Poslanie penazi na SK ucet pri okienku v NatWest bank

Banky, bankové účty, presun financií na SK, otvorenie účtu v UK banke...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
hugo2004uk
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 33
RegistrovanýCOLON Uto Máj 10, 2005 3:06 pm
BydliskoCOLON Prešov(SR)--Dover/Kent(UK)

Poslanie penazi na SK ucet pri okienku v NatWest bank

Poslať od hugo2004uk » Štv Aug 04, 2005 12:08 pm

zdravim ma nietko skusenost ci moze poslt prachy na svoj skk ucet priamo pri okienku v banke mam medzinarodne cislo uctu dala mi ho na slovesnku v tatrabenke a vravelaze ked dam toto cislo tak peniae by mali dojst.alebo budem musiet vyplnovat nejake tlaciva?Z SK to je tak ze napisem napriklad cislo UK uctu zapltim poplatok mislim ze 200 sk do urcitej vysky
tak alebo neviete aky je poplatok ked si aktivujem internet banking v NatWest plati sa mesacne ilebo iba za pohyb na ucte na SK je 9 sk mesacne +2.50 skk za pohyb na ucte.dik

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Štv Aug 04, 2005 12:16 pm

Preco nezajdes priamo do banky a tam sa neopytas? Posielanie penazi na ucet do zahranicia nie je nezvycajne, nemyslim si ze by to mal byt problem.

Marcella
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 80
RegistrovanýCOLON Sob Aug 07, 2004 6:33 pm
BydliskoCOLON Tottenham, London
CONTACTCOLON

Re: Poslanie penazy na SK ucet pri okienku v NatWest bank

Poslať od Marcella » Štv Aug 04, 2005 4:17 pm

bomo píšeCOLONOdoslanie peňazí na Slovensko cez Natwest ťa bude stáť 18 libier, trvá to 4 dni. Poplatok si strhne aj banka príjemcu na Slovensku.

Na uskutočnenie prevodu budeš potrebovať meno príjemcu, jeho IBAN a SWIFT kód banky.
Myslim, ze to je tak v kazdej banke. Ja mam Barclays a za poslanie penazi do Slovenskej sporitelne som zaplatila 20 libier, ale to uz bolo aj s poplatkami Barclays a SLSP spolu. Mohla som si totiz na tom formulari, ktory mi dali v banke, vybrat, ci chcem stiahnut z uctu vsetky poplatky (UK/Sk), alebo len UK, alebo ci chcem, aby sa mi stiahli vsetky poplatky z Sk uctu.

lubo
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 373
RegistrovanýCOLON Str Apr 07, 2004 12:10 am
BydliskoCOLON SW1A 1AA
CONTACTCOLON

Poslať od lubo » Štv Aug 04, 2005 4:44 pm

Ak posielas peniaze cez IBAN tak uz ziadne poplatky na slovenskej strane nie su. Rovnako je to aj ked posielas peniaze zo Slovenska do UK. V Natweste sa medzinarodne prikazy daju robit v ktorejkolvek pobocke vyplnenim tlaciva.

Adda
Member
Member
PríspevkyCOLON 63
RegistrovanýCOLON Str Mar 16, 2005 10:37 pm
BydliskoCOLON London

Poslať od Adda » Štv Aug 04, 2005 4:56 pm

lubo píšeCOLONAk posielas peniaze cez IBAN tak uz ziadne poplatky na slovenskej strane nie su. Rovnako je to aj ked posielas peniaze zo Slovenska do UK.
No to snad nie?! Poplatky za medzinarodne platby nijako nesuvisia s IBAN-om (medzinarodne cislo uctu) ale stanovuju si ich banky. A to kazda ako chce - takze je obvykle platit poplatok za odoslanie aj prijatie medzinarodnej platby. Jedine ak by nejaka banka na SK mala vo svojom sadzobniku odpustenie poplatku za prisle platby ??? [Ktora to je? ;-)]

