Jakou banku si vybrat?

Banky, bankové účty, presun financií na SK, otvorenie účtu v UK banke...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
Elliot
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 6
RegistrovanýCOLON Sob Jún 19, 2004 4:43 pm

Jakou banku si vybrat?

Poslať od Elliot » Sob Júl 10, 2004 2:59 pm

Zdravim,

rad bych si otevrel ucet v nektere z "kamennych bank", rozhoduji se v ktere. Mam dopis od zamestnavatele potvrzujici fulltime zamestnani a prijem, uvedena je i adresa - snad to jako proof of address bude stacit.

Jakou banku byste doporucili? Nejdulezitejsi je pro mne co nejvyssi urok,
kvalitni system pro internet banking, debetni karta uznavana i pri online nakupovani, pokud mozno kreditni karta od zacatku - neni ale nutne. Zatim v mem zebricku vede Barclays pred Halifax. Rad poradi jeste zmenim, predem diky za jakekoli zkusenosti.

A nakonec: ne, ze bych si myslel, ze jsou v tom nejake zasadni rozdily, kdyz si ale mohu vybrat, tak proc nevybrat tu "nejlepsi" :wink:

Elliot

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Sob Júl 10, 2004 7:46 pm

Elliot,

moj osobny nazor a odpoved na tvoju otazku - je to uplne jedno!
Mam dopis od zamestnavatele potvrzujici fulltime zamestnani a prijem, uvedena je i adresa - snad to jako proof of address bude stacit.
Snad! :-). Ak nie, co predpokladam, budes rad ze ti ho otvoria tam kde ti ho otvoria.
Nejdulezitejsi je pro mne co nejvyssi urok,
kvalitni system pro internet banking, debetni karta uznavana i pri online nakupovani, pokud mozno kreditni karta od zacatku
Urok - skoro vzdy minimalny pri current accounts. Ak chces "vysoky" urok - potrebujes savings account (nie vzdy zabezpeceny pristup k peniazom atd... )
Internet Banking - kazda high street banka v UK ho ma na urovni
Debetna Karta - vsetky okrem Visa Electron (ktoru nevydava pri osobnom ucte uz takmer nik - okrem Barclays, a to aj tak robia iba na skusku, po par mesiacoch dobreho pouzivania dostanes Visa Connect) mozes pouzit na online nakupovanie (samozrejme zalezi od predavajuceho co akceptuje!)
Kreditna karta od zaciatku - dream on!!! :-).

Good luck mate!

lubo
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 373
RegistrovanýCOLON Str Apr 07, 2004 12:10 am
BydliskoCOLON SW1A 1AA
CONTACTCOLON

Poslať od lubo » Sob Júl 10, 2004 9:03 pm

Gina píšeCOLONje to uplne jedno!
Prave naopak, vobec to nie je jedno. Pokial napriklad na Barclays Bank account a Natwest Current Plus mas urok 0.1%, v Lloyds TSB dostanes bezny ucet s urokom az 5%, co je viac ako na vacsine savings uctov. Debetna Visa alebo Mastercard je pri slusnych uctoch samozrejmostou, ak ti budu nukat Electron, Maestro alebo Switch/Solo, tak to neber. Pozri si aj aky overdraft ti ponukaju a za aky urok. Tiez si myslim, ze ak budes vkladat celu svoju vyplatu, tak by od banky bolo fair dat ti aj tu kreditku.

Co je pre teba kvalitny internet banking? Podla mna najkvalitnejsi online servis dostanes v internetovych bankach (FirstDirect, smile, ..), kamenne su v tomto dost ubohe.

