"vybrakovanie" kreditky

Banky, bankové účty, presun financií na SK, otvorenie účtu v UK banke...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
RegistrovanýCOLON Pia Mar 03, 2006 1:31 pm
BydliskoCOLON BA - Petrzalka/Southsea
CONTACTCOLON

"vybrakovanie" kreditky

Poslať od kazisvet » Pia Okt 30, 2009 1:57 pm

Len sa chcem s vami podelit o cerstvu skusenost, ktora sa mi stala prvykrat, ale ktora asi nie je nic nezvycajna v dnesnej dobe.
Aj ked uz zijem na Slovensku, ale kedze chodievam do Londyna niekolkokrat rocne, ponechal som si vsetky UK ucty a karty. Aby mi ich neporusili, tak cez svoje ucty zakazdim potocim tych par par libier co tam mam, nech vytvaram dojem pohybov a pocas pobytu v UK aj nimi platim, obcas ked sa pomylim, tak pouzijem UK kreditku aj doma.
Ak by aj v UK mali eura a nie libry, tak by som rovno zrusil aj vsetky slovenske kreditky a pouzival len UK, lebo prevod cez moneybookers ma vyjde lacnejsie ako platit zdieracke poplatky slovenskym bankam. (Mimochodom viete ze od 1. 11. 2009 sa vraj maju priskripnut aj slovenske bankove poplatky? Takze to slovenske banky zacinaju riesit svojskym sposobom, proste dvihnu mesacny pausal 50-100% ako Tatrabanka)
Ale aby som sa vratil k veci. Zvyknem si pravidelne kontrolovat stav uctov v UK, ale teraz som cca 6 tyzdnov na ucty nenakukol az vcera a na kreditke z Barclays som zistil nemilu vec, 2 platby odniekial z talianska a tym, ze som "presvihol" termin splatky, tak aj poplatok 12 libier od banky za "late payment" a plus sankcne uroky. Zaujimave, ze obe platby boli urobene u toho isteho "obchodnika", akurat, ze bl medzi nimi rozdiel 3 tyzdne. No proste radost.
takze som skusal najprv cez internet banking vybavit emailom. Barclays tam ma take nieco ako secure mail, ale to mi proste nechcelo prejst, s tym ze mi vzdy vyhodilo hlasku, ze nemam zadane detaily o mne, ale netusim kde som ich mal zadat, ked tam okrem mojej (spravnej) emailovej adrese nebolo kde detaily napisat. Takze mi nic ine neostavalo ako dvihnut telefon a riesit "reklamaciu" telefonom, ako to uz v UK byva beznym zvykom, ze sa vsetko riesi cez telefon.
Po uvodnych frazach a overovackach mojej totoznosti sme sa dopracovali ktomu, ze odmietam tie 2 platby a ziadam o ich stornovanie, vratane sankcnych poplatkov banky. Je pravda, ze som mal "nedobrovolny" kurz spoken english (zistil som ze to uz znova potrebujem mat take kurzy), pretoze anglan (nemal nijaky cudzi prizvuk, takze asi to bolo rodeny anglan) nebral do uvahy moje prosby, ze vzhladom na moju anglictinu by som privital, ak by rozpraval trochu pomalsie, ale po cca 15 minutach sme presli vsetko, s tym, ze blokuje moju kreditku, posiela mi na "moju" UK adresu novu kreditku aj formular, ktory im mam vyplnit a samozrejme, ze pri tejto prilezitosti sa ma snazil pumpnut ponukov dalsich sluzieb :)
Nechal som si na uctoch UK adresu, kedze mam spolahliveho anglana, co mi robi postara, ale vraj uz posielaju dokumenty aj do zahranicia. Ale naco drazdit.
Uz sa mi stalo, ze so reklamoval platbu na kreditke, ale to bolo, ze som zaplatil, ale nedostal co som si objednal (listky na premiere league) a po intenzivnej komunikacii s bankou (nepamatam ci to vtedy bola tiez barclays alebo hsbc) som nakoniec svoje peniaze dostal spat.
Dufam, ze to dopadne aj teraz podobne a ja nebudem skodovat. Som si isty, ze som svoju kreditku z ruky nepustal, ale kedze clovek raz za cas nieco kupi cez net, tak nikdy nema istotu, ci sa jeho udaje nedostanu tam kde nemaju.
Asi by som mal bankam davat navrh, ze kreditky nech vydavaju maximalne na 3 mesiace, nech sa nam castejsie menia a nech su hlavne s inymi udajmi :)
Ale nakoniec, co som chcel vlastne povedat. Ze netreba nechavat taketo veci nevyriesene (ako som cital na tomto fore, ze su ludia, ktori su v debete a kaslu na to) a snazit sa ich promptne riesit. Zatial to j nejakych 300 libier, ale dnes zajtra by mohlo byt podstatne viac.
Sice neviem ako by som to riesil, nech neviem anglicky, asi by som si musel ziadat nejakeho tlmocnika u nich, alebo ako. myslite, ze by urobili aj taku sluzbu nejakemu chudakovi slovaciskovi?
Malis te uz niekto podobnu skusenost? Ak ano, ako ste dopadli?
nerob inym to, co nechces, aby ini robili tebe :)

