Ako si vybudovať rýchlo Credit history

Banky, bankové účty, presun financií na SK, otvorenie účtu v UK banke...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Ako si vybudovať rýchlo Credit history

Poslať od jaro » Pon Jún 28, 2004 1:23 pm

Poradte prosim, ako si co najrychlejsie vybudovat kreditnu historiu? Nikdy som nevlastnil kreditnu kartu, nikdy som nic nekupoval na leasing, nikdy som nebral pozicku - nikde teda nie su o mne zaznamy. Poziadal som o kreditnu kartu spolocnosti Capital One, ktora je urcena ziadatelom so zlou kreditnou minulostou (ma velky urok), no ziadost bola zamietnuta. V banke mi daju kartu najskor o 5 mesiacov. Ja by som si vsak rad zacal budovat kreditnu historiu cim skor. Ako na to? Ma niekto tip kde zacat?

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
BydliskoCOLON Bristol

Re: Ako si vybudovať rýchlo Credit history

Poslať od jaro » Pon Jún 28, 2004 2:39 pm

bomo píšeCOLONCelkom by ma zaujímalo, že na čo vlastne :)
Pre buducnost - mozno budem chciet kupit auto na leasing, mozno budem chciet hypoteku, alebo dalsiu (vyhodnejsiu) kreditnu kartu. Dobra kreditna minulost sa zide, nie? :)
bomo píšeCOLONInak môžeš skúsiť kreditky supermarketov
Skusil som. Zakladna podmienka je dobra kreditna minulost. Obavam sa, ze tade cesta nevedie.

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Pon Jún 28, 2004 2:41 pm

Jeden z ucastnikov fora mi sukromne poradil otvorit si ucet v banke, ktora da skor kreditnu kartu ako NatWest. Ktore banky to su? Ake mate skusenosti?

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Pon Jún 28, 2004 5:59 pm

Jaro,

ziadna taka vec ako rychle budovanie dobrej kreditnej historie neexistuje. Neda sa to inac ako postupne a pomaly. :-(.
K Bomovej otazke ze naco ti vlastne je, suhlasim s tebou, dobra kreditna historia nie je na zahodenie, osobne si myslim ze na prezitie v konsumnej spolocnosti ako UK je to MUST HAVE.

Osobne nemam skusenosti zo ziadnou bankou ktora by ti dala kreditku hned ako si u nich otvoris ucit, ak nemas ziadnu credit history.
Povacsine to trva nejaky pol rok kym monitoruju ako narabas so svojimi peniazmi a potom sa uz ponuku zacnu hrnut. Ak si ale pozries prispevok o online bankach - Miriam sa to podarilo aj bez toho. :-).

Osobne by som sa na tvojom mieste velmi nehnala a sama od seba by som neoslovovala nikoho, lebo ako si uz zakusil, nema to zmyslel, len ta odmietnu. Ved kreditku nepotrebujes hned, vsak? V prvom rade by som sa zaregistrovala na electoral roll a potom uz len rozumne spravovala svoj ucet v banke, vyckala tych par mesiacov a potom to uz pojde po masle - kopa pre-approved ponuk od roznych firiem sa ti bude hrnut v schranke. (Ja teda na ne uz nemam nervy - neprejde tyzden ked netrham a nehadzem takuto postu do kosa - kolko kredit kariet jeden clovek potrebuje?! :-) ).

Trpezlivost vraj ruze prinasa. :-)

Dusan
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 229
RegistrovanýCOLON Ned Jún 20, 2004 2:09 pm
BydliskoCOLON Sheffield
CONTACTCOLON

Poslať od Dusan » Pon Jún 28, 2004 7:02 pm

Gina píšeCOLONkopa pre-approved ponuk od roznych firiem sa ti bude hrnut v schranke. (Ja teda na ne uz nemam nervy - neprejde tyzden ked netrham a nehadzem takuto postu do kosa - kolko kredit kariet jeden clovek potrebuje?! :-) ).
Vies co robim ja ? ked tych obalok mam viacej (a su s postovou znamkou), jednoducho nastrkam tam leteky inej firmy (prip. donaskovej sluzby) a poslem im to naspat. Ma to vzdy vie rozveselit, ked aj ja mozem poslat spam:) (samozrejme, tam nedam papiere, kde je moje meno)

lubo
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 373
RegistrovanýCOLON Str Apr 07, 2004 12:10 am
BydliskoCOLON SW1A 1AA
CONTACTCOLON

