Dlh v banke v UK/NATWEST, zmiznutie účtu z Online banking

Banky, bankové účty, presun financií na SK, otvorenie účtu v UK banke...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
aticam
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 8
RegistrovanýCOLON Sob Dec 11, 2010 12:56 pm

Dlh v banke v UK/NATWEST, zmiznutie účtu z Online banking

Poslať od aticam » Sob Dec 11, 2010 1:12 pm

Caute,

3 roky som pracoval v UK, normále legálne. Už treti rok som doma na Slovensku.
V Natwest-e som išiel do minusu asi 500 libier, ked som sa vrátil
Mal som bežný účet a aj internet banking, takže som to mal pod kontrolou cez internet.
Každý mesiac mi tam pribudlo niakých pár libier ako úrok.
Teraz som sa rozhodol, že vrátim, pošlem tie peniaze, ale ked sa prihlásim na internet bankink
zistujem, že nemám bežny účet aktivný, jednoducho nič tam nemám čo by pripomenul, že som tam mal účet

Akurát tam mám evidovanú ,,Mastercard,, kreditku, čo som ešte nikdy nepoužival, a ani aktivnu nemám.

Kam zmizol moj bežný účet ???? Má niekto taký problém ?

Díky
Naposledy upravil 1 dňa aticam, celkovo upravené 0

aticam
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 8

Re: Dlh v banke NATWEST, zmiznutie účtu z Online banking

Poslať od aticam » Sob Dec 11, 2010 3:08 pm

Ešte som to ja,

Ako zistim, že moj current account ešte existuje, napriek tomu, že na online banking neukazuje nič ?

Diky

monika
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 206
RegistrovanýCOLON Pon Nov 15, 2004 3:52 pm
BydliskoCOLON England

Poslať od monika » Sob Dec 11, 2010 4:06 pm

Jedine ako to naisto zistis je, ist do banky a porozpravat sa. Ak sa vratis do krajiny a exekutor ti siahne na plat, tak sa nediv- bude to pre to, ze si to neriesis sam.
Nik na fore ti nezajde do banky a nezisti ako tvoj pripad riesili a ci to uz dali na exekuciu alebo sa na to vykaslali a len ti zrusili ucet alebo nieco ine. A cim skor pojdes, tym lepsie.

aticam
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 8

Poslať od aticam » Sob Dec 11, 2010 5:59 pm

monika píšeCOLONci to uz dali na exekuciu alebo sa na to vykaslali a len ti zrusili
Ciao,

Može sa stať aj to, že len zrušili účet ?

krtek
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 762
RegistrovanýCOLON Uto Aug 07, 2007 2:47 pm
BydliskoCOLON London HA2

Poslať od krtek » Pon Dec 13, 2010 3:10 pm

aticam píšeCOLON Može sa stať aj to, že len zrušili účet ?
velmi nepravdepodobne. I kdyz mas treba dluh jen 10 liber, tak to nerusi, ale proste cekaji. Postupne narusta dluh, pripisuji se pokuty za neplaceni dluhu,.... takze za rok ci dva z toho muze byt pekna suma ktera se jiz vyplati vymahat. Takze to nejdrive resi oddeleni banky a kdyz to nemohou dostat, tak to prodaji nejake vymahacske firme, ktera te obvykle najde i v zahranici. Ale pochopitelne z 10 liber muze v klidu za nejaky cas byt 1000.

Takze v tvem pripade bych odhadoval ze uz ti toho tam naskakalo tolik ze nejakou dobu ted budes vydelavat jen na dluhy. Ale i tak to zacni resit okamzite protoze ti ten dluh narusta kazdym dnem.

lair
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 351
RegistrovanýCOLON Ned Feb 13, 2005 10:38 pm
BydliskoCOLON Bexhill-on-Sea