Este ma vlastne napadlo, ze to moze vyzerat zavadzajuco, tak upresnim: v medzinarodnom platobnom styku pri kazdej platbe mozes nastavit kto znasa vsetky poplatky (obvykle su za odoslanie aj prijatie) a to tak ako uz bolo napisane, tj bud vsetky plati odosielatel, alebo vsetky plati prijemca, alebo su zdielane cize za odoslanie odosielatel, za prijatie prijemca. Toto nastavis ked zadavas platku v UK pri odoslani. Ale vobec nijako to nesuvisi s tym, ci pouzijes IBAN alebo klasicke cislo uctu (co uz by sa teoreticky nemalo, ale este stale to funguje).

lubo
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 373
BydliskoCOLON SW1A 1AA
CONTACTCOLON

Poslať od lubo » Štv Aug 04, 2005 5:50 pm

Tak to ta asi prekvapim, ked poviem, ze pokial mi pamat siaha, tak za prijem platieb od prijmacej banky nikdy ziadne poplatky neboli (ak neratam uctovnu polozku x Sk). Neviem to sice o vsetkych bankach na isto, ale poznam minimalne dve (velke), ktore nikdy poplatky neuctovali. A ak to stale niekde uctuju, tak to je problem tych co tam maju ucet (ze sa nechaju okradat).

Na upresnenie, poplatky boli stahovane iba sprostredkovatelskymi bankami. Cize napr. ked si posielala z Natwest do SlSp tak to islo z Natwest do VUB a z VUB do SlSp. Samozrejme, VUBka na tom nemohla prerobit, tak si zo sumy stiahla svoj poplatok a do SlSp ti uz prisli peniaze bez toho poplatku. Teraz ked uz mas IBAN tak sa to posiela napriamo a nie cez sprostredkovatela. To nastavenie pri odosielani platby, ze kto znasa poplatky, s IBAN naozaj nesuvisi, ale ovplyvni to ake poplatky budu uctovane en route, cize ak to posielas ako OUR(vsetky poplatky hradi odosielatel) a tvoja banka si zauctuje viac ako za SHA(-red) tak na tom prerobis :(

Btw. prevody s IBAN su celkom rychle, cca 2-3 dni UK<->SK.

Adda
Member
Member
PríspevkyCOLON 63
BydliskoCOLON London

Poslať od Adda » Štv Aug 04, 2005 6:08 pm

lubo píšeCOLONale poznam minimalne dve (velke), ktore nikdy poplatky neuctovali.
To je v zasade ok, mozu k tomu viest dve cesty: bud ma banka naozaj vyhlasene v sadzobniku, ze prisle platby nespoplatnuje, alebo poplatok bol zaplateny odosielatelom.
lubo píšeCOLON Na upresnenie, poplatky boli stahovane iba sprostredkovatelskymi bankami.
Poplatky sprostredkovatelskej (korespondencnej] banky, resp bank su samozrejme naviac k predchadzajucim poplatkom, o ktorych sme sa bavili. Idealne je najst si banku, ktora ma priamu dohodu s UK bankou.
lubo píšeCOLON Teraz ked uz mas IBAN tak sa to posiela napriamo a nie cez sprostredkovatela.
Nie. Zavedenie IBAN nenahradza korespodencnu banku a ani nijako nesuvisi s poplatkami OUR/SHA/BEN.
lubo píšeCOLON Btw. prevody s IBAN su celkom rychle, cca 2-3 dni UK<->SK.
Rovnako rychle mozu byt aj prevody bez IBAN. Zalezi na tom kolko korespodencnych bank musis pouzit a aku menovu politiku maju zucastnene banky - niektore si peniaze podrzia povolene max 2 dni, niektore nie. UK banky to prilis casto nerobia, slovenske vacsinou ano.
Co vsak moze nastat je, ze ak nepouzijes IBAN, ale stare klasicke cislo uctu, tak banka prijimatela Ta svojim sposobom penalizuje za potencialne manualne zasahy a tym aj predlzuje dobu pripisania na ucet.
Naposledy upravil 1 dňa Adda, celkovo upravené 0