Poslať od lubo » Uto Jún 29, 2004 1:57 am

jaro píšeCOLONPoziadal som o kreditnu kartu spolocnosti Capital One...no ziadost bola zamietnuta.
Ak si neuspel v Capital One, tak asi neuspejes nikde:( Niektora banka by sa mozno dala prehovorit pod prislubom, ze budes u nich vkladat celu svoju vyplatu (ako Miriam vo firstdirect). Skusil by som v Barclays, viem ze tam maju davaju kreditku k studentskemu uctu, mozno to je nejak podobne aj s normalnym uctom.
gina píšeCOLONV prvom rade by som sa zaregistrovala na electoral roll...
V tomto pripade mozem len suhlasit, nic to nestoji a rozhodne to pomoze.

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
BydliskoCOLON Bristol

dakujem

Poslať od jaro » Uto Jún 29, 2004 10:40 am

Vdaka vsetkym za cenne rady.

mike2star
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 81
RegistrovanýCOLON Str Apr 28, 2004 12:45 pm
CONTACTCOLON

ako sa zaregistrovat?

Poslať od mike2star » Uto Jún 29, 2004 5:10 pm

Cauvec,
ok, nastava otazka:
Ako sa zaregistrovat na electoral roll?

Dik,

Mike

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
BydliskoCOLON Bristol

Re: ako sa zaregistrovat?

Poslať od jaro » Uto Jún 29, 2004 5:16 pm

mike2star píšeCOLONAko sa zaregistrovat na electoral roll?
Google nas, ktory si na nebesiach... :)

http://www.aboutmyvote.co.uk/vote/register

lubo
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 373
BydliskoCOLON SW1A 1AA
CONTACTCOLON

Poslať od lubo » Uto Jún 29, 2004 6:13 pm

Alebo si najdes council podla toho kde byvas, napr. http://www.westminster.gov.uk/citygover ... /index.cfm

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Uto Jún 29, 2004 6:26 pm

Vies co robim ja ? ked tych obalok mam viacej (a su s postovou znamkou), jednoducho nastrkam tam leteky inej firmy ...
Dusan, very cheeky!!!!
:-)

Bomo ma s tym ze "every credit application you make will be recorded" pravdu, POZOR NA TO!! Ak mate v credit file vela searches a ziadne aktualne pouzivanie kreditu, co znamena ze vam bol odmietnuty, vyzera to ako zla kreditna historia!! Ak uz nejaky credit mate, vyplacajte zavazky nacas, lebo aj dnove oneskorenie sa v credit file zaznacuje. :-(

S Credit History nikdy nevies, BUDTE VELMI OPATRNI, citajte small print aj napr. uz pre len objednavke katalogu na mail order si firmy prehladavaju vas credit file!

Vela zaujimaveho info ohladom credit history a credit file najdete prave na strankach dvoch najpouzivanejsich credit reference agentur:
http://www.equifax.co.uk
http://www.experian.co.uk/consumer/index.html
Ako sa zaregistrovat na electoral roll?
Na svojom lokalnom Council-e. Brnkni im, poradia co a ako. V podstate iba vyplnis formular s menom, krajinou povodu a mas to.

mike2star
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 81
RegistrovanýCOLON Str Apr 28, 2004 12:45 pm
CONTACTCOLON

dik za rady

Poslať od mike2star » Str Jún 30, 2004 4:04 pm

Dik vsetkym za rady,
uz to mam, akurat podpisat a dorucit na council.
Nech zije google :)

Mike

hlohovcan
Member
Member
PríspevkyCOLON 64
RegistrovanýCOLON Pon Aug 16, 2004 7:57 pm
BydliskoCOLON Manchester ==> Toronto

Poslať od hlohovcan » Pon Sep 06, 2004 4:04 pm

Funguje v UK nieco ako Secured Credit Card? Tento druh kredit karty je totiz za velkou mlakou asi jedinou moznostou ako si vybodovat credit history od nuly. V podstate to ani nie je kreditka, pretoze clovek moze minat iba peniaze ktore na ucet predtym vlozil. Je to vlastne nejaky "tutorial" ako narabat s kredit kartou zodpovedne.
Hladal som to cez internet ale nic podobne som nenasiel, takze vie niekto nieco?
Inak zistil som ze ak je niekto student a je poriadne "loaded" moze dostat kreditku od Barclays aj na druhy den po prichode do UK.... Podmienka: 10 K na ucte....