K tomu dopisu od zamestnavatela si pre istotu zozen nejaky utility bill a budes v pohode.
Elliot píšeCOLONA nakonec: ne, ze bych si myslel, ze jsou v tom nejake zasadni rozdily, kdyz si ale mohu vybrat, tak proc nevybrat tu "nejlepsi"
Nemyslim si, ze sa da na nejaku banku povedat, ze je najlepsia. Kazda je na nieco dobra, zavisi o co ti ide;)

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Sob Júl 10, 2004 11:10 pm

v Lloyds TSB dostanes bezny ucet s urokom az 5%,
Lubo, nie kazdy, a uz vobec nie niekto kto zacina v UK ma k dispozicii nesledovne:
You can have this market leading credit interest rate if you agree to pay in £2,000 or more a month
citacia z http://www.lloydstsb.co.uk/current_accounts.asp
Debetna Visa alebo Mastercard je pri slusnych uctoch samozrejmostou, ak ti budu nukat Electron, Maestro alebo Switch/Solo, tak to neber
Swich / Solo je uplne bezne pri current accounts = v podstate to je to iste ako SK Maestro a je v UK velmi pouzivne.
Debitnu Mastercard som este nevidela, ak sa mylim, opravte ma.
A to, ze ak budu ponukat - neber - no len aby mal na vyber! :-).
Pozri si aj aky overdraft ti ponukaju a za aky urok. Tiez si myslim, ze ak budes vkladat celu svoju vyplatu, tak by od banky bolo fair dat ti aj tu kreditku.
A co by si este hned nechcel? Diamantove hodinky z vodotriskom a listok na cestu na mesiac?? Kreditna historia a slusne spravanie voci bankovemu kodu je tiez nevyhnutnost, pokial dobre pamatam. :-).

Len tolko som chcela v tuto nocnu hodinu. :-)

lubo
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 373
BydliskoCOLON SW1A 1AA
CONTACTCOLON

Poslať od lubo » Ned Júl 11, 2004 12:30 am

Ten Lloyds TSB som spomenul len ako priklad(ak vkladas viac ako £1000 tak urok je "len" 4.5%:) Debetna Mastercard existuje, mas ale pravdu, v UK nie je celkom bezna.
Gina píšeCOLONno len aby mal na vyber!
Myslim, ze vyber je tu vzdy, treba sa len dobre poobzerat. Ale asi je lepsie na zaciatok necakat vela, aby clovek nebol sklamany.

lubo
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 373
BydliskoCOLON SW1A 1AA
CONTACTCOLON

Poslať od lubo » Ned Júl 11, 2004 12:56 pm

bomo píšeCOLONMastercard vydáva AFAIK len kreditné karty.
http://www.mastercard.com/aboutourcards/

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Ned Júl 11, 2004 11:14 pm

Hm... tak s toho link-u co dal Lubo mi vyslo to ze v UK sa od Mastercard-u debetna karta vola Cirrus, a tie fakt nie su az tak bezne. :-).
ak to bude tvoj prvý britský účet v banke, tak budeš rád, že ti ho nejaká banka otvorí
Presne o to mi ide. Nema zmyslel vyberat a preberat ked nakoniec aj tak odijdes z dlhym nosom a vdacne zoberies aj to minimum ktore ti bude ponuknute.
Aj tak ale drzim palce - nech sme my realisti presvedceny o nasom omyle. :-)

lubo
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 373
BydliskoCOLON SW1A 1AA
CONTACTCOLON

Poslať od lubo » Ned Júl 11, 2004 11:32 pm

Gina píšeCOLONmi vyslo to ze v UK sa od Mastercard-u debetna karta vola Cirrus mi vyslo to ze v UK sa od Mastercard-u debetna karta vola Cirrus
Cirrus/Maestro su debetne neembosovane karty, MasterCard a Visa su embosovane(kreditne aj debetne) a teda daleko viac akceptovane. Na slovensku su debetne MasterCard celkom bezne, ma ich napr. Tatrabanka a Unibanka.

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Ned Júl 11, 2004 11:48 pm

Cirrus/Maestro su debetne neembosovane karty, MasterCard a Visa su embosovane(kreditne aj debetne) a teda daleko viac akceptovane.
Mozno moje komentare zneju hlupo - ale o tomto teda skutocne viem. Slo mi len o situaciu v UK a naslednovne info na link-u:
http://www.mastercard.com/uk/findacard/debit_card.html

Presvedcil si ma, ze aj napriek tomu ze v UK debetna Mastercard neexistuje, ako taka sa inde vo svete vydava.
Vsetci spokojny :-). Dobru noc!

