Online banky - otvorenie uctu

Banky, bankové účty, presun financií na SK, otvorenie účtu v UK banke...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
Miriam
Member
Member
PríspevkyCOLON 65
RegistrovanýCOLON Pia Apr 30, 2004 5:27 pm
BydliskoCOLON St. Albans

Online banky - otvorenie uctu

Poslať od Miriam » Str Jún 09, 2004 9:51 am

Ahojte,

len sa chcem podelit s informaciou, ktora hadam niektorym pomoze pri zakladani uctu. Povodne som sa chcela riadit radami z tohto fora a ist priamo na niektore pobocky a skusat, kde mi otvoria ucet, ale ked som sa pytala buducich kolegov a znamych, ze ktora banka je podla nich v UK kvalitna, tak vacsinou som dostala odpoved - ze First direct - co je online banka - vraj vyhrala kopec cien - vratane banky roka 2004 a maju kvalitny customer service - tak som si prezrela stranku a aj som im zavolala na customer service linku - boli velmi mili, vysvetlila, som, ze som prave dosla do UK, mam pracu a potrebujem si otvorit ucet. Pytali sa ma, ci potrebujem ucet pre zamestnavatela pre prevadzanie platu, povedala som, ze ano aj, spytali sa ma, ci viem pripojit nejaky vypis z terajsej banky, a odporucili mi, ze ked sa zaregistrujem online, tak ziskam navyse 25 GBP. Tak som sa zaregistrovala, vyplnila som pravdivo cast o pobyte v UK (v podstate doteraz ziadny) - ziadaju aj udaj o zamestnavatelovi a vyske ocakavaneho platu. Hned som zakruzkovala aj vydanie kreditnej karty. Obratom sa mi ozvali spat, zasielaju mi vsetko aj v papierovej podobe a ja budem musiet este prilozit ten vypis z banky - ako proof of address. Takze skusenost je to zatial pozitivna, este sice ide vsetko na final check - takze mozno nakoniec taka spokojna nebudem - ale urcite sa ozvem a dam vediet, ako dlho cela procedura trvala a ci mi ucet schvalili - pripadne aky typ karty a podobne. Mate niekto skusenost s pouzivanim First direct, alebo inej online banky?

lubo
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 373
RegistrovanýCOLON Str Apr 07, 2004 12:10 am
BydliskoCOLON SW1A 1AA
CONTACTCOLON

dokumenty

Poslať od lubo » Sob Jún 12, 2004 12:08 pm

Ake dokumenty od vas pytali?

Miriam
Member
Member
PríspevkyCOLON 65
BydliskoCOLON St. Albans

Poslať od Miriam » Pon Jún 14, 2004 5:26 pm

Lubo,

som trocha zmatena, ale doteraz ziadne. Ked som volala na ten customer service, tak sa pani pytala, ci mam proof of address, tak som povedala, ze ano. Spominala, ze ked mi poslu postou na podpis ziadost, tak budu ziadat prilozit aj proof of address. Ale zatial sa stalo asi tolkoto - minuly pondelok som vyplnila na internete ziadost, a v utorok mi dosiel dakovny dopis za vyplnenie ziadosti a par reklamnych blabolov o tom aky su dobry a k tomu 1 A4 dokument, kde je na zaklade mojej prihlasky z internetu napisane asi tolko: We would like to make you an offer - a ponukaju mi ucet s ovedraftom do 500 GBP, cheque book, Switch/Maestro cash card a credit card s limitom 4100 GBP. O tie limity som si neziadala, to im asi vyhodila nejaka tabulka na zaklade zadaneho platu, ci co - to netusim. Mam to podpisat a zaslat naspat do banky. Neziadaju ziadne proof of anything - takze som mierne zmatena. Ale na konci je veta, ze This offer is the subject of the satisfactory completion of this form and our final checks. Bohuzial, momentalne som mimo UK, takze som im to este nezaslala spat, naspat v Londyne som az cez tento vikend, takze zaslem a dam vediet, ako som dopadla. Mam taky dojem, ze tie offers im tam generuje nejaky pocitac na zaklade prihlasok z internetu a do ruk nejakemu uradnikovi sa to dostava az v druhom kole - a az potom sa skutocne posudzuje. Takze uvidim, co so este odohra - chcem byt vsak proaktivna - zaslem to tam a za nejake dva dni zavolam, ci je vsetko OK, alebo ci potrebuju nieco doposlat. V praci ma uz zacinaju kvoli uctu nahanat, takze tiez by som to rada mala z krku - ale rada by som mala u nich ucet, takze pockam, co z nich vypadne.