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Pon Sep 06, 2004 5:03 pm

Ked tak citam tento prispevok, pozeram, ze je uz znacne neaktualny co sa mojej situacie tyka, tak mi napadlo, ze tu dam svoj update.

Koncom juna 2004 mi zamietli kreditku v Capital One z dovodu neexistujucej kreditnej minulosti. Nasledne som sa podla rady Giny zaregistroval na zoznam volicov. Po mesiaci som dostal potvrdenie, ze moja registracia na zozname volicov bola uspesna. V prvej polovici augusta sme si otvorili s manzelkou spolocny ucet v Barclays a poziadali sme o debetne karty Visa a kreditky Barclaycard (tiez Visa). Na moje prekvapenie sme dostali obe typy kariet, jednu pre kazdeho z nas.

Takze medzi neuspesnou a uspesnou ziadostou o kreditnu kartu nastali tieto zmeny ktore nam pomohli:

- 4 namiesto 2 mesiacov v UK
- ziadost na dvoch zamestnanych ludi, namiesto len jedneho
- registracia v zozname volicov

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Pon Sep 06, 2004 5:58 pm

Funguje v UK nieco ako Secured Credit Card?
Na 99.999% nie. Ak by nieco take fungovalo, isto uz o tom vieme. :-).
Tu ako tvoj test funguje to ako narabas zo svojim prvym bankovym uctom (ak sa ti ho samozrejme podari najprv otvorit). Ako vidis z Jarovej skusenosti, par mesiacov a banky ti budu creditky hadzat cez schranku sami. Momentalne je bankova politika asi taka (moj nazor) ze si chcu najst co najviac novych zakaznikov, hlavne co sa kreditu tyka. Urokove sadzby sa zvysuju, co moralne akoze dovoluje zvysovat tie ich uz aj tak vysoke uroky, tym padom maju vyssi zisk. :-). Ak ti tvoja banka "veri", da ti kreditku hned.

hlohovcan
Member
Member
PríspevkyCOLON 64

Poslať od hlohovcan » Pon Sep 06, 2004 7:18 pm

Prave som si precital clanok ze Secured CC v UK neexistuju. Takze nic....
Podla toho co som zistil je teda asi najschodnejsia cesta jednoducho sa zaregistrovat na Electoral Roll, platit utilities nacas a udrziavat si vhodny balance na ucte. Potom za par mesiacov by uz zaklad pre prvu kreditku mal byt vybudovany...
Alebo sa mylim?

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Pon Sep 06, 2004 7:31 pm

najschodnejsia cesta jednoducho sa zaregistrovat na Electoral Roll, platit utilities nacas a udrziavat si vhodny balance na ucte. Potom za par mesiacov by uz zaklad pre prvu kreditku mal byt vybudovany...
Presne tak! Ucis sa velmi rychlo!! :-)))

hlohovcan
Member
Member
PríspevkyCOLON 64

Poslať od hlohovcan » Pon Sep 06, 2004 8:45 pm

A co co-signer? Ma s tym niekto skusenost?

Oli
Member
Member
PríspevkyCOLON 57
RegistrovanýCOLON Str Júl 21, 2004 12:49 pm
BydliskoCOLON London NW2

Poslať od Oli » Pon Sep 06, 2004 8:59 pm

Kreditky zamietaju nie len koli neexistujucej credit history ale aj vdaka neexistujucej proof of address history... Vacsina kreditiek sa pyta na adresu za posledne 3 roky (niekedy aj 5) aby vedeli ze nie si podvodnik. Samozrejme, kredit history je asi najpodstatnejsia...

Ja som na to isla trochu naokolo, ale podarilo sa...
Na zaciatku, ked som nemala ziadnu C.H., poziadala som si o "bodove karty" - Boots, Sainsburys, Tesco. Po nejakej dobe som si od danej spolocnosto poziadala o kreditku a preto ze ta uz poznaju, islo to lepsie - distala som Boots creditku (a tu mi pred par rokmi zmenili na Egg creditku). K tomu som si otvorila ucet s katalogom (ty sa az tak moc netentuju s historiou) a to ide tiez na Experian.

