Naklonovanie debitky

Banky, bankové účty, presun financií na SK, otvorenie účtu v UK banke...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
grief
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 432
RegistrovanýCOLON Sob Jún 23, 2007 7:54 pm
CONTACTCOLON

Naklonovanie debitky

Poslať od grief » Ned Apr 18, 2010 8:25 pm

Dnes rano (nedela) sme sli s priatelkou natankovat na pumpu a kupit nejake drobnosti do Sainsbury. Na pumpe neboli schopni z karty zobrat 50 librovu platbu za benzin, hrozne sa nam ospravedlnovali a tvrdili ze to chce nejaky securoty code ci number, snazili sa zavolat asi nasu banku ale nikam to neviedlo, dlho cakali na linke, nakoniec za dalsieho ustavicneho ospravedlnovania si zobrali nase mobilne cislo a SPZ a poslali nas prec s tym ze sa mame vratit s cashom alebo inou kartou. Nic netusiaci sme skocili do Sainsbury (nadavajuc na pumpu na ktorej uz roky tankujeme a ze ziadne security code doteraz nechceli a rozmyslajuc ci je to nejaka nova safety feature od HSBC). V Sainbury pri plateni typek zahlasil ze karta bola declined a my sme dostali wake up call, citili sme sa ako najvacsi chudaci pri vracani tovaru, skusil som este bankomat ale ten mi samozrejme spravil to iste. Ja som svoju kartu nemal pri sebe, cash nepouzivame skoro nikdy, neostavalo nam nic ine len ist domov po moju kartu. Ako prve sme samozrejme zavolali HSBC kde nam oznamili ze priatelkina karta je bloknuta lebo bolo naklonovana. Este vo stvrtok s nou islo platit v Icelande. Mna by zaujimalo ako banka zisti ze niekto naklonoval zakaznikovu kartu, ziadne nami neautorizovane prevody na ucte nemame, ziadne peniaze nechybaju. Odkial ma banka signaly ze k niecomu takemu doslo a blokne mi kartu? Vraj boli just about to contact us - ja som z tej karty skusal v piatok kupit nieco na nete a uz nesla, neprikladal som tomu pozornost a zaplatil to z mojej karty, ale zrejme uz bola bloknuta ked nesla. To su tri dni s bloknutou kartou, nevies o tom a iba si robis problemy ked sa vyberies nakupovat. Teraz mame cakat na novu kartu... Dalsi problem je ze cez tu kartu bol kupeny pred tyzdnom tovar, ktory sme nikdy neprevzali a v piatok som im volal ze to uz ani nechcem a oni povedali ze spravia refund este v ten den - lenze ako som vyssie pisal kartu uz bola bloknuta - ma teraz zaujima ako idem nahanat 500 librovy refund na kartu ktora uz neexistuje? Ano zavolam tam v pondelok znova len dufam ze sa bude dat spravit refund na inu kartu, resp. formou seku??? Proste furt ked sa nieco stane, je to zrovna v najnevhodnejsiu chvilu ;]

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655
RegistrovanýCOLON Uto Feb 07, 2006 12:40 pm
BydliskoCOLON Reinach BL, Switzerland

Re: Naklonovanie debitky

Poslať od xaxa » Pon Apr 19, 2010 9:38 am

Napriklad tak, ze nasli skimmer namontovany na bankomat a automaticky blokli karty, ktore boli v danom Cachpointe pouzite od poslednej kontroly/naplnania. Alebo odhalili unik dat od nejakeho obchodnika, atd. Alebo zistili podozrivu transakciu, napr naraz na dvoch miestach sveta, na tvojom vypise sa polozka vobec nemusi objavit, ak ju odmietli.

S refundom by nemal byt problem, lebo pri tom uz cislo karty nehra ziadnu rolu, pokial viem.

Treba mat viac kariet.

grief
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 432
RegistrovanýCOLON Sob Jún 23, 2007 7:54 pm
CONTACTCOLON

Re: Naklonovanie debitky

Poslať od grief » Str Apr 21, 2010 3:17 pm

mal si pravdu refund dosiel

BUTTON_POST_REPLY