Otvorenie účtu v anglickej banke

Banky, bankové účty, presun financií na SK, otvorenie účtu v UK banke...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
jozef l
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 12
RegistrovanýCOLON Uto Apr 06, 2004 10:09 am

Otvorenie účtu v anglickej banke

Poslať od jozef l » Uto Apr 06, 2004 10:25 am

chcem sa opytat ci jestvuje moznost zalozit si ucet v banke ked nemam zatial NI?
a ka tak v ktorej a co mi treba

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Pia Apr 23, 2004 7:37 am

Na strankach londyn.sk sa okrem ineho uvadza tip ako ziskat proof of address - mam na mysli nechat si poslat vypis z uctu v slovenskej banke do UK a ten vypis potom ukazat v britskej banke ako dokaz UK adresy. Vyskusal to niekto? Funguje to? Akceptuje to UK banka ako dokaz adresy v UK? O ktore banky islo? Tipujem ze Tatrabanka - HSBC, ale mozno aj ine?
Vdaka za info.

Willy
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 9
RegistrovanýCOLON Str Apr 07, 2004 7:31 pm
BydliskoCOLON Kosice
CONTACTCOLON

UK Address

Poslať od Willy » Uto Apr 27, 2004 2:25 pm

zdravim,
niektore banky uvadzaju, ze treba mat address history minimalne na 3 roky dozadu, aby som mohol vyuzivat niektore sluzby. Uz pri otvarani sa pytaju ako dlho som zil na danej adrese.
Moja otazka: je mozne v danom pripade klamat? Tzn. dat im vypis (trebars z tatrabanky ako proof of address) a povedat im, ze na danej adrese uz byvam viac ako 3 roky... maju si to kde overit?

motor
Member
Member
PríspevkyCOLON 76
RegistrovanýCOLON Str Máj 19, 2004 5:28 pm
BydliskoCOLON Beal Feirste and Caerdydd soon

stupidnost, odysea, never nikomu.

Poslať od motor » Pon Júl 05, 2004 2:37 pm

len sa chcem trosku vyventilovat. urcite si niekto najde nieco uzitocne.
moja mini story
1) precitam si proof of address na londyn.sk
2) idem do HVB v BB, kde sa na to spytam pani. tam je napomocna, vypisem s nou dispozicne pravo matke na disponovanie s uctom vratane zmeny adresy. SPECIALNE SA PYTAM CI MOZU DAT ADRESU V UK DO SAMOTNEHO VYPISU. odpoved: ZE ANO.
3) pridem do UK. po tyzdni v hosteli v Stockwell /clapham/ idem byvat na sever Marylebone. dam vediet matke moju adresu SMS a mailom nech to vybavi. kedze moja studovana, odoktoratovana matka robi niekedy skratove napady a konanie a to mi akurat kazi naladu, tak jej napisem spat ze si to vybavim sam a bez nervov. bills inclusive rent, samozrejme..
4) napisem mail pani z HVB do BB. ta mi posle .doc formular na zmenu adresy. vypisem, poslem spat. zdoraznujem uz po x krat ze to POTREBUJEM CO NAJSKOR.
5) cakam dva tyzdne skoro. potom mi dojdu nervy lebo mi nenapisala mail ze je nejaky problem aj ked som sa uistoval...
6) zavolam jej priamo do BB, ona ma dorazi tym, ze vsak nestihla na konci maja, tak na konci juna dojde. ja ze to potrebujem co najskor poslat normalnou postou. nie fax. akosi doteraz /jul/ nic od nej nedoslo.
7) kamarat spoluziak ide do BB, a bezproblemovo si vybavi vypis ako ma byt s mojou adresou. zhodou okolnosti ide rovno byvat ku mne.
8)napisem a zavolam matke ze teraz alebo nikdy nech ide do HVB, vypis da urobit na pockanie a posle s milanom /popri nejakych librach a mojej LCDcke na komp/ ktory ide busom z KE cez BA do UK.
9) matka mi zavola, ze prachy vybavene, ale ZE V HVB MI ANI ZABOHA NEDRBNU UK ADRESU, LEBO ZE NEMOZU MENIT SYSTEM.. ze prvykrat dana adresa sa neda zmenit. a ta domnela postovna, co podla tej pani mala byt na vypise, je iba na obalku. NIC VIAC.
10) Milan dobehne s pre istotu dvoma vypismi tak ako ma byt, UK adresa.
11) kontaktujem SLSP, kde mam este bezne pouzivany ucet. nepytal som sa skor, pretoze som bol oblbovany HVB ze no problem. hm. v SLSP mi tiez pani chce pomoct a napise po pokeci s mojou mamkou co tam zasla, ze sa to da, dokonca poslat emailom. a ze to niekomu robili takto kvoli uctu v UK. hm. moc tomu neverim, ale ked mi to niekto povie vratane mojej matky...
12) cakam na elektronicky vypis, ze vsak uz je to gombicka, ak to tvrdia ze to tak ide. bol som v tom ze mi poslu nejaky doc ci pdf vypis ktory je rozdiel iba v tom ze je cely tlaceny ale ma vsetky nalezitosti..
13) dva dni po deadline, kedy mal prist na mail musim pisat co sa deje, z prace. poslu mi informativny TXT vypis. A TO JE CO PREBOHA? napisem spat ze to je nanic. poslu mi naskenovany papier /taky mat v ruke tu../ ako ma byt. ale samozrejme otlacene mi to neberu v ziadnej banke..

