Ako investovat zarobene libry?

Banky, bankové účty, presun financií na SK, otvorenie účtu v UK banke...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
radissimo
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 20
RegistrovanýCOLON Pon Sep 13, 2004 11:50 am
BydliskoCOLON Glasgow

Ako investovat zarobene libry?

Poslať od radissimo » Str Okt 26, 2005 8:41 pm

Vela sa tu na fore diskutuje ako zarobit, ale este lepsia ? Je ako investovat? A kde? Ako zhodnotit tazko zarobene bubaky? Zaujali ma hlavne tie jednoduchsie formy: savings accounts, mini cash isa... Alebo radsej ich investovat na slovensku? (podielove fondy, stavebne sporenie?) Ma niekto advice?

sidzej
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 381
RegistrovanýCOLON Pia Feb 11, 2005 4:14 pm
BydliskoCOLON Le Plessis Pate, France
CONTACTCOLON

investovanie

Poslať od sidzej » Str Okt 26, 2005 10:31 pm

Ako "fresh" Slovaka v UK tato tema zaujima samozrejme aj mna. Takze sa tesim na vase tipy, rady, skusenosti...co s peniazmi, ked ich prave neminate ? :)

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Str Okt 26, 2005 11:03 pm

Pristavim sa len pri savings accounts a ISA.

Ak je urok pri savings account povedzme 5%, po zdaneni je to okolo 3%. Pri inflacii cca 2.5% vychadza ciste rocne zhodnotenie uspor na priblizne 0.5%, co nie je ziadna slava. Stale je to vsak ovela lepsie ako podobne ucty na Slovensku.

ISA je na tom lepsie, kedze urok nie je zdaneny, no je tu limit £3000 (mini) a £7000 (maxi) na osobu a rok.

Ja osobne nevyuzivam ine formy "investicii". Nemam na to nervy a talent. Mam konto na http://www.bullbearings.co.uk, kde si skusam investovanie na realnej burze s fiktivnymi peniazmi, no za 3 mesiace som stratil takmer £10k. :(

sanka_bebe
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 26
RegistrovanýCOLON Ned Sep 12, 2004 1:08 pm
BydliskoCOLON London, SW1A 0PW

investovanie GBP

Poslať od sanka_bebe » Štv Okt 27, 2005 8:18 am

ja sa drzim zasady, peniaze vzdy investovat v krajine kde som ich zarobil, ziadne zamienanie. ISA, ci uz maxi alebo mini ak sa nemylim co som zistoval tak je tam obmedzenie ako na vsetko ze musis byt rezident 3 roky, takze neviem ci sa to teba tyka, na slovensku by som asi nic neskusal, bezne ucty v SKK su slabe GBP / vkladne knizky / to je zalostne, ani terminove vklady v skk, tie ti ani inflaciu nepokryju, oproti tomu ak ti lezia v gbp v uk peniazky tak aspon ako tak ti pokryju inflaciu cize o nic neprides, ale investovanie to nie je to je fakt. v sr co sa tyka investovania podla mna nefunguje nic, podielove fondy - penazne , dlhopisove - to nie je invetovanie, rozidel vo vynosnosti je tak o 0.5 vyssie ale skor zase nepokryju ani tu nasu inflaciu. akciovy trh u nas neexistuje v podstate, no je to tazke, v uk banky bezne ponukaju mozno investovania na burze aj od malych ciastok ale je to risk ked nevies do coho ides a nesledujes to dennodenne. je pravda ze minuly rok o takomto case sme sa kamosmi dali prachy dokopy a a kupili akcie jednej tazobnej spolocnosti za par p a do decembra sme predavali nieco malo pod libru /sorry, dollar/ ale to bol ojedinely pripad a v podstate ista vec lebo to bolo inevtibale.
no neviem je to tazky oriesok

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
BydliskoCOLON Bristol

Re: investovanie GBP

Poslať od jaro » Štv Okt 27, 2005 9:10 am

sanka_bebe píšeCOLONISA, ci uz maxi alebo mini ak sa nemylim co som zistoval tak je tam obmedzenie ako na vsetko ze musis byt rezident 3 roky,...
Nie je to pravda. Ja som tu menej ako 3 roky a mam ISA ucet. ISA mozes mat ak zijes a pracujes v UK, nie je tam obmedzenie dlzky pobytu v krajine.

bajka
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 345
RegistrovanýCOLON Pia Sep 10, 2004 3:14 pm

Re: Ako investovat zarobene libry?

