Cheque

Banky, bankové účty, presun financií na SK, otvorenie účtu v UK banke...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
valoda
Member
Member
PríspevkyCOLON 77
RegistrovanýCOLON Štv Júl 27, 2006 12:48 pm
BydliskoCOLON LIVINGSTON

Cheque

Poslať od valoda » Pon Aug 31, 2009 9:58 pm

Ako sa realizuje sek? Da sa sek nejakym sposobom blokovat? Predal som svoje auto ale novy majitel mi poslal sek s tym ze papierova praca sa urobi, az ked budem realizovat sek. Ako rychlo sa da zistit, ci je sek kryty? Moze za tym byt nejaka habadura? Prelev z konta na konto odmietol. Chlapik kupuje auta, aby ich neskor s malym ziskom predal dalej. Aspon ja to tak vidim. Nerad by som, aby nieco vypalilo a ja som zostal bez auta a bez penazi. Nejake rady a odporucenia od vas ohladom predaja auta?

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284
RegistrovanýCOLON Uto Sep 05, 2006 1:04 pm
BydliskoCOLON Hamm Tun/Bedeford

Re: Cheque

Poslať od carfaxcat » Pon Aug 31, 2009 11:05 pm

Pri takychto predajoch by som sa spoliehala na CHAPS payment, pripadne banker's draft. Vobec by som neuvazovala o seku a odmietla by som takeho kupujuceho. So sekom by sa ti mohlo stat, ze ostanes bez auta aj bez penazi.
http://www.bba.org.uk/bba/jsp/polopoly. ... 28&a=10295

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284
RegistrovanýCOLON Uto Sep 05, 2006 1:04 pm
BydliskoCOLON Hamm Tun/Bedeford

Poslať od carfaxcat » Pon Aug 31, 2009 11:16 pm

Este jedna vec - obycajny sek sa da stopnut. Staci, ak dotycny zavolal svojej banke.

grief
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 432
RegistrovanýCOLON Sob Jún 23, 2007 7:54 pm
CONTACTCOLON

Poslať od grief » Uto Sep 01, 2009 4:03 am

staci ak nema tie peniaze na ucte, banka ti posle sek naspat ;] ale ak je tak ako hovoris, ze vykupuje auta a predava dalej, potom sa nemas coho bat a budes ok... vies kde ma dielnu? zamestnava ludi? potom je to seriozny typek asi... ale ak si dal auto cudziemu cloveku na inzerat, moze to byt horsie... daj vediet kazdopadne ci sek presiel....

bajka
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 345
RegistrovanýCOLON Pia Sep 10, 2004 3:14 pm

Poslať od bajka » Str Sep 02, 2009 3:52 pm

Nemusi to byt Tvoj pripad, ale o podvodoch so sekmi v poslednych rokoch pocuvam casto. Ale v takej verzii, ze Ti akoze omylom poslu sek na vyssiu hodnotu, ty im posles rozdiel naspat. O par dni Ti da banka vediet, ze ich sek bol neplatny a kupujuceho uz nikde nenajdes. Tak pozor aj na take scenare.

valoda
Member
Member
PríspevkyCOLON 77
BydliskoCOLON LIVINGSTON

Poslať od valoda » Str Sep 02, 2009 4:43 pm

Bajka Tak presne o to sa dotycni snazili. Ale vdaka svojej prezieravosti a opatrnosti ma to nestalo ani libru.
Popisal/a si presny postup. Sek bol na vyssiu sumu a doticny chcel doplatit spat rozdiel. Na jeho vyzdvy som nereagoval a v banke som poprosil pracovnikov, ak by boli nejake problemy nech mi daju okamzite vediet, co aj urobili.

valoda
Member
Member
PríspevkyCOLON 77
BydliskoCOLON LIVINGSTON

Poslať od valoda » Str Sep 02, 2009 4:47 pm

Bajka Tak presne o to sa dotycni snazili. Ale vdaka svojej prezieravosti a opatrnosti ma to nestalo ani libru.
Popisal/a si presny postup. Sek bol na vyssiu sumu a doticny chcel doplatit spat rozdiel. Na jeho vyzdvy som nereagoval a v banke som poprosil pracovnikov, ak by boli nejake problemy nech mi daju okamzite vediet, co aj urobili.

bajka
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 345
RegistrovanýCOLON Pia Sep 10, 2004 3:14 pm

Poslať od bajka » Str Sep 02, 2009 5:01 pm

Sice som napisala uz neskoro, ale som rada, ze si bol natolko prezieravy, ze si sa nenechal nachytat. :-)

grief
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 432
RegistrovanýCOLON Sob Jún 23, 2007 7:54 pm
CONTACTCOLON

Poslať od grief » Str Sep 02, 2009 7:25 pm

ak to dobre chapem auto si mu nedal, hej? si mohol hned napisat ze ti vystavil sek na viac penazi ;]

valoda
Member
Member
PríspevkyCOLON 77
BydliskoCOLON LIVINGSTON

Poslať od valoda » Str Sep 02, 2009 8:19 pm

Potreboval som najprv uviest do tematu. Samozrejme ze auto som mu nedal-no moja prezieravost a predtucha ma zachranili.
Je mi luto, ze na tychto strankach sa nachadza tak malo promptnych a rychlich rad. Mozno je to stylom tychto stranok. Viacej sa mi paci a viac operativny je polsky server www.emito.net , ale netufam si tam pisat svoje skusenosti a otazky.
Je smiesne, ze niekto sa snazi pretlacit server www.skotsko.co.uk aj ked ja osobne zijem a pracujem v Skotsku ten posledny mi nevyhovuje koli tmu, ze je uplne mrtvy.

BUTTON_POST_REPLY