Zneuzitie karty

Banky, bankové účty, presun financií na SK, otvorenie účtu v UK banke...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
valdo
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 23
RegistrovanýCOLON Štv Sep 06, 2007 7:21 pm

Zneuzitie karty

Poslať od valdo » Štv Apr 24, 2008 10:54 pm

Mate nejake skusenosti?
Kamoska totiz ma. Aj napriek jej zelaniu, ze nechce novu kartu k jej bankovemu uctu jej banka vyslala novu kartu.
Problem vsk je v tom, ze ju vyslali na staru adresu.
Po urcitom case karta prestala fungovat. kamoska skocila do banky-bol som s nou aj ja. A vyslovene povedala. NECHCEM NOVU KARTU. Opat po tyidni zistila, ze niekto pouziva jej novo vydanu kartu a novu debetovu kartu ktora bola vydana k jej uctu. Cuduj sa svete zentoraz bol s kartou zaslany aj PIN.
Pri druhej navsteve banky prebehla kontrola adresy s tym ze kamoska ma v banke dve konta, jedno prazdne, a na druhe jej chodia peniaze z prace. Samozrejme, ze pri kontrole adresy bola prezentovana adresa z nuloveho konta.
Co by ste na to povedali?
TSB Loyds

mikru
Wannabe Expert
Wannabe Expert
PríspevkyCOLON 158
RegistrovanýCOLON Ned Feb 17, 2008 4:34 am
BydliskoCOLON East Midlands

for valdo...

Poslať od mikru » Pia Apr 25, 2008 7:28 am

Taky pridam jednu zkusenost s TSB: mam sekovou knizku, seky vypisuji zridka, mam jich jeste v knizce 12. Najednou si rano prebiram postu a mam tam novou sekovou knizku. Nejdrive jsem si myslel, ze na me ekdo chce usit boudu a objednal si na moje jmeno nove seky, aby si na sebe prevedl penize z meho konta - kdyz totiz vlastni Vase seky a podpisovy vzor, tak to je jednoduche.
Tak jsem sel do banky a na otazku, kdo a jak (?) si mohl objednat moje seky, mi odpovedeli, ze se to AUTOMATICKY zasila. Na otazku, proc mi zasilaji nove seky, kdyz mam jeste 12 starych, mi odpovedeli, ze to je proste v systemu a tak to je...
TSB...
Mirek

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284
RegistrovanýCOLON Uto Sep 05, 2006 1:04 pm
BydliskoCOLON Hamm Tun/Bedeford

Poslať od carfaxcat » Pia Apr 25, 2008 8:03 am

Sekova knizka ti automaticky dojde na tvoju adresu, ked cez banku prejde urcity pocet sekov z knizky, resp. cislo seku z tej knizky. V knizke mozno mas medzi poslednymi sekmi upozornenie, ze ak sa dostanes po tu stranku a banka ti este nezaslala novu knizku, tak mas banku kontaktovat. Vacsinou vsak knizka pride skor, ako sa po tu stranku vobec dostanes.

qth
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 521
RegistrovanýCOLON Sob Mar 25, 2006 2:24 am
BydliskoCOLON Reading

Re: Zneuzitie karty

Poslať od qth » Pia Apr 25, 2008 9:15 am

valdo píšeCOLONMate nejake skusenosti?
Kamoska totiz ma. Aj napriek jej zelaniu, ze nechce novu kartu k jej bankovemu uctu jej banka vyslala novu kartu.
Problem vsk je v tom, ze ju vyslali na staru adresu.
Po urcitom case karta prestala fungovat. kamoska skocila do banky-bol som s nou aj ja. A vyslovene povedala. NECHCEM NOVU KARTU. Opat po tyidni zistila, ze niekto pouziva jej novo vydanu kartu a novu debetovu kartu ktora bola vydana k jej uctu. Cuduj sa svete zentoraz bol s kartou zaslany aj PIN.
Pri druhej navsteve banky prebehla kontrola adresy s tym ze kamoska ma v banke dve konta, jedno prazdne, a na druhe jej chodia peniaze z prace. Samozrejme, ze pri kontrole adresy bola prezentovana adresa z nuloveho konta.
Co by ste na to povedali?
TSB Loyds
Bohuzial to su asi sproste zvyky bank v UK. Ja som si v Barclays poziadal o 2 ucty z toho na jeden som pozadoval aby bol bez akejkolvek platobnej karty (ale druhy s kartou) (na jeden (bez karty) si posielam vyplatu a z neho prenasam male sumy na ten ucet s kartou aby aj keby nahodov niekto zneuzil moju kartu tak aby som neprisiel o vela). Samozrejme ze banka mi poslala karty k obom uctom :(.
Odhadujem ze najlepsie je pri podpisovani zmluvy napisat na zmluvu poznamku ze v ziadnom pripade nechcete k uctu kartu, otazka je ci taku zmluvu zoberu
v banke.

