Prevod penazi cez moneybookers

Banky, bankové účty, presun financií na SK, otvorenie účtu v UK banke...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
Romantypek
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Pia Jún 10, 2005 8:41 am
BydliskoCOLON Piestany

Poslať od Romantypek » Pia Jún 10, 2005 9:04 am

Vie mi niekto poradit najvyhodnejsi presun penazi do SR?

Marik
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 6
RegistrovanýCOLON Štv Máj 26, 2005 4:30 pm

Poslať od Marik » Ned Jún 12, 2005 1:52 pm

Ano,bez problemu do CR.

Je potreba mit jak UK ucet tak CR/SK ucet na stejne jmeno,a zridit si virtualni konto u Moneybookers.com na to tez jmeno, v mene GBP a adresou v UK.

Prevod na virtualni konto z UK uctu trva cca 2-3dny a je bez poplatku. Prevod z moneybookers konta do CR trava taky 2-3 dny, poplatek je pouze £1.20 (ikdyz uvadeji £1.30) a mena je prevadena kurzem centralni evropske banky snizana o 0.8% kvuli spekulacim na FX trhu. Takovy kurz by nebyl ani v nejlepsi smenarne v CR. Je to asi nejlevnejsi a rel. nejbezpecnejsi zpusob prevodu. Jinak pro castu vyssi nez ekv.350Euro je poplatek ne £1.20 ale 2-3x vyssi.

Marek

matokl
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 21
RegistrovanýCOLON Štv Júl 22, 2004 4:05 pm
BydliskoCOLON kew
CONTACTCOLON

v akej mene mam ucet

Poslať od matokl » Štv Júl 14, 2005 9:38 pm

zriadil som si tam ucet, ale nepamatam si ci sa ma niekde konkretne pitali na menu. A ak ano tak urcite som zadal GBP. No teraz ked idem previest prachy tak mi este pred potvrdenim pise, ze to bude urobene v SKK. Chcem previest prachy z UK na SK.
Any thoughts?

Otino
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 95
RegistrovanýCOLON Pia Máj 13, 2005 11:57 am
BydliskoCOLON Plymouth, UK

Posielanie penazi cez www.moneybookers.com

Poslať od Otino » Uto Sep 27, 2005 3:00 pm

Pridam aj ja nieco. Nedalo mi to a isiel som na stranku www.moneybookers.com, zriadil som si tam ucet (chceli odo mna email, meno, priezvisko a este par udajov), nic komplikovane a zlozite. Akonahle som si zalozil konto, musel som potvrdit, ze moj email existuje. Poslali mi kratky mail s verifikacnym kodom. Potom som to overil, bolo vsetko ok. No a ked som zadal vsetky udaje z mojho uctu v UK banke, tiez si museli overit, ci moj ucet existuje a ci je na moje meno. Overili to tak, ze mi na moj ucet poslali 3pence, tie mi prisli, takze bolo vsetko ok. Potom som zadal udaje z mojej SVK banky, cislo uctu a kod banky. Ten si ale neoverovali. Ale tiez musi byt ma moje meno, take ake je v UK banke a na moneybookers.com. Pre skusku som poslal z UK uctu na moneybookers £20, prisli za 2 dni. A bez poplatkov. Potom som obratom poslal £15 domov na SVK. Ratal som az 5 dni. Prachy prisli za 2 (!) dni, co bolo celkom rychlo. Poplatok pre moneybookers bol £1.21 a poplatok v SVK banke 2.50SKK. Predtym som posielal prachy priamo z mojej UK banky, trvalo to 3-5 kym prisli domov, a poplatok £21! A kopec papierov a casu.
www.moneybookers.com osobne odporucam, slape to ako svajciarske hodinky.

monty
Member
Member
PríspevkyCOLON 55
RegistrovanýCOLON Pon Aug 22, 2005 9:07 pm
BydliskoCOLON Brighton,Hove

Re: Posielanie penazi cez www.moneybookers.com

Poslať od monty » Uto Sep 27, 2005 6:09 pm

Tiez som s tych co by radi posielali za omnoho
mensi poplatok,no poznam par ludi co sa
"narodili"za PC a viem,coho vsetkeho su
schopny.Takze co v takom pripade ak sa
tie grose niekam zatulaju???
Banka ako taka ma aspon aku taku garanciu
no ako je to so spolocnostami
ala moneybookers..vie mi to niekto vysvetlit???

Ales
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3
RegistrovanýCOLON Ned Nov 07, 2004 5:50 pm

Poslať od Ales » Uto Sep 27, 2005 6:19 pm

Ano muzu jen potvrdit a doporucit Moneybookers.com Prevadim pres ne penize a nemam nejmensi vytku vuci nim. Navic kdyz jsem potreboval cokoliv vysvetlit, tak jejich contact center vse vysvetlil a zaridil. A ten kurz prevodu, vcetne poplatku nema chybu. Lepsi kurz pro GBP devizu nakup se v zadnej bance v CR nenajde.

Otino
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 95

Poslať od Otino » Str Sep 28, 2005 10:06 am

monty píšeCOLONTiez som s tych co by radi posielali za omnoho
Toto je priamo na stranke www.moneybookers.com:

Is Moneybookers secure?
Absolutely:

Moneybookers is regulated by the Financial Services Authority of the United Kingdom (FSA). FSA regulation means that Moneybookers must comply with a whole set of regulatory requirements regarding asset/liability and float management, consumer protection and risk prevention.
Moneybookers is developed with the same demands on security and performance as the sites used for bank services and share trading. Your account login, personal details and all money transactions are secured using Secure Socket Layer (SSL) technology with high security 128bit encryption, certified by VeriSign.
Moneybookers is enrolled with the TRUSTe Privacy Programme.
When you send a payment using Moneybookers, the recipient won't receive sensitive financial information like your credit card or bank account number. This way, you don't have to worry about paying people you don't know.

Takze to nie je ziadna pochybna spolocnost, je kontrolovana, ucet je v banke Lloyds, a posielanie penazi je bezpecne ako v kazdej inej banke (128 bit SSL, https, VeriSign). Ak si poriadne prestudujes ich stranku, precitaj si FAQs, tam najdes uplne vsetko. Vela stastia.

jitu
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 11
RegistrovanýCOLON Štv Feb 03, 2005 11:55 pm

Poslať od jitu » Štv Okt 13, 2005 7:38 pm

Potřebuji trochu poradit.
Mám založený účet u moneybookers GBP. Už jsem tam i převedla peníze z mé HSBC banky. Nevím, ale jak poslat peníze do Komerční banky v Čechách. Na maneybookers jsem vypsala pouze HSBC banku a teď mi tam Česká KB nejde přidat. Musím si zřídit ještě jedno konto u Moneybookers s Českou adresou a v korunách? A až z toho převádět peníze peníze do KB v Čechách.
:-(

kabatus
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 8
RegistrovanýCOLON Pia Mar 25, 2005 1:36 pm
BydliskoCOLON Bromley

Moneys

Poslať od kabatus » Pia Okt 21, 2005 5:17 pm

Moneybookers pouzivam uz asi 4 mesiace a zatial sa mi to zda ako najrozumnejsi sposob ako prevadzat peniaze na SVK a aj kurz vychadza omnoho lepsie ako keby sa to malo menit cash na SVK.

Jitu: Ked sa prihlasis, tak klikni na Profile a potom by si tam mal mat nizsie "List of bank accounts" tam klikni na manage a potom stlac tlacitko "Add" a pridaj si dalsi ucet.
Pouzivam to tak, ze ako primarny ucet mam nastaveny anglicky(z ktoreho tam vkladam libry) a ako sekundarny moj slovensky, na ktory to potom vyberam v SKK. Jedina podmienka je, ze musis mat oba ucty zalozene na tvoje meno.
Dufam, ze som ti aspon trochu pomohol
s pozdravom

Kabatus

miboxxx1
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 33
RegistrovanýCOLON Štv Sep 22, 2005 6:25 pm
BydliskoCOLON basingstoke

posielanie penazi z anglicka na slovensko cez moneybookers

Poslať od miboxxx1 » Pia Okt 21, 2005 9:05 pm

je mozne posielanie penazi z anglicka na slovensko cez moneybookers aj ked som si tam otvoril uz davnejsie ucet ale so slovenskou adresou,cize ked si chcem poslat peniaze na moneybookers konto ,da sa upload funds len cez slovensku hvb bank,ako sa to da zmenit alebo co mam robit aby som mohol ich sluzbu vyuzivat v uk,inak mi to bude k nicomu...

miboxxx1
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 33

moneybookers ???

Poslať od miboxxx1 » Štv Okt 27, 2005 10:34 pm

ahojte, mam problem ohladom prevodu penazi...
totiz v menu upload funds ... mate cislo uctu kam cez net banking poslat peniaze prevodom do on-line banky.
no neviem kde mam zadat(napisat) user ID - co je moje cislo, ktore musi byt prilozene.....neni to tam blizsie specifikovane..
urcite mate s tym viac skusenosti tak prosim o radu ako co to mam zadat v net bankingu...
diky moc

MIhal
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 19
RegistrovanýCOLON Ned Apr 25, 2004 11:07 am
BydliskoCOLON Acton, London
CONTACTCOLON

Moneybookers-transfer

Poslať od MIhal » Sob Okt 29, 2005 11:56 am

Nerad by som radil kedze mam tiez problem naucit sa pouzivat Moneybookers. Peniaze na konto v MB som si previedol cez online banking Natwestu kde je moznost
v paymentoch " add a new payee" nasledne je jedno z nepovynnych poli " Payee reference"...