lubo
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 373
BydliskoCOLON SW1A 1AA
CONTACTCOLON

Poslať od lubo » Pon Júl 12, 2004 12:59 am

A este k tomu internetbankingu. Takmer kazda banka ma na svojej stranke interaktivne demo online bankingu, co je uzitocne, aby si vedel do coho ides;)

emilia_novakova
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 9
RegistrovanýCOLON Str Aug 04, 2004 10:04 am

Aka UK banka - pokracovanie

Poslať od emilia_novakova » Pia Aug 13, 2004 3:25 pm

Prajem dobry den,

zaujimalo by ma, ktora banka v UK - hlavne ale v Londyne ma najviac bankomatov-ich najhustejsiu siet(aj po periferiach Londyna atp.)? Podla mna je to prve dolezite kriterium vyberu banky.

Na Slovensku je pre mna Tatrabanka vyhodna pretoze mala najvacsiu siet bankomatov a nemusela som platit poplatky pri vybere z bankomatov cudzich bank(ako pri mensich bankach)? Funguje to aj v Anglicku takto?

Je vyber z bankomatov limitovany(poctom ako v Tatrabanke potom platit) alebo neobmedzeny(HVB). A co pri platbe kartou, beru si za to nieco(Tatrabanka) alebo nic a nikdy nic(HVB) ?

Oli
Member
Member
PríspevkyCOLON 57
RegistrovanýCOLON Str Júl 21, 2004 12:49 pm
BydliskoCOLON London NW2

Re: Aka UK banka - pokracovanie

Poslať od Oli » Pia Aug 13, 2004 4:05 pm

emilia_novakova píšeCOLON zaujimalo by ma, ktora banka v UK - hlavne ale v Londyne ma najviac bankomatov-ich najhustejsiu siet(aj po periferiach Londyna atp.)? Podla mna je to prve dolezite kriterium vyberu banky.
Pokial tahas peniaze z bankomatu oznaceneho LINKS tak to mas zadarmo. Velke banky maju medzi sebou zmluvu ze si nebudu navzajom uctovat. Na bankomatoch mas male nalepky: ktore banky su pod touto zmluvou a nebudu ti uctovat.

Okrem toho, ak si tahas z automatu peniaze a chce ti uctovat (niketore LINKS masiny na "petrol stations" su takto vychcane), da ti automat dopredu vediet, ze je za to poplatok a ty len zrusis transakciu a najdes iny automat.
emilia_novakova píšeCOLON Na Slovensku je pre mna Tatrabanka vyhodna pretoze mala najvacsiu siet bankomatov. ?
Tu su bankomaty na kazdom rohu (v obchodoch, metre, atd) a niekedy aj 3-4 rozdielne vedla seba...
emilia_novakova píšeCOLON Je vyber z bankomatov limitovany(poctom ako v Tatrabanke potom platit) alebo neobmedzeny(HVB). A co pri platbe kartou, beru si za to nieco(Tatrabanka) alebo nic a nikdy nic(HVB) ?
Ked tahas peniaze, mozes tahat kolkokrat len chces - ked vytiahnes 20 a potrebujes dalsich 50 tak sa kludne vrat a tahaj (pokial mas na ucte peniaze alebo mas overdraft)... Vacsina baniek ma ale klauzu ze mozes tahat maximum X00 libier denne (Lloyds 200 denne, ine banky neviem).

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Re: Aka UK banka - pokracovanie

Poslať od jaro » Pia Aug 13, 2004 4:08 pm

emilia_novakova píšeCOLONNa Slovensku je pre mna Tatrabanka vyhodna pretoze mala najvacsiu siet bankomatov a nemusela som platit poplatky pri vybere z bankomatov cudzich bank(ako pri mensich bankach)? Funguje to aj v Anglicku takto?
Podobne, ale nie celkom. Okrem bank tu maju bankomaty aj nebankove firmy ako Link - tam poplatok platis. Hlavne banky sa spojili a v ich bankomatoch vyberas bez poplatku. Teda napr. v bankomate Barclays vyberas s Natwest kartou bez poplatku.

BUTTON_POST_REPLY