Adda
Member
Member
PríspevkyCOLON 63
BydliskoCOLON London

Poslať od Adda » Štv Aug 04, 2005 6:17 pm

Bomo, si si isty tym SWIFT-ovym kodom?
bomo píšeCOLON Napríklad pre slovenskú Tatrabanku je korešpondenčnou bankou HSBC (SWIFT kód MIDL GB 22).
Pouzivanie "MIDL" skratky je dosledkom akvizicie tusim Midwest bank (nepamatam si presne nazov) a nedokoncenej integracie s HSBC, takze v niektorych regionoch povodne pobocky tej kupenej banky stale pouzivaju ich povodne Swift-ove kody. Netvrdila by som vsak ze je to spravny kod pre vsetky pobocky HSBC. Swiftovy kod (tzv. BIC code) akejkolvek banky na svete si mozete vyhladat na www.swift.com/biconline.
Naposledy upravil 1 dňa Adda, celkovo upravené 0

Adda
Member
Member
PríspevkyCOLON 63
BydliskoCOLON London

Poslať od Adda » Štv Aug 04, 2005 6:20 pm

Este jedna malickost...
bomo píšeCOLON Už neexistujú prevody inak ako "cez IBAN" alebo prevody "bez IBAN" (od 1.4.2005).
Teoreticky by nemali, ale v praxi to nie je take striktne. V podstate drtiva vacsina bank akceptuje aj pri odoslani aj pri prijati ne-IBAN cislo uctu. Akurat ze im to potom komplikuje pracu, i ked v skutocnosti maju banky prevodne systemy medzi IBANom a starymi cislami, takze to bude v pohode fungovat aj nadalej, akurat ze moze nastat masove spoplatnovanie/penalizacia za ne-IBAN cisla...

lubo
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 373
BydliskoCOLON SW1A 1AA
CONTACTCOLON

Poslať od lubo » Štv Aug 04, 2005 6:32 pm

bomo píšeCOLON Lubo, nemáš to nejako popletené? IBAN nijako neurčuje, cez ktoré banky pôjde platba. To závisí od korešpondečných bánk a nie od IBAN.

IBAN je len medzinárodné číslo tvojho účtu, nič viac. Určite si to s niečim mýliš, Lubo...
Je to asi tak, ze v ramci EU je elektronicky system na clearing medzinarodnych platieb. Funguje ale za predpokladu, ze mate spravny IBAN, ak nie, tak predpokladam, ze sa to robi rucne cez sprostredkovatelske banky. Potom tam mozu nabiehat nejake extra poplatky, ale neskusal som.

lubo
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 373
BydliskoCOLON SW1A 1AA
CONTACTCOLON

Poslať od lubo » Štv Aug 04, 2005 7:08 pm

bomo píšeCOLONV tomto som si nie istý, ale IMHO použitie IBAN neznamená, že to nevyhnutne nejde cez korešpondečné banky...
To ani nie je podstatne lebo ziadne poplatky cestou nie su uctovane, cize problem s korespodencnymi bankami odpada.
Adda píšeCOLONRovnako rychle mozu byt aj prevody bez IBAN.
Podla mojej skusenosti, ak sa to prevadza starym sposobom, tak to trva minimalne 4-5 dni.

hlohovcan
Member
Member
PríspevkyCOLON 64
RegistrovanýCOLON Pon Aug 16, 2004 7:57 pm
BydliskoCOLON Manchester ==> Toronto

transfer

Poslať od hlohovcan » Štv Aug 04, 2005 10:31 pm

Spytaj sa na Relay transfer, stoji to 10 libier, a trva 2-3 dni. Banka na Slovensku si neuctuje nic.
V Natweste je to do vysky 2000 libier.
Uisti sa na druhy den ze to odislo z uctu, niekedy je problem v komunikacii s nasim Outward Payments Centre :-)