Poslať od lair » Pon Dec 13, 2010 4:19 pm

Myslím, že takých prípadov akým je aticam musí byť niekoľko desiatok. Veľa ľudí sa vrátilo na Sk a neverím, že každý si dal do poriadku účet, teda, buď ho zrušil alebo zaplatil naspäť overdraw a pod. Nielen to. Teraz si spomínam, že môj bývalý spolužiak, ktorý tu bol v rokoch 2004 - 05 v UK, pravidelne dostáva listy od Inland revenue, kedže tu bol chvíľu self employed. Chcú od neho self assesment a aj pokuty za nezaslanie z predošlých rokov.
On sa totiž, keď odišiel, neodhlásil, tak zistili jeho adresu na Slovensku a píšu mu pravidelne. Myslím,
že aj jeho účet iba tak vegetuje.

aticam
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 8

Re: Dlh v banke v UK/NATWEST, zmiznutie účtu z Online banking

Poslať od aticam » Uto Dec 14, 2010 6:58 pm

Ciao,

Diky za odpovede,
Prosim, ked, niekto má niaké skusenosti, alebo o niekom vie že už nežije v UK... a má informácie
že má nevysporiadané veci, prosim dajte vediet, aby sme riešili čo ďalej.
Hlavne na to som zvedavý či anglické úrady maju niakú šancu vymáhať tie peniaze, či nato potrebujú
slovenské úrady alebo firmy,inštitúcie ? alebo ako to je vlastne ?
Lebo v UK sú iné zákony ako u nás. Posielať možu dopisy, ale čo ďaľej ?

Diky

monika
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 206
BydliskoCOLON England

Poslať od monika » Uto Dec 14, 2010 7:53 pm

Rada pre takych spekulantov ako ty je velmi jednoducha.
Vybav si socialny prispevok a dufaj, ze nikdy nebudes mat ziadny prijem, nebodaj majetok, na ktory ti exekutor raz siahne. Lebo ak ano, tak oni sa zacnu intenzivne obzerat po tebe, az ked to bude pre nich financne zaujimave. A samozrejme po vsetkych, ktori sa spoliehaju na to, ze su daleko od UK.
Alebo ako spravil jeden kolegov kolega, vyhlas v UK bankrot a ozen sa so strasne bohatou a skaredou zienkou, ktora ta nikdy neopusti a bude ta ochotne zivit, kedze ty nebudes moct mat prijem ani majetok. Kvoli tvojim par stovkam dlhu je to celkom pekna perspektiva, nie?
Good luck.

aticam
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 8

Poslať od aticam » Uto Dec 14, 2010 8:28 pm

Ahoj,

Tak pre informáciu ..

Ja som mal v pláne zaplatiť, vyrovnať ten dlh ale...
už nie som v UK, a hlavne nemožem už vidiet moj account na online banking, lebo asi zrušili.
Ale zaujímavé je to, že prihlásiť sa možem internet banking mi nezrušili, len akurát vidim len neaktivovaný kredit card.
Stále som sledoval, že kolko tam mám v minuse, a teraz som sa rozhodol že pošlem tam tie peniaze..
možno už neskoro... ale neviem prečo mi zrušili...aspoň si myslim... však pre nich je najlepšie čim neskor zaplatit - viac úrokov by mali !!!!!
Momentálne neviem kolko tam mám v minuse, neviem či mám poslať niečo ?
Ale najdoležitejšie je, že ani tam neviem zavolaŤ, lebo moja angliština cez telefon je mizerné ....

diky

krtek
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 762
BydliskoCOLON London HA2

Poslať od krtek » Str Dec 15, 2010 10:06 am

uz jsme to tu resili a meli i konkretni pripad. Banka ceka.... pak se te snazi zastihnout na tvoji posledni zname adrese, po roce ci dvou kdyz se nehlasis tak odproda svoji pohledavku specializovane firme. Ta firma te najde na slovensku a u slovenskeho soudu poda navrh na exekuci protoze jim dluzis penize a zdokladuji to urednostma z UK. Slovensky soud nevaha ani chvilku a exekuci zacne. Pak ti jednoho dne domu prijdou exekutori a oznaci tvuj majetek ktery pujde do drazby.
Jednoduche,efektivni a pro tebe neni uniku, bude to jen a jen horsi.