14) medzicasom vyse tyzden spat zistim od kamosky az vtedy, ze akceptuju medical card. ked sa clovek registruje v medical centre, resp nejakom NHS hospitali, tak do mesiaca mu dojde potvrdenie, ktore moze byt ako proof. /v Lloyds mi dnes povedali ze do konca jula uz iba beru/
15) dnes zistim v natwest, co mi samozrejme nepovedali predtym, ze akceptuju aj ResCard. tj karta rezidenta, tiez nejaky cas kym pride. tiez som ju uz mohol mat x krat keby som to vedel.
rovnako by som uz mal pomaly druhy vypis phone billu keby som si zaplatil linku do bytu. tiez proof.

16) nebyt HVB tak si SLSP davno vybavim aj papier. x krat. a nebyt napomocnosti pani v SLSP s emailom, tak mam postou poslany papier tiez uz 2x.

17) stale mam problemy, aj tie prachy co matka poslala isla cast na milanov depozit lebo nemal viac ako doniest. v robote mi drzia uz v podstate mesacny plat. dali mi nieco cash, ale odmietaju dat za posl dva tyzdne.. NIE SOM nejaky LIVE-IN aby som mal rentu na haku.

DNES ZIAL ZISTUJEM ZE V TOMTO BLUDNOM KRUHU NECHAPAVOSTI, DANAJSKYCH DAROV OCHOTY, ATD, SOM NAJVACSI IDIOT ASI JA, LEBO UZ NIEKOLKO KRAT VERIM LUDOM, ICH SLOVAM.

mozem dnes este skusit pobehat mensie banky, ale dalsie dni robim 9-5 vkuse, takze som zas v ... na dalsi tyzden mam este nejake kartony cigariet na predaj, ale potom.. kamos by uz mal pomaly dostavat cash.

prezijem, ale co nervov to cloveka stoji takymito blbostami stracat cas a naladu..

martin

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Pon Júl 05, 2004 5:52 pm

Tak Martin,

mas to velu tazke! :-(((
DNES ZIAL ZISTUJEM ZE V TOMTO BLUDNOM KRUHU NECHAPAVOSTI, DANAJSKYCH DAROV OCHOTY, ATD, SOM NAJVACSI IDIOT ASI JA, LEBO UZ NIEKOLKO KRAT VERIM LUDOM, ICH SLOVAM.
Ludska hlupost nepozna hranic - este sa s nou stretnes!!
Drzim palce nech ti to uz konecne nejako vyjde.