Pre skusku som tam poslal 30GBP ktore neviem poslat na slovenko :) resp ;( v profile som si pridal aj Uk ucet aj SR. Ked dam moznost "Send money" tak je to moznost poslat to iba emailom niekomu. tak som si to poslal sam sebe v domneni ze eventualne potom to spolem na Slovenko. Ale myslil som sa. behom minuti to bolo spat na konte :) za poslatok 3p :(
Mohol by mi niekto poradit vopred dik.
PS:uz som dal verifikovat UK ucet, cakam na vysledok (neviem ci to je dolezite?)...

M.

miboxxx1
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 33

Poslať od miboxxx1 » Sob Okt 29, 2005 2:02 pm

ahoj, ak mas uz teda na konte moneybookers balance,,,
tak potom posles domov peniaze cez polozku "withdraw"
kde si musis predtym v profile nastavit add new bank account....ako primary das uk ucet a ten druhy slovensky..
potom si to v polozke withdraw iba vyberies a posles to na sk ucet...
moj maly problem je tiez uz vyrieseny co sa tyka user id, treba si to iba vyskusat vsetko s malym obnosom penazi...
funguje to a je to super vec...
odporucam vsetkym..
majte sa...

Otino
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 95

Poslať od Otino » Sob Okt 29, 2005 2:34 pm

Takze este raz. MIhal, predpokladam, ze uz mas na moneybookers ucte nejake peniaze, ktore si si poslal so svojej UK banky. Ked ich chces poslat na Slovensko, neda sa to pomocou "send money" ale pomocou "withdraw" v zalozke "My Account". Akonahle na to kliknes, zobrazi sa ti tabulka "Withdrawal request", kde v polozke "Please select a destination:" vyberies svoj ucet na Slovensku, samozrejme vedeny pod tvojim menom. Ten si ale musis vopred zadat v polozke "My Account -> profile -> List of bank accounts:". Dalej v tabulke si zadas sumu, ktora je v librach (tebe pride na ucet v SK banke v korunach). Do nejakych 300EUR je poplatok £1.21, nad 300EUR je to okolo £2.38. To je ale detail. Vzdy lepsie ako nejakych £20-£30, ako si ziadaju UK banky. Vyskusaj si to najkor s malym obnosom, dakych £10-£15, prachy by ti mali prist na druhy (resp. treti alebo stvrty) den. Mne vzdy prisli hned na druhy den. Moja SVK banka mala poplatok 2.50SKK, co je malinko. Vela stastia.

MIhal
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 19
RegistrovanýCOLON Ned Apr 25, 2004 11:07 am
BydliskoCOLON Acton, London
CONTACTCOLON

Poslať od MIhal » Sob Okt 29, 2005 7:53 pm

Panove,
obom dakujem. Z nejakeho zahadneho dovodu som to v polozke withdraw nehladal :(
Pekny den,
M.

sidzej
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 381
RegistrovanýCOLON Pia Feb 11, 2005 4:14 pm
BydliskoCOLON Le Plessis Pate, France
CONTACTCOLON

verification

Poslať od sidzej » Štv Nov 03, 2005 11:14 am

Dal som si na stranke Moneybookers overit svoj primary bank account (Natwest), poslali mi sumu 0.02, no zial bankovy vypis transakcie neobsahuje ziadnu "unique reference", ktoru Moneybookers pozaduju dodatocne pri overeni uctu (pre zvysenie limitu na prevod). Mate s tym niekto skusenosti ? Na stranke vo FAQ pisu, ze tam ta unique reference pride spolu s dummy payment, ale zobrazilo sa to len ako prevod od Moneybookers a ziadne dalsie detaily. Este mozem skusit overenie karty, ale tam je ten limit tusim len 3000, pricom pri overenom ucte je to 15000 euro.

Otino
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 95

Re: verification

Poslať od Otino » Štv Nov 03, 2005 1:37 pm

sidzej píšeCOLONDal som si na stranke Moneybookers overit svoj primary bank account (Natwest), poslali mi sumu 0.02, no zial bankovy vypis transakcie neobsahuje ziadnu "unique reference", ktoru Moneybookers pozaduju dodatocne pri overeni uctu (pre zvysenie limitu na prevod). Mate s tym niekto skusenosti ? Na stranke vo FAQ pisu, ze tam ta unique reference pride spolu s dummy payment, ale zobrazilo sa to len ako prevod od Moneybookers a ziadne dalsie detaily. Este mozem skusit overenie karty, ale tam je ten limit tusim len 3000, pricom pri overenom ucte je to 15000 euro.
No ja ked som posielal prachy na moneybookers ucet, tak som mal velmi maly limit, par stoviek. Akonahle mi nabehli prachy, neviem preco, ale limit mi bol zvyseny na nieco cez £4300 na 90 dni, takze je po probleme, mne teto limit staci. Ale mozno niekomu aj tento limit bude malo. Keby tak kazdemu...

sidzej
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 381
CONTACTCOLON

Poslať od sidzej » Štv Nov 03, 2005 6:01 pm

Moja otazka je uz neaktualna, dnes mi prisiel na moneybookers prvy prevod a automaticky zvysili ten limit z 300 na 4000 libier. Viac zatial urcite neplanujem posielat :)

teoretik
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 6
RegistrovanýCOLON Pon Jan 24, 2005 10:32 am

moneybookers

Poslať od teoretik » Štv Dec 01, 2005 5:23 pm

Zdravicko,vie mi niekto poradit kde najdem cislo uctu Moneybookers v UK,nejak som sa v tom stratil...potrebujem to na prevod penazi z UK cez moneybookers na Sk
Dakujem [/u]

marius
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 32
RegistrovanýCOLON Ned Okt 30, 2005 8:43 pm
BydliskoCOLON belfast

Poslať od marius » Štv Dec 01, 2005 6:02 pm

preposielanie penazi z moneybrookers je mozne na slovensky ucet v GBP, ale je mozny aj prevod na vkladnu knizku vedenu v GBR, ci ucet vedeny v SKK???

teoretik
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 6
RegistrovanýCOLON Pon Jan 24, 2005 10:32 am

Poslať od teoretik » Sob Dec 03, 2005 7:03 pm

marius píšeCOLONpreposielanie penazi z moneybrookers je mozne na slovensky ucet v GBP, ale je mozny aj prevod na vkladnu knizku vedenu v GBR, ci ucet vedeny v SKK???
Myslim prevod penazi z GB uctu na ucet na Slovensku.
Akurat neviem ako verifikovat druhy ucet,t.j. v GB.
Aby som vedel previest peniaze z GB uctu na GB ucet Moneybookers.Zo Slovenska do GB nemam problem..Dakujem

palo20
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 13
RegistrovanýCOLON Pon Aug 15, 2005 7:20 pm
BydliskoCOLON London

ako poslat peniaze do moneybrookers

Poslať od palo20 » Sob Dec 10, 2005 11:54 am

prosim o radu
mam konto na moneybrookers kde mam nastavene svoje konto SK aj UK Hsbc banka ale neviem ako poslat peniaze z HSBC na moneybrookers. Neviem zistit moje cislo uctu na moneybrookers. ked som prisiel do bankyHSBC tam mi povedali ze nemozu poslat peniaze lebo nemaju cislo uctudo UK banky. Ako poslem peniaze na svoje konto u moneybrokers?
Dakujem

alesifan
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 17
RegistrovanýCOLON Pia Júl 15, 2005 9:33 pm
BydliskoCOLON Putney, London
CONTACTCOLON

Re: ako poslat peniaze do moneybrookers

Poslať od alesifan » Pon Dec 12, 2005 2:27 pm

Po prihlaseni na MB klikni na UPLOAD FUNDS, potom vyber BANK TRANSFER a zobrazia sa ti detaily o MB ucte, na ktory mozes poslat peniaze. Nezabudni uviest pri platbe svoje REFERENCE ID!

sidzej
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 381
CONTACTCOLON

suma

Poslať od sidzej » Štv Dec 29, 2005 2:26 pm

Ak ste uz skusali moneybookers, aku najvacsiu sumu ste posielali do SR ? Zatial tu kazdy pisal o sumach ako 20, 30 GBP a podobne. Posielal uz niekto napr. vyse 1000 GBP ?

monty
Member
Member
PríspevkyCOLON 55
RegistrovanýCOLON Pon Aug 22, 2005 9:07 pm
BydliskoCOLON Brighton,Hove

Re: suma

Poslať od monty » Štv Dec 29, 2005 3:52 pm

monty píšeCOLON
sidzej píšeCOLONAk ste uz skusali moneybookers, aku najvacsiu sumu ste posielali do SR ? Zatial tu kazdy pisal o sumach ako 20, 30 GBP a podobne. Posielal uz niekto napr. vyse 1000 GBP ?