Musim se usmat ze "ty jsi chtel to zaplatit", to si myslis ze ti bude verit kdo ?? 3 roky jsi se koukal pres internetovske bankovnictvi jak ti pekne narusta dluh a kdyby ti to ted nezrusili tak by jsi se takhle dival nejmene dalsi tri roky a doufal ze to nikdy nebudes muset zaplatit
Bohuzel takovy jako ty nam tady delaji spatne jmeno, protoze pak si o nas lidi mysli ze tady jen nadelame dluhy a zmizime.

aticam
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 8

Poslať od aticam » Str Dec 15, 2010 6:46 pm

Ahoj,

Ano máš pravdu, prečo som čakal..... ano aj ja by som myslel na iných že ,,podvádzajú,,
ale keby si ma poznal, tak by si vedel, že to neni tak, no tak čo už, stalo sa, už s tým
nepomožem.
Ja som sa chcel vrátiť ešte späť do UK, stále sa to posúvalo, a tak nakoniec som zostal doma.
Neviem či sa nájde niekto z Vás, ktorý by mi pomohol. Dal by som čislo účtu, čo mi bolo ,,asi,, zrušené,
a trebalo by zistiť, že kam vlastne mám poslať tie peniaze. Asi pár telefonátov by to bolo, lebo tam všetko vybavujú cez telefón, ak sa nemýlim. Ja sa Vám potom ovdačím.
Dakujem dopredu za ochotu,

Diky

krtek
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 762
BydliskoCOLON London HA2

Poslať od krtek » Štv Dec 16, 2010 2:12 pm

jenom te upozornim ze nejpravdepodobnejsi varianta je ze se ti nekdo ozve ze ti pomuze, zaridi vse a bude od tebe chtit ty penize ze to tady dorovna a uzavre.
Ty nasledne prijdes o ty penize a dluh zustane porad stejny.

Kdyz si netroufas na to jim zavolat, tak si bud zaplat nekoho kdo bude anglicky umet a nebo napis dopis bance kde se prihlasis ke svym dluhum a vyjadris zajem je splatit.
S nejvetsi pravdepodobnosti te odkazou jiz na nejakou firmu ktera tvuj dluh koupila a budes to pak resit s ni. V kazdem pripade se to da resit i pisemnou formou a to snad dohromady das, eventuelne si to od nekoho nechas prekontrolovat.
ALE KOUKEJ TO RESIT OKAMZITE

Ivana
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 13
RegistrovanýCOLON Pia Nov 17, 2006 6:40 pm

Poslať od Ivana » Pon Dec 20, 2010 10:34 am

Moja skusenost: Tiez som mala, alebo vlastne este stale mam ten isty problem. V Lloyds banke som isla do minusu a tiez neviem naco som vlastne cakala. Takisto po prihlaseni na internet banking nebol moj ucet aktivny, takze aj napriek tomu, ze moja anglictina nie je super, zavolala som na cislo, ktore som nasla na webovej stranke Lloyds banky, odtial ma navigovali na ine cislo, kde mi oznamili, ze moj pripad bol ''posunuty'' inej spolocnosti, konkretne Westcott Credit Services( alebo tiez znamej ako Wescot), sidliacej v meste Hull. Skontaktovala som sa teda s touto spolocnostou, zistila svoj dlh a do stredy ho mam zaplatit.....Takze tak. Hlavne to, veru moc neodkladaj. Najlepsie je to vyriesit co najskor a mat to vsetko na poriadku.

aticam
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 8

Poslať od aticam » Uto Dec 28, 2010 10:20 am

Ahoj,

Diky za odpovede....
Tak, podarilo sa cez známeho vložit peniaze na moj učet v Natwest.Vypisal formulár v banke a vložil peniaze.
Takže, teraz nechápem, či mám učet ešte normálne aktivný ? Na online my stále neukazuje nič.
V tomto pripade, čo si myslíte banka mohla posunuť dlh pre inu spoločnosť , keď peniaze boli vložené ?
Mám aj ustrižok,takže 100 percent.