Halaszova Maria
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 22
RegistrovanýCOLON Štv Máj 06, 2004 7:23 am

Poslať od Halaszova Maria » Pia Júl 23, 2004 12:54 pm

Ahoj, chcela by som sa opytat ci existuje nieco ako urcita suma ktoru treba vlozit na ucet. Otvoria mi ucet len na 50 libier alebo 100? To len tak orientacne. Vdaka. Rea

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Pia Júl 23, 2004 12:59 pm

Halaszova Maria píšeCOLONOtvoria mi ucet len na 50 libier alebo 100? To len tak orientacne.
Mne ho otvorili bez vkladu v NatWest.

matokl
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 21
RegistrovanýCOLON Štv Júl 22, 2004 4:05 pm
BydliskoCOLON kew
CONTACTCOLON

no problem s Tatrabankou

Poslať od matokl » Pia Júl 23, 2004 2:27 pm

Kedze som sa tak dobre pobavil pridam aj ja svoj kratky pribeh:

Prisiel som do UK. Cez internet banking mojej skvelej Tatrabanky, ktoru milujem a nevymenil by som ju za nic, som si zmenil adresu pre zasielanie vypisov, ako aj jazyk vypisov na anglicky. Na konci mesiaca mi prisiel pekne vypis zasiel som do upne prvej banky kde necakalo v rade viac ako 5 ludi. Zhodou okolnosti to bola Halifax na Chiswick High Road. Pani som ukazal vypis ona povedala OK, usmiala sa na mna. Dal som jej pas ona mi, ze o chvylu budem mat narodeniny, ja ze hej. A tot vsjo ucet mam bez akychkolvek problemov s Visa Electron-kou. Tak drzim palce.

crelama
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 6
RegistrovanýCOLON Pon Aug 02, 2004 1:58 pm
BydliskoCOLON BB Zoo - Portsmouth

Bankaaa

Poslať od crelama » Uto Aug 03, 2004 2:34 pm

Cafte secii
No pre mna nebol absolutne problem otvorit si ucet v banke.
Isiel som do NationWide a ako proof of address som pouzil zmluvu s mojim landlordom.
Endeeee

penguin
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Sob Nov 20, 2004 2:25 pm
BydliskoCOLON London, Streatham

Poslať od penguin » Štv Nov 25, 2004 6:42 pm

Caute
Rad by som Vam napisal, ako som dneska otvoril ucet v HSBC bank na Streatham road. Som tu treti tyzden a nemal som ani najmensi problem.
Samozrejme, najprv som sa cely postup dozvedel z tychto stranok.

Este pred odchodom zo SR som poziadal svoju banku - Slovensku sporitelnu - o zmenu adresy.na dorucoovanie vypisov. Samozrejme, v zivote mi nedorucili jediny vypis, lebo vsetko co chcem, si pozriem cez internetbanking. Najprv cumeli ako puci, tak som im radsej vysypal, co chcem. Stale chceli nejaky doklad o ubytovani. Tvrdil som im, ze moji znami (myslel som tym vsak len tieto stranky) nepotrebovali ziadne doklady. Museli volat svojich sefov, lebo sa s tym vraj este nestretli. Ale nakoniec dostali odpoved, ze je to len zmena adresy pre dorucovanie a na to netreba ziadny doklad. Avsak dalsi problem bol, ze nevedeli dat vypis v Anj. Znova som im povedal, ze co vlastne chcem. Poradili mi dat si urobit potvrdenie o mojom ucte v banke a to uz vraj vedia urobit v anglictine. K tomu som si este pripol aktualny vypis z uctu. Takze tolko ku priprave v Slovenskej sporitelni.

Na konci prveho tyzdna, ked uz moja Anj. bola trosilinku lepsia, som siel skusat. A kupodivu uz v tretej banke tento vypis akceptovali - HSBC - a dohodli appointment - stretnutie o 10 dni. Dnes som tam prisiel a nebol jediny problem. O pol hodiny bol ucet zriadeny. Bola tam fakt jedna prijemna pani. Na to, ze svoju biednu Anj. som zacal ako obvykle - Excuse mi for my English, please. A'm here only third week. - sme si este aj pokecali ako s nejakou babou v buse. Este som si aj dovolil povedat, ze som v bankach cakal problemy. A odpoved? Ze vraj vela Slovakov nosi len vypis z ich banky so slovenskou adresou. Chcem ostatnym tymto pomoct tak, ako mne pomohli tieto stranky. Vdaka!

bestfriend
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 109
RegistrovanýCOLON Ned Aug 08, 2004 6:35 pm
BydliskoCOLON London, Chingford Mount

Poslať od bestfriend » Štv Jan 06, 2005 4:16 pm

A kdyz uz mate ucet otevreny a prinesete si tam ulozit penizky, klidne vas nechaji odejit bez jakehokoliv potvrzeni o vkladu. To mi udelali v HSBC a uvedomil jsem si to az venku na ulici. Okamzite jsem se vratil a modlil se, aby mi to nezapreli. To bych se nikde nedovolal. Nastesti mi to na pozadani dali. Pry ze si to musim do toho pay-in slipu vyplnit sam a oni ze tam daji razitko. Komici.