Poslať od bajka » Štv Okt 27, 2005 9:49 am

radissimo píšeCOLONAlebo radsej ich investovat na slovensku? (podielove fondy, stavebne sporenie?)
Stavebne sporenie na Slovensku v porovnani so sporenim v anglickych bankach je podla mojho subjektivneho pohladu urcite nevyhodne. Hlavne kvoli vysokym poplatkom banke a nizkej statnej premii. S tou to ide z roka na rok dolu vodou. Zvyssuje sa suma, ktoru musis rocne vlozit(teraz okolo 17 000Sk, buduci rok mozno 30 000Sk), aby si dostal plnu statnu premiu, ktora sa ale pomaly znizuje (teraz 2 500 Sk, buduci rok asi 2 000). Plus mas poplatky za otvorenie uctu, vedenie uctu a za predcasny vyber uspor(zavisi od typu uctu). Ale vyhodne to moze byt, ak by si chcel v buducnosti poziadat o stavebny uver. Ja osobne stavebne sporenie mam, lebo sa mi este pred rokom zdalo vyhodne.

Dnes sa nam moja sefka, Clare, pochvalila, ze je v novinach.
Pise sa tam o tom, ze vela ludi prichadza o uspory, lebo nevyuzivaju ISA
V papierovom vydani mala aj fotku :-)

stanobear
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 19
RegistrovanýCOLON Pia Jún 10, 2005 8:56 pm

Poslať od stanobear » Štv Okt 27, 2005 9:50 am

V prvom rade by som poznamenal, ze nikdy nevieme co bude a ako sa co bude trh spravat. Mozes sa len snazit odhadnut buducnost. Takze tu je moj nazor:

1. Myslim si, ze Slovenska ekonomika rastie a s tym rastie aj sila koruny. Aj ked ju NBS kontroluje, rastie jej hodnota a stabilita. Myslim si, ze kym prejdeme na Euro, hodnota SKK bude rast v porovnani s GBP.

2. Musis sa rozhodnut, za akym ucelom chces investovat a velmi dolezite je na aku dobu. Pokial sa chces zabezpecit na dochodok, tak musis sa orientovat na akciove investicie, ktore z dlhodobeho hladiska rastu a rastu pomerne slusne. (Jaro neboj, to su len 3 mesiace. Vies co tam budes mat o 3 roky? Drzim palce)

3. Musis si vytvorit rozumne portfolio svojich investicii, kde budes mat pomerne rozlozene rozne produkty, s roznou vynosnostou a rizikom. To je ale na dlhu temu. Na internete si mozes najst rozne clanky.

4. Co sa tyka bankovych uctov, tak na Slovensku nie ze nepokryjes inflaciu ale tie poplatky ti tvoje peniaze zozeru a o takzvanych saving account na Slovensku ani niet reci. V UK ti tie savings a ISA prekrocia inflaciu o nejake percento.

5. Co sa tyka podielovych fondov, tak neviem odkial ja informacia, ze akciovy trh u nas nefunguje a dalej , ze co prekrocia podielove penazne a dlhopisove fondy o 0.5? Nechapem. Ked si trochu posurfujes po internete, nejdes velmi dobre ponuky podielovych fondov a to samozrejme vsetkych typov.

Napr.:
Penazny fond SPORO Slovenskej Sporitelne mal za posledny rok vynosnost 3.23%

Dlhopisovy fond VUBAM Konvergentny fond denominovany v EUR mal vykonnost v referencnej mene 15.28%

Akciovy fond CSOB KBC Equity Fund Central Europe mal rocnu vykonnost 63.8%!!!

sanka_bebe
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 26
RegistrovanýCOLON Ned Sep 12, 2004 1:08 pm
BydliskoCOLON London, SW1A 0PW

Poslať od sanka_bebe » Pia Okt 28, 2005 10:02 pm

stanobear píšeCOLON
1. Myslim si, ze Slovenska ekonomika rastie a s tym rastie aj sila koruny. Aj ked ju NBS kontroluje, rastie jej hodnota a stabilita. Myslim si, ze kym prejdeme na Euro, hodnota SKK bude rast v porovnani s GBP.

5. Co sa tyka podielovych fondov, tak neviem odkial ja informacia, ze akciovy trh u nas nefunguje a dalej , ze co prekrocia podielove penazne a dlhopisove fondy o 0.5? Nechapem. Ked si trochu posurfujes po internete, nejdes velmi dobre ponuky podielovych fondov a to samozrejme vsetkych typov.