..zmohol som sa na nieco malo cez £1000,,ten
prevod trval o par dni viac ako sa uvadza,no
inak ziadny problem.

gigo
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Pon Feb 13, 2006 9:53 am

Moneybookers, nieje o com,

Poslať od gigo » Pon Feb 13, 2006 7:10 pm

www.moneybookers.com su skutocne perfektna volba. Pokial mate slovensky ucet otvoreny v HVB a anglicky ucet v HSBC, ako ja, trva to vsetko do 3 dni a poplatky su minimalne. Dokonca kurzovy prevod robia tusim cez stred... Super!!!

monika
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 206
RegistrovanýCOLON Pon Nov 15, 2004 3:52 pm
BydliskoCOLON England

Poslať od monika » Uto Feb 14, 2006 2:02 pm

sidzej píšeCOLONAk ste uz skusali moneybookers, aku najvacsiu sumu ste posielali do SR ? Zatial tu kazdy pisal o sumach ako 20, 30 GBP a podobne. Posielal uz niekto napr. vyse 1000 GBP ?
Posielali sme 1000, poplatok bol 3 GBP a prislo to bez problemov za 4 dni.

brushie
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 116
RegistrovanýCOLON Pia Apr 01, 2005 12:41 pm
BydliskoCOLON Lee On The Solent, Hampshire, UK
CONTACTCOLON

Poslať od brushie » Uto Feb 14, 2006 4:10 pm

Minuly tyzden £2500 za 2 dni na Slovensku v TB.

Laso
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Str Jún 15, 2005 6:30 pm
BydliskoCOLON Wood Green

Da sa to aj v Librach

Poslať od Laso » Uto Feb 21, 2006 7:37 pm

Vdaka vsetkym za prispevky velmi mi pomohli,som prvidelnym uzivtelom moneybrookers.

Setri mi to vela casu a penazi.

Osobne som to vyskusal aj s librami a funguje to tak,ze treba mat na slovensku len devizovy ucet v librach na vlastne meno a inak to funguje tak isto!

Tak len posielajte,ved co je doma to sa rata! :-)

ubeno
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 377
RegistrovanýCOLON Sob Nov 12, 2005 10:22 pm
BydliskoCOLON naspat v Bratislave

Poslať od ubeno » Str Feb 22, 2006 10:30 pm

Snazim sa registrovat v tejto institucii. Mam zalozene konto, mam vlozene dva ucty HSBC a VUB. Mam problem s verifikaciou uctu z HSBC, dummy platba mi prisla (£0.02), kde by som mal podla instukcii najst daky verification code. Avsak v IB od HSBC mozem vidiet jedine datum, description a sumu. Description je "MONEYBOOKERS" co vsak nie je ocakavany kod.

Kde robim chybu? Registroval sa niekto v Moneybookers s HSBC?

Vdaka za help.

Dusko
Knows Something
Knows Something
PríspevkyCOLON 136
RegistrovanýCOLON Sob Feb 12, 2005 9:56 am
BydliskoCOLON London, Cricklewood
CONTACTCOLON

Poslať od Dusko » Str Feb 22, 2006 11:29 pm

Netrap sa. Nerobis ziadnu chybu. Po dummy platbe a prvej transakcii sa Ti povoleny limit navysi automaticky. Nemusis zadavat verification code. Mne sa zvysil limit zo 650 GBP na cca 4000 GBP na 90 dni.

ubeno
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 377

Poslať od ubeno » Str Feb 22, 2006 11:48 pm

Dusko píšeCOLONNetrap sa. Nerobis ziadnu chybu. Po dummy platbe a prvej transakcii sa Ti povoleny limit navysi automaticky. Nemusis zadavat verification code. Mne sa zvysil limit zo 650 GBP na cca 4000 GBP na 90 dni.
Super, vdaka za info.

geekoon
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 30
RegistrovanýCOLON Pon Jan 02, 2006 1:17 pm
BydliskoCOLON 47 Wellington Street, Kettering

prevod na SK

Poslať od geekoon » Uto Mar 07, 2006 9:54 am

Vie mi niekto poradit v akom tvare ma byt slovensky ucet, naktory chcem previest peniaze? Ked som ho pridaval tak som namiesto sort code dal kod banky na SK Tatrabanka 1100, je to spravne? Chcem si byt isty este skor kym poslem domov vacsi obnos. Vdaka

Braniak
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3
RegistrovanýCOLON Ned Jan 01, 2006 10:35 pm
BydliskoCOLON London - Stepney Green

Poslať od Braniak » Pon Mar 27, 2006 7:09 pm

Takze si s tych uspesnych.Ja som si zalozil na moneybookers ucet,poslal som tam najprv par libier z uctu HSBC z UK,tie prisli potom par desiatok,vsetko vyzeralo ok,zadal som teda na MB dva ucty na SVK a na kazdy som zaslal 10 libier skusobne...cakam uz desat dni a na SK uctoch ani penca,kde som urobil chybu neviem vies mi povedat v akom tvare si zadal ucet vedeny na SK na MB?

Marlowe
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 204
RegistrovanýCOLON Sob Apr 16, 2005 4:22 pm
BydliskoCOLON Westminster

Poslať od Marlowe » Pon Mar 27, 2006 9:46 pm

Braniak píšeCOLONTakze si s tych uspesnych.Ja som si zalozil na moneybookers ucet,poslal som tam najprv par libier z uctu HSBC z UK,tie prisli potom par desiatok,vsetko vyzeralo ok,zadal som teda na MB dva ucty na SVK a na kazdy som zaslal 10 libier skusobne...cakam uz desat dni a na SK uctoch ani penca,kde som urobil chybu neviem vies mi povedat v akom tvare si zadal ucet vedeny na SK na MB?
Cez MB som posielal na moj ucet v Tatrabanke peniaze uz viackrat - od £2 az po niekolko stovak. Vzdy dosli bez problemov v priebehu 3-5 dni.
Format uctu je standardny v "slovenskom" tvare a samozrejme treba vlozit aj kod banky (napr. 1100 pre TB).

Dusko
Knows Something
Knows Something
PríspevkyCOLON 136
RegistrovanýCOLON Sob Feb 12, 2005 9:56 am
BydliskoCOLON London, Cricklewood
CONTACTCOLON

Poslať od Dusko » Uto Mar 28, 2006 12:59 am

Braniak píšeCOLONTakze si s tych uspesnych.Ja som si zalozil na moneybookers ucet,poslal som tam najprv par libier z uctu HSBC z UK,tie prisli potom par desiatok,vsetko vyzeralo ok,zadal som teda na MB dva ucty na SVK a na kazdy som zaslal 10 libier skusobne...cakam uz desat dni a na SK uctoch ani penca,kde som urobil chybu neviem vies mi povedat v akom tvare si zadal ucet vedeny na SK na MB?
Myslim, ze sa to da spravit len jedinym sposobom a nemas tam kde urobit chybu. Vyberies krajinu, kde mas vedeny ucet, ako sort kod zadas cislo, ktore mas za uctom napr.0900, system si sam najde nazov banky a na dalsej stranke zadas cislo Tvojho uctu. Prve policko je takzvane predcislie, v pripade osobnych uctov sest nul a druhe policko je desatmiestne cislo Tvojho uctu. A to je vsetko.

Vela stastia

Braniak
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3

Poslať od Braniak » Uto Mar 28, 2006 1:29 pm

Ano mne je jasne ze tam neni kde urobit chybu ale uznaj 10 dni je fakt dost...Dnes sa situacia zmenila na jednom z SK uctov pribudla ciastka z MB a to na SLSP,na VUB ucte zatial nic ale aj tak som trochu prekvapeny pretoze citam tu doby trvania prevodov okolo 2-5 dni a raz tolko to je teda rozdiel,ktory moze niekedy zohrat klucovu ulohu...dik za radu.

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655
RegistrovanýCOLON Uto Feb 07, 2006 12:40 pm
BydliskoCOLON Reinach BL, Switzerland

Poslať od xaxa » Uto Mar 28, 2006 3:43 pm

Braniak píšeCOLONAno mne je jasne ze tam neni kde urobit chybu ale uznaj 10 dni je fakt dost...Dnes sa situacia zmenila na jednom z SK uctov pribudla ciastka z MB a to na SLSP,na VUB ucte zatial nic ale aj tak som trochu prekvapeny pretoze citam tu doby trvania prevodov okolo 2-5 dni a raz tolko to je teda rozdiel,ktory moze niekedy zohrat klucovu ulohu...dik za radu.
Prevod z banky na sk do banky v uk trva 5-10 pracovnych dni (v podstate to tolko trva kamkolvek v EU), takze opacne to moze byt tiez asi tolko (najskor este dvakrat dlhsie). Inak necital som tento thread a teda nechapem naco je ten medziclanok moneybookers, takze ak je toto OT tak sorry

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Uto Mar 28, 2006 3:47 pm

xaxa píšeCOLONInak necital som tento thread a teda nechapem naco je ten medziclanok moneybookers, takze ak je toto OT tak sorry
V skratke: za prevod £1000 zo SK do UK cez banku som platil poplatok £9. Za prevod £2000 z UK na SK cez Moneybookers som platil poplatok £2.50. Na to je Moneybookers. ;)

Braniak
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3

Poslať od Braniak » Uto Mar 28, 2006 8:16 pm

Ok takze vsetko je ok peniaze poslane z MB mi prisli na SK banky SLSP A VUB v desiati den od odoslania.

mrqua
Member
Member
PríspevkyCOLON 51
RegistrovanýCOLON Pia Dec 17, 2004 2:24 pm
BydliskoCOLON PE3 6AY
CONTACTCOLON

Re: Len pre zaujimavost...

