HSBC a prevod na svk ucet

Banky, bankové účty, presun financií na SK, otvorenie účtu v UK banke...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
Kajo
Member
Member
PríspevkyCOLON 54
RegistrovanýCOLON Pia Nov 24, 2006 10:53 pm

HSBC a prevod na svk ucet

Poslať od Kajo » Sob Jan 24, 2009 7:40 pm

Bol som v hsbc a za prevod na svk ucet sa plati 25 libier a je jedno aku sumu posielate domov,trva to cca 3-4 dni....chcem sa ale opytat ci je to bezpecnejsie ako napr.moneybooker alebo wesern union? dakujem za prispevky

def
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 238
RegistrovanýCOLON Ned Aug 20, 2006 4:42 pm
BydliskoCOLON Hounslow, TW3

Re: HSBC a prevod na svk ucet

Poslať od def » Sob Jan 24, 2009 9:27 pm

Pouzivam moneybookers uz nejaky ten rok a zatim zadne problemy - penize jsou prevedeny v cuku-letu, poplatek je mirny (za £200 se plati asi £1.60) a maji dobre kurzy. Osobne doporucuji.

michal
Knows Something
Knows Something
PríspevkyCOLON 134
RegistrovanýCOLON Ned Nov 21, 2004 8:21 pm

Poslať od michal » Ned Jan 25, 2009 11:08 am

mozes poslat aj caz internet banking z hsbc na slovensky ucet,vtedy sa plati £15 a trva to asi 3 working days.

bajka
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 345
RegistrovanýCOLON Pia Sep 10, 2004 3:14 pm

Poslať od bajka » Ned Jan 25, 2009 2:33 pm

HSBC zmenilo poplatky za posielanie penazi do zahranicia? Byvalo to 21 libier za prevod osobne na pobocke a £15 prevod cez internetbanking.

Kajo
Member
Member
PríspevkyCOLON 54

Poslať od Kajo » Ned Jan 25, 2009 8:40 pm

no z pobocky je to 25 libier,po novom a z bankingu sa to da poslat len v pracovne dni od 8 - 15.30??? tak som to cital na stranke . Teda ked robim cely tyzden tak ako to mam poslat ked nemam cas ist ani do banky???

bajka
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 345

Poslať od bajka » Ned Jan 25, 2009 9:18 pm

V tom pripade je urcite aj moneybookers riesenim. Ja som ho pouzila niekolko krat a vsetko prislo vporiadku. Ale priamo cez HSBC, ked je do prevodu zapojenych cim menej bank alebo firiem, je to urcite bezpecnejsie a lahsie sa budes domahat napravy v pripade problemov. Ja, ak potrebujem poslat "vacsiu sumu", tak ju posielam cez HSBC a na "menej velke sumy" pouzivam moneybookers. Moneybookers ma aj tak stanovenu maximalnu sumu, ktoru mozes poslat za urcite obdobie.

krtek
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 762
RegistrovanýCOLON Uto Aug 07, 2007 2:47 pm
BydliskoCOLON London HA2

Poslať od krtek » Pon Jan 26, 2009 5:07 pm

bajka píšeCOLONMoneybookers ma aj tak stanovenu maximalnu sumu, ktoru mozes poslat za urcite obdobie.
kdyz clovek overi adresu, bankovni ucet, kreditni kartu, tak tahle maximalni castka je cca 25000 liber za 3 mesice, to posilas bezne vetsi castky. Tak to gratuluju, muzes mi rict kde jsi zamestnana, taky tam pujdu zadat o misto.

bajka
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 345

Poslať od bajka » Pon Jan 26, 2009 5:30 pm

krtek píšeCOLONTak to gratuluju, muzes mi rict kde jsi zamestnana, taky tam pujdu zadat o misto.
To radsej neprezradim, nemozem si dovolit taku konkurenciu.

grief
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 432
RegistrovanýCOLON Sob Jún 23, 2007 7:54 pm
CONTACTCOLON

Poslať od grief » Pon Jan 26, 2009 5:51 pm

som cez moneybookers poslal za posledne dva tyzdne takmer 9 tis libier, bez problemov, peniaze sa proste len tak vyparit nemozu :] a ked sa predsa len vyparia, ta company co je za ne zodpovedna da refund...

