Informácie o Personal Loan v UK

Banky, bankové účty, presun financií na SK, otvorenie účtu v UK banke...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
stanobear
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 19
RegistrovanýCOLON Pia Jún 10, 2005 8:56 pm

Informácie o Personal Loan v UK

Poslať od stanobear » Pon Aug 29, 2005 5:48 pm

Caute vsetci,

potreboval by som zhromazdit nejake mnozstvo informacii o personal loan v UK. Pocul som uz mnozstvo skusenosti a rad od priatelov ale nikto z nich nie je Slovak. Hladal som to na fore ale nejako som nemohol nic najst.
Chcel by som preto poprosit zainteresovanych z kolegia o nejake tie infos ako:
1. kolko ziadat
2. na ako dlho
3. aky dovod uviest.

Dakujem.

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Pon Aug 29, 2005 7:06 pm

1. kolko ziadat
Kolko ti treba.
2. na ako dlho
Na tak dlho ako chces, resp. stihnes splatit, resp. chces splatit (dlhsia doba pozicky = viac preplatenia na urokoch).
3. aky dovod uviest
Taky aky je tvoj dovod na pozicku, samozrejme. :-).

stanobear
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 19

personal loan

Poslať od stanobear » Pon Aug 29, 2005 7:18 pm

Ahoj Gina,
ocakaval som tvoju odpoved. Tak teraz to trochu specifikujem:
1. potreboval by som pozicat 25k.
2. Uvazoval som medzi 3-5 rokov. Problem je asi taky: som v UK necele dva roky a tak neviem ci by banka bola skvor naklonena keby som predlzil bobu splacania alebo naopak. Chcel by som sa vyhnut pripadu zeby ma zamietli kvoli pre mna nepodstatnej drobnosti. A dalej je otazka ci poistit uver alebo nie. Podotknem ze nemam problem to splatit za tri roky aj s poistenim, len nechcem zbytocne preplacat ale na druhej strane ten uver chcem.
3. Ako dovod uviest nakup nehnutelnosti v zahranici by asi nebol ten najlepsi napad, ze?
Dakujem pekne. :)

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Pon Aug 29, 2005 7:35 pm

Ahoj Gina,
ocakaval som tvoju odpoved. Tak teraz to trochu specifikujem:
Ja som tak predvidatelna :-)).
Dobre, ked ty specifikujes, ja pospekulujem, iba moj nazor:
1. potreboval by som pozicat 25k.
Tak tolko pytaj. Aj ked podla mna je to dost vysoka suma. Takato sa vacsinou ako "unsecured loan" tazko ziskava.
Uvazoval som medzi 3-5 rokov
Nevidim v tom problem. Pri vyske pozicky to aspon znizis vysku splateneho uroku.
Problem je asi taky: som v UK necele dva roky a tak neviem ci by banka bola skvor naklonena keby som predlzil bobu splacania alebo naopak.
Existuje vela bank a vela loans providerov. Ty ako zakaznik mas pravo vybrat si dlzku splacania. Ak ti to co chces neponukne jedna banka, najde sa druha, neboj. Hladaj na trhu.
A dalej je otazka ci poistit uver alebo nie. Podotknem ze nemam problem to splatit za tri roky aj s poistenim, len nechcem zbytocne preplacat ale na druhej strane ten uver chcem
Ak zoberies "unsecured loan" (teda nie taky ktory je secured on the property - remortgage - zahranicne nehnutelnosti sa do tejto kategorie nezaraduju) asi ti nic ine neostane, len ten uver poistit (kedze banka moze na tom trvat).
Druha vec je - ci fakt nemas problem splatit - mozno si dnes silny a zdravy, mas pracu atd - ale co bude o rok? Nikto nevie. Poistky na uvery su hlavne produkty, ktore si v podstate pripravili financne institucie sami pre seba - ty z nich nikdy nebudes mat osobny benefit, ale v pripade ze fakt nebudes schopny pozicku splatit, nebudu ti na dvere buchat gorilaci!
A este jeden point - zisti si ci skutocne existuje moznost, ze banka ti v momentalnom ekonomickom prostredi pozicia taky balik (vyska tvojho prijmu) bez ochrany a zabezpecenia.
Ako dovod uviest nakup nehnutelnosti v zahranici by asi nebol ten najlepsi napad, ze?
Preco nie? Ak ho na to chces, tak to uved. K tomu dodam len tolko: zvaz si ci tato investicia ti bude stat za to: cena personal loan (uroky su zvacsa velmi vysoke) v porovnani s moznym kapitalovym ziskom cez nehnutelnost (keby to bolo take lacne a jednoduche, vsetci uz mame par dovolenkovych sidiel).

