii (kde stale este aj pracujeme). Trvaly pobyt mame na Slovensku. Chceme sa opytat niekoho, kto s tym ma skusenosti, ako mame podat danove priznanie, co k tomu potrebujeme (ake doklady si vyziadat od zamestnavatela) a dokedy je danove priznanie potrebne podat (podklady k danovemu priznaniu zo Slovenskej strany su nam jasne). Vopred vdaka.

Urobite to ako normalne SVK danove priznanie, len si k SVK prijimom pripocitate UK prijmi, prepocitane podla prislusneho kurzu, ktore si neskuor v tej istej vyske odpocitate (taze zaklad dane vam stale ostava len ten SVK) vsaka zmule o zamedzeni dvojiteho zdanenia. Ak nezabudnem doma pozriem ktore kolonky to su....

K danovemu priznaniu potom treba prilozit aj ofotene paislip-i, najlepsie aj s prepoctom na Sk (priemerny kurz na dany mesiac/tyzden vid nbs.sk)

pankac
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 306
RegistrovanýCOLON Str Feb 23, 2005 10:05 pm
BydliskoCOLON Twickenham

Re: Ako podat danove priznanie?

Poslať od pankac » Pon Mar 03, 2008 6:20 pm

Mam taky pocit, ze otazka bola, ako priznat slovenske prijmy v UK (a nie naopak), ak su splnene podmienky na priznanie v UK... Co je celkom zaujimava tema, ktora sa tu este asi nepreberala...

Dockal
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 8
RegistrovanýCOLON Pon Júl 30, 2007 9:40 pm
BydliskoCOLON Erdington, Birmingham

Danove priznanie

Poslať od Dockal » Uto Mar 04, 2008 3:29 pm

Otazka danoveho priznania doma na Slovensku, alebo tu v Britanii je dost zlozita asi aj pre uctovnikov, nie este pre "normalnych smrtelnikov". Ak si mam prijmy v Britanii odpocitat od zakladu dane v SVK danovom priznani, mam to iste urobit so slovenskymi prijmami ak chcem podat danove priznanie aj tu v Britanii? A ako je to potom s vratenim preplatku dane? Podla tax calculatora mi vychadza preplatok okolo 600 libier, co nie je suma na zahodenie. Ale vie mam niekto poradit ako o vratenie dani poziadat?

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Štv Máj 01, 2008 12:43 pm

Za prijem zo SK, ked si zil na SK, podavas danove priznanie na SK a tam platis aj dane.

V UK nepodavas danove priznanie ak si zamestnanec (PAYE). Ak nie si zamestnanec (ale si napr. self-employed, Ltd., etc.) tak podavas len danove priznanie za obdobie co si v UK a samozrejme platis aj dan len z toho prijmu, ktory t vznikol v UK.

Tak tomu ja rozumiem, ze kym si zil na SK, mal si tam svoj danovy domicil a ked si sa prestahoval do UK, tak sa s tebou presunul aj tvoj danovy domicil. To bol moj pripad, tak som to ja v spolupraci s uctovnickou riesil.

hawaiicanka
Knows Something
Knows Something
PríspevkyCOLON 132
RegistrovanýCOLON Pia Sep 24, 2004 10:35 am
BydliskoCOLON Coventry
CONTACTCOLON

Poslať od hawaiicanka » Štv Máj 01, 2008 1:44 pm

Dockal nepise ci bol zamestnanec alebo self employed. Bez toho sa neda vhodne poradit...
Jedine co indikuje, ze ste boli zamestnancami, je otazka ...vyziadat od zamestnavatela?

Ak ziadate navrat dani v UK, staci poslat na miestny danovy urad list a pridadne P60 popripade poslednu P45 a danovy urad vam dane preplati bez problemov.

