Náklady v Londýne (študent)

Banky, bankové účty, presun financií na SK, otvorenie účtu v UK banke...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
penepi
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 8
RegistrovanýCOLON Uto Mar 19, 2013 8:53 pm

Náklady v Londýne (študent)

Poslať od penepi » Uto Mar 19, 2013 9:02 pm

Zdravím.

Nevedel som, kam tento topic zaradiť, snáď tu nebude prekážať.

Moja otázka je už podľa nadpisu viac-menej jasná. Hodlám ísť študovať do Anglicka, síce až o rok, no všetko dôležité si zisťujem radšej už teraz. Vedel by mi niekto povedať, aké cca budú moje náklady na život (vrátane štúdia) v Londýne? Pozeral som si ubytovanie, resp. campus univerzity a toto by ma vyšlo na približne 450-500£/mesiac. Ostáva teda jedlo, cestovanie (neplánujem sa prepravovať vo veľkom, no ak mi odporúčite tú mesačnú kartu na metro, tak určite porozmýšľam) a nočný život + asi nejaké "výlety" - asi neodolám občasnému navštevovaniu Premier League (to si už ale zarátam sám) a iných zaujímavých miest, kt. je v Londýne, myslím, požehnane. Koľko by ma teda podľa vás vyšli tieto položky; mesačne? Pýtam sa iba na tieto permanentné veci, ale samozrejme ak mi niekto prezradí, čo stoja napríklad učebnice a ďalšie podobné nevyhnutnosti, budem len a len rád. :)

Vopred vďaka.

penepi
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 8
RegistrovanýCOLON Uto Mar 19, 2013 8:53 pm

Re: Náklady v Londýne (študent)

Poslať od penepi » Ned Apr 07, 2013 3:26 pm

..poradí nejaká dobrá duša? :)

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284
RegistrovanýCOLON Uto Sep 05, 2006 1:04 pm
BydliskoCOLON Hamm Tun/Bedeford

Re: Náklady v Londýne (študent)

Poslať od carfaxcat » Ned Apr 07, 2013 5:35 pm

Penepi, podla mna je to velmi individualne. Ja minam na jedlo podstatne viac ako odhaduju ludia bud tu alebo na inych strankach pre Cechov a Slovakov v UK. Ceny potravin pozri na strankach sieti Tesco, Sainsbury's, atd.
Tu svoju najlepsiu volbu karty na cestovanie po LND zvol podla tfl.gov.uk - podla pasma, casu atd. Na obcasne cestovanie v Londyne pouzivam Oyster card, ale castejsie cestujem autom.
Ja som si ucebnice nekupovala, travila som viac casu v kniznici a citanim literatury z databaz. Nasla som si jeden lacny ekvivalent na amazon.co.uk.
Yawl adda goo deyn oigh street in Artlenock en ava look at that noo pep shop yent arf shaarp if yu dunt.

BUTTON_POST_REPLY