Napr.:
Penazny fond SPORO Slovenskej Sporitelne mal za posledny rok vynosnost 3.23%

Dlhopisovy fond VUBAM Konvergentny fond denominovany v EUR mal vykonnost v referencnej mene 15.28%

Akciovy fond CSOB KBC Equity Fund Central Europe mal rocnu vykonnost 63.8%!!!
ad 1 svata pravda, kym neprijmeme euro koruna bude posilnovat v dlhodobom meradle voci vsetkym menam podla toho ako sa teraz ekonomika vyvija aj ked politcke sarvatky ju mozu oslabit ale moj typ jeze kym budeme mat euro tak 1 euro bude okolo 30 SK. voci libre neviem, tiez budeme posilnovat ale GBP je predsa silnejsie trocha a tiez bude posilnovat takze mozno to zostane tak ako je to teraz

ad 5
spomenute fondy, ide o to ze zverujes peniaze ludom ktori za teba akoze budu rozhodovat ako investuju peniaze moze stat ze zarobia a moze sa stat ze prerobia, nemas nic garantovane, no neviem ale ja sa k tomuto zatial stavam s odporom, jasne niektore maju vynosnost 65 per cent ale to neznamena za nabuduci nebudu mat - 80 per cent. tie co maju vysoke tak vacsinou investuju do akcioveho trhu, ale tot hovorme o pod fondoch ktore investuju v skk do slovenskych produktoch a ich vykonnosti,
mozno je to len mojou apatiou voci pod fondom. nie som nejak extra expert na pod fondy.

lubo
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 373
RegistrovanýCOLON Str Apr 07, 2004 12:10 am
BydliskoCOLON SW1A 1AA
CONTACTCOLON

Poslať od lubo » Pia Okt 28, 2005 10:41 pm

sanka_bebe píšeCOLONmoj typ jeze kym budeme mat euro tak 1 euro bude okolo 30 SK
V case ked vstupime do ERM II (menej ako rok) bude kurz 37-38 SK/EUR, pri prijati eura bude prinajlepsom okolo 36.
stanobear píšeCOLON...akciove investicie, ktore z dlhodobeho hladiska rastu a rastu pomerne slusne.
Vacsina tych, co investovali do akcii v 99om, sa v tomto obdobi prave vyrovnava zo straty. Inak ale suhlas.

ISA su velmi vyhodne a mozete sa rozhodnut ci investovat cash alebo do fondov (alebo kombinaciu). Otvorit si ich moze kazdy, staci ak mate NINO a ste rezident v UK pre danove ucely. Najlepsia ISA zarobi 5% rocne a peniaze sa daju vybrat kedykolvek (ale vlozit spat uz nie), co vobec nie je zle :)

stanobear
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 19

Poslať od stanobear » Sob Okt 29, 2005 9:16 am

Povedzme si rovno, kto ti co dnes garantuje...
Samozrejme, ze ked chcem investovat vsetko co mam, nedam to do akcii a potom budem plakat. Polozim do do penaznych alebo maximalne do dlhopisovych financnych produktov. A teraz je otazka, k akym vlastne mame priamy pristup my smrtelnici?
Mozno sa privelmi zastavam fondov, ale vidim to ako kompromis medzi neinvestovanim resp. vkladove ucty, a medzi investovanim na akciovych a inych burzach.
Ved ked si vyberiem viacero fondov a vytvorim si spravne portfolio...
Vyberiem si rozne fondy v roznych menach, cim vykryjem kurzove straty. Povedzme 40% fondov bude v penaznych a dlhopisovych fondoch a 60% akciovych. To vsetko samozrejme ak investujem povedzme min. 7 rokov a nevkladam vsetko co mam, ale to co v tomto casovom obdobi nepotrebujem...
Ak chces investovat sam do svojich vybranych akcii, musis si ich sledovat dennodenne a mat aj sekundarne infos a nie len to co vyhrabes na nete a je to relativne stare a mnohokrat zavadzajuce...
A posledna vec, kto by investoval len do jednych akcii...

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Sob Okt 29, 2005 10:17 am

Ako sa pozerate na investiciu vo forme kupy bytu na Slovensku a jeho nasledneho prenajimania?

Zrejme nejde o velmi vynosnu investiciu a ma navyse pomerne nizku likviditu, no na rozdiel od sporiacich uctov clovek peniaze pravdepodobne vplyvom inflacie nestraca (kedze sa inflacia ciastocne kompenzuje prijmom z prenajmu).