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284
RegistrovanýCOLON Uto Sep 05, 2006 1:04 pm
BydliskoCOLON Hamm Tun/Bedeford

Poslať od carfaxcat » Pia Apr 25, 2008 9:26 am

Neoplati sa ti otvorit savings account k tvojmu beznemu uctu? Peniaze by boli v podstate oddelene, ja si prenasam obcas male ciastky cez internet banking alebo v pobocke. Cez ATM su peniaze na savings account nedostupne.

mikru
Wannabe Expert
Wannabe Expert
PríspevkyCOLON 158
RegistrovanýCOLON Ned Feb 17, 2008 4:34 am
BydliskoCOLON East Midlands

for carfaxcat...

Poslať od mikru » Pia Apr 25, 2008 2:30 pm

Ahoj,
ta sekova knizka mi prisla, kdyz jsem mel jeste 12 seku v te stare. Navic me ani neinformovali, ze mi ji posilaji. Snadno mohlo dojit k zneuziti mojeho uctu a vybrani penez.

Ohledne savings account to je pravda, ja mam internet banking a savings acc. mi otevreli automaticky. Kazdy patek si vyplatu prevadim na tento ucet a na beznem (s debitkou) si nechavam penize jen na najem, billy a jidlo...

Mirek

ps...jeste me napadlo, jak to je ohlidane, kdyz nekdo bydli na baraku treba s dalsimi 8-mi lidmi (viz kapitola ubytovani na tomto foru) a nahodou mu prijde sekovka nebo nova debitka, kterou neceka... To poto prece muze prijit o vsechny svoje penize na uctu!

pankac
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 306
RegistrovanýCOLON Str Feb 23, 2005 10:05 pm
BydliskoCOLON Twickenham

Re: for carfaxcat...

Poslať od pankac » Pia Apr 25, 2008 3:20 pm

mikru píšeCOLON ps...jeste me napadlo, jak to je ohlidane, kdyz nekdo bydli na baraku treba s dalsimi 8-mi lidmi (viz kapitola ubytovani na tomto foru) a nahodou mu prijde sekovka nebo nova debitka, kterou neceka... To poto prece muze prijit o vsechny svoje penize na uctu!
No ohlidane to zjavne neni. Kedze banky (a nielen banky) sa nemozu spolahnut na to, ze ma kazdy ID typu obciansky, tak jedine ako tak spolahlive co im ostava je adresa. Asi preto na kazdu operaciu v banke treba overenie karty a asi aj preto sa dava karta ku kazdemu uctu...
Podla mna by ale mohla byt moznost tieto veci riesit alternativne osobnou navstevou spolu s podpisom alebo preukazanim spolahliveho ID (a aj kartou ak existuje) pricom by sa majitel uctu vopred rozhodol pre to co mu vyhovuje... Kazdopadne od velkych bank tazko cakat individualny pristup....

valdo
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 23
RegistrovanýCOLON Štv Sep 06, 2007 7:21 pm

Poslať od valdo » Pia Apr 25, 2008 8:30 pm

Kamoske vyplatila loydska vsetky peniaze ktore boli vytiahnute z prvej karty, s tym, ze kamoska musela deklarovat na formulari, ze ich nevyberala ona.
banka ma svoje vysetrovanie v spolupraci s POLICE.
Z druhej karty dostala spat peniaze ktore boli vybrane v bankomate. Caka teraz na formular k druhej karte. Som strasne zvedavy ako to vsetko dopadne.
Z mojho pohladu, vzdy je za to niekto zodpovedny.
Kaoska, ze nezmenila adresu.
Banka ktora ma vo vedeni uctov bordel.
Landlord, popripadne najomnici, ktory zneuzili cudziu postu

oslo1
Wannabe Expert
Wannabe Expert
PríspevkyCOLON 163
RegistrovanýCOLON Uto Jan 24, 2006 7:45 pm
BydliskoCOLON London

Poslať od oslo1 » Uto Apr 29, 2008 9:05 am

Kamoska si mohla nechat tu kartu dorucit do banky, ja som si svoju z HSBC mohla vyzdvyhnut v banke (v tej, v ktorej som si originalne otvorila ucet). Kedz som sa za tie roky, co som tu prestahovala, bola som v banke a povedala som im, nech mi kartu poslu sem do banky a bolo vybavene.

BUTTON_POST_REPLY