Problémy s HSBC

Banky, bankové účty, presun financií na SK, otvorenie účtu v UK banke...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
nikusa
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Uto Dec 29, 2009 12:06 pm

Problémy s HSBC

Poslať od nikusa » Uto Dec 29, 2009 12:22 pm

Ahojte obraciam sa k vam vsetkym o pomoc, ktori mate nejake skusenosti s tym, ze pododchode s UK ste si nezrusili ucet. Naposledy som bola v UK v juni 2008 a otvorila som si ucet v HSBC nbanke (wolverhampton). Nkolko sa mi nepodarilo najst vyhovujucu pracu, o tri tyzdne neskor som z UK odisla do inej krajiny. Mnou zalozeny ucet teda zostal nezruseny, ale ani som ho vlastne ani nikdy nevyuzila, kym som bola v UK a jasne, ze ani potom neprebehla na tomto ucte ziadna transakcia pocas doterajsej jeho existencie. Dost ma teda prekvapilo, ked som dostala 2 vyhrazne listy z banky HSBC, ze so v minuse nejakych cca 65 libier, a to sa mi ovali po roku, co som bola v UK. Pravdepodobne mi posielali nejake upozornenia predtym, na moju vtedajsiu docasnu anglicku adresu no nikto ma o tom neupovedomil. Tak sa chcem spytat aj vas mili radcovia, kto ma nejake skusenosti s podobnym pripadom, aby ste mi poradili. Naposledy ma banka kontaktovala v septembri, ale uz (asi z materskej) spolocnosti v Merylande USA, kde sa mi vyhrazaju, ze ak to nezaplatim, tak to postupia lokalnemu pravnikovi. Pride mi to dost nefer, ze ma o tejto situacii upevodomili az po roku-ak by mi to zaslali skor, islo by o podstatne nizsiu sumu . Neviem za co presne is banka naratala tuto sumu-ale asi za vedenie uctu, kedze nikdy tu ina transakcia neprebehla. Nakolko este stale studujem na VS a som bez prijmu rozhodla som sa pred unahlenym platenim banke poradit s niekym z vas- ako by ste sa zachovali voci banke v tejto situaciiL? Platit ci snazit sa aspon o ciastocne znizenie dlhu? Vopred van vsetkym dakujem za rady

Rascals
Member
Member
PríspevkyCOLON 56
RegistrovanýCOLON Pon Mar 09, 2009 1:37 pm

Re: Problémy s HSBC

Poslať od Rascals » Sob Jan 02, 2010 10:38 am

No ja si myslím že pokiaľ nechceš aby ti narastal ten dlhna ešte vyššiu sumu tak ti neostáva nič iné len to zaplatiť. Banku nezaujíma že ty nemáš prácu a že niesi už v UK a podla toho čo píšeš mi to príde tak že sa chces z toho akurát tak vykrútiť. V prvom rade si si nemala zakladať účet ked si nemala prácu alebo v prípade že si si ho už založila tak si ho mohla kludne zrušiť ked si odchádzala. No a nechápem ešte čo ti je na tom také divné že banka ti neposielala listy na SK adresu ako si písala ale na UK adres na ktorej si nebola lebo si o tri týždne odišla na SK. A banka to mala odkial vedieť že ty si odišla na SK a účet nebudeš používať hm?? Ok takže jediná vec ktorá podla mňa z toho vyplýva je tá že môžes zaplatit dlh a budeš mať po starostiach lebo ak ho nezaplatíš jediné čo tým dosiahneš je to že ten dlh ti bude narastat.

krtek
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 762
RegistrovanýCOLON Uto Aug 07, 2007 2:47 pm
BydliskoCOLON London HA2

Poslať od krtek » Pon Jan 04, 2010 4:26 pm

co se stalo stalo se. Mela jsi si radeji puvodne zridit jen ucet kde neplatis zadne poplatky, to by bylo lepsi.

Ted co mas delat. Tak hlavne bych okamzite zavolal nebo napsal na tu banku aby vedeli ze to chces resit. Napsat ze to chces zaplatit, ale ze jsi v tizive situaci ze studujes a je to pro tebe celkem velka castka.
Kdyz budes mit stesti tak ti odpusti uroky a budes platit jen skutecne to co jsi mela zaplatit (pozadej o to).
Navic kdyby to byl pro tebe skutecne problem, tak muzes pozadat o to aby jsi to mohla splacet treba ve 3 mesicnich splatkach.

Jinak priste se radeji porad drive nez neco zalozis (poradili bychom ti ucet kde nemusis nic platit) a nebo se porad kdyz neco menis (jako treba odjezd ze zeme, zase bychom ti poradili aby jsi zrusila vsechny ucty a vyresila vsechny veci)

ProfiUK
Member
Member
PríspevkyCOLON 61
RegistrovanýCOLON Pia Dec 05, 2008 2:50 am

Poslať od ProfiUK » Uto Jan 05, 2010 2:01 am

No neviem zalezi aky ucet si mala otvoreny teda ci tam boli mesacne poplatky za ucet alebo nie . Inac ak to bol ucet s mesacnymi poplatkami tak sa mi to zda celkom mala suma k zaplateniu len uroky z omeskania je okolo £12 libier mesacne ak sa nemylim.
A takisto sa mi nezda preco by ta mala kontaktovat nejaka HSBC Meryland .

Takze moja rada znie
V prvom rade zavolat do HSBC UK zistit o co ide ak to je opravnene zaplatit a nedebatovat . Myslim ze ina rada tu ani neexistuje

dude
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 41
RegistrovanýCOLON Štv Dec 03, 2009 7:50 am

Poslať od dude » Uto Jan 05, 2010 10:53 am

Ahoj,

no je to sice blba situace ale ne neresitelna. Zlate pravidlo je komunikovat s veritelem. Pokud vidi alespon snahu ze to chces nejak resit, nebude to davat pravnikum ani zadnym debt collectors. Navic se s nema da domluvit. Kdyz jim zavolas a vysvetlis situaci urcite pristoupi na to ze to muzes splacet, nebo ti to trba snizi na polovinu kdyz zaplatis najednou.

To ze si te dneska najdou vsude na svete me vubec neprekvapuje. Znam pripady kdy banky vymahaly tisice leber po lidech co si nadelali v uk dluhy a odjeli zpatky na slovensko nebo do cech. A resily to pres mistni soudy a agentury. Ale to neni tvuj pripad :)

A pro priste by mozna bylo dobre zeptat se pri zakladani uctu na mesicni poplatky :)

BUTTON_POST_REPLY