Vymena minci za bankovky

Banky, bankové účty, presun financií na SK, otvorenie účtu v UK banke...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
philcan
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 107
RegistrovanýCOLON Sob Okt 06, 2007 11:20 am
BydliskoCOLON York

Vymena minci za bankovky

Poslať od philcan » Pia Jún 25, 2010 10:48 pm

Kde sa daju zmenit mince za bankovky? Robia to banky v UK uplne bezne (samozrejme s nejakym poplatkom)?

grief
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 432
RegistrovanýCOLON Sob Jún 23, 2007 7:54 pm
CONTACTCOLON

Re: Vymena minci za bankovky

Poslať od grief » Pon Jún 28, 2010 3:32 am

banka ti to vymeni bez poplatku, len musis to mat pripravene, maju na to take sacky do ktorych to roztriedis, napriklad 100 x 1p do jedneho sacku, 50 x 2p do dalsieho sacku... atd atd, na sacku mas napisane kolko akych minci tam ide, sacky si popytas v banke, oni to uz len hodia na vahu za okienkom ked im to vratis s mincami, ci si to rozratal spravne, pripisu ti to na ucet, ak sa nic nezmenilo UK banky nedavaju hotovost, jedine ako sa dostanes k hotovosti je cez bankomatovu kartu (co je jedna z divnych veci v tejto krajine, prides zrusit ucet kde mas 3 tis libier, tieto prachy ti proste nedaju, musis si ich preposlat na iny ucet a az tak zrusit svoj) no ale to uz tocim asi o inom, v supermarketoch a obchodnych centrach mas este automaty na drobne mince, tie uz ale zeru poplatky, priklad: nahadzes tam v drobnych trebars 1070 penci a vypluje ti desinu papierovu...

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284
RegistrovanýCOLON Uto Sep 05, 2006 1:04 pm
BydliskoCOLON Hamm Tun/Bedeford

Poslať od carfaxcat » Pon Jún 28, 2010 7:40 am

Peniaze sa daju vybrat aj v banke - ked som rusila ucet v Barclays, zostavajuce peniaze na ucte mi vyplatili pri okienku a nasledne som ich zaniesla do novej banky. Takisto sa da vybrat pri okienku, povies, aku chces sumu, zasunies kartu do readera, vlozis PIN a pracovnicka ti da peniaze.

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284

Poslať od carfaxcat » Pon Jún 28, 2010 7:49 am

Este som si spomenula na dalsiu vec - moja polovicka nema bankomatovu kartu a peniaze sa daju vybrat na pas v pobocke.

grief
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 432
CONTACTCOLON

Poslať od grief » Pon Jún 28, 2010 3:44 pm

tak sa nieco zmenilo, cca 5 rokov dozadu mi nechceli dat vacsiu hotovost v banke, vraj si mam vytahovat z bankomatu kazdy den az kym nenacucam co potrebujem a ked ma to vytocilo a povedal som im ze chcem zrusit ucet a moje peniaze vyplatit povedali ze neni problem zrusit len ho musim 'vyprazdnit', poslat peniaze trebars k rodine alebo kamaratovi. Bolo to s HSBC...

philcan
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 107
RegistrovanýCOLON Sob Okt 06, 2007 11:20 am
BydliskoCOLON York

Poslať od philcan » Uto Jún 29, 2010 3:32 pm

grief píšeCOLONbanka ti to vymeni bez poplatku, len musis to mat pripravene, maju na to take sacky do ktorych to roztriedis, napriklad 100 x 1p do jedneho sacku, 50 x 2p do dalsieho sacku... atd atd, na sacku mas napisane kolko akych minci tam ide, sacky si popytas v banke, oni to uz len hodia na vahu za okienkom ked im to vratis s mincami, ci si to rozratal spravne, pripisu ti to na ucet, ak sa nic nezmenilo UK banky nedavaju hotovost, jedine ako sa dostanes k hotovosti je cez bankomatovu kartu (co je jedna z divnych veci v tejto krajine, prides zrusit ucet kde mas 3 tis libier, tieto prachy ti proste nedaju, musis si ich preposlat na iny ucet a az tak zrusit svoj) no ale to uz tocim asi o inom, v supermarketoch a obchodnych centrach mas este automaty na drobne mince, tie uz ale zeru poplatky, priklad: nahadzes tam v drobnych trebars 1070 penci a vypluje ti desinu papierovu...
Takze bez uctu v banke mi mince vlastne nevymenia, kedze hotovost nedavaju. Tie automaty funguju bez triedenia? Nahadzem jednoducho 100 minci a vypluje to nejake papieriky?

Dalo
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 43
RegistrovanýCOLON Sob Jan 14, 2006 4:40 pm
BydliskoCOLON Cheltenham

Poslať od Dalo » Uto Jún 29, 2010 11:43 pm

grief píšeCOLONtak sa nieco zmenilo, cca 5 rokov dozadu mi nechceli dat vacsiu hotovost v banke, vraj si mam vytahovat z bankomatu kazdy den az kym nenacucam co potrebujem a ked ma to vytocilo a povedal som im ze chcem zrusit ucet a moje peniaze vyplatit povedali ze neni problem zrusit len ho musim 'vyprazdnit', poslat peniaze trebars k rodine alebo kamaratovi. Bolo to s HSBC...
Este taky 3-4 roky dozadu, v Natwest, pri vybere vacsej hotovosti mal kopec "bezpecnostnych"otazok, ako napr. kto vam posiela peniaze na ucet, kedy ste naposledy vyberali, kedy ste naposledy platili kartou a pod a potom samozrejme na co potrebujem taky obnos.... Bol to dost stres aby clovek aj rozumel, aj si spomenul. Ale teraz pohodicka, poviem pri okienku kolko chcem, strcim kartu, pin a ide to. Len naposledy sa ma pytala na co mi je tolko penazi cash, tak som jej slusne povedal ze je to moja vec :-)

grief
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 432
CONTACTCOLON

Poslať od grief » Str Jún 30, 2010 4:15 am

philcan píšeCOLON
Takze bez uctu v banke mi mince vlastne nevymenia, kedze hotovost nedavaju. Tie automaty funguju bez triedenia? Nahadzem jednoducho 100 minci a vypluje to nejake papieriky?
Neviem ci ti v banke zamenia mince ked tam nemas ucet a ci ti daju hotovost, mozno niekto sa ozve kto nedavno menil? Ja som nosil mince do banky 5 rokov dozadu, mal som tam ucet a bez poplatku mi to nan pripisovali, iba to ratanie bolo pracne pre mna. Ano do automatu hadzes hocijake mince a on spocitava kredit, odrata poplatok a vypluje ti hotovost...

PS: dik ostatnym, som rad ze uz davaju peniaze v bankach bez problemov, dobre vediet... tri roky dozadu ked som kupil auto som chodil poslusne vytahovat kazdy den do bankomatu ;] po neblahej skusenosti v HSBC ked pytas vlastne peniaze a mas pocit ze si v ociach ostatnych zakaznikov za tebou zlodej ci zobrak som viac neriskoval ;]

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284

Poslať od carfaxcat » Str Jún 30, 2010 6:16 am

Mna sa okrem beznych bezpecnostnych otazok nepytali nic ine. Vybrala som peniaze z uctu (okolo tisicky) v Baclays, ked som tento ucet rusila a bolo to v aprili alebo maji 2007.

BUTTON_POST_REPLY