Vymena GBP na EUR

Banky, bankové účty, presun financií na SK, otvorenie účtu v UK banke...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
tripy
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 14
RegistrovanýCOLON Ned Mar 27, 2011 8:04 pm

Vymena GBP na EUR

Poslať od tripy » Štv Apr 28, 2011 5:16 pm

Ahojte,

vie mi niekto poradit ci je vyhodnejsie vymenit libry za eura v UK alebo na Slovensku ?

grief
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 432
RegistrovanýCOLON Sob Jún 23, 2007 7:54 pm
CONTACTCOLON

Re: Vymena GBP na EUR

Poslať od grief » Štv Apr 28, 2011 8:58 pm

mas to jedno, ide o to ktora banka/zmenaren ti da najlepsi kurz k tomu oficialnemu, treba hladat bez poplatkov popripade zvyhodneny kurz ak menis viac, nik ti nepovie presne kam mas ist, zalezi ci menis hotovost alebo prevodom a podobne... napriklad anglicka posta ti da dnes online za 500 libier 550 eur... slovenske banky dnes mali kurz najlepsie: Valuty Unikredit Bank 550.06 eur, Devizy Dexia Banka 557,41 eur... ak menis tisicku, mas to fakt jedno, spravidla plati ze najlacnejsie a najrychlejsie je to cez moneybookers (ak peniaze potrebujes dostat do slovenskej banky) s tym ze kurz je velmi podobny alebo aj lepsi ako maju slovenske banky a poplatok je velmi maly (viac v diskusii o moneybookers a prevodoch penazi na SK)

tripy
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 14
RegistrovanýCOLON Ned Mar 27, 2011 8:04 pm

Poslať od tripy » Štv Apr 28, 2011 10:01 pm

nejde mi o prevod penazi na svk, ale o zamenu hotovosti kedze idem domov. a potreboval som vediet ci je vyhodnejsie to zamenit tu alebo alebo doviezt libry na svk a menit tam. Ale dik za odpoved

grief
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 432
RegistrovanýCOLON Sob Jún 23, 2007 7:54 pm
CONTACTCOLON

Poslať od grief » Ned Máj 01, 2011 9:36 pm

nuz ved z tej odpovede vidis ze to mas jedno kde menis, posta anglicka bez poplatkov meni len online od 500 do 2500 myslim, ak mas inu sumu zober to domov, ak mas malo casu zober to domov (aj ked asi ti donesu hotovost na druhy den, resp. mozno sa to da vyzdvinut na poste, neviem, online som este nemenil)

osobne byt tebou vezmem domov a idem do najlepsej banky v meste bydliska...

a sorry za taku odpoved ale ja ked idem domov tiez ich potrebujem v hotovosti, len ich poslem cez moneybookers a vytiahnem doma z bankomatu... mas najlepsi kurz + nevlacis velku hotovost pri sebe cez pol europy...

doni
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Uto Okt 25, 2011 3:14 pm

Poslať od doni » Uto Okt 25, 2011 3:16 pm

Ja sa riadim kurzom na tejto stránke. Keď chcem meniť peniaze vždy si vytpujem danú banku podľa tejto stránky www.kurzovy-listok.eu a tam idem meniť.

qth
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 521
RegistrovanýCOLON Sob Mar 25, 2006 2:24 am
BydliskoCOLON Reading

Poslať od qth » Str Okt 26, 2011 12:12 pm

Ja som v lete menil Libry za Eura a podla kurzu bolo lepsie ich menit v SVK banke. Pozri si kurzy v SVK bankach, v UK bankach a porovnaj ich.

zmenaren
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Pia Dec 30, 2011 10:31 am

Poslať od zmenaren » Pia Dec 30, 2011 10:35 am

Jednoznacne je najlepsie menit na Slovensku a v Zmenarnach . Banky maju zle kurzy , porovnajte si ich s kurzami zmenarni . Napriklad http://www.zmenaren-mikulas.sk

lezgy
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 86
RegistrovanýCOLON Uto Máj 06, 2008 4:58 pm
BydliskoCOLON uk
CONTACTCOLON

Poslať od lezgy » Ned Jan 01, 2012 3:55 pm

tak toto bola fakt nezaujata nekomercna rada
este ze prave tato zmenaren na svk existuje, inac by chlap prerobil tisice
ze :)

_mrtvy
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 5
RegistrovanýCOLON Pia Júl 22, 2011 2:59 pm

Poslať od _mrtvy » Ned Jan 01, 2012 6:27 pm

Ked menim tak jednoznacne v slovenskej banke, pamatam ked som isiel menit ako som chodil pol dna po zmenarnach a davali mi take kurzy ze som nevedl ci smiat alebo plakat..nakoniec som to vymenil super kurzom v dexii.

Neviem odkial ide taka hlupost ze banky maju straaasne zle kurzy.

lezgy
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 86
RegistrovanýCOLON Uto Máj 06, 2008 4:58 pm
BydliskoCOLON uk
CONTACTCOLON

Poslať od lezgy » Str Jan 04, 2012 10:26 am

paradoxne mne najlepsie vychadza stale cez moneybookers ak ams aj svk ucet
a nieje problem si zistit ktora banka na svk MB prevadzkuje-resp do ktorej banky sa prachy menia pri zamene /nechem tu robit reklamu, ale ked som menil ja asi 5x cez MB stale ten kurz bol daleko najlepsi aj oproti zmenarnam

Pumaxxl
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 12
RegistrovanýCOLON Sob Mar 10, 2012 10:47 pm

Poslať od Pumaxxl » Ned Mar 11, 2012 12:19 am

Asi najvyhodnejsie je poslat peniaze domov cez Opal Transfer.
Polatok je £3 bez ohladu na to ci posles £300 alebo £30.000.
Peniaze mas na druhy den doma na ucte, takze skor ako dojdes domov.
A prevodny kurz je najvyhodnejsi ci uz porovnavas banky, zmenarne, western Union, MoneyBookers, Post Office.
Pozri si stranku www.opaltransfer.com, zavolaj na linku s cesky/slovensky hooriacim operatorom. Vsetko ti vysvetlia.
Ja v tej firme robim, takze viem ako to funguje.
Daniel

BUTTON_POST_REPLY