stanobear
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 19

personal loan

Poslať od stanobear » Pon Aug 29, 2005 7:51 pm

Ahoj,
neviem predvidat, len som to tu uz davno cele presurfoval a vzdy si tu odpovedala na otazky, ci uz zlozite alebo nie. Ako s tym dovolenkovym sidlom by to nebolo zle, ale ja som skromny clovek. Vsetko co chcem vyspekulovat je, ze chcem postavit nehnutelnost na Slovensku pre seba do buducnosti... Financie na to chcem asi 50:50 pomer vlastnych a cudzich zdrojov. Svoju cast uz mam a stavba tiez bude trvat nejaky ten cas... Hladal som rozne zdroje financovania a toto riesenie sa mi celkom aj pozdava i ked cena je trochu vysoka. Viac menej vsetky ostatne riesenia mi padli, pretoze na Slovensku nedostanem momentalne nic!!!

Ak vies o inych moznostiach ako ziskat financne zdroje, please let me know..

Aj tak som vdacny za tvoj nazor. Vazim si to,.
Dakujem :-)

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Pon Aug 29, 2005 8:09 pm

a vzdy si tu odpovedala na otazky, ci uz zlozite alebo nie
Cim zlozitejsie otazky, tym vacsi challenge! :-).
Svoju cast uz mam a stavba tiez bude trvat nejaky ten cas... Hladal som rozne zdroje financovania a toto riesenie sa mi celkom aj pozdava i ked cena je trochu vysoka.
Tak tu je tvoja odpoved - nieco uz mas - to vraz do zaciatku a zvysok investuj ako to zarobis - kedze stavba trva nejaky cas. :-).
Kto ma pozna lepsie, vie, ze som velky nepriatel sposobu akym sa banky na nas ludkoch prizivuju - hlavne na dlhodobych pozickach, a vzdy hladam sposob ako sa vyhnut naplneniu ich vracak. Niekedy sa tomu vyhnut da, niekedy nie. Tolko moja rada. Pozorne si vsetko zvaz, zrataj si ci 1 plus 1 bude stale 2 a uvidis.
Drzim palce!
Ak vies o inych moznostiach ako ziskat financne zdroje, please let me know..
O par lahkych sposoboch som pocula - nelagalnych unfortunatelly:-(((.

Aj tak som vdacny za tvoj nazor. Vazim si to,.
I do thank you! :-).

stanobear
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 19

personal loan

Poslať od stanobear » Pon Aug 29, 2005 8:15 pm

Okey, tak tlacitko submit na application form zatial nestlacam, ale o to viac som zasa nuteny rozmyslat a hladat. No radsej viac nazorov ako omylov. Dakujem za pokusenie o tych nelegalnych sposoboch, ale som narodeny v znameni "panna" takze v mojom zivote je to ako v systeme podvojneho uctovnictva...
Vela uspechov a do skoreho pisania...
Diiiik :-)

stanobear
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 19

personal loan

Poslať od stanobear » Pon Aug 29, 2005 8:29 pm

Prepac Gina, rozmyslal som...
Ja viem zeby som nemal, ale co povies na tuto teoriu:
Najprv si poziciam peniaze nech to stoji co to stoji a tie polozim do stavby. Moje vlastne peniaze investujem do kratkodobych cennych papierov alebo aj na nejaky terminovany ucet (povedzme pol rok). Tie by sluzili ako zabezpecenie uveru v pripade insolventnosti. (pol rok je dostatocna doba na odhalenie skrytych problemov v pripade term. vkladu) A zaroven by znizovali naklady na uver. A tak by som teoreticky zabil dve muchy jednou ranou.
Toto cele je len uvaha. Poprosim o pripomienky.
Ale ak ta to otravuje...
Diiik :-)

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Pon Aug 29, 2005 8:50 pm

Najprv si poziciam peniaze nech to stoji co to stoji a tie polozim do stavby. Moje vlastne peniaze investujem do kratkodobych cennych papierov alebo aj na nejaky terminovany ucet (povedzme pol rok). Tie by sluzili ako zabezpecenie uveru v pripade insolventnosti. (pol rok je dostatocna doba na odhalenie skrytych problemov v pripade term. vkladu) A zaroven by znizovali naklady na uver. A tak by som teoreticky zabil dve muchy jednou ranou.
Toto cele je len uvaha. Poprosim o pripomienky.
Co tym ziskas? Nevidim v tom logiku. Vyska uroku za pozicku bude mnoho-nasobne vysia ako vyska mozneho zisku z uroku za investiciu hotovosti (a tie vyssie su rizkove - mozes o prachy prist). Ak sa bojis investovat vlastne uspory do nehnutelnosti, stoji ti za to sa kvoli tomu zadlzit?

stanobear
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 19

personal loan

Poslať od stanobear » Pon Aug 29, 2005 8:59 pm

Co ziskam? ...zacnem zajtra stavat, o 2 roky miniem cash, budem si musiet poziciat tak ci tak, ale nebudem mat to cim kryt v pripade insolventnosti...= risk...
...poziciam peniaze dnes, zajtra zacnem stavat, o 2 roky miniem uver, dolozim zo svojho...
Ja viem stale je tam risk ale zda sa mi mensi pretoze uz mam dva roky uveru splatene...
Zasa len uvahy...

