Libra nam opat stupa.

Banky, bankové účty, presun financií na SK, otvorenie účtu v UK banke...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
michal
Knows Something
Knows Something
PríspevkyCOLON 134
RegistrovanýCOLON Ned Nov 21, 2004 8:21 pm

Libra nam opat stupa.

Poslať od michal » Pia Jan 09, 2009 2:34 pm

Libra nam opat zacala stupat co som zistil za poslednych 5 dni voci euru.
tak dufam ze to vydrzi.

grief
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 432
RegistrovanýCOLON Sob Jún 23, 2007 7:54 pm
CONTACTCOLON

Re: Libra nam opat stupa.

Poslať od grief » Pia Jan 09, 2009 5:47 pm

Libra asi nestupa, skor by som povedal ze klesa euro. Par dni do zadu som chcel spravit 20 tisicovy prevod libier na eura, som rad ze som nespravil. Este keby jeden vedel do kedy bude euro klesat... Podla expertov by si na konci roka 2009 mal kupit za 1 euro 0.83GBP. Momentalny kurz je 0.895 GBP za 1 euro, cize asi sa oplati cakat....

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Pia Jan 09, 2009 9:09 pm

Libra asi nestupa, skor by som povedal ze klesa euro
Libra posilnuje i voci USD, takze viditelne sa bavime o libre co stupa. Co sa tyka oslabenia eura, to este len pride :-) Osobne si myslim z euro je velmi nadhodnotene, recesia v Europe este len vypukne, ECB znizi urokove sadzby a Euro padne tak ako USD pred pol rokom ci GBP nedavno.

lair
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 351
RegistrovanýCOLON Ned Feb 13, 2005 10:38 pm
BydliskoCOLON Bexhill-on-Sea

Poslať od lair » Pia Jan 09, 2009 11:45 pm

Nie vzdy, ale tentokrat suhlasim s Ginou. Stacilo, aby Rusi zavreli plynove kohutiky a vyroba hlavne vo vychodnej Europe zastala. Urcite to spravi dost vela s percentami a uspechom, ktory dosahovalo Slovensko a vychodna Europa. Niekde som cital, ze by sa libra mala za niekolko mesiacov zregenerovat na uroven
1£ = 1.14 Euro, co je pravdepodobne.

kreator391
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 9
RegistrovanýCOLON Uto Apr 17, 2007 12:34 am

Poslať od kreator391 » Sob Jan 10, 2009 2:33 pm

HM pozeram a..... sami optimista :-) libra je uz totalne na dne!!! a ked tu spominate ze ako stupla libra z 29 na 32 hm? perfektne no nie?!! TUPCI ja som bol v uk ked bola libra za 58!!!! ked zacala padat vratil som sa spet na SK a bol som tam roky aj s rodinou. V UK uz nije buducnost!!! takze tak ze ked posili libra o 10 centy hm tak to je fakt uspech, keby posilila o 2 eura potom sa bavte o posileni libry odbornici

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Sob Jan 10, 2009 3:39 pm

kreator391 píšeCOLONTUPCI ja som bol v uk ked bola libra za 58!!!!
Ja som tu bol ked bola libra za 65 Sk, no tupcom ta nebudem za to nazyvat.

kreator391
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 9

Poslať od kreator391 » Sob Jan 10, 2009 3:43 pm

JARO ako pozeram tak pozeram nevidel som tvoj nick v tomto fore!!! takze asi to nepatrilo tebe jasne tak sa nenadchynaj. To som pisal takym borcom co su hotovy stoho ze stupla libra o nejaky cent a taky co pisu jake nenormalne love 4000, 5000 6000£ tam zarabaju je mi ich nenormalne luto

kreator391
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 9

Poslať od kreator391 » Sob Jan 10, 2009 3:55 pm

Ja som tu bol ked bola libra za 65 Sk
:-) Ta ty si nenormalny borec za 65sk?!!
Si mislys ze som sa zrazil z litadlom? Kes uz tak za 65 Kcs, a to si musel emigrovat niekedy v 82-hom!!
Tak ze si pekne stary chcren, vrat sa do hrobu, alebo sa ukludni!!

kwaky
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 11
RegistrovanýCOLON Sob Nov 13, 2004 11:59 am

Poslať od kwaky » Sob Jan 10, 2009 6:21 pm

pre premudreleho kreatora391 http://www.pracavonku.sk/06peniaze-v-an ... ko-uk.html takze jaro nie je az ty stary chren,ako si myslis.A mal by si sa ukludnit TY.