Kamarad ma ucet u Natwest a bankomat jine banky mu pri vyberu hotovosti vytiskl potvrzeni, ale cash nevysunul. Uz dva mesice si s nimi bezvysledne dopisuje.

Jinak take vcera vyslo najevo, ze mi v listopadu (November) poslali sekovou knizku, ale me nic neprislo. Tak me napada, muze tu ztracenou nekdo uspesne zneuzit?

A jeste perlicka: v HSBC visi letak s nabidkou odmeny £15000 za informace vedouci k dopadeni pachatelu trestne cinnosti vuci teto bance.

bestfriend
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 109
RegistrovanýCOLON Ned Aug 08, 2004 6:35 pm
BydliskoCOLON London, Chingford Mount

Poslať od bestfriend » Štv Jan 06, 2005 5:51 pm

Tak koukam, ze jeste nakonec budu muset zaplatit za zablokovani seku, ktere mi nikdy neprisly.
A to jsem jim jeste vyslovne rekl, ze si je chci vyzvednout osobne na pobocce. Jenomze tam mi vydali jen predtistene pay-in slipy a tak na seky jsem zapomnel, oni ted rikaji ze je poslali postou a jestli je nekdo slohnul, tak si je jednoduse necha proplatit. A ze je to vcera ani nijak nevzrusovalo, zajimave. Jen mi slibili poslat jine. No nejlepsi asi bude tam zajit a jeste se na to pozeptat.

23.23
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 29
RegistrovanýCOLON Ned Jan 30, 2005 9:16 pm

Poslať od 23.23 » Ned Feb 13, 2005 7:59 pm

Caute,

Vcera som bol so sestrou v Natwest banke. Zatial nam uznaly 3 posledne vypisy z Tatrabanky. Adresa na vypise je samozrejme anglicka,ale vypis bol po slovensky.Hovorily,ze mozu byt komplikacie ale ked do styroch tyzdn. nepride karta tak sa mame ist sa na to spytat,ze preco. Ale bude to len Cashcard,ale to by bol super, nie?

Ked sme tam boli prvy krat, nam povedali to co uz asi viete co, ze prof.adr. musim mat.

Lady
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3
RegistrovanýCOLON Sob Okt 16, 2004 10:49 pm

HSBC

Poslať od Lady » Sob Feb 26, 2005 11:39 pm

penguin píšeCOLONCaute
Rad by som Vam napisal, ako som dneska otvoril ucet v HSBC bank na Streatham road. Som tu treti tyzden a nemal som ani najmensi problem.
Aj ja by som sa rada pridala a podakovala za radu. Hned druhy tyzden nasho pobytu v Londyne, sme sa s manzelom na zaklade citovanej pozitivnej skusenosti vybrali do HSBC na Streatham Road, vybaveny vypisom zo Slovenskej Sporitelne na anglicku adresu (v slovencine). Pani za prepaskou si ho pozrela a hned nas poslala do zadu, ze zachvilku nam zalozia ucet. Po chvilke cakania prisiel prijemny pan a zachvilku bol ucet na svete. Dokonca manzel povedal, ze je tu len druhy tyzden a aj to bolo v pohode. A este ho aj pocitac vybral, ze mal ucet okamzite zalozeny, takze sme hned mohli vlozit aj peniazky. Takze sme to zvladli dokonca bez appointment. Tak sa pripajam a aj ja tuto banku odporucam.

23.23
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 29

Poslať od 23.23 » Pia Apr 15, 2005 2:23 am

Ahojte |

No nakoniec karta z Natwestu neprisla.

