Dlh banke Loyd po dvoch rokoch

Banky, bankové účty, presun financií na SK, otvorenie účtu v UK banke...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
Dedika
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 4
RegistrovanýCOLON Str Dec 02, 2009 1:52 pm

Dlh banke Loyd po dvoch rokoch

Poslať od Dedika » Str Dec 02, 2009 2:02 pm

Chcela by som sa opytat na jednu zavaznu otazku. V roku 2007sme boli s priatelom v Angl. zalozili si ucet. Po tom ako sme dosli na Slovensko sme s priatelovho uctu chceli vybrat nejake peniaze a vzbrali sme neocakavane dost mozno aj 10 000tisic a tolko sme na ucte urcite nemali. Potom nam doslo ye to bolo asi pod limit. Chcem sa opytat kolko sa da ist maximalne pod limit v Loydke? Teray je priatel po dvoch rokoch zase v angl. bojime sa ze to bude velka suma na zaplatenie. Da sa s nimi nejako dohodnut ze by sme to splacali? Neviete mi niekto poradit prosim? Velmi budem vdacna. Dakujem

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Re: Dlh banke Loyd po dvoch rokoch

Poslať od jaro » Str Dec 02, 2009 2:57 pm

Predpokladam, ze vam bol automaticky povoleny overdraft (precerpanie uctu) a Lloyds vam tak v podstate dal pozicku, ktoru teraz aj s urokmi, penale a poplatkami chce naspat, prirodzene. Moje odporucanie je kontaktovat banku a dohodnut sa na splatkovom kalendari. Bud pripravena na to, ze zaplatis vela za svoju hlupost. Nemysli si, ze sa vrateniu penazi vyhnes alebo ze banke utecies. Urcite maju kopiu tvojho pasu.

MACO
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 16
RegistrovanýCOLON Pia Apr 07, 2006 7:22 pm
BydliskoCOLON weybridge

Poslať od MACO » Štv Dec 03, 2009 11:30 am

Ja som mal nieco podobne v HSBC.Pred 16 mesiacmi som odisiel s Anglicka.Mal som kreditku na 1000 libier.Mal som udaje o swift a bic.Ale udaje boli nespravne takze som nemohohol vratit peneize naspet.Pred par mesiacmi som bol v anglicku ,ze si to vyrovnam ,ale bol bank holiday,smola.A vcera som bol v Anglicku v Hsbc a povedali my ,ze oni s tym nic nemaju, uz ma neeviduju a moja kreditka je zrusena ,ze mi nevedie pomoct .Povedali my aby som zavolal Metropolitan Collections Services.Kde som volal a povedaly my,ze este je to v stadiju riesenie ,musim pockat na doporuceny list od Metropolitan a potom to mozem vyplatit.Ja som im povedal ,ze v anglicku nebyvam a to chcem vyplatit teraz ,ze do Anglicka sa uz nikdy nevratim.A oni ,ze musim cakat,a stale do okola to iste.Tak potom my Metropolitan povedal ,aby som siel naspet do HSBC a odtial tam zavolal manager banky.
Priseil som do banky a asi pol hodinu som sa hadal z managerom,ze to chcem vyplatit a on stale tvrdil ,ze banka s tym nic uz nema.Po pol hodine hadania odisiel do office a vratil za za dalsich 30minut a dal mi udaje metropolita swit a bic referncne cislo .Aby som mohol preposlat peniaze so svojho uctu do Anglicka.Co je este dolezit mam poslat este list do mertopolitan.Tak dufam ,ze konecne som to vybavil.
Skusal som to vybavit uz pred tym zo zahranicia som volal do anglicka ale bola starasna neochota tak preto som bol naspet V hsbc anglicku.Ale poviem Vam velmi boli neochotni.Asi preto ,ze to musi icst postupne posielat mi upozornenia a potom mozu proti mne zakrocit.