Poslať od mrqua » Sob Apr 01, 2006 12:32 am

(sk)cuco píšeCOLONCez moneybookers sa daju posielat peniaze, nielen na vlastny ucet. Previedol som peniaze aj na cudzi ucet z UK do CZ. Stacilo vediet pod akym emailom bol prijemca registrovany u Moneybookers ..
Predpokladam ze si to ale posielal z Tvojho uctu Moneybookers s tym ze si pridal cislo uctu prijimatela a len v jeho banke to overovali? Alebo si isiel cez inu sluzbu u Moneybookers?

josh
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 27
RegistrovanýCOLON Str Aug 10, 2005 5:03 pm
BydliskoCOLON Witham, Essex
CONTACTCOLON

Poslať od josh » Sob Apr 01, 2006 11:18 am

Predpokladam ze si to ale posielal z Tvojho uctu Moneybookers s tym ze si pridal cislo uctu prijimatela a len v jeho banke to overovali? Alebo si isiel cez inu sluzbu u Moneybookers?
No ale ano. No v podstate posielas to cez email, ked si registrovany cez moneybookers, to znamena, ze musis mat aj email. Funguje to presne ako pay-pal. Prevod je instantny, a vlastne ide naozaj len o presun penazi z uctov. Myslim, ze je to pod polozkou SEND MONEY. Den druhy (prijemca) ale musi mat tiez moneybookers ucet a ked si chce peniazky stiahnut do banky, Moneybookers mu tiez posielaju dummy paymnet - nastava ten isty proces overovania ako na zaciatku.

No prevod penazi je paradny - naozaj instatny, takze ak treba rychlo niekomu nieco zaplatit tak je to super sluzba.

speccyman
Member
Member
PríspevkyCOLON 53
RegistrovanýCOLON Ned Okt 24, 2004 11:02 pm
BydliskoCOLON Edgware, London
CONTACTCOLON

moneybookers

Poslať od speccyman » Uto Apr 11, 2006 6:31 pm

este som nevolal do banky na SK, lebo je neskoro... posielal som peniaze cez Moneybookers do TB na SK... spolu 5715 libier... moneybookers si strhlo 2.45, na ucet do TB doslo (podla Inet bankingu) 5564.02 cize tam chyba 150.98 libier... nevie niekto poradit este predtym nez zavolam ??

lubo
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 373
RegistrovanýCOLON Str Apr 07, 2004 12:10 am
BydliskoCOLON SW1A 1AA
CONTACTCOLON

Poslať od lubo » Uto Apr 11, 2006 6:52 pm

IMHO, moneybookers ti zamenili peniaze na Slovenske koruny a potom Tatrabanka ti ich zmenila naspat na libry. Cize ta strata zhruba 2.5% je kurzovy spread.

speccyman
Member
Member
PríspevkyCOLON 53
RegistrovanýCOLON Ned Okt 24, 2004 11:02 pm
BydliskoCOLON Edgware, London
CONTACTCOLON

moneybookers

Poslať od speccyman » Sob Apr 15, 2006 2:13 pm

jo stalo sa presne to co si mi napisal, prepocitali to na koruny a TB potom na libry... tak to som sa dobre ojekabatil... chcel som usetrit tych 18(poplatok v NatWeste)-2.45(poplatok moneybookers)= 15.55 libry a nakoniec som zaplatil 10x viac... tak bolo by dobre potom pridat do clanku ze co sa stane ked sa prevadza na devizovy ucet... asi nestaci len vediet ako co pouzit ale aj ako to funguje... inac na moneybookers mi nevedeli povedat ze akym prikazom to posielaju (v NW som vypisoval tlacivo a zaskrtol WE PAY ONLY OUR CHARGES)... tak pre ostatnych nech sa poucia z mojej chyby :-( ...

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
RegistrovanýCOLON Pia Mar 03, 2006 1:31 pm
BydliskoCOLON BA - Petrzalka/Southsea
CONTACTCOLON

Re: moneybookers

Poslať od kazisvet » Uto Apr 25, 2006 6:02 pm

Na zaklade vasich rad a postrehov som si u moneybookers urobil konto, ale urobil som jednu chybu. Ako adresu som zadal svoju slovensku a nie anglicku adresu. Ze to nie je celkom ok som zistil az ked som skusal posielat peniaze.
Problem je v tom, ze ked tam mam zadanu slovensku adresu, na transfer penazi sa mi ponuka len slovensky moneybookers ucet v HVB v Blave, t.j. ked prevadzam peniaze zo slovenska do UK tak je to ok, ale mne ide prave o opacny postup, posielat prachy z UK na slovensko. A posielat peniaze z anglickej banky na slovensky moneybookres ucet, to si mozem rovno polsat priamo na svoj :)
Poziadal som preto moneybookers o zmenu adresy (krAJINY) v profile, ale odpisali mi, ze chcu proof of UK adresy a dali mi na vyber, poslat im to nascanovane emailom alebo faxom. Kedze som nemal dostupny scaner a za fax sa mi nechcelo platit 2L, tak som im to poslal obycajnou postou. ked som po cca mesiaci reklamoval, ze mi to nezmenili, odpisali mi, ze sorry, ale musim to poslat emailom alebo faxom.
Tak som investovat 2L za fax a teraz cakam, a cakam a ....
Toto len pre info.

pankac
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 306
RegistrovanýCOLON Str Feb 23, 2005 10:05 pm
BydliskoCOLON Twickenham

Poslať od pankac » Uto Apr 25, 2006 8:28 pm

Kazisvet, nemen si ty adresu a radsej si vypytaj cez support detaily ich bankoveho konta v UK. Ja som takto riesil opacny problem (adresa UK, posielanie SKK) a nebol s tym ziadny problem.

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
CONTACTCOLON

Poslať od kazisvet » Str Apr 26, 2006 4:01 pm

pankac píšeCOLONKazisvet, nemen si ty adresu a radsej si vypytaj cez support detaily ich bankoveho konta v UK. Ja som takto riesil opacny problem (adresa UK, posielanie SKK) a nebol s tym ziadny problem.
Pankac, uz sa stalo, tu adresu som im posielal. Ale ten ich support mi to mohol povedat hned, ze mi daju cislo konta v anglicku aj bez zmeny adresy. Sak som im vypisoval dlhosiahly email, ze chcem posielat money z anglicka na slovensko a oni mi na to, ze si musim zmenit adresu na anglicku a ze na to potrebuju proof of address. Teoreticky by asi stacilo, ak by si mi tie detaily povedal aj ty :))

Techo
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 6
RegistrovanýCOLON Pia Apr 28, 2006 8:17 pm

UK ucet moneybookers

Poslať od Techo » Pia Apr 28, 2006 8:20 pm

Tiez mam ten problem, ze moneybookers mi ponuka len SKK ucet ked tam chcem poslat peniaze (to konto som si registroval este na Slovensku). Nemozete niekto UK ucet moneybookers napisat priamo sem? Vsak to nie je tajna ci zneuzitelna info.

Techo
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 6

poplatky moneybookers

Poslať od Techo » Pia Apr 28, 2006 8:31 pm

Este ma napadlo: pisete tu o roznej vyske poplatku v zavislosti od prevadzanej sumy. Na stranke MB je ale uvedeny len jeden poplatok a to 1,8 eura, bez uvedenia nejakych inych sum v zavislosti od prevadzanej sumy.
Btw. ako tu uz niekto spominal, neprevadzajte na slovensky devizovy ucet, kedze MB v ramci Slovenska posiela logicky vzdy z ich slovenskeho SKK uctu (preto aj maju tak vyhodne poplatky) a preto pride vtedy k dvojitej konverzii.

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
CONTACTCOLON

Re: UK ucet moneybookers

Poslať od kazisvet » Sob Apr 29, 2006 9:53 am

Techo píšeCOLONTiez mam ten problem, ze moneybookers mi ponuka len SKK ucet ked tam chcem poslat peniaze (to konto som si registroval este na Slovensku). Nemozete niekto UK ucet moneybookers napisat priamo sem? Vsak to nie je tajna ci zneuzitelna info.
Techo, veru asi aj mne by to prislo jednoduchsie. Neviem, ci v moneybookers spia na vavrinoch, ale mne to furt nezmenili a ani ozvat sa neracili.
Pankac, alebo niekto iny, viete nam dat udaje o moneybookers ucte v uk?

sobvol
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 8
RegistrovanýCOLON Štv Máj 04, 2006 11:01 pm

Moneybookers

Poslať od sobvol » Pia Máj 12, 2006 12:23 am

Vyskusal som a funguje,dakujem za radu a halvne za usetrene peniaze!! Najskor som posielal 5 libier za poplatok 1.24 a potom 2000 libier za 2.40! Je to trosku adrenalin,kedze treba chvilku cakat,ale inac pohodicka.