Kajo
Member
Member
PríspevkyCOLON 54

Poslať od Kajo » Pon Jan 26, 2009 8:40 pm

ja som skusal posielat cez moneybooker 2x ale vzdy sa mi peniaze vratili spat,ze vraj nespravne cislo uctu!!! ale bolo to moje,tak nechapem kde je problem!! Chcem tiez cez moneybooker posielat ale ked ma to nepusti,tak co mam robit.Aj som nanovo veryfikoval svk ucet. poradite mi?? prosim

ubeno
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 377
RegistrovanýCOLON Sob Nov 12, 2005 10:22 pm
BydliskoCOLON naspat v Bratislave

Poslať od ubeno » Pon Jan 26, 2009 10:51 pm

Kajo píšeCOLONja som skusal posielat cez moneybooker 2x ale vzdy sa mi peniaze vratili spat,ze vraj nespravne cislo uctu!!! ale bolo to moje,tak nechapem kde je problem!! Chcem tiez cez moneybooker posielat ale ked ma to nepusti,tak co mam robit.Aj som nanovo veryfikoval svk ucet. poradite mi?? prosim
Toto je zaujimave. Ja ked som si definoval SK ucty v moneybookers, zadaval som SK cisla uctov v tuzemskom formate (ziadny IBAN a pod). Pekne mi to automaticky naslo prislusnu banku a priradilo ju k definovanemu uctu ako popis. Mam takto nastavenu VUB a MBANK. Najprv som skusil maly obnos a ked prisiel v pohode som posielal aj vacsie sumy. Funguje mi to uz tri roky.

krtek
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 762
RegistrovanýCOLON Uto Aug 07, 2007 2:47 pm
BydliskoCOLON London HA2

Poslať od krtek » Uto Jan 27, 2009 4:07 pm

Kajo píšeCOLONja som skusal posielat cez moneybooker 2x ale vzdy sa mi peniaze vratili spat,ze vraj nespravne cislo uctu!!!
No asi nemas spravne zadany cislo tveho uctu.

Mas penize jiz na uctu moneybookers predpokladam. Das vybrat penize, zvolis svuj ucet, PORADNE zkontrolujes ze mas spravne cislo uctu i kod banky a odesles. To funguje tisicum lidi a neni proc by to nemelo fungovat tobe. Chyba musi byt na tve strane.

Kajo
Member
Member
PríspevkyCOLON 54

Poslať od Kajo » Uto Jan 27, 2009 7:56 pm

ved to nechapem preco mi to nejde,ked cislo uctu som uz 10x kontroloval,mam ho aj na vypise aj na karte,tak fakt nechapem kde je chyba!!!! skusal som posielat 2x po 10 libier a vzdy sa mi to vratilo....nie je chyba v tom ze su to male sumy?? kolko sa da poslat najmenej??

ubeno
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 377

Poslať od ubeno » Uto Jan 27, 2009 11:49 pm

Kajo píšeCOLONved to nechapem preco mi to nejde,ked cislo uctu som uz 10x kontroloval,mam ho aj na vypise aj na karte,tak fakt nechapem kde je chyba!!!! skusal som posielat 2x po 10 libier a vzdy sa mi to vratilo....nie je chyba v tom ze su to male sumy?? kolko sa da poslat najmenej??

