Používanie britských kariet mimo UK

Banky, bankové účty, presun financií na SK, otvorenie účtu v UK banke...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
radissimo
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 20
RegistrovanýCOLON Pon Sep 13, 2004 11:50 am
BydliskoCOLON Glasgow

2.75

Poslať od radissimo » Uto Apr 19, 2005 4:10 pm

HSBC 2.75% pri zakladnej kreditke /pri Gold je to 2.5%/

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Re: Používanie britských kariet mimo UK

Poslať od jaro » Uto Apr 19, 2005 4:17 pm

bomo píšeCOLONviete koľko si vaša banka účtuje za použitie platobnej karty v zahraničí? Zaujímali ste sa o to niekedy?
Ano, zaujimal som sa o to a zistil som, ze Barclays i NatWest si uctuju dost vela. Nepamatam sa na presne cisla, ale bolo to nieco podobne ako si ty uviedol.

V tejto suvislosti mi napada otazka: ma niekto skusenost s debetnou/kreditnou kartou, ktoru sa da pouzivat v zahranici (t.j. mimo UK) bez tak vysokych poplatkov? Dik.

lubo
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 373
RegistrovanýCOLON Str Apr 07, 2004 12:10 am
BydliskoCOLON SW1A 1AA
CONTACTCOLON

Poslať od lubo » Uto Apr 19, 2005 4:35 pm

Spravna odpoved ja Nationwide;)
Debetna karta:
No commission fees on purchases abroad!
If you have a Nationwide VISA debit card you won't pay commission on any of your purchases, making the Nationwide current account your perfect travelling companion. Other major lenders can charge up to 2.75% for transactions made overseas. Every time you use your Nationwide VISA debit card abroad, you save money!

No commission fees on cash withdrawals abroad!
You can withdraw cash abroad with your current account card in the same way as you can in the UK, with access to over half a million cash machines world-wide. Other major lenders can charge a cash withdrawal fee of between 1.5% and 2.75% in addition to a commission charge of up to 2.75%. There are no charges from Nationwide* which means using a current account is a great way to spend on your travels
Kreditna karta:
No commission fees on purchases abroad!
You won't pay commission on any of your purchases, making the Nationwide credit card your perfect travelling companion. Other major lenders can charge up to 2.75% for credit card transactions made overseas. So every time you use your Nationwide credit card abroad, you save money!

No commission fees on cash withdrawals abroad!
You can withdraw cash abroad with your credit card in the same way as you can in UK, with access to over half a million cash machines world-wide. Other major lenders charge a cash advance fee of around 2.00% in addition to a commission charge of up to 2.75%. With a cash withdrawal fee of just 1.50% (minimum £1.50) and NO COMMISSION CHARGES, the Nationwide credit card is the obvious card to take on your travels.
Komu sa nechce citat, zhrniem. Pri debetnej karte nie su poplatky ziadne, ani pri vytahovani penazi z bankomatu v zahranici. Pri kreditke sa plati min 1.5% v bankomatoch, v obchodoch samozrejme zadara. Pouzivam obe, mozem potvrdit, je to naozaj tak. Btw., vymenny kurz som naposledy dostal priblizne 20h od stredoveho=lepsie ako devizovy v nasich bankach:)

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Uto Apr 19, 2005 4:35 pm

Prave mam pred sebou credit card statement od MINT-u. Pouzila som ju pred mesiacom v Parizi, bez toho aby som dopredu zistovala ake su poplatky (nie zeby som nevedela co s peniazmi, ale jednoducho to bolo pohodnejsie nez hladat banku a menit hotovost).
Neuctovali ziadne vyditelne poplatky, ale zato exchange rate bola: £1 = EURO 1.400633. Nie az tak zle ked pozriete ze priemerne je to nejakych 1.45 pri zmene hotovosti.

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Uto Apr 19, 2005 4:51 pm

lubo píšeCOLONSpravna odpoved ja Nationwide;)
Super, vdaka za tip.

hugo2004uk
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 33
RegistrovanýCOLON Uto Máj 10, 2005 3:06 pm
BydliskoCOLON Prešov(SR)--Dover/Kent(UK)

je niekto kto vyberal peniaze na sk z UK kartou ?

Poslať od hugo2004uk » Uto Okt 04, 2005 8:21 pm

Zdravim .Je niekto kto uz vyberal peniaze na Slovensku z UK debetnou alebo kreditnou kartou.
Lebo neviem isto ci Uk banky vobec maju v ponuke nasu a cesku korunu.Adios

MartinaP
Member
Member
PríspevkyCOLON 64
RegistrovanýCOLON Pia Máj 21, 2004 3:35 pm
BydliskoCOLON Kingston-upon-Thames
CONTACTCOLON

Poslať od MartinaP » Uto Okt 04, 2005 10:34 pm

Lebo neviem isto ci Uk banky vobec maju v ponuke nasu a cesku korunu.
Hehe, som sa zabavila. Hugo, ako si predstavujes 'ponuku' v slovenskom bankomate? Myslis, ze ked do slovenskeho bankomatu 'pichnes' britsku kartu, bude sa ti snazit vyplut libry?
Najskor sa ta opyta v akom jazyku chces komunikovat a potom to prebieha rovnako ako so slovenskou kartou. Vyberies koruny. Tvoja banka ti to na statemente automaticky prerata na libry podla aktualneho kurzu.

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
BydliskoCOLON Bristol

Re: je niekto kto vyberal peniaze na sk z UK kartou ?

Poslať od jaro » Str Okt 05, 2005 9:19 am

hugo2004uk píšeCOLONJe niekto kto uz vyberal peniaze na Slovensku z UK debetnou alebo kreditnou kartou.
To je oznam, alebo otazka? ;)
hugo2004uk píšeCOLONLebo neviem isto ci Uk banky vobec maju v ponuke nasu a cesku korunu.
Cesku korunu maju napr. v Marks & Spencers. Jednoduchsie by vsak bolo zobrat na Slovensko libry a tam ich rozmenit na koruny a nehladat v UK zmenaren so slovenskymi korunami.

BUTTON_POST_REPLY