Prevod penazi na Slovensko cez Internet Banking HSBC

Banky, bankové účty, presun financií na SK, otvorenie účtu v UK banke...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
Marlowe
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 204
RegistrovanýCOLON Sob Apr 16, 2005 4:22 pm
BydliskoCOLON Westminster

Prevod penazi na Slovensko cez Internet Banking HSBC

Poslať od Marlowe » Sob Okt 29, 2005 3:29 pm

Doteraz som posielal peniaze na Slovensko cez Western Union, co je sice rychle a spolahlive, ale zbytocne drahe.
Otvoril som si Internet Banking k mojmu uctu v HSBC a chcel som previest peniaze tymto sposobom (kedze napr. posielat zo slovenskej banky peniaze do zahranicia cez inet banking nie je problem). Bohuzial v menu "Make a payment" sa jednoducho nedopracujete k moznosti zadat medzinarodny platobny prikaz.
Ma s tym niekto nejake skusenosti? Vdaka.

sasa
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 16
RegistrovanýCOLON Pia Okt 08, 2004 8:22 pm
CONTACTCOLON

Poslať od sasa » Sob Okt 29, 2005 4:15 pm

Prevod chechtakov na Slovensko v HSBC sa doposial bohuzial neda urobit cez internet banking. Musis navstivit svoju pobocku banky, kde vyplnis formular, ci uz klasicky na papiery resp. ho za teba vyplnia na screene. Jednoducho, platba do zahranicia sa cez net vykonat neda.

Marlowe
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 204
RegistrovanýCOLON Sob Apr 16, 2005 4:22 pm
BydliskoCOLON Westminster

Thanx

Poslať od Marlowe » Sob Okt 29, 2005 4:36 pm

sasa píšeCOLONPrevod chechtakov na Slovensko v HSBC sa doposial bohuzial neda urobit cez internet banking. Musis navstivit svoju pobocku banky, kde vyplnis formular, ci uz klasicky na papiery resp. ho za teba vyplnia na screene. Jednoducho, platba do zahranicia sa cez net vykonat neda.
Vdaka za info.

radissimo
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 20
RegistrovanýCOLON Pon Sep 13, 2004 11:50 am
BydliskoCOLON Glasgow

aj tak dost drahe

Poslať od radissimo » Pia Nov 11, 2005 8:45 pm

Myslim ze v HSBC ta to vyjde okolo £20 a to za AKUKOLVEK sumu tusim nad £500-1000/uz sa nepamatam/, takze oplati sa posielat velke sumy. SWIFT kod banky + IBAN kod /medz.kod tvojho uctu/ + adresa pobocky, vsetko velmi urychli/+ mas istotu ze to dobre a rychlo dojde.../

bigi
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 4
RegistrovanýCOLON Pon Júl 11, 2005 10:17 pm
BydliskoCOLON Londýn
CONTACTCOLON

Re: aj tak dost drahe

Poslať od bigi » Pia Nov 11, 2005 11:03 pm

v NatWest banke to funguje tiez cez tento formular, .. do 10 tis. libier je to cca za 18 librovy poplatok, zavisi to od toho ci budes platit naklady prevodu u obidvoch bank, alebo len svojej tu v UK. Sumy vyssie ako 10 litrov som este neposielal :oD, takze neviem aky je tam poplatok. V podstate ak posielas male sumy, tak sa ti Western Union oplati, ale uz pri 300 librach sa ti viac oplati posielat peniaze prave cez svoju banku (samozrejme osobne a s formularom). Dufam ze konecne zavedu netBanking aj s prevodmi do zahranicia.. Zaujimave ze na slovensku to napr. u Tatrabanky uplne v pohode funguje.

bajka
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 345
RegistrovanýCOLON Pia Sep 10, 2004 3:14 pm

Poslať od bajka » Štv Jún 12, 2008 12:51 pm

Mozno sa niekomu zijde moje nove zistenie, ze z internet bankingu HSBC sa daju robit uz aj prevody do zahranicia za poplatok £15. Prevod robeny na pobocke stoji £21. Da sa posielat maximalne 10tis. libier a len do 16pm.
Tiez je zaujimave, ze prevod z HSBC do niektorych slovenskych bank trva len jeden den. Uz sa mi viac krat stalo, ze poobede som poslala z HSBC peniaze a na druhy den rano boli na slovenskom ucte.

qth
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 521
RegistrovanýCOLON Sob Mar 25, 2006 2:24 am
BydliskoCOLON Reading

Poslať od qth » Pia Jún 13, 2008 12:25 pm

bajka píšeCOLON Tiez je zaujimave, ze prevod z HSBC do niektorych slovenskych bank trva len jeden den. Uz sa mi viac krat stalo, ze poobede som poslala z HSBC peniaze a na druhy den rano boli na slovenskom ucte.
Mozno to bude tym ze mam ten pocit ze HSBC ma na SVK pobocku (hoci myslim
ze iba pre firemnych klientov).