Urcite sa da poslat aj £10. Niekde musis mat chybu. Ma tvoj ucet predcislie? Dal si spravny kod banky? Zobrazuje ti moneybookers nazov tvojej banky pri cisle uctu?

grief
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 432
RegistrovanýCOLON Sob Jún 23, 2007 7:54 pm
CONTACTCOLON

Poslať od grief » Str Jan 28, 2009 5:51 pm

kajo píšeCOLONAj som nanovo veryfikoval svk ucet.
SK ucet sa podla mna neoveruje, mozno dakedy sa to robilo (niekde som cital v starsich diskusiach o 'papierovani') ale ak mozem hovorit za seba, ucet som si zalozil v januari s manybookers, bez problemov som zadal cislo SLSP, kod banky a ziadnu verifikaciu to neziadalo ani neziada. Verifikoval som si primarny anglicky ucet aby som mohol posielat vacsie sumy a nemal som ziadne problemy. Tak ako ti tu vsetci radia, chyba je u teba, napis prihlasovacie meno a heslo, skontrolujeme ti to ;]]]

Kajo
Member
Member
PríspevkyCOLON 54

Poslať od Kajo » Str Jan 28, 2009 8:04 pm

sorry,veryfikovalo mi ang.ucet. ked som napisal cislo svk uctu,tak naslo prislusnu banku a aj moje meno mi to pridelilo...vsetko ide ako po masle az kym peniaze nepridu za 2 tyzdne spat!!!!!!!!
peniaze normalne vlozim na moneybooker(mam ich tam),dalej dam poslat,vyberiem svk ucet(10x prekontrolovany) napisem ciastku,strhne mi poplatok 1.67 libier a to je vsetko....len preco sa teda vratia spat???? vcera som skusil opat poslat,no uvidime. a neda sa to ze by som poslal sestre na ucet? Musi to byt len na moje meno???

Kajo
Member
Member
PríspevkyCOLON 54

Poslať od Kajo » Str Jan 28, 2009 8:29 pm

no teraz som si to poriadne pozrel a ja asi nemam verifikovany ang.ucet!!! ale pamatam si ako mi strhli 2.02 libry poplatok ked som pridaval cislo uctu...tak som si ho dal verifikovat a napisali mi toto..................Dostanete verifikační kód na referenčním poli fiktivního depozitu do následujícího účtu do hsbc. kde ten kod najdem?? pride hned alebo az za niekolko dni?? nie je to nahodou opat ten poplatok medzi 1.01-2.99????? dakujem ak mi poradite

ubeno
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 377

Poslať od ubeno » Štv Jan 29, 2009 12:01 pm

Kajo píšeCOLONno teraz som si to poriadne pozrel a ja asi nemam verifikovany ang.ucet!!! ale pamatam si ako mi strhli 2.02 libry poplatok ked som pridaval cislo uctu...tak som si ho dal verifikovat a napisali mi toto..................Dostanete verifikační kód na referenčním poli fiktivního depozitu do následujícího účtu do hsbc. kde ten kod najdem?? pride hned alebo az za niekolko dni?? nie je to nahodou opat ten poplatok medzi 1.01-2.99????? dakujem ak mi poradite
Neviem o tom, ze si MB strhava poplatky za definovanie urctu v profile. Ale je pravda ze uz dlhsiu dobu som s tym nehybal. Verifikacia uctu spociva v tom, ze ti nan poslu 1pencu a v popise transakcie bude ref cislo. Nasledne vo svojom profile v MB kliknes na verify svojho uctu a zadas tam to cislo. Pokial sa pamatam, tak toto funguje iba na UK ucty a na SK ucty to nebolo potrebne.

Dalej som si musel verifikovat svoju adresu (pre zvysenie outgoing transaction limit). To ti poslu list s kodom na tvoju adresu. Kod zadas do svojho profilu a je.

Dalsia moznost je pouzit ich messaging centrum. Klikni na email support v lavom menu a preklikaj sa az ku tvojmu problemu (Widrawals via bank tranfer..) Takto im mozes odoslat message a oni sa tym budu zaoberat.

Pumaxxl
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 12
RegistrovanýCOLON Sob Mar 10, 2012 10:47 pm

Poslať od Pumaxxl » Ned Mar 11, 2012 12:36 am

Opal Transfer robi prevod za jeden den a stoji to len £3, nezalezi na tom kolko posles ci £100 ci £15000.
Kurz je vyhodnejsi ako kdekolvek inde :)
Robim v Opal Transfer takze viem co hovorim.
Daniel

BUTTON_POST_REPLY