Podla mojich hrubych prepoctov moze byt vynos (rental yield) priblizne 6%, co tiez nie je ziadna slava, kedze za prosperujuci BTL biznis sa povazuje len ten, ktory ma vynos nad 10%.

Co si myslite vy?

lubo
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 373
BydliskoCOLON SW1A 1AA
CONTACTCOLON

Poslať od lubo » Sob Okt 29, 2005 1:53 pm

Povedal by som, ze pri BTL je dolezite ako optimisticky vidis vyvoj cien bytov. Myslim si, ze Bratislava ma uz hlavny boom za sebou, novostavieb je malo a preto su ukrutne drahe. Mozno sa dockame toho, co v Prahe, ze ked sa trh vyvinie, ceny po case mierne poklesnu. Oi, treba zvazit aj kolko dane budes platit z najomneho. Vie niekto?

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Sob Okt 29, 2005 4:17 pm

lubo píšeCOLONOi, treba zvazit aj kolko dane budes platit z najomneho. Vie niekto?
Kedze ide o prijem, neplati tu standardna sadzba 19%?

dagda
Rypálek
Rypálek
PríspevkyCOLON 287
RegistrovanýCOLON Pon Sep 12, 2005 8:32 pm

Poslať od dagda » Ned Okt 30, 2005 5:47 pm

hm...
tak som tu dostala male skolenie ohladom investicii...
ja som si to zariadila takto: co zarobim, prinesiem domov v hotovosti a ulozim na terminovany vklad v gbp. zrejme vela neziskam, ale ani nestratim. a vyckavam. sama neviem, co bude v buducnosti. zatial prasule nepremienam, nechavam si libry.
zatial mam ucet v csob, ale kamoska mi hovorila, ze tatrabanka ma terminovany ucet vyhodnejsi.

ako sa na to divate?

lubo
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 373
BydliskoCOLON SW1A 1AA
CONTACTCOLON

Poslať od lubo » Ned Okt 30, 2005 7:16 pm

dagda píšeCOLON...co zarobim, prinesiem domov v hotovosti a ulozim na terminovany vklad v gbp.
To je asi ta uplne najhorsia moznost. Oproti kompetitivnej ISA prerabas na uroku £20/rocne na kazdych £1,000. Vela, malo? Posud sama.

stanobear
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 19

Poslať od stanobear » Ned Okt 30, 2005 7:52 pm

Ahoj Dagda,
uz tu budem asi zatracovany za moje podielove fondy, ale zvaz, ako tazko zarabas svoje peniaze a ci si nezasluzia, aby si sa o nich starala!!! To je ako ked si kupis nove auto a nestaras sa on!!!
Pozri si tieto dva odkazy a vsetko co ti treba, je len urobit jeden bankovy prevod v ramci CSOB. Posud aku ma tento fond vykonnost v porovnani s tvojim terminovanym uctom...

http://www.csobinvesticie.sk/inv/invest ... 0054028674

http://openiazoch.zoznam.sk/produkty/of ... OFKBCRENST

dagda
Rypálek
Rypálek
PríspevkyCOLON 287

Poslať od dagda » Ned Okt 30, 2005 8:16 pm

lubo píšeCOLONTo je asi ta uplne najhorsia moznost. Oproti kompetitivnej ISA prerabas na uroku £20/rocne na kazdych £1,000. Vela, malo? Posud sama.
mno... tak stredne asi :)
to na kazdych tisic libier akoby som si uzila jednu dobru opias diskoteku v anglicku. alebo pri mojom tahu radsej jeden a pol az dve. :)

ono je to dobre, mat vidinu zhodnotenych penazi. len sa bojim rizika. jeden znamy investoval do niecoho kedysi a potom uz sa len potil, ako mu klesali hodnoty akcii alebo coho to. neviem, do coho investoval, je to davno.
takto by som o tie tazko zarobene prasule veru prist nechcela.

dagda
Rypálek
Rypálek
PríspevkyCOLON 287

Poslať od dagda » Ned Okt 30, 2005 8:22 pm

stanobear

mno, mozete ma mat za bojka zajka, ale tak mi napadlo, ze co je doma, to se pociitaa.
ja totiz vazne neviem, kedy tie peniaze budem potrebovat. a je lepsie mesacne obmedzenie vyberu, ako niekolkomesacne ci rocne...
a furt sledovat burzu a strachovat sa... to sa mi veru naozaj nechce...