Ďakujem

hawaiicanka
Knows Something
Knows Something
PríspevkyCOLON 132
RegistrovanýCOLON Pia Sep 24, 2004 10:35 am
BydliskoCOLON Coventry
CONTACTCOLON

Poslať od hawaiicanka » Uto Jan 04, 2011 2:12 pm

Krtek- ty si pravnik, ze si si taky isty, ako to funguje s dlhmi v UK? Si to vykreslil velmi jednoducho, tak to vobec nefunguje.

Nie je jednoduche investovat peniaze a najst cloveka v zahranici a registrovat dlh na sude v krajine pobytu dlznika. Dokazat, ze je to ten a ten clovek nie je vobec jednoduche a vacsina kreditorov v UK nema ani potuchy, kde ich dlznik zije. Oplati sa to iba, ak firma ide na istotu a ide po vacsej sume. Teraz pisem o komercnych bankach nie o statnych instituciach.

Staci si pockat v uzadi 6 rokov a vymahaci uz nic nezmozu. Dlh sa stava neplatnym. A dlh zatlkat, ani na slovenskom/ceskom sude by to nebolo lahke dokazat, ze ten dany clovek je presne ten, ktoremu dlh patri. Okrem toho podla anglickych zakonov, vymahaci nedostanu vsetky informacii o dlznikovi a mnohe firmy ani nevedia, z akej krajiny dlznik pochadza a nevedia ani jeho adresu mimo UK. A po celom svete ludi nahanat sa im neoplati, hlavne ak su si nie isti, ze ten Jozko Mrkvicka je presne ten isty Jozko, co ma dlh. Moze to byt aj iny Jozko Mrkvicka z Ciech a dokaz mi, ze ktory je ten pravy. Zalezi, kolko informacii ma vymahacska firma od banky, a castokrat je to malo info.

Chapem, ze z Ciech mozes byt zvyknuty, ze to funguje inak, mozno nie je problem obvinit hocikoho z dlhu, aj ked to dlznik nemusi byt, ale dokazat, to je uz ina kapitola. Len tolko.

Tym nevravim, ze dlhy sa nemaju platit, ale ty vzdy o tejto problematike strasis, ako by si vsetko o tom vedel.

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655
RegistrovanýCOLON Uto Feb 07, 2006 12:40 pm
BydliskoCOLON Reinach BL, Switzerland

Poslať od xaxa » Uto Jan 04, 2011 6:30 pm

hawaiicanka píšeCOLON Staci si pockat v uzadi 6 rokov a vymahaci uz nic nezmozu. Dlh sa stava neplatnym.
Nie je pravda.

krtek
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 762
BydliskoCOLON London HA2

Poslať od krtek » Str Jan 05, 2011 10:20 am

hawaiicanka, ty sice neco s pravnicinou delas, ale uz jsi tady na foru nekolikrat ukazala ze pravni otazky nejak nejsou tvoje silna stranka.

Za prve mam dostatek zkusenosti, takze uz jsem si precetl nekolikrat jak se neco takoveho stalo, proste konkretni zkusenost, ne nejake teorie vyctene z knizek.

Prave ze najit nejakeho cloveka je pro firmy ktere se tim zabyvaji az trapne jednoduche (kdyz se teda ten clovek zamerne neskryva). Kdyz takova firma najde dluznika v CR/SR, tak poda na soud navrh na exekucni rizeni (predtim te teda kontaktuje s nejakyma vyhruzkama jestli preci jenom nechces zaplatit). Na slovensky soud predlozi doklady z anglicke banky, kde pochopitelne pri zalozeni uctu clovek predlozil nejaky oficialni doklad (pas,obcanku,ridicak) podle ktereho je naprosto jednoznacne identifikovatelny. Soud pochopitelne bez problemu tu exekuci schvali, protoze nema proc by ji oddaloval, ma vsechny papiry a dukazy. Samozrejme dluznik muze podat nejake to odvolani, ale nevim co by musel predlozit aby bylo uspesne (leda tak snad svuj umrtni list :-)

Ja sice nejsem pravnik, ale pracuju pro Experian, kterej dela veci okolo credit ratingu, dohledavani finacnich informaci o lidech a podobne, takze mi ver ze do toho celkem dost vidim.