Do teraz som nevedel otvorit ucet lebo som nemal robotu, ale teraz uz mam robotu, vyplatu, a platim dane ale este stale neviem otvorit ucet. Na vyplatnej paske figuruje aj moja adresa,mam potvrdenie od zamestnavatela s adresou ze som zamestnany. Vyplata mi chody na iny ucet.
Poradte mi, kde mozem otvorit konecne uz ten poje...y ucet ?
Co je to za stat?

monika
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 206
RegistrovanýCOLON Pon Nov 15, 2004 3:52 pm
BydliskoCOLON England

Poslať od monika » Pia Apr 15, 2005 6:33 am

23.23 píšeCOLONAhojte |

No nakoniec karta z Natwestu neprisla.

Do teraz som nevedel otvorit ucet lebo som nemal robotu, ale teraz uz mam robotu, vyplatu, a platim dane ale este stale neviem otvorit ucet. Na vyplatnej paske figuruje aj moja adresa,mam potvrdenie od zamestnavatela s adresou ze som zamestnany. Vyplata mi chody na iny ucet.
Poradte mi, kde mozem otvorit konecne uz ten poje...y ucet ?
Co je to za stat?
Štát je v poriadku, ty máš problémy s čítaním (a nie len čo sa týka otvorenia účtu). :)
Takže zhrňme si to ešte raz
- banka ti nie je povinná otvoriť účet,
- ak máš účet v Tatrabanke, za ten čas si si už dávno mohol dať preposlať výpis v angličtine,
- nie je potrebné byť zamestnaný, aby si si mohol otvoriť účet(hoci niekedy pomôže).
V preklade to znamená behať a behať a behať od banky k banke, od pobočky k pobočke, kým sa niekto nad tebou nezľutuje .

Katka26
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 119
RegistrovanýCOLON Str Mar 09, 2005 2:45 pm
BydliskoCOLON Rugby

Poslať od Katka26 » Pia Apr 15, 2005 8:28 am

23.23,

Skusil si banku Halifax, pocula som od mnohych, ze tam nebol problem.
Mimochodom, ak budes stale v depresii a nebudes si vediet rady, spytaj sa na to zamestnavatela, on ti mozno pomoze.

23.23
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 29

Poslať od 23.23 » Pia Apr 15, 2005 9:48 pm

Ahojte !

Cez ,,dialog,, som poziadal Tatra banku aby mi poslali tri posledne vypisy v anglictine, ale na moje nestastie mi to poslali po slovensky.

mavi
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 103
RegistrovanýCOLON Pon Sep 20, 2004 9:45 am

Poslať od mavi » Uto Apr 19, 2005 10:08 am

S uctom v banke som mal velke problemy, bol som trikrat v Natwest, stale chceli odo mna nejaky papier, kde by bola moja adresa, ale tie papiere co som mal neakceptovali, bolo to dost neprijemne, nakoniec sa mi podarilo vybavit ucet v Barclays, kde chceli kontaktovat moju slov. banku, ale medzitym som ziskal papier z dan. uradu. Odporucam hned na zaciatku si vybavit na Danovom urade (Inland Revenue) papier, na ktorom potvrdia tax code, chvilu to potrva, kym to pride.

Divan
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 5
RegistrovanýCOLON Pia Mar 11, 2005 8:21 am

ucet v Natwest

Poslať od Divan » Pia Máj 06, 2005 2:33 pm

Tak som si podla tohto fora zalozil ucet v Natwest a ziaden problem. Este som nemusel ani cestovat do nejakej zastrcenej pobocky. Takze stacili 3 vypisy z uctu doma v anglictine, s anglickou adresou, a nie starsie ako 6 mesiacov. Urobili apoitment a este som dokonca dostal aj kreditnu kartu. Plus mi ponukli nejake sluzby na co som im odkyval ze hej , lebo si to mozem do troch mesiacov zrusit a vratia mi peniaze ak to nechcem, takze pohoda... :)))
Diky za forum
When I´m good, I´m very good. But when I´m bad, I´m even better. ;o)

stamina
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 11
RegistrovanýCOLON Štv Okt 21, 2004 1:21 pm

Poslať od stamina » Pia Máj 06, 2005 3:38 pm

ahojte. to ja zas take stastie s otvorenim uctu nemam.