Miriam
Member
Member
PríspevkyCOLON 65
BydliskoCOLON St. Albans

vysledok

Poslať od Miriam » Ned Jún 27, 2004 5:42 pm

Takze prichadzam z happym endom pribehu o otvoreni uctu online - uz par dni som stastnou majitelkou uctu vo First direct s overdraftom 500 GBP, debet kartou, sekovou knizkou a creditkartou do 4100 GBP. A ceresnicka navrch - nepozadovali ani proof of address, ani proof of identity - takze momentalne mi uz vobec nie je jasne, o com cely tento system je.

Strucne zhrniem:

- Vyplnte si na www.firstdirect.co.uk online prihlasku na ucet (ako som spominala vyssie, bola som uprimna o dlzke svojho pobytu v UK - par tyzdnov)
- obratom (dalsi den) vam dojde na vami uvedenu adresu uvitaci list, nejake reklamne materialy a vytlacena Vasa online-prihlaska, ktoru musite podpisat
- neziadaju ziadne dalsie materialy, ja som skusila pripojit proof of address, ale vratili ho hned spat s komentarom, ze potrebuju iba podpisanu prihlasku a ta je v procese spracovania
- zaroven mi poslali potvrdzujuci e-mail na uvedenu mailovu adresu, ze na mojej prihlaske pracuju
- na dalsi den som mala telefonat z banky, kde mi volal nejaky chlapik, ze vykonava security check mojej prihlasky, vyziadal si post code (v tom chaose mi polovica vypadla) a potom aj datum narodenia. Oznamil mi, ze volal na pracovisko, ktore som uviedla, ale ze tam o mne nevedia (na recepcii mu nevedeli uviest ziadnu klapku na moje meno). Som mu vysvetlila, ze nastupujem az 1.7., co ho trocha zmiatlo, ale spytal sa ma, ci mu mozem dat kontakt na niekoho v zamestnani, kto to potvrdi. Tak som mu dala meno mojho buduceho sefa a zaroven sefky HR, kora podpisovala moj kontrakt. Rozlucil sa s tym, ze ked bude nejaky problem, ozve sa. (Musim podotknut ze bol velmi mily a ustretovy.) Uz sa neozval.
- na druhy den som obdrzala velku obalku s potvrdenim cisla uctu a vsetkeho co som prihlaske pozadovala (s tym ze samotne karty a seky posielaju zvlast), plus vsetky potrebne formulare (nahlasku zamestnavatelovi a podobne)
- na to aby ucet fungoval, este musite zavolat na uvedene cislo a aktivovat si ho. Vyziadaju si od vas nastavenie hesla a rozne control questions na phone banking, zaroven postou poslu ID Access numbers na internet banking

Takze cely proces sa da zvladnut zhruba za tyzden, pricom ja som sa stretla vzdy s ochotou a ustretovym pristupom. Podla udajov v ich PR materialoch 98% ich klientov dalej odporucalo svojim znamym a 88% z nich vo vyskumoch uviedlo, ze su s nimi extremne spkojny. Takze zatial sa pridavam do ich radov..;-)

Takze drzim palce vsetym otvorenia-uctu-chtivym Slovakom;-)

mike2star
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 81
RegistrovanýCOLON Str Apr 28, 2004 12:45 pm
CONTACTCOLON

hmm, tak to je sila

Poslať od mike2star » Ned Jún 27, 2004 6:37 pm

Cau stastna majitelka,
mam otazku. Ake mas zamestnanie/prijem? Co si uviedla do prihlasky?
Ani tak nie som zvedavy na to kolko zarabas, ale ci to nebol pripad ze robis niekde s kralovnou Alzbetou a zarabas 50 000 libier rocne a preto ti to schvalili.

Dik,
Mike

lubo
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 373
RegistrovanýCOLON Str Apr 07, 2004 12:10 am
BydliskoCOLON SW1A 1AA
CONTACTCOLON

Poslať od lubo » Ned Jún 27, 2004 8:11 pm

Som naozaj prekvapeny, maloktora banka si da tu namahu, aby overovala totoznost klienta u zamestnavatela, obzvlast ked ma k dispozicii proof of address. Ale prilis by som to nezovseobecnoval, pokial nemate doveryhodneho zamestnavatela, tak pravdepodobne nejake doklady budu chciet. Druhy extrem je ak mate prijem nad £70k, to si pojde kazda banka nohy dolamat, aby za vas vsetko vybavila. Mozno svita na lepsie casy a tieto male banky si prve uvedomili, ze na imigrantoch sa da celkom dobre ryzovat:) Aj ked verim ze first direct ma servis uplne dokonaly, produkty su dost ubohe: uroky na overdraft a creditke su dost vysoke, na zostatky zase prilis nizke, neponukaju debetnu visu, transakcne poplatky pri platbe v zahranici su tiez dost vysoke, atd...