ubeno
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 377
RegistrovanýCOLON Sob Nov 12, 2005 10:22 pm
BydliskoCOLON naspat v Bratislave

Re: "vybrakovanie" kreditky

Poslať od ubeno » Pia Okt 30, 2009 7:10 pm

Ja mam podobnu skusenost. Objavili sa mi 2 transakcie v USD - z popisu sa nedalo urcit o co sa jedna. Telefonat do HSBC urobil som claim. Karty hned zablokovali a vystavili mi novu. Volali spat, pytali sa detaily. Poslali postou zaznam, ktory som podpisal a poslal spat, v ktorom som suhlasil ze to mozu posunut policii na vysetrovanie. O 3 mesiace mi dali credit na karte.

Priatelka nedavno riesila zaplatenu a nevyuzitu letenku SkyEurope. HSBC kreditka - bez problemov.

kazisvet píšeCOLONNechal som si na uctoch UK adresu, kedze mam spolahliveho anglana, co mi robi postara, ale vraj uz posielaju dokumenty aj do zahranicia. Ale naco drazdit.
To fakt? Da sa zmenit korespondencna adresa na SK?

mijak
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 92
RegistrovanýCOLON Štv Apr 26, 2007 11:28 pm
CONTACTCOLON

Poslať od mijak » Pia Okt 30, 2009 7:26 pm

Muzu se jen tak pro zajimavost zeptat, kolik te stal ten telefonat SK - UK?

Btw, ja ani kreditku nemam, takze snad mi neco takoveho nehrozi. Nebo se to muze stat i u debit karty?

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284
RegistrovanýCOLON Uto Sep 05, 2006 1:04 pm
BydliskoCOLON Hamm Tun/Bedeford

Poslať od carfaxcat » Pia Okt 30, 2009 7:39 pm

Moze, mne sa to stalo s mojou starou debitkou v Barclays. Transakcia bola vykonana za nejaku poistku volakde v Indii. Peniaze som mala vratene od poistovacej spolocnosti.

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
CONTACTCOLON

Poslať od kazisvet » Sob Okt 31, 2009 8:20 pm

mijak píšeCOLONMuzu se jen tak pro zajimavost zeptat, kolik te stal ten telefonat SK - UK?

Btw, ja ani kreditku nemam, takze snad mi neco takoveho nehrozi. Nebo se to muze stat i u debit karty?
Este som nedostal ucet, ale zas 15 minut volania do UK ma nezruinuje. Inak, myslim, ze aj debit card mozu zneuzit, rovnako ako kreditku.