Otino
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 95

Poslať od Otino » Pia Máj 12, 2006 9:23 am

Techo píšeCOLONTiez mam ten problem, ze moneybookers mi ponuka len SKK ucet ked tam chcem poslat peniaze (to konto som si registroval este na Slovensku). Nemozete niekto UK ucet moneybookers napisat priamo sem? Vsak to nie je tajna ci zneuzitelna info.
No citam, citam a som uz celkom zamotany. Ale skusim odpovedat. Ak som off-topic, tak sorry.
Ked sa prihlasis na www.moneybookers.com (dalej MB) po zadani emailu, hesla a toho kontrolneho 6miestneho cisla ta hodi na tvoj ucet. V hornej liste mas 5 poloziek, prva je "upload funds". Klikni na nu a zobrazi sa ti okienko "upload funds" s 3 podpolozkami "Bank transfer", "Credit Card" a "Cheque". Zaskrtni "Bank transfer" a vypise ti vsetku udaje o MB ucte. Najdolezitejsi je udaj Reference - Your user ID, 7miestne cislo, ktore ti bolo pridelene (nieco ako konstantny symbol).
Ja ked posielam koruny z UK banky na MB, zadam cislo uctu MB a Referecne - Your user ID.
Zatial som s posielanim korun z UK banky na MB a z MB na Slovensko nemal absolutne ziadne problemy. Other questions, contact me soon, please!
Oto

alesifan
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 17
RegistrovanýCOLON Pia Júl 15, 2005 9:33 pm
BydliskoCOLON Putney, London
CONTACTCOLON

Poslať od alesifan » Pia Máj 12, 2006 1:30 pm

Problem je v tom, ze
Techo píšeCOLON(to konto som si registroval este na Slovensku)
Musis si spravit nove konto, kde zadas ako primarny svoj UK ucet a svoju UK adresu (sekundarny bude SK ucet). Kapisto? :)

mato.X
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 35
RegistrovanýCOLON Pia Aug 05, 2005 3:35 pm
BydliskoCOLON BOGNOR REGIS (west sussex)
CONTACTCOLON

Poslať od mato.X » Sob Máj 13, 2006 3:44 pm

monty píšeCOLONTiez som s tych co by radi posielali za omnoho
1) stranka je sifrovana, taze neni to hracka to "hacknut",
2) takym istym sposobom ti mozu hacknut aj bankove konto, taze, pokal nemas peniazky doma v ponozke alebo v sejfe, tak nie su 100% na bezpecnom mieste :D

no a ako to funguje? nezistoval som to presne, ale pravdepodobne ako ostatne banky, len v kratsom intervale :)

Techo
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 6

uz to ide

Poslať od Techo » Uto Máj 16, 2006 8:49 pm

Takze este raz:
moneybookers som si zalozil este na Slovensku v SKK so slovenskym uctom, takze mi moneybookers ponukal len slovensky ucet.
Na posielanie libier na ich UK ucet si netreba zakladat novy moneybookers ucet (inak v podmienkach maju zakazane zakladanie dalsich uctov!). Mailom mi nakoniec poslali ich cislo uctu v UK, ktore je:

Account number: 02645038
Sort / Bank Code: 300009

Reference number zostava rovnake. Peniaze mi dosli a hned sa prekonvertovali na SKK. Teraz mam verifikovane 2 ucty, takze aj limit vyberov je dvojnasobny - 11000 euro (ten mi bohate samozrejme staci :-)). Pre tych ktori maju moneybookers v GBP a chceli by tam poslat peniaze zo Slovenska ci Ceska napisem ich cisla uctov v SK a CZ:
SK:
HVB Bank Slovakia
cislo uctu:1428014002
kod banky: 8080

CZ:
Zivnostenska banka
Cislo uctu:4227514004
kod banky: 0400

Reference treba napisat do variabilneho symbolu

Tanka
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 22
RegistrovanýCOLON Pon Jún 12, 2006 4:20 pm
BydliskoCOLON South London

naplnanie konta u moneybookers

Poslať od Tanka » Pon Jún 12, 2006 5:13 pm

ahojte vsetci, ja som si tuto temu dlho prezerala a potom som sa pustila do prevodu. Uspesne som si zalozila ucet ale ked som si naplnala moneybookers ucet ( netbanking budem mat az tento tyzden) - takze som bola v banke osobne a kvoli nejakemu myslienkovemu skratu som neudala ID number:-( Zistila som to az ked som si kontrolovala moj ucet, bola som aj v mojej banke, ale smola, peniaze odisli a ID sa nasledne doplnit neda. Takze peniaze su u moneybookers bez identifikacie, idem tam teraz volat, ak vie niekto poradit nieco ine ako buchanie hlavy o stenu, budem rada. nastastie som posluchla radu tohto fora a poslala som na prvy krat len 20£, ale pre slovaka je aj to vela...Mail na merchantsevice sa mi vratil bez odpovede.
nech toto beru ako odstrasujuci ti, ktori este nic neprevadzali.
vdaka za pripadne rady

Techo
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 6

Poslať od Techo » Pon Jún 12, 2006 7:55 pm

Peniaze by sa ti stratit nemali, ale pocitaj s tym, ze cele to bude trvat aj niekolko tyzdnov, mozno vyse mesiaca, kym tie peniaze najdu a poslu naspat na tvoj ucet. Zavolat tam je asi lepsie ako mailovat, kedze odpovede im niekedy trvaju hodne dlho. Vela stastia.

Tanka
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 22

naplnanie...

Poslať od Tanka » Pon Jún 12, 2006 8:42 pm

vdaka Techo, mozno to bude coskoro OK lebo ked som tam telefonovala, normalne som moje ID cislo nadiktovala a vraj by peniaze na moneybook.ucte mali byt v limite 6 dni, ak tam budu tak sa ozvem, bolo by to dalsie + pre tuto spolocnost, ze vie tak ochotne riesit problemy uzivatelov

Tanka
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 22

najdena transakcia

Poslať od Tanka » Pon Júl 10, 2006 11:39 am

ahojte vsetci,
pred casom som tu opisovala svoj problem s prevodom pokusnej ciastky 20£ cez moneybookers.
Takze ako to dopadlo. mala som este niekolko telefonatov do Moneybookers,lebo moje peniaze nemohli najst. Posielala som im naskenovany "statement" z banky o mojom prevode, a velmi mily francuz;-) mi povedal, ze peniaze sa nakoniec nasli ale operacia je oznacena nie ako prevod z mojho uctu ale ako vklad v hotovosti a to je nepripustne. chybu vraj urobila moja banka. Na prevodnom listku ani v statemente nebolo oznacene ze peniaze isli z uctu na ucet.Tak som opat posielala faxom kopiu mojho pasu a "proof of adress" a potom peniaze prisli na moj ucet v priebehu 1 dna. Dalsiu transakciu som si urobila sama cez home banking a ta bola OK , peniaze boli rychlo prevedene na SK.
Takze z toho vyplyva, ze prevody cez MB je najlepsie robit cez home banking a NIKDY NEZABUDNITE UVIEST SVOJE ID NUMBER PRI AKOMKOLVEK PREVODE NA MB UCET ako ja. Nehovorim uz o tom ze banky prevodmi do MB nie su nadsene, lebo prichadzaju o slusne peniaze za prevody do zahranicia. Inak MB rozhodne odporucam je to rychly, lacny a aj jednoduchy sposob prevodu ked clovek vie ako na to :-)

blumi
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 15
RegistrovanýCOLON Uto Mar 14, 2006 2:40 pm

Poslať od blumi » Str Aug 02, 2006 10:18 pm

dobra vec ten moneybookers :)

Mexx
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Ned Okt 01, 2006 11:20 pm
BydliskoCOLON Gillingham

Poslať od Mexx » Pon Okt 02, 2006 12:01 am

No ja taky muzu moneybookers jen doporucit ta rychlost ,minimalni poplatky proste nenasel sem lepsi zbusob .
Akorat mne stve ze mam 60 denni limit pro vklad na MB jen 170 liber. Coz je malo a oni pisi ze mi ho sami zevdnou nuz cekam mesic a porad nic.
Mam oerene vsechno co jde, od adresy az po oba ucty v CR/EN , i kreditni karty...

Nevite nekdo poradit jak si zvetsit limit pro vklad ?

Jinak opravdu Moneybookers je 100 % !

marius
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 32
BydliskoCOLON belfast

MB vs joint account

Poslať od marius » Pon Okt 02, 2006 9:46 am

neviete ci je mozne preposielat peniaze aj z joint accountu v UK banke na ucet v MB vedeny na iba jednu osobu z joint accountu a nasledny presun na SKK na Ucet vedeny opaet len na jednu osobu z joitn accountu (a zaroven majitela MB uctu) ?? vdaka.

marius
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 32
BydliskoCOLON belfast

Poslať od marius » Pon Okt 02, 2006 10:11 am

resp. mate sksenosti s prevodom z MB aj na vlastny ucet do inej krajiny ako SVK ? napr. Australia ? USA ? CZ ?

marius
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 32
BydliskoCOLON belfast

Poslať od marius » Pia Okt 13, 2006 12:38 am

V akom tvare ma byt udany slovensky ucet, na ktory chcem previest peniaze? hlavne ma tam pri account number myli ten rozdelovnik, ci ako sa to vola ?

je to v "Step 2: Enter your bank account number".

vdaka za odpoved

Danniel
Member
Member
PríspevkyCOLON 64
RegistrovanýCOLON Sob Sep 11, 2004 3:41 pm
BydliskoCOLON Reading,Lower Earley

Poslať od Danniel » Sob Nov 04, 2006 4:51 pm

Cez moneybookers som uz previedol peniaze cez debetnu kartu a vsetko prebehlo v poriadku.Je tam ale limit len necelych £400 z bezpecnostnych dovodov a ja potrebujem poslat viac.Obe temy o MB mam nastudovane,ale aj tak mam problem s prevodom.Ked totizto pridem do banky a chcem od nich prevod z mojho Uk uctu na MB ucet v Lloyds,tak mi tvrdia,ze to nejde,resp.ide,ale moze to stat aj £25,keby som chcel previest £2000.Tak mi poradili,aby som si to vybral u nich v banke a zaniesol to do Lloyds do banky a vlozil na MB ucet.Okey,problem je ale v tom ,ze takuto platbu pravdepodobne(podla toho co viem)MB odmietnu,kedze neodisla z mojho uctu.A tak by som sa chcel spytat,ci mate niekto osobnu skusenost s prevodom penazi na pobocke vasej banky(moja je NatWest) na ucet MB a ci ste za tento prevod platili.Internet banking nemam,pretoze mi ho nechcu zaviest,kedze nemam landline.A prosim ziadne dohady,len osobne skusenosti.Dakujem:)

