neviem sa prihlásiť na HSBC

Banky, bankové účty, presun financií na SK, otvorenie účtu v UK banke...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
orgovan
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Str Dec 03, 2008 1:18 pm

neviem sa prihlásiť na HSBC

Poslať od orgovan » Str Dec 03, 2008 1:24 pm

Ahojte, uz vyse roka som na Slovensku. V UK mam ucet v hsbc, avsak neviem sa prihlasit do internetbankingu. System mi oznamuje: "For your security, we cannot proceed with your request. Please call us on 0845 600 2290 quoting reference 039, and we will be happy to help. Please click 'OK' to close this window." Neviete prosim dakto poradit, ci som len zadala zle security cislo alebo mam nejak zablokovany ucet? Volat do call centra chcem len v krajnom pripade, pretoze tam budu odomna chciet dalsie identifikacne udaje, ktore som asi tiez pozabudala a ak poviem jedno zle, tak môzev volat odznova a odznova...

michal
Knows Something
Knows Something
PríspevkyCOLON 134
RegistrovanýCOLON Ned Nov 21, 2004 8:21 pm

Re: neviem sa prihlásiť na HSBC

Poslať od michal » Str Dec 03, 2008 4:35 pm

Na tvojom mieste si skusim pohladat vsetky papiere z HSBC co si dostala a volal by som cez Skype alebo cez ine lacne telefonovanie.

Nick
Member
Member
PríspevkyCOLON 54
RegistrovanýCOLON Štv Máj 26, 2005 11:30 am

Poslať od Nick » Pon Jún 01, 2009 2:12 pm

Mám účet v HSBC a na ňom zostatok niečo vyše 200 libier, no od druhej polovice novembra minulého roku som ho nepoužíval, lebo som pricestoval na Slovensko. Keď som sa naň v blízkom minulom čase skúšal dostať cez Internet banking, už som nevedel. Tento mesiac by som sa chcel do UK vrátiť. Chcel by som do pobočky HSBC zájsť osobne a skúsiť si obnoviť účet aj Internet banking. Máte niekto s takýmto niečím skúsenosti ? Viete mi poradiť čo ma čaká ? Ako doklad že som vlastník účtu mám debit kartu, ktorú však na SK neviem používať, šekové knižky a starší Internet bankingový elektronický výpis z účtu a tiež zopár starších dokumentov súvisiacich s bankovým účtom.

krtek
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 762
RegistrovanýCOLON Uto Aug 07, 2007 2:47 pm
BydliskoCOLON London HA2

Poslať od krtek » Pon Jún 01, 2009 4:12 pm

Tady neni problem, ucet mas porad aktivni, jen se menili pravidla pouzivani internet bankingu, takze do nej nemas ted pristup.
Normalne prevadeji ucet do stavu neaktivni kdyz se tam vice jak rok neobjevi zadna transakce. To ovsem neznamena ze o ty penize prijdes, jen s nima v tu chvili nemuzes manipulovat. Kdyz se do 5ti let dostavis na pobocku s dokladama tak ti ten ucet bez problemu znova "ozivi"
Takze zadny strach.

V budoucnu doporucuju si s nejakym kamaradem poslat vzajemne nejakou malou castku jednou za cas (je to zadarmo, takze v pohode)

Nick
Member
Member
PríspevkyCOLON 54
RegistrovanýCOLON Štv Máj 26, 2005 11:30 am

Poslať od Nick » Pon Jún 01, 2009 8:33 pm

Vďaka za rady Krtek.
Nick píšeCOLONAko doklad že som vlastník účtu mám debit kartu, ktorú však na SK neviem používať,
Neviem používať teraz, no určitú dobu po príchode sa karta ešte na Slovensku používať dala. Aj keď to nemám z vlastnej skúsenosti.
krtek píšeCOLONNormalne prevadeji ucet do stavu neaktivni kdyz se tam vice jak rok neobjevi zadna transakce.
Ešte neprešiel rok, takže účet by mal byť aktívny a tak sa chcem opýtať, či debitnú kartu vystavenú k tomuto účtu, z ktorej síce zo slovenských bankomatov peniaze vyberať nemôžem, či ju bez problémov môžem použiť na online zakúpenie letenky a autobusového lístku na prepravu v UK, ktoré budem potrebovať, bude to fungovať ?

krtek
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 762
RegistrovanýCOLON Uto Aug 07, 2007 2:47 pm
BydliskoCOLON London HA2

Poslať od krtek » Uto Jún 02, 2009 4:03 pm

to se neda odpovedet s jistotou.
Je mozne ze nejaky jejich vnitrni algortmus vyhodnotil kartu jako spatnou a oni ji zablokuji (treba podezreni na zneuziti, ci neco podobneho), samozrejme odeslou upozorneni na adresu toho uctu. Tam pochopitelne uz nebydlis takze o tom nemas zdani.
Nejjednodussi je to vyzkouset a uvidis. V kazdem pripade i kdyz karta nebude fungovat tak ucet fungovat bude.

Pro zajimavost ja mam take u HSBC a kdyz jsem byl doma a udelal nekolik nakupu tak to vyhodnotili jako rizikovou operaci a volali mi na mobil jestli ty transakce jsou skutecne moje a predpokladam ze kdyz bych jim ten mobil nezvedal tak ze tu kartu zablokuji.

BUTTON_POST_REPLY