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Ned Okt 30, 2005 8:40 pm

dagda píšeCOLONja totiz vazne neviem, kedy tie peniaze budem potrebovat. a je lepsie mesacne obmedzenie vyberu, ako niekolkomesacne ci rocne...
Dagda, na SK mas terminovany ucet s urokom - kolko, 1%? Odpocitaj od toho inflaciu a zistis kolko rocne prerabas, pricom mas peniaze zamknute minimalne na 1 mesiac v banke a nemozes ich pouzivat kedy chces.

Oproti tomu rovnaky ucet v UK ti da povedzme 3% cisteho, co aj po odpocitani inflacie znamena mierny zisk. Samozrejme, peniaze si mozes hocikedy okamzite vybrat, nemusis cakat ani ten mesiac.

No a potom je tu ISA, kde je ten zisk este vacsi, kdze urok nie je zdaneny.

Suma sumarum - ulozenim penazi do slovenskej banky prichadzas o svoje uspory a navyse so svojimi peniazmi nemozes slobodne narabat. Ak by si si ich ulozila do UK banky, peniaze by sa pomaly mnozili a mohla by si s nimi robit co chces, kedy chces.

dagda
Rypálek
Rypálek
PríspevkyCOLON 287

Poslať od dagda » Ned Okt 30, 2005 8:56 pm

jaro

ok, asi dam na rady.
len mam doplnujuce otazky (uz to tu niekde tusim dneska bolo) - ako bezpecne previest tie prachy naspat do anglicka. tolky "balik" nebudem v hotovosti predsa nosit. a bezhotovostnym prevodom mi urcite zarataju poplatky... aach jo.

dagda
Rypálek
Rypálek
PríspevkyCOLON 287

Poslať od dagda » Ned Okt 30, 2005 8:58 pm

ps:
co je to ta ISA? vazne sa o tieto veci pramalo zaujimam.

lubo
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 373
BydliskoCOLON SW1A 1AA
CONTACTCOLON

Poslať od lubo » Ned Okt 30, 2005 8:59 pm

dagda píšeCOLONono je to dobre, mat vidinu zhodnotenych penazi. len sa bojim rizika.
Asi som to mal zdoraznit, ale mal som namysli Cash ISA, cize bezrizikovy vklad. Dostanes vyssi urok a este sa aj vyhnes plateniu dane, to robi tych £20/rok. Nehovoriac o vyhode, ze ked potrebujes peniaze, tak si ich z ISA mozes okamzite vybrat (co je z terminovaneho uctu na Slovensku trochu problem).

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Ned Okt 30, 2005 10:46 pm

dagda píšeCOLONco je to ta ISA?
Urob si domacu ulohu a pohladaj info na internete. Zacat mozes tu: www.google.com. Ked potom budes mat nejake nejasnosti, tak sa opytaj, radi poradime, ak budeme vediet. ;)
Naposledy upravil 1 dňa jaro, celkovo upravené 0

Hunter
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 82
RegistrovanýCOLON Ned Apr 11, 2004 9:57 am
BydliskoCOLON Praha
CONTACTCOLON

Poslať od Hunter » Pon Okt 31, 2005 9:15 am

A co nehnutelnosti? neoplati sa viac kupit aspon maly byt a nasledne ho prenajimat?
Peter.

sidzej
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 381
RegistrovanýCOLON Pia Feb 11, 2005 4:14 pm
BydliskoCOLON Le Plessis Pate, France
CONTACTCOLON

Poslať od sidzej » Pon Okt 31, 2005 9:53 am

Hunter píšeCOLONA co nehnutelnosti? neoplati sa viac kupit aspon maly byt a nasledne ho prenajimat?
Pozri sa o niekolko prispevkov vyssie, uz sa tu diskutovalo aj o kupe/prenajme nehnutelnosti.

