Prevod cez Moneybookers po 1.1.2009

Banky, bankové účty, presun financií na SK, otvorenie účtu v UK banke...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
insania
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 10
RegistrovanýCOLON Pon Okt 13, 2008 6:08 pm

Prevod cez Moneybookers po 1.1.2009

Poslať od insania » Str Okt 15, 2008 10:43 pm

Hi,
vie mi niekto povedat, ako to bude s presunom dukatov cez moneybookers po 1.1.2009, teda aky bude pouzity kurz ?
Mam na mysli, ci sa bude najprv konvertovat Libra na Skk a potom z Skk na Euro ? ( pri takomto pouziti kurzu je to podla mna nevyhodne...)
Alebo to bude rovno zkonvertovane z Libry na Euro aktualnym kurzom £/EUR ?
Je potrebne nieco menit na moneybookers ucte, ak mam nastaveny sekundarny ucet na skk, alebo to bude automaticky zmenene na euro ?
Zatial som nic nezaregistroval na webe ohladom tejto temy, tak dik moc za nejake info, ak nieco nahodou viete...a ak nie, tak asi bude najrozumnejsie pockat do januara, poslat 10 £ a uvidi sa, heh...
STAY HARD!

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655
RegistrovanýCOLON Uto Feb 07, 2006 12:40 pm
BydliskoCOLON Reinach BL, Switzerland

Re: Prevod cez Moneybookers po 1.1.2009

Poslať od xaxa » Štv Okt 16, 2008 2:37 am

insania píšeCOLONHi,
vie mi niekto povedat, ako to bude s presunom dukatov cez moneybookers po 1.1.2009, teda aky bude pouzity kurz ?
Mam na mysli, ci sa bude najprv konvertovat Libra na Skk a potom z Skk na Euro ? ( pri takomto pouziti kurzu je to podla mna nevyhodne...)
Alebo to bude rovno zkonvertovane z Libry na Euro aktualnym kurzom £/EUR ?
Je potrebne nieco menit na moneybookers ucte, ak mam nastaveny sekundarny ucet na skk, alebo to bude automaticky zmenene na euro ?
Zatial som nic nezaregistroval na webe ohladom tejto temy, tak dik moc za nejake info, ak nieco nahodou viete...a ak nie, tak asi bude najrozumnejsie pockat do januara, poslat 10 £ a uvidi sa, heh...
STAY HARD!
No, ak sa nic nestane (neskrachuje Slovenso, EU, alebo sa nerozpadne menova unia), tak hadam SKK sa nebude uz viac pouzivat, to je snad jasne.

insania
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 10
RegistrovanýCOLON Pon Okt 13, 2008 6:08 pm

Poslať od insania » Uto Okt 21, 2008 11:50 pm

Tak som nieco zaregistroval...
Mal som na mysli, ci to nebude tiez faxcit dvojnym ( or dvojitym ) prevodom aj po januari...

18. 10. 2008 olt NOVÝ [cpc1-mapp3-0-0-cust699.nott.cable.ntl.com] Oznám správcovi | Odpovedať
Asi sme sa nepochopili,zrejme som sa spatne vyjadril.Ja mam librovy a eurovy ucet v sk. banke a libry som vlozil v cashi na librovy ucet a pomocou internet bankingu som previedol libry z libroveho uctu na eurovy ucet(na zaklade usudku,ze by bola vhodna konverzia,aktualny kurz deviza nakup bol vtedy 1,285 a previedlo to na eura v kurze 1,255) to by mohlo naznacovat,ze pouzivaju vseobecny konverzny kurz(ako napr. v Post Office-bol vtedy taky isty kurz) Toto som mal na mysli ako pracu so svojimi peniazmi.A co sa tyka prevodu z anglickej banky do slovenskej banky si myslim,ze su tam dost vysoke poplatky,nie? Neskusal som to,ale vyskusal som prevod v ramci PayPalu z anglickej platobnej karty na slovensku platobnu kartu,PayPal si uctoval tusim 0,5% a na strane prijimacej karty do sumy 3500 SK to bolo tusim 35 SKK,nad tuto sumu uz by to malo byt bez poplatku. Presnejsie 14.10. mi pribudlo na ucet 335 SKK a posielal som 10Ł(stiahnute bolo 0,5% a 35 SKK) A taketo informacie som mal na mysli s tymi prevodmi,aby sa tu vyskytovala aj tabulka prevodnych kurzov v jednotlivych bankach pri prevodoch penazi z uctov vedenych v roznych menach(taka mala osobna burza ;) )
#57567 18. 10. 2008 olt NOVÝ [cpc1-mapp3-0-0-cust699.nott.cable.ntl.com] Oznám správcovi | Odpovedať
Edit: ten prevod isiel vlastne z anglickej banky prevodom na slovensku banku,ale s pouzitim konta Paypalu(kde figuruje anglicka platobna karta a slovenska platobna karta na jednom mene) to aby sme sa lepsie pochopili.Sorry za matuce vysvetlenie.
#57598 20. 10. 2008 lubo NOVÝ [adsl-dyn189.78-99-113.t-com.sk] Oznám správcovi | Odpovedať
ked mas oba ucty v sk banke, musis kurz vzdy pocitat najskor cez SKK(bohuzial). t.z. ked prevadzas z libroveho uctu na euroucet pocitaj: libra/SKK - deviza nakup a potom SKK/EUR deviza predaj. ziadna banka nema priamo krížový kurz. napr. dnes je v CSOB kurz dev. nakup libry 38,783 a dev. predaj EUR 30,866. z toho si vyrátaj 38,783/30,866=1,256 49... a to je presne tvoj vysledny kurz za ktory menis libry na eura.
#57599 20. 10. 2008 lubo NOVÝ [adsl-dyn189.78-99-113.t-com.sk] Oznám správcovi | Odpovedať
ked mas oba ucty v sk banke, musis kurz vzdy pocitat najskor cez SKK(bohuzial). t.z. ked prevadzas z libroveho uctu na euroucet pocitaj: libra/SKK - deviza nakup a potom SKK/EUR deviza predaj. ziadna banka nema priamo krížový kurz. napr. dnes je v CSOB kurz dev. nakup libry 38,783 a dev. predaj EUR 30,866. z toho si vyrátaj 38,783/30,866=1,256 49... a to je presne tvoj vysledny kurz za ktory menis libry na eura. ale uz to chvalabohu nebude trvat dlho, do konca roka to nejak vydrzim.

MtC
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Str Dec 03, 2008 6:42 pm

Re: Prevod cez Moneybookers po 1.1.2009

Poslať od MtC » Str Dec 03, 2008 6:45 pm

Hi
Tak tu je info priamo od Moneybookers:

Rádi bychom Vás informovali, že příslušné oddělění Moneybookers oficialné bude informovat zákazníky ze Slovenska o této změně. Změna proběhně automaticky, konverze měn bude zdarma a nebude za potřeba abyste o změnu nějakým způsobem požádal.

Děkujeme za pochopení. Pokud máte nějaké další otázky, prosíme neváhejte a zkontaktujte nás.

S pozdravem,
Váš Moneybookers tým

BUTTON_POST_REPLY