V tvojej banke (pokial mas dobre zaznamy) by ti tiez mali pocase dat kreditku - mne akurad Lloyds odsuhlasili kreditku na 12 mesiacov interest free s limitom £5000 (ze naco mi taky velky limit bude?).

Vsetko ale trva cas, mne toto vsetko trvalo asi 6-8 mesiacov vybudovat...
Vela stastia.

hlohovcan
Member
Member
PríspevkyCOLON 64

Poslať od hlohovcan » Pon Sep 06, 2004 9:15 pm

Oli píšeCOLONKreditky zamietaju nie len koli neexistujucej credit history ale aj vdaka neexistujucej proof of address history...
Preto je dobre zargistrovat sa na Electoral Roll ASAP

Inak s tymi Clubcards je to good point, dava to zmysel....

Dusan
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 229
RegistrovanýCOLON Ned Jún 20, 2004 2:09 pm
BydliskoCOLON Sheffield
CONTACTCOLON

Poslať od Dusan » Pon Sep 06, 2004 11:54 pm

bomo píšeCOLONAle moja otázka: prečo všetci tak veľmi chcete kreditku? Prečo tak veľmi chcete mať cudzie peniaze na úver?
To uz sme tu mali rozoberane, aku su vyhody a nevyhody, nepamatas ?
...Napriklad ti auto v pozicovni nepozicaju, ak ju nemas. A taktiez aj XXX stranky je lepsie platit cez kreditku ;-)

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Uto Sep 07, 2004 10:45 am

bomo píšeCOLONAle moja otázka: prečo všetci tak veľmi chcete kreditku? Prečo tak veľmi chcete mať cudzie peniaze na úver?
Uz tu bolo viac dovodov spomenutych, ale dalsi z minulej soboty: chystali sme sa na vylet, no auto sa mi nejako nepozdavalo (cudne zvuky spod kapoty), tak som sa rozhodol zaplatit si breakdown cover, aj tak som to uz davnejsie planoval. Za 15 minut som mal auto v pripade poruchy kryte a mohli sme sa vybrat na vylet s kludnom v dusi. Keby som nemal kreditku, neslo by to tak lahko. Takze tak, dovodov (malych ci vacsich) je vela.

lubo
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 373
BydliskoCOLON SW1A 1AA
CONTACTCOLON

Poslať od lubo » Uto Sep 07, 2004 11:43 am

hlohovcan píšeCOLONFunguje v UK nieco ako Secured Credit Card?
Funguje a vola sa to charge card. Ale ponukaju sa len pre business klientov, ma ich napriklad HSBC.

hlohovcan
Member
Member
PríspevkyCOLON 64

Poslať od hlohovcan » Str Dec 08, 2004 11:11 pm

Takze mam novy Update temy....
Po 3 mesiacoch v UK som dostal hned 2 kreditky, Natwest a Capital One. Natwest mi dal credit limit 250 libier, a nerobil s application nijake problemy. Capital One si vyziadal 2 doklady o proof of address, a potom tiez bez problemov vydali kreditku.
Co som ale bol prekvapeny, frajerka ktore je studentka a nema ziadny prijem dostala take iste kreditky.

Pre doplenie udajov:
-sme zaregistrovany v Electoral Roll
-mame Joint account v Natwest

Najprv som si myslel ze Natwest mi dal kreditku lebo tam pracujem, ale teraz som si uvedomil ze som ju dostal este predtym ako som nastupil.

Takze brana k budovaniu Credit History je otvorena.... :-)

Ma niekto dalsi update???

opatja
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 27
RegistrovanýCOLON Uto Apr 06, 2004 9:44 am
BydliskoCOLON CAMBERWELL

Poslať od opatja » Ned Dec 04, 2005 12:52 am

Hmmm ... tak ja som mala uz NatWest "plne zuby" a rozhodla som sa otvorit si ucet v Barclays. O tyzden nato som zaziadala o kreditnu kartu, a jasne, ze mi ju zamietli. No a o tyzden na to [presne na Valentina] sa k nam dovalil postar s kreditkou pre mna :} Am I lucky??

