Posielanie mzdy z Anglicka na slovenský účet

Banky, bankové účty, presun financií na SK, otvorenie účtu v UK banke...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
pertinax
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Str Apr 07, 2010 11:46 am

Posielanie mzdy z Anglicka na slovenský účet

Poslať od pertinax » Str Apr 07, 2010 12:03 pm

Ja sa chcem opýtať, či je možné, aby mi zamestnávateľ v Anglicku posielal mzdu na slovenský účet (neplánujem sa dlho zdržať v UK / 1-2 mesiace). To že on ich odosle ako GPB a mne to pride ako EUR mi nevadí. V starších príspevkoch čítam, že sú tam nejaké dosť vysoké poplatky za prevody do zahraničia, ale keď sme už v tej EU, tak by tie poplatky nemali byt jednotné a minimálne? Teda aspoň tak to bolo v médiach prezentované.

grief
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 432
RegistrovanýCOLON Sob Jún 23, 2007 7:54 pm
CONTACTCOLON

Re: Posielanie mzdy z Anglicka na slovenský účet

Poslať od grief » Str Apr 07, 2010 12:53 pm

??? Preco sa to pytas nas? ;] Spytaj sa zamestnavatela ;] Vo vseobecnosti plati ze ak sa vobes chces zamestnat treba ti UK ucet... Takze asi tazko, jedine ak je to daky dobrak co si da namahu to rucne spravit pre teba a strhne ti za prevod dakych 20 libier + slovenska banka si urve tiez nieco... Dlho sa nezdrzis v UK, to ich musis mat doma hned? Radsej si zaloz UK ucet ak nemas...

krtek
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 762
RegistrovanýCOLON Uto Aug 07, 2007 2:47 pm
BydliskoCOLON London HA2

Poslať od krtek » Str Apr 07, 2010 3:23 pm

99% zamestnavatelu v UK te posle do "***" kdyz neco takoveho po nich budes chtit. Jinak to samozrejme jde a ten poplatek neni zase tak strasny, zalezi od banky a bude v rozmezi tak 20-50 liber.

Pro zamestnavatele to ve vetsine pripadu znamena praci navic, protoze financak od neho bude chtit zduvodnit proc zamestnava nekoho v zahranici (automaticky to pro nej bude znamenat jako kdyby ten clovek pracoval ze slovenska) a to nema financak rad, protoze to muze znamenat nejake nestandartni veci. Tudiz se tomu kazdy zamestnavatel bude chtit za kazdou cenu vyhnout.

Pumaxxl
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 12
RegistrovanýCOLON Sob Mar 10, 2012 10:47 pm

Poslať od Pumaxxl » Ned Mar 11, 2012 12:13 am

Peniaze mozes vlozit v ktorejkolvek banke Barclays v UK na ucet Opal Transfer (alebo mozes ten ucet nahlasit zamestnavatelovi) a na dalsi den mas peniaze doma na Slovensku.
Pozri si stranku www.opaltransfer.com
Stoji to len £3 ( doma neplatis nic) a prevodny kurz je vyhodnejsi ako ked si penapiaze odnesies domov vo vrecku a zmenis v banke.
Ja tam robim takze viem ze ako to funguje.
Firma ma uz 9 rokov a denne robi az 1500 transferov...

BUTTON_POST_REPLY