Adda
Member
Member
PríspevkyCOLON 63
BydliskoCOLON London

Poslať od Adda » Pia Aug 05, 2005 9:46 am

bomo píšeCOLONAle tuším sme sa nejako odklonili od pôvodnej debaty :)
Sorry :-) mas pravdu. Akurat mi nedalo nereagovat na zavadzajuce informacie od Luba, takze som sa nad tym rozrecnila a nakoniec som aj tak musela odist z diskusie na meeting (...a zhodou okolnosti umiernovat dva rozhadane projekcne timy neschopne dohodnut sa ako napojit novy backoffice system na Swift ;-)
bomo píšeCOLONUhm, pozri korešpondečné banky Tatrabanky.
Posledna poznamka - ok, suhlasim, Tatrabanka ma s nimi dohodnutu takuto adresu, takze je to urcite spravne pre platby z SK. Do "mojej" pobocky je vsak treba vsak posielat peniaze na MIDLGB21 a v niektorych pripadoch na HSBCGB22, takze preto je lepsie sa vzdy uistit. To je vsak bezpredmetna informacia pre posielanie platieb z UK do SK, takze tu zase Huga zbytocne mystifikujeme... ;-)

lubo
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 373
BydliskoCOLON SW1A 1AA
CONTACTCOLON

Poslať od lubo » Pia Aug 05, 2005 11:04 am

Adda píšeCOLONAkurat mi nedalo nereagovat na zavadzajuce informacie od Luba
Skus si to, prosim ta, este raz precitat, z coho sme vychadzali a k comu sme dospeli. A pritom si vsimni kto kolko napisal zavadzajucich informacii k prispevku c. 1. Pre buducnost, ak nebudes niecomu rozumiet, tak sa najskor spytaj, pred tym ako zacnes metat ohne.

Adda
Member
Member
PríspevkyCOLON 63
BydliskoCOLON London

Poslať od Adda » Pia Aug 05, 2005 11:12 am

lubo píšeCOLONPre buducnost, ak nebudes niecomu rozumiet, tak sa najskor spytaj, pred tym ako zacnes metat ohne.
Metat ohne ???? Si normalny?

kaberad
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 7
RegistrovanýCOLON Ned Aug 07, 2005 11:16 pm
BydliskoCOLON presov

Poslať od kaberad » Str Aug 10, 2005 12:36 am

ehm ..sorrac ..a ktora banka na Slovensku je korespondencna s Nat West ..skusal som hladat ..a Unibanka je korespondencna s National Westminster ..len newiem ci to je ta ista ..a na stranke Nat West je napisane ze patria do skupiny Royal Bank of Scotland ..a ta je korespondencna s CSOB ..tak teraz newiem ..chcem otvorit ucet otcovi ktory pracuje v Anglicku ..on mi to tam nezisti lebo nevie anglicky ..tak dik

kaberad
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 7
BydliskoCOLON presov

Poslať od kaberad » Str Aug 10, 2005 12:47 am

ehm ..chcel som to zistit porovnanim SWIFT codov bank ..ale na stranke www.natwest.com som ho nikde nemohol najst ..ehm ..tak dik

kaberad
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 7
BydliskoCOLON presov

Poslať od kaberad » Str Aug 10, 2005 1:17 pm

to bomo and DUGi ..thx

Divan
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 5
RegistrovanýCOLON Pia Mar 11, 2005 8:21 am

su to skety...

Poslať od Divan » Pia Aug 12, 2005 12:55 am

korespondensna banka je VUB pre Tatrabanku z NatWest. Ja som posielal iba 1000£ a 18 £ si stiahla pre seba Natwest a 15 stiahla pre Tatrabanku. Takze za smiesnych par korun ma obtiahli o 33£ co sa mi eda vobec nepacilo... :o(

melisa
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3
RegistrovanýCOLON Sob Aug 13, 2005 10:31 am