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Sob Jan 10, 2009 9:37 pm

V UK uz nije buducnost!!!
Ano, mas pravdu. Zajtra tu uz UK nebude, vsade to hlasia, takze fakt nema buducnost. Slovensko na druhej strane buducnost ma, sice bez tepla ci plynu, ale zajtra tu istotne bude.
keby posilila o 2 eura potom sa bavte o posileni libry odbornici
Clovece, libra nebola nikdy na takej urovni. Co nebolo ale moze byt ;-). Aby si nebol koncom jari / zaciatkom leta prekvapeny...

Btw, bavime sa tu o kurzovom kolisani, ktory je uplne normalny. Hlavne v dobe financnej krizy.

A este nieco: nadavky si tu neprosime, staci kultivovana diskusia.

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Pon Jan 12, 2009 10:30 am

kreator391 píšeCOLONSi mislys ze som sa zrazil z litadlom?
Nie, s lietadlom nie.
kreator391 píšeCOLONKes uz tak za 65 Kcs, a to si musel emigrovat niekedy v 82-hom!!
Mal som na mysli konkretne obdobie februar 1999 - februar 2000, ked som tu bol prvy krat. Pozri linku z prispevku od kwaky.

monika
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 206
RegistrovanýCOLON Pon Nov 15, 2004 3:52 pm
BydliskoCOLON England

Poslať od monika » Pon Jan 12, 2009 11:56 am

Tak sa aj ja pridam z mojou "fundovanou" analyzou UK ekonomickeho vyvoja, alebo vestenim z gule :) (to len pre zaujmavost, ked bude tato tema otvorena o par mesiacov, aby sme si vedeli porovnat nase predikcie-nech je sranda, ked na chleb nebude.)
NEpredpokladam, ze kriza pominie do niekolkych mesiacov, pretoze po UK krize bankovej nam tu prisla kriza obchodna a od nej sa odvija kriza nezamestnanecka, ta sa opat nabali na dalsiu krizu obchodu a sluzieb, cim sa logicky dalej zvysi nezamestnanost... Retazova reakcia- v makroekonomike vsetko na seba navazuje, takze domino efekt este neskoncil, napriek tomu,dufam, ze vlada urobi co najviac, aby sa to rapidne nezhorsovalo .
Samozrejme niekde musi byt dno, ale moj odhad je, ze na nom este nie sme a ked sa tam dostaneme, este minimalne chvilu sa v nom budeme zmietat.
Mimochodom, priemerny UK citizen nepocituje ZATIAL dosah krizy (ak nejde na dovolenku, alebo nestratil dosledkom krizy pracu,...), kedze ma zatial najma makroekonomicky dosah. Tu zacne pocitovat az ked sa zmeni sa na mikroekonomicku krizu a vtedy budeme na dne :(.
Takze prelozene do inej reci, ked zbankrotuje tolko obchodov, ze ti co ostanu, nebudu mat velku konkurenciu a konecne budu moct upravit ceny, cize zdrazia, vtedy nastane trhova rovnovaha a mozeme zacat silniet. A tato faza krizy este neprisla.
Na zaver tohto pesimistickeho prispevku by som dodala, ze by som sa velmi rada mylila.

p.s. Energeticka kriza, ked pride a bohuzial pride( kedze, ako vsetci vieme ropa je neobnovitelna surovina, tym padom je niekde jej koniec a plnohodnotna alternativa a konkurencia zatial neexistuje), zasiahne hlboko celosvetovu ekomiku- cert ho ber ostatnych, zasiahne mikroekonomiku- cize kazdeho z nas, ak sa rychlo nevymysli alternativna surovina.

oslo1
Wannabe Expert
Wannabe Expert
PríspevkyCOLON 163
RegistrovanýCOLON Uto Jan 24, 2006 7:45 pm
BydliskoCOLON London