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Pon Aug 29, 2005 9:03 pm

o 2 roky miniem cash
Kedze nebudes mat uver na splacanie, nieco usetris (resp. usetris viac ako keby si pozicial a vracal)...
Je to na dlhu debatu... (ak chces, pod na chat, mozme po-argumentovat)... som zvedava aky nazor maju ostatni (Lubo, Jaro = nasi financnici ... a tiez ostatni z fora, samozrejme).

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Uto Aug 30, 2005 12:58 pm

Na tvojom mieste by som este raz obehol vsetky banky na SK so ziadostou o hypoteku. Toto by bolo podla mna najjednoduchsie a najlacnejsie riesenie.

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Uto Aug 30, 2005 2:13 pm

Na tvojom mieste by som este raz obehol vsetky banky na SK so ziadostou o hypoteku. Toto by bolo podla mna najjednoduchsie a najlacnejsie riesenie.
Ja verim tomu ze Stano tak uz urobil, ale zistil, ze kedze nie je zamestnany na Slovensku (a na Slovensku ani trvalo nezije), hypoteku mu asi ziadna banka neda. Nie je to jednoduche. :-(.

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Uto Aug 30, 2005 2:54 pm

Gina píšeCOLONkedze nie je zamestnany na Slovensku (a na Slovensku ani trvalo nezije), hypoteku mu asi ziadna banka neda.
Hmm, a co hypoteka v UK? nejakych £25k je smiesny peniaz tu v UK, to by nemal byt problem dostat. UK banky davaju hypoteky aj na overseas properties. Vzdy lepsie platit 6% urok, ako 9% a viac.

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Uto Aug 30, 2005 3:45 pm

Hmm, a co hypoteka v UK? nejakych £25k je smiesny peniaz tu v UK, to by nemal byt problem dostat. UK banky davaju hypoteky aj na overseas properties
Hej? Davaju?? Skusal si?? Nasiel si taku???
Pokial dobre viem, mortgages z UK musia byt secured on the UK property. Tazko na SK self-build property. Vsetko to suvisi s zakonmi ktorej tej krajiny. Overseas properties su pre vacsinu bank priliz velke riziko.
nejakych £25k je smiesny peniaz. Vzdy lepsie platit 6% urok, ako 9% a viac
Suhlasim. Problematickejsie je ten smiesny peniaz ziskat.

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Uto Aug 30, 2005 4:18 pm

Gina píšeCOLONHej? Davaju?? Skusal si?? Nasiel si taku???
Hej, davaju. Neskusal. Nenasiel, lebo som nehladal.

Narychlo som nasiel toto:
HSBC Mortgages for people living abroad
First Class Mortgages
Slovakia Investment Property - medzi "services" maju aj "mortgage arrangement"

atd. atd.

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Uto Aug 30, 2005 4:39 pm

Narychlo som nasiel toto:
HSBC Mortgages for people living abroad
First Class Mortgages
Slovakia Investment Property - medzi "services" maju aj "mortgage arrangement"

atd. atd.
Stano, tak tam mas odpoved. Okrem HSBC Mortgates linku (ktory je podla mna pre teba nevhodny), ani First Class Mortgages ti moc nepomoze (tiez robia iba loans o ktorom sa bavime a REmortgages na UK properties). Ako Jaro dokazal - nic nie je nemozne. Good Luck. Potom daj vediet ake jednoduche to bolo. :-)

otik
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 44
RegistrovanýCOLON Ned Máj 02, 2004 9:19 pm
BydliskoCOLON Kings Cross
CONTACTCOLON

Poslať od otik » Ned Sep 11, 2005 12:56 am

Gina píšeCOLON Ja verim tomu ze Stano tak uz urobil, ale zistil, ze kedze nie je zamestnany na Slovensku (a na Slovensku ani trvalo nezije), hypoteku mu asi ziadna banka neda. Nie je to jednoduche. :-(.
Je mozne ze v buducnosti budem aj ja mat investicny zamer do nehnutelnosti na slovensku a preto som sa pytal kamosa z TB ze ci by mi dali hypoteku aj ked som zamestnany v UK a povedal ze akceptuju uradne prelozenu zmluvu so zamestanvatelom do slovenciny. A ze by nemal byt problem s hypotekou v tomto bode...