Poslať od melisa » Sob Aug 13, 2005 10:39 am

Uvadzam len pre zaujimavost.Vcera som prevadzala peniaze z HSBC do Tatry. Poplatok bol 20 libier + aby sa nestiahli peniaze aj na Sk tak to bolo dalsich 8.5 libier naviac. Sumarne teda 28.5 bez ohladu na to kolko penazi posielate.

lubo
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 373
BydliskoCOLON SW1A 1AA
CONTACTCOLON

Poslať od lubo » Sob Aug 13, 2005 12:03 pm

melisa píšeCOLONPoplatok bol 20 libier + aby sa nestiahli peniaze aj na Sk tak to bolo dalsich 8.5 libier naviac.
Ak by si ten prevod byvala poslala s instrukciou, ze poplatky ostatnych bank plati prijimatelska strana, tak si tych £8.5 mohla usetrit. Ziadne dalsie poplatky by uz nenabehli.

melisa
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3
RegistrovanýCOLON Sob Aug 13, 2005 10:31 am

Poslať od melisa » Sob Aug 13, 2005 12:17 pm

To LUBO >ak by som ten poplatok nezaplatila tu tak by ho stiahli z uctu na Sk tak aky to ma vyznam?

lubo
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 373
BydliskoCOLON SW1A 1AA
CONTACTCOLON

Poslať od lubo » Sob Aug 13, 2005 12:39 pm

Praveze nestiahli.
Platobná inštrukcia - dodatočné poplatky (výlohy) zahraničných bánk pri došlej úhrade
Každá banka, cez ktorú platba prechádza, má právo na svoj spracovateľský poplatok. O tom, kto bude znášať poplatky iných bánk, rozhoduje ten, kto platbu odosiela:

a/ v prípade došlej hladkej platby s platobnou inštrukciou "príjemca" - poplatky zahraničnej banky znáša príjemca (v prípade došlej platby zo zahraničia je to klient Tatra banky), to znamená, že platba zo zahraničia príde znížená o poplatky zahraničných bánk a Tatra banka si nevyžiada žiadny poplatok za pripísanie platby

b/ v prípade došlej hladkej platby s platobnou inštrukciou "príkazca" - poplatky zahraničnej banky znáša príkazca. Tatra banka si následné žiada od príkazcu poplatok v nasledovnej výške:

suma platby alebo ekvivalent poplatok
od 0,- Sk do 100 000,- Sk 300,- Sk
od 100 000,01 Sk do 500 000,-Sk 600,- Sk
od 500 000,01 Sk do 1 000 000,- Sk 900,- Sk
od 1 000 000,01 Sk 1 200,- Sk
Viac na tejto stranke Tatrabanky.

lubo
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 373
BydliskoCOLON SW1A 1AA
CONTACTCOLON

Poslať od lubo » Pon Aug 15, 2005 10:59 am

Poplatky zahranicnych bank=HSBC 20GBP, ktore platis tak ci tak. Platba je vsak pripisana na konto v Tatrabanke bezplatne na rozdiel od druheho sposobu, kde si Tatrabanka vyziada poplatky, cize platis HSBC aj Tatrabanke.

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Pon Aug 15, 2005 1:24 pm

hovadina

Ups!! :-)).

lubo
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 373
BydliskoCOLON SW1A 1AA
CONTACTCOLON

Poslať od lubo » Pon Aug 15, 2005 4:09 pm

bomo píšeCOLONTo je hovadina, Lubo. Aký by bol význam toho? Zlomyselnosť? Uvedieš príjemcu ako znášateľa poplatku - veď nech aj on zaplatí niečo keď aj ja musím?
Este raz, bomo. Ak pride uhrada kde si poplatky delia posielajuci a prijemca, tak Tatrabanka si nic neuctuje. Ale ak pride uhrada kde vsetky poplatky plati odosielatel, tak si aj Tatrabanka vyziada poplatok (od zahranicnej banky). Ten ale zaplati odosielatel, to je tych £8.5 zaplatenych v HSBC. V kazdom pripade, prijemca ziadne poplatky neplati.

BUTTON_POST_REPLY