Marlowe
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 204

Poslať od Marlowe » Sob Nov 04, 2006 5:14 pm

Danniel píšeCOLONCez moneybookers som uz previedol peniaze cez debetnu kartu a vsetko prebehlo v poriadku.Je tam ale limit len necelych £400 z bezpecnostnych dovodov a ja potrebujem poslat viac.Obe temy o MB mam nastudovane,ale aj tak mam problem s prevodom.Ked totizto pridem do banky a chcem od nich prevod z mojho Uk uctu na MB ucet v Lloyds,tak mi tvrdia,ze to nejde,resp.ide,ale moze to stat aj £25,keby som chcel previest £2000.Tak mi poradili,aby som si to vybral u nich v banke a zaniesol to do Lloyds do banky a vlozil na MB ucet.Okey,problem je ale v tom ,ze takuto platbu pravdepodobne(podla toho co viem)MB odmietnu,kedze neodisla z mojho uctu.A tak by som sa chcel spytat,ci mate niekto osobnu skusenost s prevodom penazi na pobocke vasej banky(moja je NatWest) na ucet MB a ci ste za tento prevod platili.Internet banking nemam,pretoze mi ho nechcu zaviest,kedze nemam landline.A prosim ziadne dohady,len osobne skusenosti.Dakujem:)
Prevod penazi medzi UK uctami na pobocke by nemal byt ziadny problem. Pravdou je, ze v sucasnosti banky tvrdo preferuju prevod cez IB alebo Phone Banking, takze mozno ta to bude stat nejakych £5, ale v ziadnom pripade £25 (to by bol poplatok za medzinarodny prevod).
Okrem toho nechapem od kedy zavadzaju Internet Banking na zaklade landline?! To je blbost, vo vacsine bank si IB mozes dokonca aktivovat sam cez internetovu stranku banky a na pobocku ani nemusis ist. Mam ucty sice len v 2 bankach, ale ani v jednej odo mna landline na aktivaciu IB nepozadovali.

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
CONTACTCOLON

Poslať od kazisvet » Ned Nov 05, 2006 9:27 am

Danniel píšeCOLONInternet banking nemam,pretoze mi ho nechcu zaviest,kedze nemam landline.A prosim ziadne dohady,len osobne skusenosti.Dakujem:)
danniel, ja som parkrat pouzival moneybookers a bez problem oboma smermi UK-SK a SK-UK. Je pravda, ze vzdy pouzivam inetrnetbanking, ktory mi zriadili bez akejkolvek otazky o landline (lloyds, barclays, hsbc).
Nikdy som za prevod neplatil, ale nikdy som ho nerobil osobne na pobocke.
Ked ti nechcu zriadit internetbanking v natwest poradil by som 2 moznosti.
Zriad si ucet v lloyds, tam prevod trva skutocne najrychlejsie, pripadne v hsbc (tam je vyhoda, ze cez internetbanking mozes menit aj adresu, co asi u inych bank nie je) alebo si zriad "virtualnu" landline ako ja.
Urcite pouzivas skype, tam sa da zaplatit sluzba skype in, kde si mozes vybrat nejake uk tel cislo, na ktore sa ti dokonca dovolaju.
Stoji to rocne 30 eur plus VAT, co nie je az tak vela.
A ked budes mat to cislo, odpadnu ti tie nezmyselne problemy s uvadzanim landline, ktoru si vyzaduju vsetci.
Dokonca to odo mna chcel aj t-mobil ked som ziadal o mobilny internet a nepomohlo vysvetlovanie, ze chcem mobilny preto lebo nemam landline :)
nerob inym to, co nechces, aby ini robili tebe :)

Danniel
Member
Member
PríspevkyCOLON 64

Poslať od Danniel » Ned Nov 05, 2006 12:45 pm

Ja som napisal:
A tak by som sa chcel spytat,ci mate niekto osobnu skusenost s prevodom penazi na pobocke vasej banky(moja je NatWest) na ucet MB a ci ste za tento prevod platili.Internet banking nemam,pretoze mi ho nechcu zaviest,kedze nemam landline.A prosim ziadne dohady,len osobne skusenosti.Dakujem:)
Prave touto poznamkou v predchadzajucom prispevku som sa chcel vyhnut odpovediam od wannabe expertov a zavislych konzultantov.Jedine,zeby mali osobnu skusenost,alebo aspon nejaku skusenost z druhej ruky.
Namiesto toho som sa od Marlowe dozvedel,ze to co pisem je blbost a ze prevod by nemal byt problem.To si myslim aj ja a prave preto chcem tie osobne skusenosti a nie dohady.
Uzitocnejsia bola urcite kazisvetova odpoved.Ta moznost so skype je pre mna novinka.
Takze este raz ak ma niekto osobnu skusenost,sem s nou prosim.Dakujem:)

Marlowe
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 204

Poslať od Marlowe » Ned Nov 05, 2006 1:42 pm

Danniel píšeCOLONTakze este raz ak ma niekto osobnu skusenost,sem s nou prosim.Dakujem:)
Osobna skusenost ti pomoze rovnako ako "dohady wannabe expertov" - v skutocnosti zalezi na banke ako sa zachova k individualnemu klientovi.
IMHO moja osobna skusenost je, ze obe banky mi dali IB bez nutnosti uvadzat landline.
Ale ty asi cakas na osobnu skusenost typu - "bol som v banke a previedol som £100 000 medzi UK uctami za £2.50?" - to ti aj tak nepomoze, lebo ak do banky musis ist sam a ak si to s nimi nevyriesis (ci uz ide o IB, phone banking alebo UK prevod) tak ti nepomoze ani osobna skusenost Tonyho Blaira.
Samozrejme mozes dalej len visiet na fore a nadavat na tych, co chcu pomoct.
Klasicky slovak.
Naposledy upravil 1 dňa Marlowe, celkovo upravené 0

sidzej
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 381
CONTACTCOLON

Poslať od sidzej » Ned Nov 05, 2006 1:51 pm

Danniel píšeCOLONA tak by som sa chcel spytat,ci mate niekto osobnu skusenost s prevodom penazi na pobocke vasej banky(moja je NatWest) na ucet MB a ci ste za tento prevod platili.Internet banking nemam,pretoze mi ho nechcu zaviest,kedze nemam landline.A prosim ziadne dohady,len osobne skusenosti.Dakujem:)
Ja mam ucet aj v Natwest, posielal som odtial uz viackrat peniaze na MB ucet, ale vzdy len cez internet banking. Internet banking mi zriadili pri otvoreni uctu a to som este samozrejme nemal ziadnu landline v tom case (9/2005).

Danniel
Member
Member
PríspevkyCOLON 64

Poslať od Danniel » Ned Nov 05, 2006 3:06 pm

Ako uplne neklasicky Slovak sa ti ospravedlnujem,ze som nadaval tym,co mi chcu pomoct a zaroven Vam dakujem za vsetky vase postrehy.

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
CONTACTCOLON

Poslať od kazisvet » Pon Nov 06, 2006 2:09 pm

Danniel píšeCOLONAko uplne neklasicky Slovak sa ti ospravedlnujem,ze som nadaval tym,co mi chcu pomoct a zaroven Vam dakujem za vsetky vase postrehy.
danniel, spravidla kazdy z "expertov a consultantov" si uz nieco v UK nieco odzil a zazil a uricte kazdy z nich ma osobne skusenosti s bankami.
Toto je hadam jedina oblast, kde to v uk nefunguje podla nasich predstav.
Ako pisali ostatni, zalezi to na konkretnej banke, na konkretnej pobocke, na konkretnom pracovnikovi banky. A ked ti to vsetci hovori, asi na tom nieco pravdy bude.
Takze, aj ked ti kazdy z nas popise svoju osobnu skusenost, nemusi to platit u teba v den ked pojdes do banky.
Ale pokial ti tvoja banka robi problemy, nie je v uk ziaden problem zajst do vedlajsej, ktora tie problemy nebude robit, v uk je zakladne bankovnictvo zadara, takze mozes mat ucet hoci aj v kazdej.
ked si pozries na diskusiu ohladom uctov, zakladania uctov, zistis, ze jeden ma najlepsie skusenosti s tou bankou, druhy s uplne inou, takze tu ti je tazko poradit.
Ale ked chces pouzivat moneybookers, odporucam ti zalozit si ucet v lloyds tsb, kde ma ucet aj moneybookers, vtedy to ide najrychlejsie a peniaze sa ti prevedu za den, dva, nie za 3-4 ako z inych bank, A TO HOVORIM Z VLASTNEJ, OSOBNEJ, SKUSENOSTI.
Aj ked z vlastnej, osobnej, skusenosti, s lloyds tsb nie som celkom najspokojnejsi, ale to z inych dovodov. na ich standardne sluzby, ako prevody, internet banking a pod nemozem povedat zleho slova.

stoffa
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 7
RegistrovanýCOLON Pon Okt 23, 2006 5:12 pm

Poslať od stoffa » Pon Nov 06, 2006 8:38 pm

Takze aj ja sa snazim nejakym sposobom poslat tazko zarobene peniazky domov. Zalozil som si ucet na moneybookers, ale nejak sa mi nedari. Pri definovani prveho uctu(rezident adres som si dal slovensju)mi po vypisani sort kodu bankya cisla banky vyhadzuje formulku ze ucet nie je platny. Mohli by ste mi poradit co s tym? Vopred dakujem.