Vpodstate ak je niekto schopny pracovat v zahranici tak by mal teoreticky byt doveryhodnejsi klient co sa tyka splacania uveru.

sidzej
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 381
RegistrovanýCOLON Pia Feb 11, 2005 4:14 pm
BydliskoCOLON Le Plessis Pate, France
CONTACTCOLON

Poslať od sidzej » Uto Apr 04, 2006 3:41 pm

Zobral si uz niekto z vas Personal Loan tu v UK?

Ak ano, mohli by ste mi napisat, po akej dobe pobytu v UK ste si o pozicku ziadali a aka bola jej vyska? (Mozete mi aj sukromnu spravu napisat, ak to nechcete pisat verejne)

citron
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 38
RegistrovanýCOLON Uto Dec 20, 2005 4:59 pm

Poslať od citron » Uto Apr 04, 2006 9:34 pm

k možnosti získat hypotéku doma - žádám o hypotéku v ČR (pracuji v UK), vyřizuje se standartně, banka neměla sebemenšího problému

Rely
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 81
RegistrovanýCOLON Pia Sep 10, 2004 9:11 am

Poslať od Rely » Str Apr 05, 2006 10:03 am

citron píšeCOLONk možnosti získat hypotéku doma - žádám o hypotéku v ČR (pracuji v UK), vyřizuje se standartně, banka neměla sebemenšího problému
Můžu se zeptat, u které CZ banky žádáš o hypotéku? Čeká mě to samé; rád bych věděl, kde už někdo uspěl :-). Díky.

citron
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 38
RegistrovanýCOLON Uto Dec 20, 2005 4:59 pm

Poslať od citron » Str Apr 05, 2006 4:40 pm

ptal jsem se v komerčce, ge-capital a eBance.Všechny by vyhověly žádosti o hypotéku.

Rely
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 81
RegistrovanýCOLON Pia Sep 10, 2004 9:11 am

Poslať od Rely » Str Apr 05, 2006 4:49 pm

citron píšeCOLONptal jsem se v komerčce, ge-capital a eBance.Všechny by vyhověly žádosti o hypotéku.
Díky.

nietzsche
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 12
RegistrovanýCOLON Štv Dec 02, 2004 4:23 pm
BydliskoCOLON Londyn

Niečo o HÚ

Poslať od nietzsche » Sob Apr 08, 2006 12:19 pm

V decembri som si chcel kúpiť byt v Bratislave - na úver.
Zavolal som odtiaľto do Tatra banky, no a oni najprv že nie, lebo mi tunajšia výplata nechodí na u nich vedený účet, čo by bolo pre mňa nemožné, nakoľko si HSBC účtuje približne 20 libier za každý medzinárodný prevodný príkaz.
Medzitým môj zamestnávateľ nechcel vyplniť a potvrdiť to potvrdenie o výške príjmu, ktoré je na webovej stránke TB aj v angličtine, chcel, aby im moja SK banka (TB) poslala email, v ktorom by bolo, že to potvrdenie bude pre nich, lebo chcem čerpať HÚ. Neskôr môj zamestnávateľ zmenil názor, vyplnil mi ho, napísal k nemu aj list, v ktorom uviedol, že pracujem pre nich, pripol k nemu svoju vizitku a prefotil/potvrdil moju poslednú výplatnú pásku.
Ja som banke ukázal aj contract, kde je tiež uvedený môj ročný príjem, pre každý prípad som poslal na svoj SK účet slušnú sumu, ukázal im aj papierik od Home Office, aby videli, že to tu myslím vážne, neprišiel som sem pracovať len na leto ako študent-brigádnik a že teda môj súčasný príjem je dlhodobo zabezpečený.
Nakoniec mi bez problémov chceli dať ten hypotekárny úver, ale zase z iného dôvodu som byt nekúpil:
Realitka chcela zálohu 50 tisíc, bez týchto peňazí nechcela začať konať v mojej veci - vytiahnúť list vlastníctva z katastra, atď., zmluvu a potvrdenie o zálohe napísala tak, že by som svoje peniaze stratil, ak by do určitého dátumu nedošlo ku zrealizovaniu obchodu, atď.
Radšej ešte počkám a kúpim niečo neskôr, dokonca mi odvtedy z Tatra banky volali sami od seba, či by som nechcel HÚ.
Toľkoto o mojich mini skúsenostiach, ktoré hraniačia s touto témou.:)

sidzej
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 381
RegistrovanýCOLON Pia Feb 11, 2005 4:14 pm
BydliskoCOLON Le Plessis Pate, France
CONTACTCOLON

Poslať od sidzej » Sob Apr 08, 2006 1:27 pm

Je to pekne, ze tu pisete svoje skusenosti o hypotekach z CR/SR, no tema je o personal loan (dokonca ani nie o mortgage) v UK a nie v CR/SR. :)

BUTTON_POST_REPLY