Marlowe
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 204
RegistrovanýCOLON Sob Apr 16, 2005 4:22 pm
BydliskoCOLON Westminster

Secured Credit Card

Poslať od Marlowe » Uto Jan 03, 2006 12:05 pm

hlohovcan píšeCOLONFunguje v UK nieco ako Secured Credit Card?
Funguje, spolocnosti, ktore taketo c/c poskytuju, je viacero. Pozri napr. www.mycashplus.co.uk - MasterCard.
Otazne je, ci sa pouzivanie tejto c/c zaznamenava v credit history (co je samozrejme cielom), ale ak aj nie, vzdy je mozne kartu vyuzivat na platby cez internet, v obchodoch atd. (samozrejme len do vysky "nabitia" karty).

martinv
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 31
RegistrovanýCOLON Uto Okt 05, 2004 12:23 pm
BydliskoCOLON Croydon, Surrey

Poslať od martinv » Štv Apr 06, 2006 3:33 pm

Muj pribeh:)

V dubnu lonskeho roku se mi podarilo zalozit konto u Woolwich. Saving Account. Aspon neco. Pak jsem zacal pracovat, tak jsem po nich chtel debet kartu a current account. To se mi podarilo az u druhe pobocky, dejme tomu. Ale zamitli mi online pristup.

Mam cekat, ze mi samo nabidnou lepsi sluzby? Nebo si musim o kredistku zazadat?

Kdyz jsem si chtel dnes zalozit konto v NationWide, tak mi to zamitli kvuli nizkemu Credit History. Chtel jsem jen debet kartu a online pristup... Moc me to neba...

martinv
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 31
RegistrovanýCOLON Uto Okt 05, 2004 12:23 pm
BydliskoCOLON Croydon, Surrey

Poslať od martinv » Pon Apr 10, 2006 3:54 pm

martinv píšeCOLONMuj pribeh:)

V dubnu lonskeho roku se mi podarilo zalozit konto u Woolwich. Saving Account. Aspon neco. Pak jsem zacal pracovat, tak jsem po nich chtel debet kartu a current account. To se mi podarilo az u druhe pobocky, dejme tomu. Ale zamitli mi online pristup.

Mam cekat, ze mi samo nabidnou lepsi sluzby? Nebo si musim o kredistku zazadat?

Kdyz jsem si chtel dnes zalozit konto v NationWide, tak mi to zamitli kvuli nizkemu Credit History. Chtel jsem jen debet kartu a online pristup... Moc me to neba...
Ono to malinko prestava souviset s puvodnim tematem, za coz se omlouvam, ale mam dotaz:

Mam dve konta (u Woolwich): jedno saving a druhe current. Na to prvni si nechavam posilat vyplatu, protoze se mi to zda bezpecnejsi, je tam tedy celkem dost penez, na druhe davam jen penize, ktere ten ktery mesic chci utratit, je tedy skoro prazdne.

Ted mam v ruce zadost o kreditku (Barcleycard) a tam se ma vyplnit moje konto. Ktere tam mam zadat? Kdyz tam dam to current, tak se tam podivaji a zjisti, ze tam nejsou skoro zadny penize, zadny pravidelny prijmy zvenci... Nebo je ok tam zadat to saving account?

Dik.

bixo
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 45
RegistrovanýCOLON Uto Apr 06, 2004 8:49 am
BydliskoCOLON Brancaster
CONTACTCOLON

Poslať od bixo » Uto Máj 02, 2006 1:12 am

ja som pred 2 rokmi zacinal v halifaxke s obycajnou cash kartou. postupne ked som do banky chodil stale otravovat ze potrebujem este lepsiu a este lepsiu kartu atd. tak nakoniec sam sef pobocky ktory ma uz z videnia poznal si ma zobral do kanclu a po kratkom pokeci a mojich jasnych argumentoch mi sam ponukol ci k novej karte nechcem aj kreditku.... podla mna je cela kredit history o velkej trpezlivosti a hlavne o rozumnom spravovani uctu....

..ak vam nebude chybat 12.50 tak sa zaregistrujte na equifaxe a checknite si sami ako si na tom stojite...