najprv som bol v natwest, kde mi povedali ze potrebujem pas + bud uz spominany bank statement z inej banky, alebo uk vodicak. hned na druhy den som teda svoj vodicak poslal na vymenu, s tym, ze do dvoch tyzdnov by mal prist naspat. kolega v robote mi poradil, aby som isiel do halifaxu, tam nepotrebuju vodicak. isiel som teda tam, chlapikovi som ukazal pas + asi 5 roznych papierov s mojou adresou /payslip, letter z jobcentra s mojim ni, letter z inland revenue, odporucaci dopis od zamestavatela, zmuluvu s landlordom - jendoducho vsetko, kde bola moja uk adresa/.
chlapik mi povedal: tu mas easy cash application form, posli pas a toto /ukazal na letter z jobcentra/ a do dvoch tyzdnov budes mat ucet. hovorim si parada:)

za necele dva tyzdne pridem domov a tam dopis od dvla - hovorim si super, mam vodicak. otvorim obalku a tam application form + dopis od dvla, ze to nemam poriadne vyplnene. naozaj, fotky ktore som prilozil musia byt podpisane od inej osoby. no baran baran. clovek sa uci na vlastnych chybach. vsetko som teda vyplnil a poslal naspat.

o par dni prisiel dopis z halifaxu - vase dokumenty som odovzdal do processing departmentu, vas ucet sa vybavuje, dakujeme blabla. podpisany nejaky manager.

tyzden na to prisiel dalsi dopis z halifaxu - tesil som sa jak male decko ked som to otvaral, toto budu urcite moje udaje o ucte. usmev na tvari mi vsak zmizol, ked prisiel dopis, v ktorom stalo, ze takmer vsetko co som poslal nemozu pouzit ako proof of adress a tym padom su unable to open my account.

tak som si poriadne zap*covl na toho chlapika v halifaxe /pobocka islington-angel/ ktory ma vtedy uistoval ze to naozaj staci.

nakolko vodicak mi stale neprisiel, skusal som aj ine banky, no vsade chceli nejake billsy, ktore vsak nemam, lebo neplatim ziadne poplatky. v jednej pobocke halifaxu mi povedali, ze uk vodicak je k otvoreniu uctu nevyhnutny.

takze tak :)
pekny den:)

Vláďa
Knows Something
Knows Something
PríspevkyCOLON 139
RegistrovanýCOLON Uto Mar 01, 2005 1:27 am
BydliskoCOLON E14, London
CONTACTCOLON

Poslať od Vláďa » Pia Máj 06, 2005 4:00 pm

Taky jsem mel celkem problem - banky pracuji pouze kdyz pracuji ja, takze jsem mohl jit vzdy jen v poledni prestavce (pak jsem objevil 2 banky ktere maji i v sobotu dopoledne otevreno) - na po 3. mi otevreli ucet v HSBC na WRS formular - poslal jsem to first class a dostal jsem to zpet za 10 dni (za 5 obcanku). Zkousel jsem to i s obcankou a pasem jak tady bylo psano, ale obratem mi dali papir, kde to nestacilo a na tom dokonce nepovazovali jako proof of address ani anglicky ridicak.

speccyman
Member
Member
PríspevkyCOLON 53
RegistrovanýCOLON Ned Okt 24, 2004 11:02 pm
BydliskoCOLON Edgware, London
CONTACTCOLON

ucet v banke

Poslať od speccyman » Pia Máj 06, 2005 9:00 pm

ked mozem odporucat vykaslite sa na HSBC su to pakovia, ja som si postupne pootvaral ucty v HSBC, NatWeste a Barclays a najlepsie a najjednoduchsie to bolo v NatWeste a najkomplikovanejsie v HSBC... pre otvorenie uctu v NatWeste staci UK vodicak ako proof of address a pas ako proof of name a otvoria vam rovno gold account... (stoji to 10 libier na mesiac) ale samozrejme ak vam staci obycajny bezny ucet tak ten je zadara... a je to Solo karta na platenie v obchodoch a v obmedzenej miere aj na internete... a je to furt lepsie jak v HSBC tam vam daju iba zakladny ucet s kartou ib na pre bankomaty... hlavna vec ze chceju aspon kilo dokumentov...

