Ako poslat money z SK uctu na UK ucet Lloyds?

Banky, bankové účty, presun financií na SK, otvorenie účtu v UK banke...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
jack2500
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 6
RegistrovanýCOLON Štv Mar 04, 2010 10:43 am

Ako poslat money z SK uctu na UK ucet Lloyds?

Poslať od jack2500 » Štv Mar 04, 2010 4:45 pm

SWIFT CODE JE: LOYDGB2L

NEJAKO CEZ IBAN POSLEM PENIAZE ALEBO AKO?

ESTE AJ SORT CODE TAM MUSIM SAMOZREJME DOPLNIT ALE AKO?

DIKY ZA ODPOVEDE

katkak
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 17
RegistrovanýCOLON Pia Feb 04, 2005 10:17 pm

Re: Ako poslat money z SK uctu na UK ucet Lloyds?

Poslať od katkak » Štv Mar 04, 2010 6:46 pm

toto je nesrozumitelny vykrik do tmy.
ja penize prevadim obema smery pres moneybookers.com. bez ibanu swift codu atp.

jack2500
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 6
RegistrovanýCOLON Štv Mar 04, 2010 10:43 am

Poslať od jack2500 » Štv Mar 04, 2010 7:13 pm

Ked posielas cey moneybookers musis mat overenu UK adresu a to ja nemam.

DALSIE RADY?

DIKY

katkak
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 17
RegistrovanýCOLON Pia Feb 04, 2005 10:17 pm

Poslať od katkak » Štv Mar 04, 2010 7:29 pm

to posilas na ucet , kterz neni na tvoje jmen?
ja overenouadresu nijak nemam. jen ucet na svoje jmeno v uk a doma.
oni s tim jde posilat i jine osobe ney sobe,a le s tim zkusenosti nemam.
a pokud prevadis normalnim prevodem z banky, tak jestli neroumis jejich formulari na prevod, tak se zeptej jich. tady vubec neni poznat, nad cim rozumujes.

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284
RegistrovanýCOLON Uto Sep 05, 2006 1:04 pm
BydliskoCOLON Hamm Tun/Bedeford

Poslať od carfaxcat » Štv Mar 04, 2010 9:54 pm

Citujem z wiki:
"IBAN contains check digits which can be validated in any country according to a single standard procedure. It also contains all the key bank account details such as Bank Identifier Codes, branch codes (known as sort codes in the United Kingdom) and account numbers."
IBAN teda obsahuje aj sort code. Okrem SWIFT a IBAN nepotrebujes dalsie info.

grief
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 432
RegistrovanýCOLON Sob Jún 23, 2007 7:54 pm
CONTACTCOLON

Poslať od grief » Ned Mar 07, 2010 9:24 pm

ono mas vo formulare aj take veci ako adresa banky apodobne ale nie su to povinne udaje, cim viac udajov das tym lepsie ako pise carfaxcat staci iban a swift a mozes to veselo cez internet banking posielat hore dole, ja som nemal ziadne problemy medzi HSBC a SLSP az na poplatky ;] taktiez v minulosti si musel mat zaktivovane v int. bankingu medzinarodne prevody a strhavalo si to dokonca mesacny poplatok a nie jednorazovy + samozrejme si zaplatil za prevod nieco + HSBC si nechala nieco za prijem penazi, mari sa mi ze 2 percenta... dnes je uz medzinarodny prevod mozno automaticky zadarmo v IB, neviem, slovenskym bankam by som neveril, precitaj si v helpe ako sa uctuje za prevod do zahranicia, je vela inych sposobov ako sem dorucit peniaze, ak ti to nesuri tak tiez odporucam moneybookers, pokial ste dvaja rozlicni ludia zalozte si obaja konta u nich, ty nabijes svoje moneybookers konto zdarma, prevod z tvojho na jeho konto stoji u moneybookers niekolko centov (60?) a peniazky si dotycny vybere za smiesny poplatok (1.50?). Stoji to za tie usetrene peniaze nehovoriac ze banka v UK ti to z eur na libry asi lepsie nezameni ako moneybookers...