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655
RegistrovanýCOLON Uto Feb 07, 2006 12:40 pm
BydliskoCOLON Reinach BL, Switzerland

Poslať od xaxa » Ned Nov 15, 2009 10:06 am

Mozno uz neaktualne ale napisem tu par slov pre dalsich:

Toto je dost caste mne sa to stalo pocas mojho pobytu v UK asi 3x (za 3 roky). Z Barclays ti pride formular (aj ked si to uz raz vysvetlil na hotline), ktory vyplnis a odosles, potom £££ vratia a zrusia aj poplatok a urok. Ak mas nejake dalsie transakcie tak zaplat len tie legitimne transakcie asap (t.j. bez podvodnej platby + suvisiacich nakladov).

Ako som povedal stalo sa mi to asi 3x, predpokladam, ze vo vsetkych pripadoch islo o odcudzenie udajov z platobnych systemov kadejakych internetovych predajcov, aj preto ze v niektorych pripadoch vedeli aj moju adresu. Aj ked je pravda, ze prakticky denne som nechaval svoju penazenku bez dozoru vo firme (v kabate, alebo v taske)-ked som odisiel do datacentra a tak podobne, takze aj tam mohla byt prilezitost, aj ked v mojej kancelarii boli len sami seriozni ludia (tak sa mi zdalo) a vstup bol na kartu len pre ludi, ktori pracovali v danej kancelarii. V tomto poslednom som sa poucil a tam kde teraz pracujem (Svajciarsko) vzdy zamykam penazenku a vsetky svoje veci do svojej skrine, lebo tu ma pristup asi 20x viac ludi.

Na zaver by som chcel poznamenat, ze je dobre mat jednu kartu s nizkym limitom, ktoru pouzivas na nakupy v pofidernych internetovych obchodoch, kde je vlastny platobny system. Velke transakcie potom rovno neprejdu a banka ti pri takom pokuse zavola predtym nez transakciu autorizuje (tiez sa mi stalo).

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655

Poslať od xaxa » Ned Nov 15, 2009 3:03 pm

A este ked volat do UK, tak najlepsie cez Skype.

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
CONTACTCOLON

Poslať od kazisvet » Pon Nov 16, 2009 1:06 pm

xaxa píšeCOLONA este ked volat do UK, tak najlepsie cez Skype.
Takze, uz mi prisla aj nova kreditka, aj formular na vyplnenie (akurat tam mam trochu problem s vyplnenim podvodnych transakcii, lebo nemam papierovy vypis z uctu a v internetbankingu uz nie su data zo "starej" kreditky), tak verim, ze vsetko bude OK.
Za ten 15 min. call som zaplatil cca 11 eur, cez skype som vtedy nevolal, nemal som ho akurat k dispozicii.

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655

Poslať od xaxa » Pon Nov 16, 2009 2:01 pm

kazisvet píšeCOLON
xaxa píšeCOLONA este ked volat do UK, tak najlepsie cez Skype.
Takze, uz mi prisla aj nova kreditka, aj formular na vyplnenie (akurat tam mam trochu problem s vyplnenim podvodnych transakcii, lebo nemam papierovy vypis z uctu a v internetbankingu uz nie su data zo "starej" kreditky), tak verim, ze vsetko bude OK.
Za ten 15 min. call som zaplatil cca 11 eur, cez skype som vtedy nevolal, nemal som ho akurat k dispozicii.
Ak je to barclaycard, tak v online bankingu su data spetne do aleluja, len treba prepnut obdobie navrchu.

krtek
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 762
RegistrovanýCOLON Uto Aug 07, 2007 2:47 pm
BydliskoCOLON London HA2

Poslať od krtek » Pon Nov 16, 2009 2:18 pm

Opravdu se to drive nebo pozdeji kazdemu kdo tady v UK je delsi dobu a zaroven pouziva kartu na mnoha mistech stane.
Nastesti jsem nikdy neslysel ze by nekdo mel s vracenim penzei bankou nejake problemy, pravda nekdy to trva nez to oni prosetri, takze ty penize ti tam vrati treba az za 3 mesice, ale chteji od tebe jen minimum informaci (kdy a kde si pouzil svoji kartu). V tomhle jsou tady banky opravdu lepsi nez u nas.