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Pon Okt 31, 2005 2:53 pm

Ejha, trochu pospim a kolko odbornikov na vec zrazu! :-).
Ja investujem svoje libry do nakupu topanok, latte zo Starbucks a obedov v City restauraciach. Tiez do vodka-tonic v Agende. Blaznivo nakupujem v slovenskych delicatesach v Londyne, vykupujem listky na slovenske umelecke predstavenia a usporiaduvavam rozne parties. Nezabudajuc na luxusne dovolenky. Investicia do seba. Co ak ma zajtra prejde Big Red Bus? Ha? :-))).
Ale vazne: Nemyslim ze prave londyn.sk je stranka kde by som hladala rady na investovanie penazi. Ak uz mate nejake tie chechtaciky (nehovorim o £3,000 ci podobne sumy), za independent financial adviserom s nimi. Kazdy ma ine ciele a zaludok na ine riziko, neda sa zovseobecnovat.
Mozno sa dockame toho, co v Prahe, ze ked sa trh vyvinie, ceny po case mierne poklesnu.
Co to, hadam na zrak klame? Trh sa aj vyvija inac ako smerom hore? :-).
A co nehnutelnosti? neoplati sa viac kupit aspon maly byt a nasledne ho prenajimat?
Ak si myslel v UK, podla mna momentalne velmi zly investment.
Pise sa tam o tom, ze vela ludi prichadza o uspory, lebo nevyuzivaju ISA
Myslim ze tato veta je zavadzajuca a zle formulovana. Ako prichadzas o uspory ked nevyuzivas ISA? Prichadzas len o dan z uroku, o nic ine. Ako spominal Lubo, pri £1,000 je £20 zanedbatelna suma.

lubo
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 373
BydliskoCOLON SW1A 1AA
CONTACTCOLON

Poslať od lubo » Pon Okt 31, 2005 3:25 pm

Gina píšeCOLONAko spominal Lubo, pri £1,000 je £20 zanedbatelna suma.
Myslel som to prave naopak, na to ze ta to stoji par kliknuti na internet bankingu, prip. jeden telefonat, su 2% celkom dost.

michal
Knows Something
Knows Something
PríspevkyCOLON 134
RegistrovanýCOLON Ned Nov 21, 2004 8:21 pm

Poslať od michal » Pon Okt 31, 2005 5:35 pm

ja si idem za zarobene peniaze kupit bratislavsky hrad.

Marlowe
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 204
RegistrovanýCOLON Sob Apr 16, 2005 4:22 pm
BydliskoCOLON Westminster

:-)

Poslať od Marlowe » Pon Okt 31, 2005 5:42 pm

michal píšeCOLONja si idem za zarobene peniaze kupit bratislavsky hrad.
Tak to si si vela nezarobil...

radissimo
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 20
RegistrovanýCOLON Pon Sep 13, 2004 11:50 am
BydliskoCOLON Glasgow

DIKES LUDIA

Poslať od radissimo » Uto Nov 01, 2005 11:40 pm

DAKUJEM ZATIAL ZA VSETKY ODPOVEDE,ASI TO VYZERA ZE NAJLEPSIA KOMBINACIA BUDE /MAM UCET V HSBC/:
1)MINI CASH ISA /4.75%,TAX FREE AER/
2)ONLINE SAVER ACCOUNT /4.75%AER/-PAID MONTHLY
3)AK NIECO ZVYSI TAK SKUSIT PODIELOVE FONDY V SR

NIE JE TO VELA ALE JE TO LEN ZOPAR KLIKNUTI NA NETE/BOD 1 A 2/.
A AKO MOJA BABKA HOVORI-USETRI SA ASPON NA ZMRZLINU...:-)

POZN.CASH ISA V HSBC NIE JE SUPER TOP %VOLBA,ALE ONLINE SAVER ACCOUNT JE PREKVAPUJUCO DOST VYHODNY S POROVNANI S INYMI BANKAMI...CHEERS

citron
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 38
RegistrovanýCOLON Uto Dec 20, 2005 4:59 pm

10% ročně

Poslať od citron » Str Dec 21, 2005 10:41 pm

máte někdo zkušenosti s ALLIANCE & LEICESTER Premier Regular Saver(?) - při otevření účtu u nich, který je rovněž výhodnější než ostatní na trhu, nabízejí zůročení až 3000lb deseti %.

Gringo
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3
RegistrovanýCOLON Pia Júl 19, 2013 1:58 pm

Re: Ako investovat zarobene libry?

Poslať od Gringo » Pia Júl 19, 2013 2:13 pm

odporucam investiciu do diamantov, ale musis si dat pozor kde to kupujes aby to nebola nejaka multilevel marketingova schema a tiez aby mal diamant dobre vlastnosti a certifikat, aby si ho mohol potom vyhodne predat. odporucam, http://www.sperky-a-diamanty.sk/sk/diam ... e-diamanty . ja som dal svoj osadit do prstena ale to neni pravidlo

BUTTON_POST_REPLY