Dedika
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 4

Poslať od Dedika » Štv Dec 03, 2009 1:58 pm

Tak ja si neviem predstavit tu sumu co im budeme musiet vratit. Je to strasne velmi sa toho bojim. Najhorsie je este ze tam musi clovek vyvolavat a anglicky sa dorozumievat to je dost narocne.Nikto nam nepovedal nic o overdrafte ze je to vobec mozne ani o tom ze treba pred odchodom zrusit ucet..prosim ak este niekto nieco mate dajte mi vediet. dakujem

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Štv Dec 03, 2009 3:19 pm

Dedika, ked si vybrala z uctu viac penazi ako si tam dala, nenapadlo ti, ze to nie su tvoje peniaze a ze ich raz budes musiet vratit? Skus sa dohodnut s bankou na splatkovom kalendari.

Dedika
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 4

Poslať od Dedika » Štv Dec 03, 2009 3:51 pm

Jaro jasne ze mi to napadlo, len my sme sa uz nemali ako dostat do anglicka naspat a vyvolavat tam zo slovenska na to tiez nemame..ja viem ze je to na nas len chcem a potrebujem poradit

@ndrej
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 21
RegistrovanýCOLON Str Júl 22, 2009 12:34 pm

Poslať od @ndrej » Štv Dec 03, 2009 10:05 pm

Tato tema je pre mna celkom zaujimava. bohuzial v tomto pripade nemam co poradi ale mam maly dotaz. ma niekto osobnu skusenost ze banka po niekolkych rokoch vymahala po cudzincoch dlhy ktore zanechali v UK v ich rodnej krajine??? v tomto pripade na SVK? ja teda poznam velmi vela ludi co si tu pozicali peniaze ci uz z kreditiek, overdraftov, loanov atd. a neviem o tom ze by doposial mali na svk nejake problemy. samozrejme tu im chodia domov kopy listov ale to je zatial vsetko. pocul som zevraj banka moze peniaze vymahat aj v zahranici ale ako pisem doposial som sa s takymto pripadom nestretol a nepoznam nikoho kto by to mohol potvrdit. tym samozrejme nechcem nikomu davat navody typu : pozicaj peniaze a utekaj aj tak ta nechytia len by som chcel vediet co v tomto pripade hovori zakon . ja osobne by som urcite neriskoval stratu majetku neskor na SVK koli 2000£ dlhu co som som nechal na kreditke pred 10 rokmi.

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Pia Dec 04, 2009 11:13 am

Viem o jednom Madarovi, ktori momentalne sedi v base za to, ze pred odchodom z UK zobral niekolko kreditiek a nakupil tovar do svojho noveho bytu v Madarsku - len "zabudol" vratit pozicane peniaze.

krtek
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 762
RegistrovanýCOLON Uto Aug 07, 2007 2:47 pm
BydliskoCOLON London HA2

Poslať od krtek » Pia Dec 04, 2009 12:31 pm

Dedika píšeCOLONNikto nam nepovedal nic o overdrafte ze je to vobec mozne ani o tom ze treba pred odchodom zrusit ucet..prosim ak este niekto nieco mate dajte mi vediet. dakujem
Promin, ale tohle je vymluva 4-leteho ditete. Je tvoje povinnost se sama informovat o vsech nalezitostech kdyz odchazis ze zeme. Takze jsi se mela informovat i o bankovnim uctu a co s nim. A to ze jste vybrali vice penez nez muzete a VEDELI jste o tom, to uz opravdu neni potreba komentovat.

Jinak kdyz jsi byla v anglii tak nejak anglicky umis, takze tam zavolej. Kdyz budes treba volat pres skype, tak zaplatis mensi cenu nez kdyz volas jen v ramci jednoho mesta ve slovensku, takze vymluva ze nemas na to volat take neobstoji.
A co je nejdulezitejsi !! Nedokladej to, ale zacni to resit okamzite, protoze kazdy den ti naskakuji dalsi penale.

lair
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 351
RegistrovanýCOLON Ned Feb 13, 2005 10:38 pm
BydliskoCOLON Bexhill-on-Sea

Poslať od lair » Pia Dec 04, 2009 1:19 pm

Ja som poznal niekolkych Litvancov,ktori si na falosne pasy pootvarali ucty,pobrali kreditky,peniaze z nich a uz ich niet...