Poslať od oslo1 » Pon Jan 12, 2009 12:08 pm

Mne je uplne jedno, aku ma libra hodnotu, nakolko si setrim peniaze v uk a v uk si aj dom/byt chcem kupit. Myslim, ze bat by sa mali cudzinci, ktori si sem prisli zarobit a potom previezt peniaze na tu ktoru menu svojej krajiny.
Co sa tyka mojej prace, tak v robote sa setri, ale nakolko chori budu vzdy a sestricky budu potrebne vzdy, a NHS berie stale novy staff, tak pracu dufam nestratim.
K tomu vyjadreniu Kreatora 391, ja ked som isla do UK prvykrat v roku 2001, tak libra stala vyse 70 slovenskych korun, tak myslim ze urazanie pritomnych vo fore nie je namieste.

mavi
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 103
RegistrovanýCOLON Pon Sep 20, 2004 9:45 am

Poslať od mavi » Uto Jan 20, 2009 8:42 am

vidim, ze niektori uz su vazne zufali...na SK za 1 libru nedostanete uz ani 1 euro...ked som isiel do uk, za libru som dostal 60 skk a pocas celych styroch rokov to len klesalo...bolo to dost blbe, ako keby mi kazdy mesiac znizovali plat...nakolko som vedel, ze v uk nechcem zostat, dost sa ma to tykalo...z uk som som uz odisiel a kurz libry ma vobec nezaujima...

grief
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 432
CONTACTCOLON

Poslať od grief » Uto Jan 20, 2009 7:14 pm

na Sk rozhodne dostanes za 1 libru viac ako 1 euro... mas uzasny prehlad, vidno ze libra ta nezaujima :]

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Uto Jan 20, 2009 7:29 pm

a kurz libry ma vobec nezaujima...
Taky isty postoj maju vsetci ti co v UK ziju dlhodobo ;-).

I ked zle spravy, dnes Jim Rogers (ujko co sa vyzna) vyhlasil investorom po celom svete "sterling is finished. I would urge you to sell any sterling that you might have"... Nikoho to ale na ostrove netrapi, Barack Obama je dnes dolezitejsi ;-).

bajka
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 345
RegistrovanýCOLON Pia Sep 10, 2004 3:14 pm

Poslať od bajka » Uto Jan 20, 2009 10:50 pm

grief píšeCOLONna Sk rozhodne dostanes za 1 libru viac ako 1 euro... mas uzasny prehlad, vidno ze libra ta nezaujima :]
Okolo sviatkov by si naozaj v zmenarni na SK dostal za 1 libru menej nez za 1 Euro. Libru v centre BA zmenarne vykupovali zhruba za 29.50. Ale uz sa to predpokladam ze zlepsilo.

grief
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 432
CONTACTCOLON

Poslať od grief » Str Jan 21, 2009 2:07 pm

ano BOLO to tak ale bavime sa predsa o momentalnom stave... ved bude horsie, co uz :] ak klesne libra pod 30 sk, zas tu rapidne stupne pocet skodoradostnych prispevkov od nasich krajanov... ale aj na to sluzi forum... ulavit si...

brushie
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 116
RegistrovanýCOLON Pia Apr 01, 2005 12:41 pm
BydliskoCOLON Lee On The Solent, Hampshire, UK
CONTACTCOLON

Poslať od brushie » Str Jan 21, 2009 6:23 pm

grief píšeCOLONano BOLO to tak ale bavime sa predsa o momentalnom stave... ved bude horsie, co uz :] ak klesne libra pod 30 sk, zas tu rapidne stupne pocet skodoradostnych prispevkov od nasich krajanov... ale aj na to sluzi forum... ulavit si...
Pod 30 Slovenskych Korun uz nepadne nikdy to ti garantujem ;) Inac osobne mi je to ulpne jedno, aky je kurz, zijeme tu miname tu, akurat raz za cas ked skocime na Slovensko tak skonstatujeme ze UK zacina byt najlacnejsia krajina v EU ;)

lair
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 351
RegistrovanýCOLON Ned Feb 13, 2005 10:38 pm
BydliskoCOLON Bexhill-on-Sea

Poslať od lair » Str Jan 21, 2009 10:13 pm

Dnes sa v tlaci objavila sprava, ze Nemci, Holandania a Belgicania si hufne objednavaju pobyty v UK, hlavne na leto. Ano, zrazu je donedavna najdrahsia krajina v Europe cenove celkom pristupna a aj pred Vianocami Americania tvorili velku cast kupujucich v znackovych obchodoch...