pankac
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 306
RegistrovanýCOLON Str Feb 23, 2005 10:05 pm
BydliskoCOLON Twickenham

Poslať od pankac » Pia Jún 13, 2008 12:51 pm

qth píšeCOLONMozno to bude tym ze mam ten pocit ze HSBC ma na SVK pobocku (hoci myslim
To ale nedava moc zmysel ked cielovy ucet nie je v HSBC (medzibankove prevody v SR trvaju ~3 dni).. Inak to ale mozem potvrdit, prevadzal som uz davnejsie sumu (zo citibank) a bolo to na druhy den tam.. Mozno to je cele tym, ze v medzinarodnych prevodoch uz asi vzdy neplatia blbosti ktore platia vo vnutrostatnych prevodoch (cize tie 3 dni alebo CHAPS za priplatok)?

durike
Member
Member
PríspevkyCOLON 67
RegistrovanýCOLON Sob Jún 18, 2005 3:33 pm

Poslať od durike » Ned Jún 15, 2008 2:40 pm

pankac píšeCOLON
qth píšeCOLONMozno to bude tym ze mam ten pocit ze HSBC ma na SVK pobocku (hoci myslim
To ale nedava moc zmysel ked cielovy ucet nie je v HSBC (medzibankove prevody v SR trvaju ~3 dni).. Inak to ale mozem potvrdit, prevadzal som uz davnejsie sumu (zo citibank) a bolo to na druhy den tam.. Mozno to je cele tym, ze v medzinarodnych prevodoch uz asi vzdy neplatia blbosti ktore platia vo vnutrostatnych prevodoch (cize tie 3 dni alebo CHAPS za priplatok)?
Medzibankovy prevod na Slovensku trva jeden pracovny den.

Jarka28
Member
Member
PríspevkyCOLON 65
RegistrovanýCOLON Pon Feb 18, 2008 8:23 pm

Poslať od Jarka28 » Uto Jún 17, 2008 11:10 pm

Mne to funguje,som sice v northern bank,ale transfer sa mi urobit da cez net banking,stoji12 libier,a expres transfer 15,peniaze su pri nom do par hodin na svk ucte...

Pajo
Member
Member
PríspevkyCOLON 57
RegistrovanýCOLON Str Jan 19, 2005 12:08 am
BydliskoCOLON Leicester
CONTACTCOLON

Poslať od Pajo » Str Aug 06, 2008 9:22 am

sasa píšeCOLONPrevod chechtakov na Slovensko v HSBC sa doposial bohuzial neda urobit cez internet banking. Musis navstivit svoju pobocku banky, kde vyplnis formular, ci uz klasicky na papiery resp. ho za teba vyplnia na screene. Jednoducho, platba do zahranicia sa cez net vykonat neda.
No neviem ci mas uplnu pravdu. Sice som som neskusal a nemam s tym osobne skusenosti no ked chces prevadzat peniaze cez inet banking v HSBC nedavaj make a payment ale zadaj sent money overseas a malo by to ist v pohode. Este raz pripominam ze som to neskusal ale ako som to tam checkoval tak by to nemal byt ziadny problem. Inak na posielanie peniaze je najlepsi a najlacnejsi moneybookers, western union a vsetky ostatne banky su velka strata penazi. 2 mesiace dozadu som posielal £1000 na Slovensko (Tatrabanka) poplatok £2.80, a tiez £1000 na UK ucet (HSBC) poplatok £1.43

sasa
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 16
RegistrovanýCOLON Pia Okt 08, 2004 8:22 pm
CONTACTCOLON

Poslať od sasa » Štv Aug 14, 2008 1:43 pm

Pajo, samozrejme, ze pravdu uz nemam, mal som ju 3 roky dozadu (moj prispevok z 29 Oct 05). Kukol som na HSBC a wuala, uz to tam je.

michal
Knows Something
Knows Something
PríspevkyCOLON 134
RegistrovanýCOLON Ned Nov 21, 2004 8:21 pm

Re: Prevod penazi na Slovensko cez Internet Banking HSBC

Poslať od michal » Str Dec 10, 2008 3:29 pm

Zdar co to znamena v internet bankingu v HSBC ked chcem poslat libry na SVK
Code (BIC) a Beneficiary IBAN number?

Jarka28
Member
Member
PríspevkyCOLON 65
RegistrovanýCOLON Pon Feb 18, 2008 8:23 pm

Re: Prevod penazi na Slovensko cez Internet Banking HSBC

Poslať od Jarka28 » Str Dec 10, 2008 5:33 pm

michal píšeCOLONZdar co to znamena v internet bankingu v HSBC ked chcem poslat libry na SVK
Code (BIC) a Beneficiary IBAN number?
No kedze je to medzinarodny prevod treba zadat BIC kod SWIFT a aj IBAN,coz su medzinarodne kody k uctu na ktory prevadzas peniaze ...kazdy ucet ma takyto kod je to kod pre medzinarodny styk....dufam ze sa nemylim....tieto kody su aj na vypise z uctu....

BUTTON_POST_REPLY