hawaiicanka
Knows Something
Knows Something
PríspevkyCOLON 132
BydliskoCOLON Coventry
CONTACTCOLON

Poslať od hawaiicanka » Str Jan 05, 2011 7:29 pm

Krtek- stale s tebou nesuhlasim. V bankach sa sice dava kopia pasu, ale to nic neznamena. Banka preda dlh vymahacskym firmam a uz s dlhom nema nic spolocne a su urcite data, ktore ani vymahacom podla zakona nesmie poskytnut. Kedze banka sa uz dlhu zbavila, je na vymahacskych firmach, aby dlznika vypatrali. A ked im chyba vela informacii, nemaju sancu, pokial by toho cloveka niekto nenabonzoval, popripade som citala aj o pripadoch, ked si v zahranici dlznik zadovazil kreditku a tak ho nasli. (neviem, ci je to pravda). Ale aj tak vymahanie bolo problematicke a nic z toho castokrat nebolo. Stacilo preckat 6 rocnu lehotu a zatlkat.

Okrem toho, anglicke banky maju v papieroch taky bordel, ze ktovie kde zalozia tu kopiu pasu, ktoru teta pri stoliku prefocovala roky dozadu. Mozem ti skoro garantovat, ze k tej kopii pasu sa vymahaci dlhu nedostanu. A aj zistovanie totoznosti dlznika a ostatne veci okolo toho su financne nakladne, a firma chce ist aspon na aku-taku istotu.

Experian je pre mna len obycajna databaza, nema v sebe vsetky potrebne udaje o tom-ktorom cloveku. (Mozno sa uz za tie roky zlepsili. ) :-)

Teoreticky to moze fungovat ako pises, ale prax je o dost narocnejsia. To mas ako aj v prave sa mnohokrat nedosiahne spravodlivost, aj ked na papieri to tak je. A potom sa ludia cuduju a blazni sa raduju.

Prave rozmyslam, ci si nezalozime vymahacsku spolocnost, normalne som na taketo veci dostala chut, nahanat ludi, co dlzia peniaze. :-)

hawaiicanka
Knows Something
Knows Something
PríspevkyCOLON 132
BydliskoCOLON Coventry
CONTACTCOLON

Poslať od hawaiicanka » Str Jan 05, 2011 7:34 pm

Vsak aj ked si precitas, co tu ini pisu, ze su/boli 2/3 roky mimo UK a aj tak ich vymahaci nenasli. Sami sa ohlasili. Aj niekde v inej teme sa toto popisalo. Tak mi vysvetli, ked je take jednoduche najst ludi, co dlzia peniaze, ze preco tychto ludi nikto nenasiel. Chodili im listy len v UK.

Okrem toho, ak si precitas zopar anglickych for tykajucich sa dlhov, tak zistis, ze su aj taki spekulanti, co byvaju v UK aj nadalej, ale sa neozyvaju na listy, co im chodia napriklad k rodicom...atd
Preckaju 6 rocnu lehotu a vymahaci si mozu piskat. Samozrejme, toto sa oplati len pri obrovskom dlhu.

monika
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 206
BydliskoCOLON England

Poslať od monika » Štv Jan 06, 2011 8:25 am

Takze si to zhrnme, vymahacske firmy zaplatia banke PENIAZE za to, ze im odpreda niekoho dlh, napriek tomu, ze nemaju velku sancu vymoct ten dlh?!
Experian je pre mna len obycajna databaza, nema v sebe vsetky potrebne udaje o tom-ktorom cloveku. (Mozno sa uz za tie roky zlepsili. ) :-)
Urcite nieeeeeee, vsak cely vyvoj uz zastal, to co platilo pred rokom, dnes stale plati a bude platit aj o rok. Vsetky ostatne firmy vrazaju miliony do IT, ale banky su konzervativne, stale len ten pisaci stroj a obcas aj kalamar sa najde ;). Vsak naco aj, ked "kedze banka sa uz dlhu zbavila"
Okrem toho, ak si precitas zopar anglickych for tykajucich sa dlhov, tak zistis, ze su aj taki spekulanti, co byvaju v UK aj nadalej, ale sa neozyvaju na listy, co im chodia napriklad k rodicom...atd
Cez vikend som na internete hladala info, ci Ryanair zrusil v letnej sezone lety z Lutonu do Ba a ujo Google mi nasiel kopu "aktualnych "rad o tom, ako mam poletiet so Sky Europe.
Spoliehat sa na to, ze na forum niekto vyvesi, ze to uz neplati je trufale. A este trufalejsie je radit starymi infom. Je sice pravda, ze ked sa niekto bude drzat tvojich "rad" a skonci v problemoch, zazalovat ta nebude moct.