michal.pavlis
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 7
RegistrovanýCOLON Str Sep 13, 2006 10:41 am

overenie uctu

Poslať od michal.pavlis » Str Mar 21, 2007 5:46 pm

caute-otvoril som si ucet v moneybooker zadal som si ucty(anglicky a slovensky) a potreboval by som verifikovat anglicky ucet.na stranke je napisane ze verifikacny kod budem mat v nejakom referencnom poli kt mi pride na moj ucet.ale zatial nic nechodi resp cez internet banking na Lloyds som na svojom ucte nic take nenasiel.prosim poradte.dik

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
CONTACTCOLON

Re: overenie uctu

Poslať od kazisvet » Štv Mar 22, 2007 11:23 am

michal.pavlis píšeCOLONcaute-otvoril som si ucet v moneybooker zadal som si ucty(anglicky a slovensky) a potreboval by som verifikovat anglicky ucet.na stranke je napisane ze verifikacny kod budem mat v nejakom referencnom poli kt mi pride na moj ucet.ale zatial nic nechodi resp cez internet banking na Lloyds som na svojom ucte nic take nenasiel.prosim poradte.dik
Michal, v internet bankingu to neuvidis, musis sa pozriet na fyzicky, papierovy vypis, tam to bude. Teda aspon u mna to tak v lloyds bolo.

michal.pavlis
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 7
RegistrovanýCOLON Str Sep 13, 2006 10:41 am

re

Poslať od michal.pavlis » Štv Mar 22, 2007 4:48 pm

coze?no tak to nebude viac menej mozne pretoze ja uz v anglii nie som takze si to pozret nemozem.Ine riesenie nie je? pripadne by ma este zaujimalo ci sa da na svk platit LLoyds kartou(mam klasicku debit-card),ak hej tak ake su za to poplatky.dik

furtivo33
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 8
RegistrovanýCOLON Uto Jan 17, 2006 3:01 pm
BydliskoCOLON Nitra

Poslať od furtivo33 » Štv Mar 22, 2007 9:52 pm

poslal som cez nich asi 15 000 no najviac na jeden krat to bolo 2300 no bez poblemov moze vrelo odporucit

pjelinek
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 23
RegistrovanýCOLON Str Júl 12, 2006 6:25 pm

prevod na slovensko v librach

Poslať od pjelinek » Pia Mar 23, 2007 12:54 pm

chcem sa len spytat, vie mi niekto poradit ako najvyhodnejsie previest na slovensko (na slovensku mam ucet vo VUB v librach) libre a nie prepocitat to na SK???

slavo777
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 20
RegistrovanýCOLON Štv Júl 27, 2006 9:49 pm
CONTACTCOLON

Re: re

Poslať od slavo777 » Sob Mar 24, 2007 11:32 am

... stačí zavolať na hotline banky, resp. napísať správu a mali by Ti to číslo povedať, poslať

Techo
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 6

Re: re

Poslať od Techo » Sob Mar 24, 2007 8:56 pm

michal.pavlis píšeCOLONcoze?no tak to nebude viac menej mozne pretoze ja uz v anglii nie som takze si to pozret nemozem.Ine riesenie nie je? pripadne by ma este zaujimalo ci sa da na svk platit LLoyds kartou(mam klasicku debit-card),ak hej tak ake su za to poplatky.dik
Mne sa automaticky zverifikoval účet, keď som z neho poslal nejakú čiastku na MB. Tiež som totiž v internetbankingu nič nevidel. Skús poslať nejakú malú čiastku na MB.

Otino
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 95

Re: prevod na slovensko v librach

Poslať od Otino » Ned Mar 25, 2007 8:33 pm

pjelinek píšeCOLONchcem sa len spytat, vie mi niekto poradit ako najvyhodnejsie previest na slovensko (na slovensku mam ucet vo VUB v librach) libre a nie prepocitat to na SK???
Cau, ked chces previest GBP na Slovensko, tak mas asi podla vsetkeho ucet doma v GBP. Moj kamos si cez moneybookers previedol prachy na svoj devizovy GBP ucet na SVK. No vzdy mu prislo o dost menej ako poslal. Ked patral preco, zistil, ze GBP ked prisli do SVK banky, banka zmenila na SKK a potom nazad na GBP a supla mu to na jeho devizovy GBP ucet (2x jeho prasule presli cez zmenu kurzu). Raz takto prisiel pri 1000GBP o 50GBP, co je celkom dost. Takze bud opatrny.
V tvojom pripade je asi najlepsie zobrat hotovost a tak ju vlozit na svoj ucet v mene GBP.

Techo
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 6

Poslať od Techo » Ned Mar 25, 2007 8:56 pm

to otino: Tvojho kamosa banka mu ich nezamenila 2-krat, MB vzdy posiela peniaze v miestnej mene, cize u nas v SKK a tvojho kamosa banka mu ich samozrejme zamenila naspat na GBP, lebo jeho ucet bol v GBP.
Cez moneybookers sa nedaju poslat peniaze bez konverzie na Slovensko, cize asi jedina moznost ako poslat priamo libry je klasicka (draha) cez banku. O inej moznosti neviem.

Otino
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 95

Poslať od Otino » Ned Mar 25, 2007 9:27 pm

Techo píšeCOLONto otino: Tvojho kamosa banka mu ich nezamenila 2-krat, MB vzdy posiela peniaze v miestnej mene, cize u nas v SKK a tvojho kamosa banka mu ich samozrejme zamenila naspat na GBP, lebo jeho ucet bol v GBP.
Cez moneybookers sa nedaju poslat peniaze bez konverzie na Slovensko, cize asi jedina moznost ako poslat priamo libry je klasicka (draha) cez banku. O inej moznosti neviem.
Presne tak, dik za doplnenie.

fantic
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Sob Aug 04, 2007 1:49 am

zrusenie konta

Poslať od fantic » Sob Aug 04, 2007 4:02 pm

Da sa na MB nejako zrusit ucet?
zalozil som jeden ale dal som krajinu SR ale potom mi to nedovolilo zmenit na UK tak som si zalozil druhy ucet na iny mail v UK.
je tam ale rovnake meno aj adresa, nevadi to?
da sa nejako ten prvy ucet zrusit?
niekto pisal ze nie je dovolene mat 2 ucty a snad niekto nebude robit probs..

- uz som to nasiel, je to v Messaging centre

TTibor
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 5
RegistrovanýCOLON Sob Máj 22, 2004 12:39 pm

Re: uz to ide

Poslať od TTibor » Str Okt 10, 2007 2:44 pm

Techo píšeCOLONTakze este raz:
... Pre tych ktori maju moneybookers v GBP a chceli by tam poslat peniaze zo Slovenska ci Ceska napisem ich cisla uctov v SK a CZ:
SK:
HVB Bank Slovakia
cislo uctu:1428014002
kod banky: 8080
Je tento slovensky ucet este aktualny. Dnes som skusal v Tatrabanke a ta uz kod banky: 8080 HVB Bank Slovakia pre domace platby nema.

Moze to niekto overit kto ma slovensky moneybookers ucet?
Dik za info ...

astherix
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Sob Okt 27, 2007 10:35 pm

problemy s moneybookers

Poslať od astherix » Sob Okt 27, 2007 10:48 pm

Zdravim vsetkych,
chcem sa podelit s negativnymi skusenostami s moneybookers. Uz dlhe roky som pouzival tento platobny system v mojom komercnom shope. Ale bohuzial za posledne mesiace som vinou moneybookers prisiel o 250EUR. A to nasledovne: 200EUR mi moneybookers nepripisal z bankovej transakcie, ktoru moj zakaznik vykonal vlozenim penazi na ucet v Nemecku - u moneybookers som sa nedovolal napravy a maju urcite prepracovany mechanizmus ako okradat sem tam klientov. A 50EUR som stratil pred par dnami, ked si z mojho uctu vybrala nemenovana ruska kasinova spolocnost hotovost - doteraz nechapem ako je to mozne, lebo sa museli prihlasit do mojho uctu a vykonat prevod na ich moneybookers ucet. Heslo do mojho uctu poznam len ja. Takze mi tiez vychadza, ze moneybookers ma bud velke problemy s bezpecnostou alebo vykonavaju sem tam taketo prelievanie penazi z uctov klientov... Takze: uz nikdy moneybookers. Chvalabohu, ze uz tu mame PAYPAL.
Jaro

phesho
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 21
RegistrovanýCOLON Pia Sep 01, 2006 5:40 pm
BydliskoCOLON Nottingham, UK
CONTACTCOLON

Poslať od phesho » Pia Nov 02, 2007 6:52 am

Bol tu spominany Paypal ako dalsia z moznosti posielania penazi. Ma s tym niekto osobnu skusenost?? Ako dlho to trva a aky kurz sa berie do uvahy pri prepocte?

