Hypoteka

Banky, bankové účty, presun financií na SK, otvorenie účtu v UK banke...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
lubo
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 373
RegistrovanýCOLON Str Apr 07, 2004 12:10 am
BydliskoCOLON SW1A 1AA
CONTACTCOLON

Hypoteka

Poslať od lubo » Ned Jún 27, 2004 10:37 pm

Miriam píšeCOLON...mam znamych s SK, ktori tu ziju uz treti rok, pracuju v IT a tvrdia, ze po roku dostali mortgage na zakupenie bytu. Je to bezne, aby cudzinec dostal tak skoro mortgage?
mike2star píšeCOLONked planujes ziadat o mortage, rozhodne pomoze ak budes pouzivat kreditky tvojej uk banky, a budovat si dobru credit history.
Ufff Mike, na to si ako prisiel? Medzi hypotekou a obycajnou pozickou (ci uz na kreditke alebo inak) je predsa velky rozdiel. Za hypoteku rucis domom a okrem toho musis zlozit depozit, cize nejaku cast domu musis zatiahnut z vlastneho. V pripade, ze nie si schopny splacat, tak o dom prides... Pre banku je to omnoho bezpecnejsia investicia ako kreditka (hypoteka ma omnoho nizsi urok). Tvoja credit history nikoho zaujimat nebude, v podstate ziadnu ani nemusis mat. Hypoteku si mozes zobrat hocikde, nie len vo svojej banke.

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Ned Jún 27, 2004 11:00 pm

Tvoja credit history nikoho zaujimat nebude, v podstate ziadnu ani nemusis mat.
Never tomu! Ak sa bavime o standardnej hypoteke od bezneho lendera, nielenze musis mat na to aby si hypoteku dostal dobru kreditnu historiu ale musis byt aj zaregistrovany v electoral roll cez svoj council nejaky ten cas atd. Samozrejme, vynimka potvrdzuje pravidlo, lebo su aj institucie ktore postkytuju hypoteky pre roznych "neistych" ale s roznymi negativmy, napr. vysokymi urokmi atd.

Samozrejme, VSETKO SA DA, k hypoteke sa da roznymi "trikmi" dostat hociako, bez nicoho, kedze pravidla su na to aby sa porusovali, ak si za to pripraveny priplatit, "zazraky" sa deju. :-).

lubo
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 373
BydliskoCOLON SW1A 1AA
CONTACTCOLON

Poslať od lubo » Ned Jún 27, 2004 11:09 pm

Gina, nie je to tak. Samozrejme, ze zla credit histoty nepomoze, ale skor je dolezite mat pravidelny prijem a nejake uspory. To, ze niekto pozaduje aby si bola zaregistrovana v electoral roll, by som ako pravidlo nebral.

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Ned Jún 27, 2004 11:15 pm

Hm... z nejakeho dovodu moj posledny prispevok odoslalo 2 krat :-).

Lubo, nebudeme sa tu natahovat, dobre?! :-). Ja mam svoje skusenosti a ty svoje - nie kazdy lender funguje podla rovnakych podmienok a pravidiel. V podstate mas pravdu v tom ze zle kreditna history ta od ziskania hypoteky posunie daleko ale co osobne viem ja, to iste spravi aj to ze v electoral roll registery chyba tvoje meno.
Naposledy upravil 1 dňa Gina, celkovo upravené 0

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Ned Jún 27, 2004 11:16 pm

a nejake uspory
Nie az tak uplne pravda - poznam ludi co kupili domy s £1,000 vo vrecku. VSETKO SA DA, hlavne pri 100% alebo vyssich mortgages.

lubo
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 373
BydliskoCOLON SW1A 1AA
CONTACTCOLON

Poslať od lubo » Ned Jún 27, 2004 11:25 pm

Ok Gina, skus pisat nieco k veci. Ak mas spolahlivy sposob ako s £1000 zohnat hypoteku, tak to sem napis. To, ze sa to niekedy niekomu podarilo, mi je uplne nanic. Vo vacsine pripadov clovek potrebuje to, co som uz napisal vyssie.

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Ned Jún 27, 2004 11:30 pm

Ok Gina, skus pisat nieco k veci. Ak mas spolahlivy sposob ako s £1000 zohnat hypoteku, tak to sem napis.
Uplne detaily nepoznam, lebo som sa o to az tak nazaujimala, uz s toho dovodu ze brat si na krk hypoteku s tym ze nemas ziadne uspory je podla mna hlupost. Je toho ale plne magazinov ktore sa na mortgate specializuju - zajdi do WH Smith a niektory si kup, prestuduj, zavolaj a pozistuj. Alebo si zajdi k mortgage brokerovi. 100 ci viac % hypoteka nie je uz problem. Osobne by som ale viackrat premyslala, lebo UROKY STUPAJU. :-(.
Predtym ako sa to tu ale zvrhne k blaznovstvu -dodam ze ludia o ktorych viem ze ziskali hypoteku z 1,000 boli anglani.

BUTTON_POST_REPLY