Slaba libra

Banky, bankové účty, presun financií na SK, otvorenie účtu v UK banke...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
mavi
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 103
RegistrovanýCOLON Pon Sep 20, 2004 9:45 am

Slaba libra

Poslať od mavi » Ned Jún 08, 2008 2:34 pm

Vie niekto poradit co s librami...menit na koruny alebo na eura, alebo pockat...niezeby som ich mal nejak moc, ale uz som sa raz popalil na dolaroch...dnes som prave cital, ze dolar uz je na dne a z dlhodobeho hladiska je dobra investicia nakupit dolar...ako je to s librou?

Tonda
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 10
RegistrovanýCOLON Pia Apr 08, 2005 8:56 pm

Re: Slaba libra

Poslať od Tonda » Ned Jún 08, 2008 3:25 pm

libra zase posili. Proble je trochu slozitejsi,ale posili az koncem roku ci zacatkem pristiho. V zasade myslim ze ted bude jeste stale nejaky cas slabnout,diky slabemu fundamentu zde v UK. Co se tyka dolaru,je to jedna z mala men,ktera neni kryta zlatem-proto se dolary tez nazyvaji "Petrodolary" a muze klidne oslabit jeste o hodne,paklize se prestane ropa a jine komodity obchodovat v dolarech a velke ekonomiky si statni rezervy budou plnit jinyma menama napr eurem Za takoveto situace se dolary vrati zpet do USA jenze tato ekonomika jiz nema prostredky je zpet odkoupit. Ja volim libru a nemenim to zatim nikam. Hezky den.

mrvik
Member
Member
PríspevkyCOLON 76
RegistrovanýCOLON Pon Jan 23, 2006 1:23 am
BydliskoCOLON BARNET

Poslať od mrvik » Ned Jún 08, 2008 4:51 pm

neupustilo sa od zlateho krytia mien uz niekedy v 50-60 rokoch? vsak v dnesnrj dobe nieje ziadna "zapadna" mena navizana na zlato

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Ned Jún 08, 2008 7:42 pm

Tonda píšeCOLON Co se tyka dolaru,je to jedna z mala men,ktera neni kryta zlatem-
Noze vymenuj zo pat mien ktore su kryte zlatom :-)))).

monika
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 206
RegistrovanýCOLON Pon Nov 15, 2004 3:52 pm
BydliskoCOLON England

Poslať od monika » Ned Jún 08, 2008 9:42 pm

mavi píšeCOLONVie niekto poradit co s librami
Nuz, keby niekto vedel dopredu, ako sa budu vyvijat meny, tak je uz davno multimilionarom a neradi na Londyn.sk.
menit na koruny alebo na eura, alebo pockat...
Zalezi od vysky stanovenia vymenneho kurzu (ja ho bohuzial netusim).
Fixny kurz eura bude stanoveny v lete, ale aplikovat sa zacne az od januara, takze poplatky budes banke platit a aj vymenny kurz si v urcitom rozmedzi od urceneho kurzu stanovia banky same- samozrejme do januara.
...ako je to s librou?
Americka kriza, ropna kriza, stagnacia realitneho britskeho trhu moze dlhodobo ovplyvnit libru, ale aj nemusi.

Moj cisto subjektivny nazor je, ze TO oslabi libru a to na dobrych par rokov, ale kedze TO moze zasiahnut aj kontinentalnu Europu, kurzom to nemusi az tak citelne zatriast.

ubeno
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 377
RegistrovanýCOLON Sob Nov 12, 2005 10:22 pm
BydliskoCOLON naspat v Bratislave

Poslať od ubeno » Ned Jún 08, 2008 10:37 pm

monika píšeCOLONAmericka kriza, ropna kriza, stagnacia realitneho britskeho trhu moze dlhodobo ovplyvnit libru, ale aj nemusi.

Na takychto hodnoteniach sa vzdy smejem. Vyzeraju fundovane a pritom ich informacna hodnota je nulova. No ale pravdu asi nevie nikto.

Ja som sa s tym zmieril, Slovensko nam kvitne a aspon to bude mensi sok, ked sa tam raz vratim.

Tonda
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 10

Poslať od Tonda » Pon Jún 09, 2008 9:30 am

A vy mate zde nekdo pocit ze treba britska libra neni kryta zlatem????? Ano muze byt i necim jinym,ale jinak drtiva vetsina penez vydanych ve svete kryta JE!!!! Naopak nebyvalo to v dobe studene valky ve vych. evrope Tisknuti zbyhdarma bezcenych bankovek by vyvolalo inflaci podobnou te,kterou maji v Zimbabwe. Jinak je naprosta pravda,ze vedet to na 100% tak jsem multimilionarem. na forexovych trzich ale obcoduji a nemyslim ze jsem na tom zle :-)

renca
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 20
RegistrovanýCOLON Uto Máj 06, 2008 11:16 pm
BydliskoCOLON Yorkshire

Poslať od renca » Pon Jún 09, 2008 10:25 am

Najlepsie je zmenit libru na silnejucu korunu a vlozit to na korunovy prenazny fond - mas tam sice nie velky narast -asi 1.5 - 2 % od zaciatku roka, ale ako tak to ochranii vykyvy meny. Aj v buducnosti sa oplati menit na meny, ktore su v krajinach ktore sa chystaju prejst na euro- ich meny budu posilovat, tak ako je to tento rok na Slovensku.

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Pon Jún 09, 2008 6:53 pm

Tonda píšeCOLONA vy mate zde nekdo pocit ze treba britska libra neni kryta zlatem????? Ano muze byt i necim jinym,ale jinak drtiva vetsina penez vydanych ve svete kryta JE!!!! Naopak nebyvalo to v dobe studene valky ve vych. evrope Tisknuti zbyhdarma bezcenych bankovek by vyvolalo inflaci podobnou te,kterou maji v Zimbabwe. Jinak je naprosta pravda,ze vedet to na 100% tak jsem multimilionarem. na forexovych trzich ale obcoduji a nemyslim ze jsem na tom zle :-)
Milacik, nerozculuj sa. Mozno ta sklameme, ale bankovnictvo funguje uplne inac - odporucam si pozriet tento velmi uzitocny link (v anglictine, s ceskymi titulkami).
Hned ti bude vsetko jasne a mozno sa i nieco naucis ;-).
Ak stale neveris, skus zabuchat na dvere The Bank of England a ziadat zlato v hodnote tvojich papierikovych ££. Nakoniec odporucam vygooglovat co znamena FIAT CURRENCY.

Tonda
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 10

Poslať od Tonda » Uto Jún 10, 2008 10:38 am

Ale vzdyt ja se nerozciluji :-D Naopak rad bych podekoval za odkazy a uznavam ze me informace byli ponekud zkreslene. I kdyz poshlednuti onoho povidani mi tam jeste nekolik veci neni zase az tak uplne jasnych. Nemyslim si ze by veci byli az tak spatne a bylo mozno z niceho vytvorit "Neco" ale dobry,mate me v koute,nemel jsem pravdu. Jeste jednou diky,Petr

BUTTON_POST_REPLY