Dakujem

bajka
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 345
RegistrovanýCOLON Pia Sep 10, 2004 3:14 pm

mbank

Poslať od bajka » Pon Mar 31, 2008 3:03 pm

Skusali ste niekto prevadzat peniaze z UK banky cez moneybookes do slovenskej Mbank? Da sa to? Ako to funguje?

ubeno
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 377

Re: mbank

Poslať od ubeno » Pon Mar 31, 2008 5:03 pm

bajka píšeCOLONSkusali ste niekto prevadzat peniaze z UK banky cez moneybookes do slovenskej Mbank? Da sa to? Ako to funguje?
Ja ano, funguje to normalne ako do ktorejkolvek inej SK banky

bajka
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 345
RegistrovanýCOLON Pia Sep 10, 2004 3:14 pm

Re: mbank

Poslať od bajka » Pon Mar 31, 2008 5:37 pm

ubeno píšeCOLONJa ano, funguje to normalne ako do ktorejkolvek inej SK banky
Dakujem, potesil si ma. Na ich stranke som citala, ze mbank neakceptuju zahranicne prevody. Ale moneybookers asi posiela peniaze do mbank zo Slovenska.

sCARAB
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 4
RegistrovanýCOLON Uto Okt 28, 2008 9:53 am
BydliskoCOLON Oxfordshire - Witney

z HSBC internet bankingu na Moneybookers

Poslať od sCARAB » Str Okt 29, 2008 2:02 pm

Vedel by mi niekto poradit ako postupovat pri posielani penazi z internet bankingu z HSBC banky na moneybookers? Poslal som si 10 libier na skusku a zatial stale nic a uz je to 8 den.
Postupoval som takto :
1,klikol som na polozku make a payment
2, zobrazili sa mi dve moznosti Pay a bill or organisation a
Pay family, friends and others , zvolil som Pay family.... kedze som Moneybookers nenasiel medzi organizaciami.
3, vyplnil sort code a cislo uctu ktore ste zverejnili tu na forku.. Kedze pri tejto forme sa nenachadzalo ziadne policko reference number tak som dal moje ID s moneybookers do description.

Vedel by niekto poradit ak ma IB v HSBC a uz posielal peniaze na MB.

Dakujem

Martin

ubeno
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 377

Re: z HSBC internet bankingu na Moneybookers

Poslať od ubeno » Str Okt 29, 2008 2:58 pm

sCARAB píšeCOLONVedel by mi niekto poradit ako postupovat pri posielani penazi z internet bankingu z HSBC banky na moneybookers? Poslal som si 10 libier na skusku a zatial stale nic a uz je to 8 den.
Postupoval som takto :
1,klikol som na polozku make a payment
2, zobrazili sa mi dve moznosti Pay a bill or organisation a
Pay family, friends and others , zvolil som Pay family.... kedze som Moneybookers nenasiel medzi organizaciami.
3, vyplnil sort code a cislo uctu ktore ste zverejnili tu na forku.. Kedze pri tejto forme sa nenachadzalo ziadne policko reference number tak som dal moje ID s moneybookers do description.
Ja tiez pouzivam HSBC a postupoval som rovnako. Doteraz (tuk tuk na drevo) som nemal s tym ziadny problem. Tiez som si nadefinoval prevod ako "Pay family..." Zadal som sortcode, cislo uctu a moju reference do pola "Payment description". Tak je to podla mna spravne, lebo aj napoveda ku tomu policku vravi: "Quote a reference which you and the payee will recognise."

Asi si urobil este niekde chybu. Skontroluj este raz cislo uctu, sort code a tvoju referenciu.

sCARAB
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 4

Poslať od sCARAB » Str Okt 29, 2008 4:39 pm

No rad by som si to skontroloval ale jedine co tam vidim je description , ucet a ani sort code tam nevidim , jedine ze by sa niekde dali zapnut nejake detaily ale ako hladam tak hladam nikde to tu nieje.

som si na 100% isty ze som pouzil tieto udaje.

P.S. dufam ze to nezdrzuje to, ze nemam zatial verifikovanu ani adresu ani ucet .

Otino
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 95

Poslať od Otino » Str Okt 29, 2008 5:05 pm

Prave v tom je hacik, musis mat overenu adresu, inac ti platba neprejde. Mne sa stalo presne toto iste, dal som si overit adresu, poslali mi list s verifikacnym kodom. Potom som posielal prasule cez debetku, bolo to instant a zadarmo.

sCARAB
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 4

Poslať od sCARAB » Str Okt 29, 2008 5:15 pm

Chcel som sa vyhnut overovaniu adresy z dovodu ze som pri registracii zadal Slovensku adresu, Proof nemam asi ziadny ale rozmyslam o zmene vodicaku za anglicky. A co sa tyka tej Debetnej karty tak mam tu len basic account a k tomu obycajnu kartu ktora mi sluzi len na vyberanie penazi z bankomatu. Verifikoval som si slovensku Debetnu VISA kartu ale to mi je v podstate zbytocne pretoze nechcem prevadzat peniaze zo slovenskeho uctu do anglicka .

krtek
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 762
RegistrovanýCOLON Uto Aug 07, 2007 2:47 pm
BydliskoCOLON London HA2

Poslať od krtek » Štv Okt 30, 2008 4:02 pm

kdyz jsi posilal malou castku tak to ze nemas verifikaci nehraje roli. Chyba musi byt nekde jinde.

ubeno
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 377

Poslať od ubeno » Štv Okt 30, 2008 10:22 pm

sCARAB píšeCOLONsom si na 100% isty ze som pouzil tieto udaje.

P.S. dufam ze to nezdrzuje to, ze nemam zatial verifikovanu ani adresu ani ucet .
Tieto udaje su spravne. Co sa tyka verifikacie adresy, tak ja som to pouzival istu dobu bez nej v pohode, ale ked som raz potreboval previest vacsiu sumu, tak sa priecili a musel som si ju verfirikovat.

Na druhu stranu ucet v HSBC som si verifikoval hned po zalozeni uctu. Verifikacia uctu v UK spociva v tom, ze ti nan poslu 1-2 pence a ak sa im to nevrati tak to je ok. Ucet na SK som uz neverifikoval.

Takze tvoj problem je mozno prave v tej verifikacii HSBC uctu.

sCARAB
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 4

Poslať od sCARAB » Pia Okt 31, 2008 10:57 am

Takze nakoniec peniaze prisli, neviem kde to tak dlho trcalo, mozno preto ze som dlho ten ucet v HSBC nepouzival a mozno aj preto ze mi vydavali novu kartu, boh vie. Dumy ciastka mi zatial este neprisla to bolo asi kvoli tej adrese ale poziadal som ich o zmenu. Zaslal som im nascanovany vypis z uctu a obratom mi zmenili adresu zo slovenskej na anglicku. Najskor som im zasielal vodicak ale to neakceptovali.

Este jedna otazkocka, niekto tu spominal ze peniaze na moneybookers si uploadoval cez debitku, kedze to je bez poplatku. Zaujimalo by ma aku najvacsiu sumu mozem uploadnut na MB cez Debitnu kartu.

Este raz dakujem vsetkym za rady.

Martin

Otino
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 95

Poslať od Otino » Pia Okt 31, 2008 12:43 pm

Upload cez debitku je limitovany, ja mam vzdy nejakych £1200 na 90 dni. Prevodom z uctu je to casove zdlhave, ale tam je to myslim neobmedzene. Debetkou je prevod okamzity, peniaze nabehnu ihned, po par dnoch ti budu strhute prasule z uctu.
Ak mas jednu z tychto typov debetiek Visa, MasterCard, Diners, Amex, JCB, tak je tam poplatok 1.9%. Ak mas Maestro alebo Solo, poplatok nie je.

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
CONTACTCOLON

nove moneybookers ucty v SK

Poslať od kazisvet » Pia Nov 14, 2008 11:07 am

Aktualny moneybookers acount na Slovensku, ak by ste potrebovali.

Account holder: Moneybookers Ltd.Bank: UniCredit Bank Slovakia (HVB Bank)City/Town: Bratislava
Account number: 1428014002
Sort/Bank Code: 1111
SWIFT: UNCRSKBX
IBAN: sK88 1111 0000 0014 2801 4002
Account currency: SKK

Kiko2309
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Uto Aug 09, 2011 6:09 am

Re: Prevod penazi cez moneybookers

Poslať od Kiko2309 » Pia Nov 04, 2011 12:52 pm

Ahojte, prosim Vas, ako si mam zadat do MB slovensky ucet v VUB??? Pyta to odo mna dve cisla oddelene pomlckou. Banku mi naslo normalne VUB, ale ucet sa mi tam nepodarilo pridat. Stale je vraj nespravny format. Netusim ako na to a potrebujem to co najrychlejsie previest. Dakujem za vsetky odpovede.

grief
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 432
RegistrovanýCOLON Sob Jún 23, 2007 7:54 pm
CONTACTCOLON

Poslať od grief » Pia Nov 04, 2011 6:13 pm

Číslo bankového účtu je číselná identifikácia účtu, ktoré sa v slovenských podmienkach skladá z troch častí:

* predčíslie účtu (maximálne 6- miestne číslo)

* základné číslo účtu (maximálne 10-miestnné číslo)

* identifikačný kódu banky (presne 4-miestne číslo).

Predčíslie nemusí byť súčasťou čísla bankového účtu - v tomto pripade by som tam nevpisal nic, alebo vpisal nuly, skusal si obe moznosti?

Pumaxxl
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 12
RegistrovanýCOLON Sob Mar 10, 2012 10:47 pm

Poslať od Pumaxxl » Sob Mar 10, 2012 11:40 pm

Opal Transfer - za jeden den na ucet na Slovensku alebo v Cechach. Nie je obmedzena vyska predu a stoji to stale iba £3. Ziadne extra poplatky ani v UK ani doma. Totalne jednoduche.
Su uz 9 rokov na trhu a denne robia 1500 prevodov.
Mrknite si to na www.opaltransfer.com.
Vsetci znami to robia cez nich uz roky.

BUTTON_POST_REPLY