P.s. (off topic) Vie niekto nieco o tych letoch od aprila? Su zrusene? Stanstand sa da kupit, ale je Luton nie :(

hawaiicanka
Knows Something
Knows Something
PríspevkyCOLON 132
BydliskoCOLON Coventry
CONTACTCOLON

Poslať od hawaiicanka » Štv Jan 06, 2011 9:57 am

To bolo mne Monika? Ja nerozumiem "britskemu sarkazmu", takze si mi to mala prelozit do slovenciny, ak to patrilo mne.

Ono zalezi aj na type dlhu a inych veciach. Moj nazor je, a bolo to aj v statistikach niekde, ze vymahaci su uspesni tak na 40%. Ale uz si nepamatam, kde som to citala. Na tuto temu koncim, nech si kazdy robi ako chce.

Moj nazor je vsak nemenny, mnohe anglicke vymahacske firmy su banda hlupakov, ale zase sa da s nimi aj dohodnut napriklad na splatkovych kalendaroch, takze to je celkom dobra vec. Dokonca som na tuto temu debatovala aj s pravnikom, takze mam aj odtial nazor na vec, ked som chcela skor ukoncit zmluvu vo fitku.

Koniec na tuto temu, chlapec to zaplatil, tak je vec vybavena. :-)

krtek
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 762
BydliskoCOLON London HA2

Poslať od krtek » Štv Jan 06, 2011 10:38 am

:-)
no tak proste hawaiicanka ma vzdy pravdu.
Sice v databazi mame tak podrobne informace o cloveku ktery ma nejake finacni nalezitosti, ale proste hawaiicanka to vi lepsi.

Chudaci vymahacske firmy, oni za ten dluh co od banky odkoupi, bance zaplati a pak vlastne nemaji zadnou sanci ten dluh ziskat, takze to zaplati ze sveho. To jsem nevedel ze vymahacske firmy jsou vlastne charitativni spolecnost ktera dotuje banky, dekuju ti hawaiicanko ze jsi mi otevrela oci.

Ja prave ze nepisu o tom jak to teoreticky muze fingovat, ja prave pisu o tom jak to funguje v praxi.

Podle tveho naivniho nazoru by si tady clovek poridil kreditku, rovnou by jich mel i vice, vybral nejakych 10-15 tisic, pockal 6 let a byl by v pohode. Teda ja se divim ze na to ty podvodnici jeste neprisli, takovy jednoduchy zpusob vydelani penez. Nemusim vedet naprosto nic o systemu jak to teoreticky nebo prakticky funguje aby bylo jasne ze je to blbost.

hawaiicanka
Knows Something
Knows Something
PríspevkyCOLON 132
BydliskoCOLON Coventry
CONTACTCOLON

Poslať od hawaiicanka » Štv Jan 06, 2011 11:14 am

http://forum.debtwatchdog.com/In-Debt-S ... d-207.html

(je tam toho viac, treba len klikat)

Ale no, neprekrucaj zase to, co som napisala. Banky su samozrejme stratove, ak dlh nie je zaplateny. Vymahac moze odkupit dlh od banky za polovicnu cenu, ALEBO aj za menej a potom vymaha celu dlznu sumu. Napriklad. Cize sa mu to financne oplati a hlavne, ak tu sumu potom vymoze. Idu samozrejme do rizika, ale ked su nenazrani a chcu zarabat, tak aj taketo riziko sa im castokrat oplati. Ak je neuspesny, preda dlh dalej, castokrat inej vymahacskej firme. To ja uz neviem, ake zmluvy si s bankou spravia, mozno dlh vratia a banka ho preda inemu vymahacovi. To uz vies ty lepsie, krtek, ze?