Vláďa
Knows Something
Knows Something
PríspevkyCOLON 139
RegistrovanýCOLON Uto Mar 01, 2005 1:27 am
BydliskoCOLON E14, London
CONTACTCOLON

Poslať od Vláďa » Str Jan 21, 2009 10:52 pm

Ekonomika UK pres 12 let rostla, a pred nejakou dobou nastala recese. Ta bude trvat nekolik let (stridani dobrych a spatnych obdobi v ekonomice). Vzhledem k tomu, ze UK ekonomika je zavisla na bankovnictvi, tak sem prisla recese drive, do Evropy zacala dochazet vic nez rocnim zpozdenim. To muze znamenat to, ze UK zacne vyhrabavat z krize driv, ale taky vzhledem k zavislosti na bankovnim sektoru ji to muze trvat dele. Osobne si myslim, ze spise druha verze je blize k realite a libra se muze dostat i pod kurz eura. V kazdem pripade z mych (neblahych :-) zkusenosti je nejlepe menit prubezne aby se tak vyrovanala kurzova rizika. Vydelavat na kurzovnich rozdilech je zavisle na prilis mnoha neovlivnitelnych jevech. Zpravidla to znamena malou sanci na vyhru (i kdyz si myslim, ze jsou lide, kteri maji vyrazne lepsi informace nez ja, a mohou tedy menit v lepsi okamzik). Pokud bych potreboval vydelat poohlizel bych se po jinych jistejsich moznostech.

mavi
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 103
RegistrovanýCOLON Pon Sep 20, 2004 9:45 am

Poslať od mavi » Štv Jan 22, 2009 8:46 am

grief píšeCOLONna Sk rozhodne dostanes za 1 libru viac ako 1 euro... mas uzasny prehlad, vidno ze libra ta nezaujima :]
tak som sa za svoj prehlad zahanbil a urobil maly prieskum a musim konstatovat, ze ani tvoj prehlad nie je bohvieaky...je pravda, ze niektore zmenarne ti daju za 1 libru 1.07 eura, ale v inych zase dostanes len 0.94...

grief
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 432
CONTACTCOLON

Poslať od grief » Štv Jan 22, 2009 2:29 pm

hej preto som minuly tyzden dostal za 2497 libier 2710 eur... libra klesa kazdym dnom momentalne ale skus si uvedomit kedy bol napisany povodny prispevok... momentalne este stale vsetky banky davaju na sk za libru viac ako 1 euro tak nechapem co riesis s nejakymi zmenarnami, hadam nebudem nosit domov cash a menit v zmenarni ked devizovy prevod stoji 3 libry...

monika
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 206
RegistrovanýCOLON Pon Nov 15, 2004 3:52 pm
BydliskoCOLON England

Poslať od monika » Pon Jan 26, 2009 12:50 pm

Tak tu mame zase jednu predpoved, takze si ju mozeme pridat do kolonky: cas ukaze:)

Americký investor a spoluzakladateľ fondu Quantum miliardára Georgea Sorosa Jim Rogers predpokladá, že libra by v najbližších rokoch mohla klesnúť na úroveň dolára v dôsledku vysokého štátneho dlhu Británie a nedostatku ekonomických ťahúňov. V súčasnosti by jej podľa neho pomohlo prijatie eura, no ani európska mena, ako tvrdí Rogers, tu dlho nevydrží.....
http://ekonomika.sme.sk/c/4279489/ameri ... ebude.html

durike
Member
Member
PríspevkyCOLON 67
RegistrovanýCOLON Sob Jún 18, 2005 3:33 pm

Poslať od durike » Uto Jan 27, 2009 11:13 am

Kludne nech spadne na uroven dolara, staci ak bude mat dolar hodnotu 2 Eur :-)))))

monika píšeCOLONTak tu mame zase jednu predpoved, takze si ju mozeme pridat do kolonky: cas ukaze:)

Americký investor a spoluzakladateľ fondu Quantum miliardára Georgea Sorosa Jim Rogers predpokladá, že libra by v najbližších rokoch mohla klesnúť na úroveň dolára v dôsledku vysokého štátneho dlhu Británie a nedostatku ekonomických ťahúňov. V súčasnosti by jej podľa neho pomohlo prijatie eura, no ani európska mena, ako tvrdí Rogers, tu dlho nevydrží.....
http://ekonomika.sme.sk/c/4279489/ameri ... ebude.html

BUTTON_POST_REPLY