mijak
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 92
RegistrovanýCOLON Štv Apr 26, 2007 11:28 pm
CONTACTCOLON

Poslať od mijak » Pon Nov 16, 2009 3:08 pm

To se da i do banky volat pres skype? Myslim jako zadarmo? Omlouvam se, moc se v tomto nevyznam, ale myslel jsem ze se da volat jenom nekomu kdo ma taky skype nainstalovany na compu a ocekava tvuj hovor.
krtek píšeCOLON....... V tomhle jsou tady banky opravdu lepsi nez u nas.
Muzes mi rici v cem nejsou zdejsi banky lepsi nez "u nas"? :)

ubeno
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 377
RegistrovanýCOLON Sob Nov 12, 2005 10:22 pm
BydliskoCOLON naspat v Bratislave

Poslať od ubeno » Pon Nov 16, 2009 4:34 pm

mijak píšeCOLONTo se da i do banky volat pres skype? Myslim jako zadarmo? Omlouvam se, moc se v tomto nevyznam, ale myslel jsem ze se da volat jenom nekomu kdo ma taky skype nainstalovany na compu a ocekava tvuj hovor.
Skype ma rozne (aj platene) sluzby. Napr SkypeOut - volanie do realnych sieti alebo SkypeIn - volanie z realnych sieti na skype uctet. Tu je cennik
mijak píšeCOLONMuzes mi rici v cem nejsou zdejsi banky lepsi nez "u nas"? :)
Zatial ma nic nenapada. Ale napr mBank je relativne OK. Pre mna je to idealna banka na SK. Vsetko sa da poriesit telefonicky / mailom. Zatial si odomna neuctovali jediny cent co ich mam. Nepouzivam ich sice casto ale riesil som cez nich veci ako rusenie / vystavenie novych kariet a pod...

krtek
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 762
RegistrovanýCOLON Uto Aug 07, 2007 2:47 pm
BydliskoCOLON London HA2

Poslať od krtek » Uto Nov 17, 2009 12:47 pm

mijak píšeCOLON Muzes mi rici v cem nejsou zdejsi banky lepsi nez "u nas"? :)
No treba kdyz dojdes do ceske banky s obcankou tak ti otevrou ucet. To se tady neda rict, casto od tebe chteji dalsi doklady a pak ti stejne otevrou jen nejaky hodne oskubany ucet se spatnou kartou. (pravda je to zadarmo)
Ale je pravda ze nevim jak by se staveli ceske banky k tomu kdyz si tam prijde otevrit ucet cizinec, mozna ze by delali jeste vetsi problemy nez anglicke banky.

Jinak asi opravdu ceske (a slovenske) banky musi jeste urazit hodne dlouhou cestu k zakaznikovi :-)

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284
RegistrovanýCOLON Uto Sep 05, 2006 1:04 pm
BydliskoCOLON Hamm Tun/Bedeford

Poslať od carfaxcat » Uto Nov 17, 2009 1:53 pm

Na otvorenie uctu pre cudzinca sme sa pytali v SLSP pred 4 rokmi, chceli iba pas, nic viac.

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
CONTACTCOLON

Poslať od kazisvet » Uto Dec 08, 2009 1:12 pm

Chcem len aktualizovat info o mojej vybrakovanej kreditke.
Po dlsom telefonate do banky, mi po par dnoch prisla nova kreditka a formular, v ktorom som mal uviest udaje o nespravnych platbach.
Formular som vyplnil, poslal faxom do banky a za nejake 2 tyzdne som mal ucet vycisteny od zlych platieb a naslednych pokut.
Poucenie pre mna (a mozno aj pre ostatnych), kontrolovat castejsie vypisy a ak je problem, komunikovat okamzite s bankou.

BUTTON_POST_REPLY