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Uto Máj 02, 2006 9:52 am

martinv píšeCOLONTed mam v ruce zadost o kreditku (Barcleycard) a tam se ma vyplnit moje konto. Ktere tam mam zadat?
Daj tam current account. Pokial viem, tak Barclaycard sa nevie pozriet na to, aky as zostatok ci pohyb na ucte. Oni potrebuju cislo tvojho uctu, aby si mohol vyrovnavat balance na kreditke. Na current account si mozes nastavit direct debit, balance na kreditke sa ti bude automaticky vyrovnavat. Len daj pozor, aby sii mal na current ucte dost penazi, aby sa malo z coho presunut na kreditku, aby si teda nezmeskal platbu, co by ti poskodilo.

bixo
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 45
RegistrovanýCOLON Uto Apr 06, 2004 8:49 am
BydliskoCOLON Brancaster
CONTACTCOLON

Poslať od bixo » Uto Máj 02, 2006 2:00 pm

jaro píšeCOLONPokial viem, tak Barclaycard sa nevie pozriet na to, aky as zostatok ci pohyb na ucte.
ba prave naopak ja som onehdy mal otvorene 3 ucty ( barclays,hsbc,halifax) a ked som si cekol kredit history mal som tam vsetky 3 ucty + ku kazdemu detail kedy vznikol aktualna suma atd...

motor
Member
Member
PríspevkyCOLON 76
RegistrovanýCOLON Str Máj 19, 2004 5:28 pm
BydliskoCOLON Beal Feirste and Caerdydd soon

CONGRATS TO ALL SUCCESSFUL GALS AND BOYS

Poslať od motor » Str Máj 30, 2007 7:05 pm

Jo. Ja na rozdiel od vas zijem v UK uz tri roky viacmenej a mozem prd.

Electoral roll sa urobil par mesiacov dozadu, som tam atd. aj tak je to zbytocne.

Store cards nemam sancu lebo nemam credit history.
predvcerom mi dosiel zamietavy list z Barclaycard ze ani tu trapnu initial /co podla ich slov je pre ludi kam sa kvalifikujem aj ja/ mi nedaju.

Jo, mozno budem mat privela 'searches' na Experiane.
Kaslat na to.
Inak ti kreteni ma nemali vobec v systeme aj ked mam s NATWEST ucet uz takmer tri roky. A nielen ten.
A pracoval som uz vo viacerych joboch.

ALE, neplatil som ucty na moje meno, nemal som VISA debitku riadnu /co je tiez 'credit facility' ako mi bolo povedane/
nezil som par rokov na tej istej adrese atd.
a NEROBIM FT job ale iba dakych 30h kvoli skole.

O par rokov asi budem potrebovat Career Development Loan a bez credit score nemam sancu lebo aj ked su tam dake vyhody manageovania cez vladnu agenturu, lender je komercna banka ktora mi moze dat prd.

Tie clubcard point cards je dobry napad.
Len neviem ci vam kto to tu spominate dali iba na zaklade toho..

Ti z vas co ste dostali kreditky ci aj riadne VISA Connect debitky, sa mate. Hlavne ak ste boli v UK iba par mesiacov predtym.

Otvorim si ucet v Barclays, s mojim druhym jobom cez leto vlozim aspon 1000 net na ucet z jobov a snad zmenia nazor..
doboha.

A ani odist z bytu kde som uz tkamer rok nie je dobre. Co je to rok a pol na dvoch adresach spolu? prd aspon dva tri. teoreticky..

kaslem sa na breakdown cover, travel insurance, online payments. Ale bez credit history nemam sancu na trapnu pozicku na vzdelanie. Asi budem musiet zacat cim skor vysku v UK /zacinam v Dubline, to sa nerata/ aby ma zavalili student kreditkami a potom sa to bude dat..

Martin

Harefield
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 19
RegistrovanýCOLON Štv Máj 24, 2007 7:52 pm

Ucet v banke

Poslať od Harefield » Str Máj 30, 2007 8:22 pm

Nazdar vsetci

tak tu citam vase prispevky a popravde ani neviem, o com to tu pisete... Ja som prisiel do UK, otvoril si ucet v NatWeste, dali nejaku Master Card Solo... asi po 3 mesiacoch mi poslali list, ze budem mat inu kartu... tak ok... poslali Visu deb. kartu... potom sa ma zase listom pytali, ci chcem kreditku... tak som nenamietal... tak poslali Visu Credit Card... potom mi zase napisali, ci nechcem otvorit nejaky ASA ucet... tak som sa opytal co to je, oni to otvorili a ja som previedol nejake peniaze na ten ucet... a vecne ma otravuju s loans, mortgages atd.