Tak ci onak, dolezite je, ze mas ucet bez problemov a ked sa ti bude chciet, mozes o nejaky ten rok prejst niekam inam;)

Miriam
Member
Member
PríspevkyCOLON 65
BydliskoCOLON St. Albans

Poslať od Miriam » Ned Jún 27, 2004 9:25 pm

Cau Mike,

idem pracovat pre americku poistovnu a tych £50 000 neznie zle, ale bohuzial na tolko som buduceho zamestnavatela nenalomila..;-) Mozno raz..;-)

Ale skusim prezvonit Buckinghamsky palac, mozno by sa tam pre mna nieco naslo.:-)

Inak, k tym kreditkam - pouzivate v UK slovenske kreditky? Mam zo slovenska jednu Diners a jednu Visa a este aj debetny Mastercard, ktore tu uz par tyzdnov pouzivam - oplati sa mi vobec plnit penazenku dalsimi kartami? Pre mna bol ucet podstatny hlavne kvoli tomu, ze ma zamestnavatel nahanal kvoli nahlaseniu uctu na prevod platu, overdraft a kreditne uroky ma az tak netrapia, na Slovensku som tiez poctivo splacala do maximalne bezurocne povolenych 60 dni..:-)

Este jedna otazka, mozno od veci - mam znamych s SK, ktori tu ziju uz treti rok, pracuju v IT a tvrdia, ze po roku dostali mortgage na zakupenie bytu. Je to bezne, aby cudzinec dostal tak skoro mortgage?

Pekny zvysok vecera vsetkym.

mike2star
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 81
RegistrovanýCOLON Str Apr 28, 2004 12:45 pm
CONTACTCOLON

credit history

Poslať od mike2star » Ned Jún 27, 2004 10:01 pm

Ahoj,
ked planujes ziadat o mortage, rozhodne pomoze ak budes pouzivat kreditky tvojej uk banky, a budovat si dobru credit history.

Ciao,
Mike

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Ned Jún 27, 2004 11:06 pm

MIRIAM,
Takze prichadzam z happym endom pribehu o otvoreni uctu online - uz par dni som stastnou majitelkou uctu vo First direct
BLAHOZELAM!!! :-)
A ceresnicka navrch - nepozadovali ani proof of address, ani proof of identity
Neviem ci by si to tu mala takto vychvalovat :-) ?! Zufalych ludi co dokazu stvarat zufale veci je vela - hlavne tych bez uctov co sa pohybuju po tomto fore :-).

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Ned Jún 27, 2004 11:09 pm

Mikey
Ake mas zamestnanie/prijem?
Osobne si mylim ze je to az prilis drza a osobna otazka. :-)(Nic osobne, ako vzdy). Asi uz zijem v UK prilis dlho na to ze neviem ani to kolko co i len priblizne zarabaju uz len moji kolegovia. :-).

Miriam
Member
Member
PríspevkyCOLON 65
BydliskoCOLON St. Albans

Poslať od Miriam » Uto Jún 29, 2004 11:19 pm

Garmani,

uprimne povedane, netusim.

Ja v tom mam uz teraz tiez trocha zmatok - ked si to tu tak citam, tak poniektori si zaziadaju aj o 10 kariet a nic a ja som ju dostala bez nejakej velkej namahy - a fakt som nikdy pred tym v UK nezila a nevedela som dolozit ziadnu credit history - ale ani ju odo mna nikto nepytal. Na Electoral Roll zaregistrovana zatial nie som a pracovat zacinam az za 2 dni. Som si vsak skoro na 100% ista, ze ked si ma overovali u mojho buduceho zamestnavatela, dostala som dobru referenciu - viem, ze o mna moj buduci sef zabojoval, lebo som mala aj ine ponuky z oboru a priamo mi povedal, ze mal z interview vyborny pocit a dokonca zvysil povodnu ponuku. Takze mozno pomohlo prave to. Inak si to neviem vysvetlit. Btw, karty mi dorazili dnes rano - Switch aj Credit - takze ak som aj doteraz pochybovala - tak teraz uz je to skutocnostou..:-) Skusil si im zavolat na customer service a spytat sa, preco Ti domietli vydat kartu? Za pokus by to stalo. Hlavn, ked Ti otvorili ucet.

Pekny vecer vsetkym.

BUTTON_POST_REPLY