lanciakappa
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 4
RegistrovanýCOLON Sob Okt 27, 2007 7:48 pm
BydliskoCOLON Aughton , Sheffield

Poslať od lanciakappa » Pia Júl 15, 2011 7:20 pm

Ahojte.
Chcem poslať peniaze z SK uctu na účet v Lloyds Tsb na moje meno, ale chce to IBAN.
Kde je prevodnik čísla úctu na IBAN. Myslím v Lloyds Tsb.
Ďakujem za odpovede.

krtek
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 762
RegistrovanýCOLON Uto Aug 07, 2007 2:47 pm
BydliskoCOLON London HA2

Poslať od krtek » Pon Júl 18, 2011 10:57 am

kouknul bych se na vypis z uctu, nekde tam bude cele to cislo, eventuelne to bude v internetovskem bankovnictvi.
A nebo bych si precetl tohle:
http://www.lloydstsb.com/contact_us/fre ... s.asp#iban

dzudzu
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 6
RegistrovanýCOLON Pia Júl 31, 2009 9:24 pm

Poslať od dzudzu » Pon Júl 18, 2011 4:58 pm

mozes spravit prevod zo slovenskej banky na anglicky ucet cez tvoju slovensku banku. Ak mas IBAN kod da sa z toho zistit cislo uctu aj sort code. Cez banku to trva dlhsie a su tam aj vyssie poplatky, takze sa viac oplati vyuzit niektore komercne spolocnosti ako moneybookers, alebo Opal Transfer ( Opal myslim,ze nevyzaduje od teba anglicku adresu). Z inymi sposobmi skusenosti nemam, takze pozri na nete, urcite je viac sposobov.

grief
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 432
RegistrovanýCOLON Sob Jún 23, 2007 7:54 pm
CONTACTCOLON

Poslať od grief » Pon Júl 18, 2011 9:30 pm

poplatky vysoke uz nie su, treba ist cez SEPA platbu a poslat eura ktore si UK banka prepocita na libry
iban a bic najdes na vypise, ak tvoja slovenska banka nepodporuje dany bic pobocky, za posledne tri znaky daj len XXX, peniaze si tvoju UK banku a tvoj ucet najdu... (mozes sa stretnut s hlaskou BIC not found ked das presny BIC z vypisu, ktory je vlastne BIC tvojej pobocky a treba pouzit vseobecny, alebo ako ho nazvat, default, standardny a ten ma tri X na konci)
dalej to chce tvoje meno (meno na koho je ucet v loyds)
kod spoplatnenia musi byt SHA
platba nesmie byt zrychlena ani urgentna

tot vsjo, ak toto spravne vyplnis (toto su SEPA nastavenia ktore MUSIS respektovat), slovenska banka rata takyto prevod ako domaci a bud platis 0€ alebo zo 10 centov, zalezi s kym mas banku na SK
anglicke poplatky si zisti u svojej banky, moja HSBC uctuje £0 ak je prevod do 100 eur/libier, £4 ak je prevod nad 100 libier a £6 ak je prevod nad 100 libier a bol poslany v inej mene ako £.

cize s mojimi bankami 99 eur poslanych do UK - poplatky 0
5 tisic eur poslanych do UK - poplatky 6 libier

s tvojimi si to over u dotycnych bank ale bude to podobne

takze prevody uz nie su take drahe ako byvali, aspon nie do UK... sme v EU kde funguju SEPA prevody a patri tam aj UK

inak neskusal som to ale osobne si nemyslim ze sa tie prevody scituju takze ak posielas 500 eur a chces usetrit 6 libier poplatok UK banke, mozno by to slo poslat 5x99.9 eura...

samozrejme ak mas chut a cas cesta vedie trebars aj cez moneybookers, kukni starsie diskusie a ak budes posielat peniaze castejsie, kludne si zaloz u nich konto...

BUTTON_POST_REPLY