Dusko
Knows Something
Knows Something
PríspevkyCOLON 136
RegistrovanýCOLON Sob Feb 12, 2005 9:56 am
BydliskoCOLON London, Cricklewood
CONTACTCOLON

Poslať od Dusko » Pia Dec 04, 2009 6:07 pm

@ndrej píšeCOLONpocul som zevraj banka moze peniaze vymahat aj v zahranici
Banka peniaze vymahat nebude. Jednoducho tu pohladavku odpreda a spolocnost co to kupi sa ju bude snazit vymoct. Mnohe tieto spolocnosti su nadnarodne s pobockami v roznych krajinach a pokial maju o dlznikovi pravdive udaje, najdu ho.
MACO píšeCOLONA vcera som bol v Anglicku v Hsbc a povedali my ,ze oni s tym nic nemaju, uz ma neeviduju a moja kreditka je zrusena ,ze mi nevedie pomoct .Povedali my aby som zavolal Metropolitan Collections Services.
Toto je presne ono. Banka sa svojej pohladavky zbavila a viac ju to nezaujima.

Moja rada pre autorku prispevku je kontaktovat banku, zistit, ci ta stale eviduju ako dlznika. Ak ano, dohodnut sa sposobe uhrady dlhu. Ak uz s tebou nemaju nic spolocne, zistit od nich komu podstupili pohladavku a dohodnut sa s nimi. Oddalovanim riesenia si akurat narobis viac problemov a dlhov.

Inak nechcel by som zvysok zivota prezit v strachu kedy sa pri mojich dverach objavy niekto, kto odo mna bude chciet uhradit niekolko rokov stary dlh (medzitym vsak vyrazne vyssi).

Dedika
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 4

Poslať od Dedika » Sob Dec 05, 2009 4:34 pm

Neviem preco tu vsetci riesite ze my to nechceme zaplatit. Prave naopak moj priatel je znova v anglicku a ja idem o chvilu zanim a kedze on anglicky velmi nevie uz cakame len kym dojdem tam. Ja som len chcela vediet ci nahodou nemate nejake skusenosti lebo sa dost obavame. Ani sa nevyhovaram ja viem ze je to nasa chyba, len sme to asi vtedy nejako nebrali vazne. Jasne ze do Loydky sa chystame. A taktiez sme to neurobili narokom to uz vobec nie. Proste sme chceli vybrat na SVK peniaze ale presne sme nevedeli kolko mame na ucte tak sme sme vybrali..Dakujem aj tak za aspon nejake info.

ledomka
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Uto Mar 15, 2011 11:33 am

Poslať od ledomka » Uto Mar 15, 2011 12:03 pm

Ahojte,
mam rovnaky problem alebo teda dost podobny.
Tento tyzden mam letiet do Eng, pred tromi rokmi som tam bola v lete aj s byvalym priatelom a mali sme psolocny ucet. Moj byvaly vsak bez mojho vedomia vybral vsetky peniaze nechal tam debet v minuse a tri roky sa o to nezaujimal. Zistila som ze kedze mame spolocny ucet mam rovanku zodpovednost za dlh aj ja. Chcem sa spytat ci nie je mozne ze by ma pri prilete na letisko mohli nejak vypocuvat ohladom tohto dlhu. Ci banky nemaju dosah aj na tieto kontroly.
Ci nahodou nebudem pikat za chybu svojo byvaleho prave ja.
Dakujem za odpoved

mary326
Member
Member
PríspevkyCOLON 52
RegistrovanýCOLON Pia Feb 11, 2005 2:37 pm
BydliskoCOLON London-Warlingham

Poslať od mary326 » Štv Mar 17, 2011 6:37 pm

prepac mi moju otazku ale to ked ste odchadzali ste nemali ani potuchu kolko mate na ucte?a co tak zistit si zostatok predtym ako idem vyberat ?a predpokladamz ze ten vyber ste robili v pobocke banky,alebo na niekolkokrat cez bankomaty?ziadne blocky po vybere Vam neostali?

grief
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 432
RegistrovanýCOLON Sob Jún 23, 2007 7:54 pm
CONTACTCOLON

Poslať od grief » Štv Mar 17, 2011 8:30 pm

ledomka píšeCOLON Chcem sa spytat ci nie je mozne ze by ma pri prilete na letisko mohli nejak vypocuvat ohladom tohto dlhu.
Dakujem za odpoved

neboj, nezatknu ta na letisku ani nic podobne ;]

BUTTON_POST_REPLY