Musia byt na kazdom ucte vsetci najomnici?

Banky, bankové účty, presun financií na SK, otvorenie účtu v UK banke...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
bajka
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 345
RegistrovanýCOLON Pia Sep 10, 2004 3:14 pm

Musia byt na kazdom ucte vsetci najomnici?

Poslať od bajka » Uto Okt 04, 2005 9:44 am

Byvam v "sharehouse" s dalsimi 4 ludmi. Chcem sa opytat, ci na uctoch od Council Tax, vody, elektriny, plynu, atd., musia byt mena vsetkych najomnikov, alebo staci len jedno alebo dve, ak sa tak najomnici dohodnu.
U Council Tax predpokladam, ze jedno meno nestaci, lebo budeme platit akoby v dome byval len jeden clovek. Ak su na ucte dvaja ludia, tak sa plati plny poplatok, ak sa nemylim. Sme povinni nahlasit sa na Council vsetci? Alebo je to jedno, pokial odvadzame spravnu sumu?
Vopred vdaka za odpoved.

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Uto Okt 04, 2005 10:03 am

Pokial viem, tak za council tax sa plati rovnaka suma bez ohladu na pocet ludi, ktori v nom byvaju. Vynimka je len vtedy, ak v dome/byte byva len 1 clovek, ten ma narok na zlavu.

Viac o CT v RG je na tejto stranke Reading Borough Council.

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Uto Okt 04, 2005 1:41 pm

Byvam v "sharehouse" s dalsimi 4 ludmi. Chcem sa opytat, ci na uctoch od Council Tax, vody, elektriny, plynu, atd., musia byt mena vsetkych najomnikov, alebo staci len jedno alebo dve, ak sa tak najomnici dohodnu.
Hm... to by bolo: ucet na styri mena :-). Ucet moze byt na hocikoho - hlavne ze je zaplateny.
U Council Tax predpokladam, ze jedno meno nestaci, lebo budeme platit akoby v dome byval len jeden clovek. Ak su na ucte dvaja ludia, tak sa plati plny poplatok, ak sa nemylim. Sme povinni nahlasit sa na Council vsetci?
Hlasit pocet osob na Council nie je vobec potrebne. To sa robi iba v pripade ze chces zlavu na Council Tax (teda ak je miesto neobyvane alebo tam zije len 1 clovek, atd, atd...)

bajka
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 345

Poslať od bajka » Uto Okt 04, 2005 2:18 pm

Dakujem za odpoved :o) Pytala som sa na to aj tety z Thames Water. Reagovala ako stroj, ktory nema odpoved na tuto otazku v databaze.
Gina píšeCOLON Hm... to by bolo: ucet na styri mena :-).
V pripade, ze byvas s cudzimi ludmi, ktorym neveris, sa nevyplaca, aby bolo na uctoch len Tvoje meno.
Gina píšeCOLONHlasit pocet osob na Council nie je vobec potrebne. To sa robi iba v pripade ze chces zlavu na Council Tax (teda ak je miesto neobyvane alebo tam zije len 1 clovek, atd, atd...)
Mne sa stalo, ze sa odstahovali dvaja spolubyvajuci, ktorych mena boli na Council Tax ucte. Zavolala som tam, dala svoje meno a oni z toho nejak sami vydedukovali, ze mam narok na zlavu, lebo byvam sama. Vsimla som si to az po mesiaci, ked doslo na platenie. Tak som poprosila jedneho spolubyvajuceho, nech sa dodatocne nahlasi.
Este raz vdaka sa rychlu odpoved. Ucty vedia narobit vela neprijemnosti, ked sa ludia pristahovavaju a ostahovavaju.

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Uto Okt 04, 2005 2:34 pm

bajka píšeCOLONPytala som sa na to aj tety z Thames Water. Reagovala ako stroj, ktory nema odpoved na tuto otazku v databaze.
:))))
A co ti povedala? "Error 404 - Page not found." ? ;-)

bajka
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 345

bills

Poslať od bajka » Uto Okt 04, 2005 2:58 pm

jaro píšeCOLONA co ti povedala? "Error 404 - Page not found." ? ;-)
:o)))
A vies, ze by ma to v tej chvilu vobec neprekvapilo? Dokonca by to malo pre mne viac vypovednej hodnoty, nez to, co tam produkovala.
Ona namiesto odpovede kladla standardne otazky. Ja som jej opat vysvetlila svoju situaciu(nebolo to len o menach na uctoch). A opat som musela spelovat svoje meno, mena svojich spolubyvajucich, referencne cislo uctu, .... A ked sme si to niekolko krat zopakovali, tak som bola s nervami v koncoch.
Mozno len nejaky zamestnanec sedel v dalekej Azii a mackal gombicky s hlasovymi nahravkami. A prave gombicek s odpovedou pre mna tam nemal, tak rychlo nejaky nahodne zmackol :-)))
(Ale mozno som bola nezrozumitelna ja.)

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Uto Okt 04, 2005 6:36 pm

Dakujem za odpoved :o) Pytala som sa na to aj tety z Thames Water. Reagovala ako stroj, ktory nema odpoved na tuto otazku v databaze.

Gina Napísal:
Hm... to by bolo: ucet na styri mena :-).

V pripade, ze byvas s cudzimi ludmi, ktorym neveris, sa nevyplaca, aby bolo na uctoch len Tvoje meno.

Gina Napísal:
Hlasit pocet osob na Council nie je vobec potrebne. To sa robi iba v pripade ze chces zlavu na Council Tax (teda ak je miesto neobyvane alebo tam zije len 1 clovek, atd, atd...)

Mne sa stalo, ze sa odstahovali dvaja spolubyvajuci, ktorych mena boli na Council Tax ucte. Zavolala som tam, dala svoje meno a oni z toho nejak sami vydedukovali, ze mam narok na zlavu, lebo byvam sama. Vsimla som si to az po mesiaci, ked doslo na platenie. Tak som poprosila jedneho spolubyvajuceho, nech sa dodatocne nahlasi.
Este raz vdaka sa rychlu odpoved. Ucty vedia narobit vela neprijemnosti, ked sa ludia pristahovavaju a ostahovavaju.
Ked uz vies odpovede, naco sa pytas??

Ak byvas s ludmi ktorym neveris a na ucte je len tvoje meno, dohodni sa s nimi aby ti dali nejake peniaze na ucty dopredu - vyska uctov sa da predpokladat. Alebo vam mal landlord zariadit utilities na pre-pay. Neexistuje ze ti napr. Thames Water alebo BT posle bill na 4 mena. BT teda na 100% nie lebo to neradi robia co len na 2.

Co sa Council Taxu tyka, stacilo ti zavolat na council a povedat nech ti poslu novy bill kedze ta zle naucovali. Ver mi - nikde presny pocet osob neeviduju.l

BUTTON_POST_REPLY