Mozno preto, ze som sa o nic nezaujimal, zacali sa zaujimat prave ono. Asi to chce len cas...

Hodne zdaru :-)
Peto.

ubeno
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 377
RegistrovanýCOLON Sob Nov 12, 2005 10:22 pm
BydliskoCOLON naspat v Bratislave

Re: Ucet v banke

Poslať od ubeno » Str Máj 30, 2007 11:54 pm

Harefield píšeCOLONNazdar vsetci

tak tu citam vase prispevky a popravde ani neviem, o com to tu pisete... Ja som prisiel do UK, otvoril si ucet v NatWeste, dali nejaku Master Card Solo... asi po 3 mesiacoch mi poslali list, ze budem mat inu kartu... tak ok... poslali Visu deb. kartu... potom sa ma zase listom pytali, ci chcem kreditku... tak som nenamietal... tak poslali Visu Credit Card... potom mi zase napisali, ci nechcem otvorit nejaky ASA ucet... tak som sa opytal co to je, oni to otvorili a ja som previedol nejake peniaze na ten ucet... a vecne ma otravuju s loans, mortgages atd.

Mozno preto, ze som sa o nic nezaujimal, zacali sa zaujimat prave ono. Asi to chce len cas...

Hodne zdaru :-)
Peto.
Ja mam podobne skusenosti s HSBC. Tiez mi stale chodili ponuky na kreditne karty, pozicky... Dokonca, mi schvalili hypoteku (predbezne). No tak som tu kreditku "akceptoval". Na druhu stranu moja priatelka mala rovnake ponuky a vsetky poctivo odignorovala. Ked potom z vlastnej iniciativy poziadala banku o kreditku - bola jej zamietnuta :-).

Asi to naozaj zavisi od x faktorov, z ktorych nie vsetky vyzeraju byt deterministicke :-(

motor
Member
Member
PríspevkyCOLON 76

Poslať od motor » Sob Jún 30, 2007 2:53 am

HALELUJA

Tak mam uz tyzden aj Visa Connect (riadna debitka) s Barclays a necakane mi po vyse mesiaci dosla MC kreditka Marks&Spencer.

Po tom co mi neplanovali dat Connect u Barclays a co mi zamietli Barclaycard Initial - f**k knows why ked je to 'starter credit card' a splnal som podmienky.
A zamietli mi aj Vanquis Blue, tiez na moneysupermarket.com spominana ako na zaciatok najlahsia. Vanquis ma desne APR rate, ale.. To mi tiez nedali.

PRECO???
M&S som si dal ked som mal gross annual income dakych 7-8 tis. Uz mesiac zas robim aj v povodnom jobe takze mam annual income gross tak 13-14k, podla toho.. Cize to nebolo iba o rocnom prijme..

Teoreticky mi dali Connect vdaka tomu ze som pouzival overdraft v NatWest ucte vracal to. Alebo ze som spomenul ze uz zarabam viac. Ale to by som hned o par dni nemal v poste sekovu knizku na riadny current account s Visa Connect kratko nato. Lebo im trvalo tri tyzdne do mojej druhej navstevy a stale to nebolo vybavene, posudene. Ale Barclaycard mi prislo zamietnutie. Co som mal dostat lahsie ako Connect card.. HAHA.

Alebo mi ju dali aj na zaklade toho ze mi odobrili M&S MC kreditku?? Alebo mi kreditku dali vdaka pouzivaniu overdraftu a NatWest dal infosku Experianu do mojho file??

Anyway, som rad ze konecne. Odteraz to uz nebude problem.

Ti co robia full time a dojdu im z ich banky nejake ponuky, tak to sa maju fajn. Cely ten system je nahlavu obcas.
Ale tiez, ak clovek plati pevnu linku, contract mobile, electricity bills etc, ma na seba byvanie, to vsetko napomaha k budovaniu history lebo potom to pomoze ku kreditke.

Tiez electoral roll je uzitocne si urobit, zaregistrovat sa. Ako to uz hore spominali.
Jo, mne tiez raz po telefone ponukli z NatWestu kreditku ked videli kolko mam v Cash ISA a ze mam skoro 12k income (nic moc, ale je to nad 10k)

to sum up, Electoral roll, Barclaycard Initial, M&S store card (Debenhams ma odpalkovali hned), Capital One ak clovek robi fulltime.