Co sa tyka podania danoveho priznania na SK ak ste tam boli zamestnancom a zamestnavatel odvadzal dane, tak na danove priznanie na Slovenku by som sa na vasom mieste vykaslala, ak ovsem tam nemate vysoky preplatok. Hovori sa sice, ze je na Slovensku akysi zakon, ktory nariaduje pracujucim vonku podat danove priznanie doma na SR, pokial tam maju trvaly pobyt, ale verte mi, mnohi ho aj tak nepodaju. Ak ste taky cestny clovek a chcete sa babrat so slovenskymi uradmi, podrobnosti ohladom podania priznania na SR vam poskytne hocijaky slovensky uctovnik.

pankac
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 306
BydliskoCOLON Twickenham

Poslať od pankac » Štv Máj 01, 2008 1:50 pm

jaro píšeCOLONZa prijem zo SK, ked si zil na SK, podavas danove priznanie na SK a tam platis aj dane.
Vynimka moze byt prijem z SK ak splnas definciu danoveho domicilu v UK (bacha domicil a residency su dve veci..). Pokial viem ak mas dlhodobo residenciu v UK a chces sa vyhnut zdanovaniu cudzich prijmov, tak musis sam deklarovat/dokazat, ze tvoj domicil je inde...
jaro píšeCOLONV UK nepodavas danove priznanie ak si zamestnanec (PAYE).
Toto plati, len ak tvoj rocny prijem nespada do higher tax band (>£36k) ?
jaro píšeCOLONAk nie si zamestnanec (ale si napr. self-employed, Ltd., etc.) tak podavas len danove priznanie za obdobie co si v UK a samozrejme platis aj dan len z toho prijmu, ktory t vznikol v UK.
Samozrejme UK firmu mozes mat aj ked uz v UK davno nie si...
jaro píšeCOLONTak tomu ja rozumiem, ze kym si zil na SK, mal si tam svoj danovy domicil a ked si sa prestahoval do UK, tak sa s tebou presunul aj tvoj danovy domicil. To bol moj pripad, tak som to ja v spolupraci s uctovnickou riesil.
Plati, ak mas prijem iba v krajine kde prave byvas. Inak vid vyssie.

krtek
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 762
RegistrovanýCOLON Uto Aug 07, 2007 2:47 pm
BydliskoCOLON London HA2

Poslať od krtek » Štv Máj 01, 2008 3:06 pm

pankac píšeCOLON
jaro píšeCOLONV UK nepodavas danove priznanie ak si zamestnanec (PAYE).
Toto plati, len ak tvoj rocny prijem nespada do higher tax band (>£36k)
Ne at jiz mas jakykoliv prijem tak to za tebe resi zamestnavatel. Ale ty se dobrovolne muzes rozhodnout podat vlastni danove priznani, protoze mas treba prijem z nejakych akcii, nebo cehokoliv dalsiho. Myslim ze se dobrovolne muzes rozhodnout ze budes podavat priznani kdykoliv a pro ty vyssi prijmove skupiny to muze byt v urcitych podminkach vyhodnejsi..

pankac
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 306
BydliskoCOLON Twickenham

Poslať od pankac » Štv Máj 01, 2008 3:29 pm

krtek píšeCOLONNe at jiz mas jakykoliv prijem tak to za tebe resi zamestnavatel.
Nie celkom, ako pozeram, ten limit je £100k...

krtek
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 762
RegistrovanýCOLON Uto Aug 07, 2007 2:47 pm
BydliskoCOLON London HA2

Poslať od krtek » Pia Máj 02, 2008 9:25 am

:-)

To jsem nevedel, ale po pravde neverim ze se mi tahle informace bude nekdy hodit. Nebo respektive doufal bych ze se mi bude hodit co nejdrive, ale jsem realista :-)

Dik za upresneni.

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Pia Máj 16, 2008 3:35 pm

pankac píšeCOLON
jaro píšeCOLONZa prijem zo SK, ked si zil na SK, podavas danove priznanie na SK a tam platis aj dane.
Vynimka moze byt prijem z SK ak splnas definciu danoveho domicilu v UK (bacha domicil a residency su dve veci..). Pokial viem ak mas dlhodobo residenciu v UK a chces sa vyhnut zdanovaniu cudzich prijmov, tak musis sam deklarovat/dokazat, ze tvoj domicil je inde...
Suhlasim. Pre zjednodusenie v tomto priplade plati, ze do momentu ked sa odstahoval zo SK do UK mal domicil tam a odvtedy ho ma uz v UK.

BUTTON_POST_REPLY