Experian poznam velmi dobre, krtek, takze podla mna tie info nie su vzdy uplne. Ale samozrejme, ty musis obhajit svojho zamestnavatela, to ja chapem.

To, co pises o tych kreditkach je z casti pravda. Aj taki sa najdu, a nie je to len kreditka, ale ovela vyssie dhy, ktore aj mnohi anglicania nesplatia a radsej odletia do zahranicia, kde zacnu novy zivot. Mnohi ostavaju "put" v UK a cakaju, kym sa premlci doba 6 rokov. Samozrejme, ze nemozu vyskakovat, co sa tyka dalsich poziciek, alebo musia pouzivat cudzi bank account, aby sa neprezradili. Ale ver mi, takych spekulantov je na svete dost. Preto nie vsetky dlhy su vymozitelne. Po 6 rokoch, ak sa dlznik k dlhu nepriznava pocas plynutia tych 6 rokov a ani nic nezaplati, tak podla zakona, dlh prepadne. Samozrejme, aj tam su nejake pravidla, ktore treba splnit. Samozrejme, moze mat problem v buducnosti ziskat hypoteku, alebo pozicku ale nie vzdy je to tak. Podla mna poziciavanie penazi v UK je velmi benevolentne, lebo UK banky su dost nenazrane. Uz sa trosku zlepsili od krizy.

Krtek, mame obaja pravdu, moze to byt aj tak ako ty hovoris, ale aj tak ako pisem ja. Zalezi na kazdom jednom pripade. A uz neprekrucaj, co pisem, sa mi to nechcelo vsetko dopodrobna vysvetlovat, ale donutil si ma. Este to dodam, ze toto info je platne len pre Anglicko, Skotsko ma ine zakony.

Uz s touto temou koncim, idem robit nieco uzitocnejsie. Majte sa.

krtek
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 762
BydliskoCOLON London HA2

Poslať od krtek » Štv Jan 06, 2011 6:41 pm

Dobre ja nerikam ze oni ti vymahaci vymuzou vsechny dluhy, dokonce to za co ty dluhy banka prodava je jeste daleko mene nez tech 50% dluhu. podle toho jak je pravdepodobne ze nekdo ten dluh vymuze se prodejni cena dluhu pohybuje nekde mezi 10-30% Prave proto banky cekaji a neodpordavaji ten dluh rovnou, ale cekaji nejaky ten rok nez vsechny mozne pokuty, uroky a dalsi naklady vyrostou a ten dluh je dostatecnej na to aby ho nekdo odkoupil.
Ale samozrejme vymahacske firmy se snazi o co nejvetsi uspesnost, ale stejne jsou radi kdyz se jim podari to dotahnout na uspesnost pres 50%. maji ale svoje naklady jak administrativni tak i cestovni,.... takze se jim to proste musi vyplatit.
Takze ano je dost dobre mozne ze si tady nekdo nadela dluhy a odstehuje se a nic se mu nestane, stejne tak jako kdyz nekoho clovek zabijem tak se mu taky nemusi nic stat, ale v obou pripadech to riziko ze cloveka chyti je celkem dost velke a vzdy se vyplati tomu predchazet a kdyz uz nejake dluhy nadelam tak se vzdy vcas domlouvat s bankou, protoze banka vzdy rada udela nejaky splatkovy kalendar a casto i odpusti ruzne pokuty a penale, protoze ve vysledku se to bance vyplati vice nez kdyby to odprodala vymahacske firme.

navic jeste nebudete delat narodu ostudu aby se pak rikalo ze ti cechoslovaci jsou podvodnici kteri si nekde udelaji dluhy a pak zdhnou.

aticam
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 8

Poslať od aticam » Štv Jan 06, 2011 10:17 pm

Ahoj,

Diky za odpovede....
Tak, podarilo sa cez známeho vložit peniaze na moj učet v Natwest.Vypisal formulár v banke a vložil peniaze.
Takže, teraz nechápem, či mám učet ešte normálne aktivný ? Na online my stále neukazuje nič.
V tomto pripade, čo si myslíte banka mohla posunuť dlh pre inu spoločnosť , keď peniaze boli vložené ?
Mám aj ustrižok,takže 100 percent.

