debit card od mBanku

Banky, bankové účty, presun financií na SK, otvorenie účtu v UK banke...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
poiz
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Štv Jan 14, 2010 3:28 am

debit card od mBanku

Poslať od poiz » Sob Jan 23, 2010 12:29 am

ahoje,
vo februari idem na tri týždne do UK.Mám debit card od mBank (VISA classic chip+pin+cvv2).
Zaujíma ma akceptovanie karty pri platbách v marketoch,za ubytovanie,kúpa letenky,cest.lístkov,stravovanie,bankomaty,... Prípadne,kde potrebujem vyslovene credit card.
Poradte. Ďakujem

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655
RegistrovanýCOLON Uto Feb 07, 2006 12:40 pm
BydliskoCOLON Reinach BL, Switzerland

Re: debit card od mBanku

Poslať od xaxa » Ned Jan 24, 2010 10:48 am

Mám debit card od mBank (VISA classic chip+pin+cvv2).
Zaujíma ma akceptovanie karty pri platbách v marketoch,za ubytovanie,kúpa letenky,cest.lístkov,stravovanie,bankomaty,...

Vsade pri hore uvedenom ta karta budes stacit, aj vybery z cashpoint bez poplatku su ok. Horsi je velmi nevyhodny kurz, ktory bankomat ani nezobrazi pred vyberom (ako je to vo Svajciarsku). No ale nemoze byt vsetko zadarmo.
Prípadne,kde potrebujem vyslovene credit card.
Na prenajom auta.

krtek
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 762
RegistrovanýCOLON Uto Aug 07, 2007 2:47 pm
BydliskoCOLON London HA2

Poslať od krtek » Pon Jan 25, 2010 12:56 pm

doplnim aby jsi si v bance nejdrive zjistil jestli tvoje karta neni blokovana na zahranicni transakce, eventuelne bance dej vedet ze v tu dobu budes v zahranici, banky by ti ji mohla zablokovat, protoze z jejiho pohledu by se mohlo jednat o podezrele transakce.

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655
RegistrovanýCOLON Uto Feb 07, 2006 12:40 pm
BydliskoCOLON Reinach BL, Switzerland

Poslať od xaxa » Pon Jan 25, 2010 3:58 pm

doplnim aby jsi si v bance nejdrive zjistil jestli tvoje karta neni blokovana na zahranicni transakce, eventuelne bance dej vedet ze v tu dobu budes v zahranici, banky by ti ji mohla zablokovat, protoze z jejiho pohledu by se mohlo jednat o podezrele transakce.
Na Slovensku maju v pazi :)

ubeno
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 377
RegistrovanýCOLON Sob Nov 12, 2005 10:22 pm
BydliskoCOLON naspat v Bratislave

Poslať od ubeno » Pon Jan 25, 2010 4:54 pm

krtek píšeCOLONdoplnim aby jsi si v bance nejdrive zjistil jestli tvoje karta neni blokovana na zahranicni transakce, eventuelne bance dej vedet ze v tu dobu budes v zahranici, banky by ti ji mohla zablokovat, protoze z jejiho pohledu by se mohlo jednat o podezrele transakce.
Neviem ci je to znak toho ze maju v pazi ako pise xaxa ale v kazdom pripade mBank mi v tomto vyhovuje. Nemam problem s platenim / vyberom (dokonca uz aj stratou karty a naslednym blokovanim) v zahranici. Je pravda ze tu v UK som ju este nepouzil a neviem sa vyjadrit ku kurzu. Pouzivam ju iba v eurozone - hlavne v rakusku.

Limity na kartu sa daju nastavovat cez IB a nevidel som tam ziadne rozlisene SK / zahranicie takze predpokladam ze su rovnake bez ohladu na krajinu.

Dalej mi vyhovuje, ze korespondenciu mi posielaju priamo do UK, vratane novych kariet.

BUTTON_POST_REPLY