Otvorenie uctu na Slovensku za ucela posielania penazi z UK

Banky, bankové účty, presun financií na SK, otvorenie účtu v UK banke...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
7Suzanne7
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3
RegistrovanýCOLON Uto Jún 22, 2010 3:54 am

Otvorenie uctu na Slovensku za ucela posielania penazi z UK

Poslať od 7Suzanne7 » Uto Jún 22, 2010 2:24 pm

Mohol by mi niekto poradit v ktorej z tychto bank (VUB, OTP, CSOB, TATRA BANKA) je najvyhodnejsie a najrychlejsie otvorit bankovy ucet a aky typ uctu by to mal byt, ked ho chcem pouzivat iba na posielanie penazi z UK (HSBC banka) cez Moneybookers a aby sa z uctu z bankomatu na SR mohla kedykolvek vyberat hotovost. Co budem potrebovat na zalozenie uctu, budem musiet byt na SR pri preberani karty alebo pin number, vybavia to tam za dva tyzdne (to je doba, na ktoru tam idem)? Hned po skole som sa prestahovala do UK, takze neviem nic a nemam ziadne skusenosti o bankach a financiach na SR. Ak mi niekto vie spolahlivo poradit, tak uz vopred dakujem. Zuzana

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Re: Otvorenie uctu na Slovensku za ucela posielania penazi z UK

Poslať od jaro » Uto Jún 22, 2010 2:27 pm

www.menej.sk

Musis byt osobne na SK. Ak sa nemylim tak len Mbank poskytuje moznost zaslania papierov na podpis a prevzatia dokumentov kurierom, dokonca aj do zahranicia - over si to vsak.

Moja rada - vyber si banku a produkt ktory chces a zavolaj im. Len oni ti daju najlepsie info.

grief
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 432
RegistrovanýCOLON Sob Jún 23, 2007 7:54 pm
CONTACTCOLON

Poslať od grief » Uto Jún 22, 2010 4:45 pm

Neviem ci tieto informacie este platia ale ja som to riesil takto pred cca dvomi rokmi: Surfovanim na nete som zistil ze ucet nie je mozne si otvorit na Slovenku cez internet. Mbank bol vtedy novinka ale aj tak agent musel prist k tebe domov aby si pred nim podpisala papiere. Takze mi neostavalo nic ine ako poziadat maminu nech si otvori ucet v Mbanku na jej meno (Mbank preto lebo bol jediny bez poplatkov, takze o inych bankach ani nerozmyslaj, jedine ze nasledovali Mbank, comu neverim). Do Mbanku mam plny pristup aj ked nie je na moje meno, mam internet banking heslo, mozem robit veselo prevody, mam maminu Mbank kartu s ktorou vyberam peniaze alebo platim na internete. No a teraz ti mozno niekto bude tvrdit ze cez Moneybookers si nemozes posielat peniaze na cudzi ucet tak by ti to bolo na dve veci - lenze to sa zase robi tak ze si vytvoris dva moneybookers ucty, v mojom pripade MOJ na moj anglicky ucet a druhy MAMIN na jej slovensky Mbank... dobitie tvojho anglickeho moneybooker uctu je zdarma, odtial si to ja posielam na mamin moneybookers ucet v eurach, stoji to 49 penci ak sa dobre pamatam (kazdopadne je to pod 50p, cize zanedbatelny poplatok) a prepocet mi robi taky isty ako ked si pozriem nase banky za kolko by mi robili tuto vymenu libier. Z maminho moneybookers uctu idu peniazky rovno do Mbanku za standardny poplatok ktory platis vzdy (1.8 eur pri malych sumach?). Ja to dost vyuzivam teraz lebo mam 5 stavebnych sporeni doma, kym minuly rok som platil na rok dopredu, tento rok vkladam mesacne takze robim prevody kazdy mesiac a tie poplatky su fakt zanedbatelne...

ubeno
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 377
RegistrovanýCOLON Sob Nov 12, 2005 10:22 pm
BydliskoCOLON naspat v Bratislave

Poslať od ubeno » Uto Jún 22, 2010 11:42 pm

Aj ja odporucam Moneybookers + mBank. Vedenie tychto uctov je zadarmo. Osobne by som si to nekomplikoval s dvoma MB uctami ako pise grief ale proste by som pri najblizsej navsteve SK podpisal zmluvu s mBank osobne (predtym je potrebne vyplnit formular na ich webe a vybrat si miesto kde ta bude zmluva cakat na podpis). MBank umoznuje podpis zmluvy aj kurierom ale o tom nemam info.

Vyhoda mBank je ze sa da nastavit korespondecna adresa do UK, takze vsetky karty a PINy ti pridu sem. Musis mat vsak SK mobil (00421) - ten je potrebny na autentifikaciu pri aktivacii kariet a definovani prevodov...

Prevody sa robia HSBC -> MB -> mBAnk. MB ma ucty otvorene v kadzom state, takze ked posles peniaze z HSBC -> MB, v skutocnosti ich posielas na ich UK ucet (Lloyds myslim). MB urobi konverziu meny a posle ich zo svojho SK uctu (myslim ze to je OTPbanka) na tvoj mBank uz v Eurach. Toto funguje aj opacne:

mBank -> MB(OTP) -> (konverzia) -> MB (Loyds) -> HSBC.

Dalsia vyhoda MB je moznost zakupenia si Mastercard Prepaid karty za 10E / rok. S nou som uz usetril vela penazi na letenkach v Ryanair.

ProfiUK
Member
Member
PríspevkyCOLON 61
RegistrovanýCOLON Pia Dec 05, 2008 2:50 am

Poslať od ProfiUK » Str Jún 23, 2010 2:28 am

Ak mas telefonne cislo na SVK tak ti poslu podpisat zmluvu aj do UK ale sa mi zda ze budes musiet zbehnut na Slovensku ambasadu.

grief
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 432
RegistrovanýCOLON Sob Jún 23, 2007 7:54 pm
CONTACTCOLON

Poslať od grief » Pia Jún 25, 2010 4:52 am

ubeno píšeCOLONOsobne by som si to nekomplikoval s dvoma MB uctami ako pise grief ale proste by som pri najblizsej navsteve SK podpisal zmluvu s mBank osobne
niekto mozno chodi hore dole po europe, ja som na slovensku nebol uz tri roky, takze komplikujem ;]

BUTTON_POST_REPLY