Ďakujem
Ahoj,

Dakujem za vyčerpavajuce odpovede,
Prosim Vás, jedna otázka ešte, ked boli vložené peniaze účet mám ešte aktívny ?
Napriek tomu že v online nič nevidim ,

Dakujem

krtek
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 762
BydliskoCOLON London HA2

Poslať od krtek » Pia Jan 07, 2011 10:09 am

otazka je jak byli penize vlozeny.
Daval ty penize primo na prepazce, takze by ten za prepazkou zjistil ze tvuj ucet jiz neexistuje a nebo ty penize s vyplnenym listkem vhodil v obalce do toho sberneho kose, tudiz jsou penize v bance, ale jelikoz tvuj ucet neexistuje tak to na nej nebylo pripsano a oni ani nevi komu ty penize vratit.
Jsme ti tu vsichni radili aby jsi kontaktoval banku, protoze je dost dobre mozne ze banka jiz s tim dluhem nema nic spolecneho, ale ze ho ted ma nejaka dalsi spolecnost.

pegas81
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Uto Mar 12, 2013 7:49 am

Re: Dlh v banke v UK/NATWEST, zmiznutie účtu z Online bankin

Poslať od pegas81 » Uto Mar 12, 2013 8:01 am

Zdravím Vás...

a čo ak som nechal dlhy v UK na rýchlych pôžičkách - pay day loans a nie v bankách ? Majú možnosť ma nájsť na SK ? ...pretože pri žiadostiach pri pay day loans som nedával OP alebo pas, ako by sa mohli po mňa dostať, som vypĺňal len údaje o debitnej karte a zamestnávateľovi. Má s tým niekto skúsenosti ? Ďakujem za odpoveď.

Evicka
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 5
RegistrovanýCOLON Ned Jan 13, 2013 4:13 pm

Poslať od Evicka » Pia Mar 15, 2013 10:23 am

Co sa k tomu da napisat? Ak si ludia narobia dlhy v bankach a nesplatia ich je to obraz ich charakteru. Bankovnictvo je zlodejska chobotnica, ale preciknut sa ju neskusajte, lebo ona precikne tak, či tak male ryby ako my. V dnesnej internetovej dobe sa daju poriesit dlhy po par minutach len treba chciet a samozrejme mat na to. Najlepsie sa je hlavne nezadlzovat, ale ked sa na ludi v mediach tlaci pozicaj si je to jednoduche a lacne mnoho ich podlahne aj ked je to casto pozicka na vec, alebo dovolenku, ktora sa da ozeliet a je lepsie si na to nasporit resp. ak zvladnes splacat uver vedelby si si rovnaku sumu aj odlozit, ale nesplacas aj urok. Ziadna pozicka nie je za 0 percentny urok plus vsade su poplatky, poplatky a poplatky.

pavol84
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Str Jún 19, 2013 9:53 am

Poslať od pavol84 » Str Jún 19, 2013 10:06 am

Myslím, že známemu sa stalo niečo podobné. Mal síce dlh iba nejakých 100 libier na začiatku, zabudol na to a až po pár rokoch to začal riešiť. Dlh v tom čase už mnohonásobne stúpol. Obrátila sa naňho vymáhacia spoločnosť ccv.sk . Musel to všetko vyplatiť a potom to už bolo v poriadku. Je dôležité si hlavne overiť v banke či má vymáhacia spoločnosť správne informácie a povolenie vymáhať ten dlh. A nezabudnite si odkladať všetky doklady, papiere a potvrdenia, nech sa máte čím oháňať keby to od vás ešte niekto niekedy pýtal. Držím palce!!

BUTTON_POST_REPLY