American Express Travellers Cheque Card

Banky, bankové účty, presun financií na SK, otvorenie účtu v UK banke...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

American Express Travellers Cheque Card

Poslať od Gina » Pia Máj 20, 2005 9:29 am

Super novinka od American Express, ovela lepsie vyuzitie pri cestovani ako travellers cheques. Kartu "nabijete" a v zahranici nou platite alebo vyberate hotovost v bankomate.

http://www.americanexpress.com/uk/tcc/index.shtml

bestfriend
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 109
RegistrovanýCOLON Ned Aug 08, 2004 6:35 pm
BydliskoCOLON London, Chingford Mount

Poslať od bestfriend » Pia Máj 20, 2005 10:50 am

American Express šeky nebo teď i kartu bych velmi doporučil vzít si do UK místo hotovosti. Platí se za ně poplatek, ale na druhou stranu jsou za výhodnější směnný kurz než hotovost. V UK je to široce uznávaná značka, zaplatíte jimi na hotelu, ve škole i třeba v realitce. Hlavně - a to patří na první místo - jejich ztráta nebolí.

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Pia Máj 20, 2005 11:10 am

Ja by som skor odporucil ThomasCook MasterCard Cheques - v banke vam vymenia koruny za seky podla stredneho devizoveho kurzu za poplatok 1% a v UK ich opat vymenite za hotovost v kazdej pobocke ThomasCook bezplatne. Je to rychle, lacne, bezpecne.

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Pia Máj 20, 2005 11:54 am

treba pripraviť na to, že platba týmito šekmi môže byť niekedy zdĺhavá, pretože najmä v hoteloch si telefonický (na automatickej linke) overujú pravosť šekov.
Co by tato nova karta mala odstranit. Presne v tom vidim vyhodu a pri najblizsej prilezitosti ju vyskusam / vyuzijem.

lubo
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 373
RegistrovanýCOLON Str Apr 07, 2004 12:10 am
BydliskoCOLON SW1A 1AA
CONTACTCOLON

Re: American Express Travellers Cheque Card

Poslať od lubo » Pia Máj 20, 2005 12:30 pm

Gina píšeCOLONSuper novinka od American Express, ovela lepsie vyuzitie pri cestovani ako travellers cheques. Kartu "nabijete" a v zahranici nou platite alebo vyberate hotovost v bankomate.
Hmm, netusil som, ze sa v dnesnej dobe niekto este natahuje s Traveler's Cheques... Vybery a platby v zahranici sa predsa daju robit akoukolvek medzinarodnou kartou, a ked si vyberiete tu spravnu, tak to ide aj bez poplatkov. Takze, nechapem aka je pointa toho vtipu hore ... :)

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Pia Máj 20, 2005 1:17 pm

Super novinka od American Express, ovela lepsie vyuzitie pri cestovani ako travellers cheques. Kartu "nabijete" a v zahranici nou platite alebo vyberate hotovost v bankomate.
Hmm, netusil som, ze sa v dnesnej dobe niekto este natahuje s Traveler's Cheques... Vybery a platby v zahranici sa predsa daju robit akoukolvek medzinarodnou kartou, a ked si vyberiete tu spravnu, tak to ide aj bez poplatkov. Takze, nechapem aka je pointa toho vtipu hore ... :)
Lubo, dnes mam vtipny den. A tak so myslela ze ludia ocenia informaciu o novom produkte. Ako sa moze clovek mylit, ze? :-).
Neviem ako ty, ale ja radsej platim hotovostou ako kreditkou (v zahranici - teda mimo UK). Kreditnu kartu v zahranici pouzivam len v pripade nutnosti, resp. nakupu niecoho neplanovaneho ci draheho. Hlavny dovod existencie Travellers Cheques je ochrana penazi pred stratou / kradezov. Hovorim o peniazoch ako existujucej HOTOVOSTI nie fiktivnych, pozicanych. Samozrejme, ako mudry ludia uz poznamenali, Travellers Cheques su zastrale, ich zamena trva dlho atd. Aj preto som ich nikdy nepouzivala a radsej som riskla cestu s £500 vo vrecku. Moj nazor je - hotovost je hotovost a je nanahraditelna. Tolko vysvetlenie k mojmu vtipu. Pekny den.

lubo
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 373
RegistrovanýCOLON Str Apr 07, 2004 12:10 am
BydliskoCOLON SW1A 1AA
CONTACTCOLON

Poslať od lubo » Pia Máj 20, 2005 2:28 pm

Nevadi Gina, nespochybnujem, ze ten produkt je novy a zaujimavy, ale spochybnujem, ze je tak dobry ako si ho prezentovala, resp. ze neexistuju aj sikovnejsie sposoby ako platit v zahranici.
bomo píšeCOLON Niekto ešte stále používa proste cestovné šeky. A pri ceste do necivilizovaných štátov je šek bezpečnejší ako kreditka (debitka by ti bola na nič).
Seky su bezpecnejsie, ale nevidim dovod preco by mala byt ta karta od AmEx-u bezpecnejsia ako akakolvek ina karta, kedze zabezpecenie je to iste.

hlohovcan
Member
Member
PríspevkyCOLON 64
RegistrovanýCOLON Pon Aug 16, 2004 7:57 pm
BydliskoCOLON Manchester ==> Toronto

Amex

Poslať od hlohovcan » Pia Máj 20, 2005 5:49 pm

Obycajna hracka pre fanusikov znacky American Express. Inak absolutne "pointless product"

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Pia Máj 20, 2005 6:12 pm

Nevadi Gina, nespochybnujem, ze ten produkt je novy a zaujimavy, ale spochybnujem, ze je tak dobry ako si ho prezentovala,
Mozno som to tym slovom "super" trosku prehnala (nemam sa Amexom ziadne komercne napojenie, ani mi neplatia!), ale zaujimavy produkt to podla mna ja. Samozrejme, kazdy ma na vyber. :-).

Dusan
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 229
RegistrovanýCOLON Ned Jún 20, 2004 2:09 pm
BydliskoCOLON Sheffield
CONTACTCOLON

Poslať od Dusan » Ned Máj 22, 2005 7:24 pm

Gina píšeCOLONSuper novinka od American Express, ovela lepsie vyuzitie pri cestovani ako travellers cheques. Kartu "nabijete" a v zahranici nou platite alebo vyberate hotovost v bankomate.

http://www.americanexpress.com/uk/tcc/index.shtml
Staci si precitat Terms & Conditions pozorne (hlavne Usage Limitations, ATM translaction a Limits and Fees) a urcite vas odradi tato novinka.
Odporucam ako Lubo, debitku od Nationwide.
Bomo píšeCOLONA pri ceste do necivilizovaných štátov je šek bezpečnejší ako kreditka (debitka by ti bola na nič).
Pri ceste do necivilizovaných štátov odporucam zobrat brokovnicu, aby vas ludozruti nezjedli as so sekom :)

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Sob Máj 28, 2005 3:12 pm

Gina píšeCOLONSuper novinka od American Express
V zozname krajin, kde je mozne kartu pouzit, chyba Slovensko.

[auote="Dusan"]Odporucam ako Lubo, debitku od Nationwide.[/quote]
Maly problem je to, ze Nationwide vyda debetnu kartu len cloveku, ktory zije v UK minimalne 3 roky. Tak mi bolo dnes povedane v pobocke na Station Rd v Readingu.

Ma niekto iny tip na bezpecny, vyhodny a dostupny sposob bezhotovostnej platby v zahranici, hlavne na Slovensku?

BUTTON_POST_REPLY