Ucet v UK, ked nie som resident

Banky, bankové účty, presun financií na SK, otvorenie účtu v UK banke...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
philcan
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 107
RegistrovanýCOLON Sob Okt 06, 2007 11:20 am
BydliskoCOLON York

Ucet v UK, ked nie som resident

Poslať od philcan » Pia Jún 25, 2010 11:03 pm

Caute,

v UK zatial nezijem, ale planujem to, teraz tam stravim prazdniny a celkom by sa mi hodilo mat tam ucet. Z jednej banky mi ale odpisali nieco v tom zmysle, ze aby som si mohol otvorit ucet, musim byt UK resident. Cez prazdniny sice budem mat britsku adresu, ale potom uz platit nebude,takze by som ju nechcel uvadzat k bankovemu uctu. Je teda mozne mat ucet v UK, aj ked moja trvala adresa bude stale slovenska? Ved predsa mnohi ludia maju ucty po celom svete. Ktore UK banky toto umoznuju?

grief
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 432
RegistrovanýCOLON Sob Jún 23, 2007 7:54 pm
CONTACTCOLON

Re: Ucet v UK, ked nie som resident

Poslať od grief » Pon Jún 28, 2010 3:23 am

nie je problem otvorit si ucet hned po prichode do UK, staci pas, nikoho nema co zaujimat na ako dlho si prisiel do krajiny, adresu das samozrejme anglicku na ktorej budes byvat, tam ti pridu papiere a debitka, daj si len pozor aby ta neukecali na dake PLUS ucty kde mas zdarma akoze kopec vyhod (ktore nikdy nepouzijes) a za ktore platis trebars 10 libier/mesacne. Pytaj si obycajny ucet bez poplatkov, kludne staci aj basic bank account alebo jak sa vola, ked odides z UK jednoducho si zmen svoju adresu v IB na slovensku a oni ti budu posielat vypisy z uctu na slovensko...

philcan
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 107
BydliskoCOLON York

Poslať od philcan » Uto Jún 29, 2010 3:34 pm

Tak dik, asi to tak spravim. Su velke rozdiely medzi najzakladnejsimi uctami v roznych bankach? Ma zmysel nejako podrobne patrat po rozdieloch, alebo jednoducho vbehnut do nejakej banky, ktora mi bude sympaticka?

Dalo
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 43
RegistrovanýCOLON Sob Jan 14, 2006 4:40 pm
BydliskoCOLON Cheltenham

Poslať od Dalo » Uto Jún 29, 2010 11:49 pm

philcan píšeCOLONTak dik, asi to tak spravim. Su velke rozdiely medzi najzakladnejsimi uctami v roznych bankach? Ma zmysel nejako podrobne patrat po rozdieloch, alebo jednoducho vbehnut do nejakej banky, ktora mi bude sympaticka?
Asi tak, pokial ide o bezny ucet, tak je to jedno, pretoze, na rozdiel od nenazranych slovenskych bank, tu sa za vedenie uctu, ani bezne operacie (vybery z bankomatu, platba kartou, internet banking...) neplati v ziadnej banke. Rozdiely uz mozu byt pri roznych sporivych uctoch, alebo balikoch s nejakymi extra vyhodami. Mozno, mozno ak mas niekoho znameho, ten by ta mohol odporucit ako klienta v banke kde je on, a mohlo by vam z toho nieco kvapnut, ale fakt len monzno, aj to asi bude treba splnit nejake podmienky....

grief
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 432
RegistrovanýCOLON Sob Jún 23, 2007 7:54 pm
CONTACTCOLON

Poslať od grief » Str Jún 30, 2010 4:18 am

povedz ze si dobry zakaznik ze im donesies vela minci ktore potrebujes vymenit ;]

ak sa mozem spytat, pises ze nezijes v uk, ze prides robit na leto tu, to sem z domu dovlecies vacsie mnozstvo minci? alebo si si nasiel brigadu ktora obnasa razenie a vymenu minci? ;]

Dalo
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 43
RegistrovanýCOLON Sob Jan 14, 2006 4:40 pm
BydliskoCOLON Cheltenham

Poslať od Dalo » Str Jún 30, 2010 3:57 pm

grief píšeCOLON ak sa mozem spytat, pises ze nezijes v uk, ze prides robit na leto tu, to sem z domu dovlecies vacsie mnozstvo minci? alebo si si nasiel brigadu ktora obnasa razenie a vymenu minci? ;]
Mozno bude robit v restike a uz planuje ako si bude chodit menit tipsy....alebo, pocuj, philican, dufam ze si sem neprisiel vyberat fontany.....

philcan
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 107
BydliskoCOLON York

Poslať od philcan » Štv Júl 01, 2010 6:13 pm

Dalo píšeCOLON
grief píšeCOLON ak sa mozem spytat, pises ze nezijes v uk, ze prides robit na leto tu, to sem z domu dovlecies vacsie mnozstvo minci? alebo si si nasiel brigadu ktora obnasa razenie a vymenu minci? ;]
Mozno bude robit v restike a uz planuje ako si bude chodit menit tipsy....alebo, pocuj, philican, dufam ze si sem neprisiel vyberat fontany.....
potulny muzikant na prazdninach :-)

BUTTON_POST_REPLY