Adda
Member
Member
PríspevkyCOLON 63
RegistrovanýCOLON Str Mar 16, 2005 10:37 pm
BydliskoCOLON London

Re: ucet v banke

Poslať od Adda » Sob Máj 07, 2005 10:54 am

speccyman píšeCOLON... vykaslite sa na HSBC su to pakovia... v HSBC tam vam daju iba zakladny ucet s kartou ib na pre bankomaty... hlavna vec ze chceju aspon kilo dokumentov...
?? Radsej by som sa vyhla takemuto zovseobecnovaniu. Moja osobna skusenost s HSBC je absolutne bezproblemova - ziadne "kilo" dokumentov, len proof of identity (pas) a proof of address (bill alebo driving license alebo dopis od zamestnavatela). A otvoria standardny balik bezny ucet s overdraftom, vsetkymi el.kanalmi, debetnou kartou aj kreditnou kartou.

lubo
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 373
RegistrovanýCOLON Str Apr 07, 2004 12:10 am
BydliskoCOLON SW1A 1AA
CONTACTCOLON

Poslať od lubo » Sob Máj 07, 2005 11:40 am

Adda píšeCOLON...otvoria standardny balik bezny ucet s overdraftom, vsetkymi el.kanalmi, debetnou kartou aj kreditnou kartou.
Na to uz ale potrebujes mat vybudovanu kreditnu historiu, nie?

rajny
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Sob Máj 07, 2005 4:53 pm

Mne sa HSBC pozdava

Poslať od rajny » Sob Máj 07, 2005 5:03 pm

No neviem ako ostatnym, ale mne sa tato banka celkom pozdava. Po tom ako som si nasiel pracu som siel hned druhy den z pasom a papierom z prace do pobocky HSBC - Poultry&Princes. Zalozili mi i ked len zakladny ucet, ale bol som rad. Clovek ho mohol pouzivat len na vyberanie vkladov. Mal som 2x riadnu smolu, ked pri vybere z bankomatu, dva krat mi seklo kartu a zostala vnutri. Ale tento druhy krat som siel do banky doniesol opat papier z prace (ako proof of adress - bola tam uvedena moja adresa tu a aj na Slovensku) a dostal som debitnu kartu :)

Podotykam, nemal som ziadny ucet doma, takze som to ani nemohol urobit tak ako vacsina tu z vas.

Ak si nevie niekto rady, skuste poziadat zamestnavatela o potvrdeni o praci z vasou adresou pre banku.

PS: Dakujem za fakt cenne informacie, ktore som nasiel prave na tychto strankach.

Vláďa
Knows Something
Knows Something
PríspevkyCOLON 139
RegistrovanýCOLON Uto Mar 01, 2005 1:27 am
BydliskoCOLON E14, London
CONTACTCOLON

Mne sa HSBC celkem pozdava

Poslať od Vláďa » Sob Máj 07, 2005 9:29 pm

Celkem jsem sel 5x do banky: Natwest, Barcley's, 3x HSBC- na stejne misto. HSBC jsem si vybral, protoze me to poradil sef a ten mi temer vzdy radi dobre. Jinak pro zacatek to je celkem asi jedno ktera banka se vybere. Dali mi bezny ucet s overdraftem, saving account, ATM a debitku. Ucet mi vyridil ihned - nebylo tam mnoho lidi a take si me uz pamatoval. Jen tak pro zajimavost podle Forbesu je HSBC 5 nejvetsi spolecnost sveta (Financial Times a Fortune hodnoti podle jinych kriterii, u Forbesu je Microsoft az na 47 miste) a nejvetsi spolecnost z UK - ovsem nejsem si jisty, jestli to ted neni nejak vlastneno i Cinany. S dopisem z prace jsem nikde neuspel.

Adda
Member
Member
PríspevkyCOLON 63
RegistrovanýCOLON Str Mar 16, 2005 10:37 pm
BydliskoCOLON London

Poslať od Adda » Ned Máj 08, 2005 4:52 pm

lubo píšeCOLON... Na to uz ale potrebujes mat vybudovanu kreditnu historiu, nie?
Nie. Mne takto otvorili ucet hned par dni po prichode do UK - asi 3 tyzdne pred nastupom do prace. Ale je fakt ze som mala so sebou dopis od buduceho zamestnavatela potvrdzujuci moju adresu a buduci kontrakt vcetne prijmu.

BUTTON_POST_REPLY