A mat contract mobile ci pevnu tiez pomaha, vyssia 'kontaktovatelnost', veci platene direct debit, platit veci ohladom byvania atd.
A stahovat sa co najmenej, a tiez cim dlhsie pracovat pre jedneho zamestnavatela.
TO VSETKO SU FAKTORY A RADY. Stacilo mi sa s tym serkat. Snad to niekomu pomoze.

ster
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 4
RegistrovanýCOLON Štv Jan 15, 2009 2:01 am

Poslať od ster » Pia Jan 16, 2009 1:39 am

ak chces kreditnu kartu necakaj kedy ti ju ponuknu ale chod a vypitaj si ju sam,zo zaciatku ti ponuknu asi 500 librovu ale zqalezi aj na tom kolko mas mesacne obraty na ucte.

motor
Member
Member
PríspevkyCOLON 76

Poslať od motor » Štv Apr 16, 2009 6:38 am

Hm.
To co mi Halifax ponuka na overdraft, moja Halifax One card kreditka, M&S kreditka, to je viac ako 10 000 libier kreditu co mozem mat kedykolvek. Ale bol by som idiot nespravovat rozumne financie. Nie ze potrebujem kredit, ale do buducna. Moc sa nezmenilo od mojich prispevkov kedysi davno.

Jo, a mat overdraft, aj ked 100-500 libier je tiez forma 'kreditu' takze hned ako sa clovek moze po 3 mesiacoch v UK registrovat riadne na Electoral register, tak ma urobit, Natwest a asi aj ine RBS sucasti na overdraft.
Sice HSBC a Natwest maju OK debitky UK Maestro, tie nie su brane ako 'credit facility'.

Visa debit je brana ako 'credit facility' a je casto ponuknuta na ucet na ktory clovek moze mat OD, ako napriklad Halifax current account.

Alebo vlozte na ucet 10-20 tisic libier cash/transfer a banka vam hned ponukne kreditku, este pred electoral register 'viditelnostou'. Well, well. Zazil som to ked moj flatmate bachol dost penazi na ucet. Dokonca aj Inland Revenue ho zacali buzerovat ohladne povodu jeho penazi, kedze to bol jeden transfer do UK..

Strictly speaking, UK je danovy raj. Peniaze zarobene mimo UK sa nemozu zdanit cloveku ktory nema v UK 'domicile', ale iba rezidenciu. POKIAL, sa tie peniaze nepresunu do UK. Dost haluska.
Aj ked to nie je zas na styl offshore banking na Kajmanoch atd.

Jo, ako sa vedla spomina, peniaze posielane/vkladane na ucet, vratane 'cleared funds' na savings atd tiez pomahaju v zlepsovani image na ziskanie tej prvej kreditky. Aj ked ako v mojom pripade to nemusi byt hned ta banka, ale ina spolocnost a ked potom uz ma clovek nastartovanu credit history, tak je to lepsie.

NEZABUDNITE SA ZAREGISTROVAT NA EXPERIAN. POKIAL STE NOVI, NEMATE U NICH ZIADEN ZAZNAM, AJ KED 0 HISTORY, ALE STALE ZAZNAM TO JE. TOTO A CO SOM SPOMENUL PREDTYM BY MALO STACIT..

ubeno
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 377
RegistrovanýCOLON Sob Nov 12, 2005 10:22 pm
BydliskoCOLON naspat v Bratislave

Poslať od ubeno » Štv Apr 16, 2009 10:33 am

motor píšeCOLONSice HSBC a Natwest maju OK debitky UK Maestro, tie nie su brane ako 'credit facility'.

Visa debit je brana ako 'credit facility' a je casto ponuknuta na ucet na ktory clovek moze mat OD, ako napriklad Halifax current account.
Len dodam ze HSBC zacala nedavno vydavat VISA debitky ku svojim current accountom, takze ak vam vyexpiruje stara MAESTRO debitka, mala by vam prist nova VISA.

saman
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 12
RegistrovanýCOLON Pon Mar 16, 2009 10:16 pm
BydliskoCOLON Glasgow
CONTACTCOLON

Poslať od saman » Uto Jún 09, 2009 11:27 pm

Info o kredit history na www.skotsko.co.uk
Michal
Webmaster www.skotsko.co.uk