Kolko trva prevod cez Moneybookers na ucet v SR?

Banky, bankové účty, presun financií na SK, otvorenie účtu v UK banke...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
josh
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 27
RegistrovanýCOLON Str Aug 10, 2005 5:03 pm
BydliskoCOLON Witham, Essex
CONTACTCOLON

Kolko trva prevod cez Moneybookers na ucet v SR?

Poslať od josh » Str Jan 04, 2006 3:05 pm

Rad by som spytal tych ludi, ktori uz spravili prevod cez moneybookers na svoj ucet v SR. Ja som spravil transfer 27/12/2005

Poslal som prvykrat pre skusku 50 libier a do dnesneho dna ich nemam na svojom ucte v SR. Slovensky ucet mam zriadneny v Unibanke a checkol som si to online no zatial nic. Moj ucet bol riadne zriadeny a pridany na stranke moneybookers.

Od vtedy ubehlo minimalne 5 pracovnych dni, tak sa chcem spytat, ci niekomu z vas to trvalo aj dlhsie, aj ked chapem, ze sviatky a prazdniny mohli ovplyvnit transakciu, no aj tak je mi to trochu podzrive, kedze 50 libier nie je velka suma.

sidzej
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 381
RegistrovanýCOLON Pia Feb 11, 2005 4:14 pm
BydliskoCOLON Le Plessis Pate, France
CONTACTCOLON

Re: Kolko trva prevod cez Moneybookers na ucet v SR?

Poslať od sidzej » Str Jan 04, 2006 3:12 pm

josh píšeCOLONOd vtedy ubehlo minimalne 5 pracovnych dni, tak sa chcem spytat, ci niekomu z vas to trvalo aj dlhsie, aj ked chapem, ze sviatky a prazdniny mohli ovplyvnit transakciu, no aj tak je mi to trochu podzrive, kedze 50 libier nie je velka suma.
Ja som posielal v nedelu a prislo to do SR az o tyzden v utorok, cize po cca. 7 pracovnych dnoch. Tam je hlavne, ze to pride za poplatok 1,20 GBP :)

brushie
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 116
RegistrovanýCOLON Pia Apr 01, 2005 12:41 pm
BydliskoCOLON Lee On The Solent, Hampshire, UK
CONTACTCOLON

Poslať od brushie » Pon Jan 16, 2006 1:22 pm

Mne naopak, prevod z HSBC do Moneybookers trval dlhsie, ako z moneybookers do slov. TB
1. HSBC - Moneybookers prevod v piatok
2. Moneybookers prijem,prevod v stredu
3. Tatrabanka prijem v piatok
Takze celkovo tyzden.

josh
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 27
CONTACTCOLON

Prevod

Poslať od josh » Pon Jan 16, 2006 4:09 pm

Ja iba musim potvrdit, ze prevod funguje. Je celkom fajn a mozem povedat aj v dobrom kurze. Tych mojich prvych 50 libier trvalo 7 pracovnych dni, no druhy prevod (posielal som 2000 libier) prislo za 3 pracovne dni (!!), resp. 3. pracovny den som uz mal peniaze na svojom ucte v SR. Je to vynikajuci a spolahlivy servis.

sidzej
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 381
CONTACTCOLON

Re: Prevod

Poslať od sidzej » Pon Jan 16, 2006 5:25 pm

josh píšeCOLONJa iba musim potvrdit, ze prevod funguje. Je celkom fajn a mozem povedat aj v dobrom kurze.
Mozes prosim ta napisat, aky kurz ti vysiel pri tom druhom prevode (£2000)??

josh
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 27
CONTACTCOLON

Poslať od josh » Pon Jan 16, 2006 7:43 pm

Mozes prosim ta napisat, aky kurz ti vysiel pri tom druhom prevode (£2000)??
Kurz vypisuje NBS na kazdy den. Kedze sa jedna o bezhotovostnu operaciu, moneybookers pouzivaju devizovy kurz (aspon si myslim). Prevod som spravil dna 6 Januara (neviem aky bol kurz v dany den) a na ucet som dostal peniaze 10 Januara. Tiez neviem aky bol oficialny kurz v tento den, no ked som to preratal, doslo to v kurze £1= 54.17SKK

Co by ma zaujimalo, neviem, ktory kurz rataju t.j. ci v den prevodu penazi z moneybookers na SR ucet alebo v den kedy peniaze dorazia na SR.

Myslim (no nie som si isty), ze tiez kurz bol navyseny o 0.7% kvoli pohybom a spekulaciam na trhu. A vseobecne banka neponukne iny ako oficialny kurz, pokial transakcia nepresahuje milion SKK

brushie
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 116
RegistrovanýCOLON Pia Apr 01, 2005 12:41 pm
BydliskoCOLON Lee On The Solent, Hampshire, UK
CONTACTCOLON

Poslať od brushie » Pon Jan 16, 2006 8:12 pm

Ja som posledny krat posielal 12.1.06 v TB dol devizovy stred 54,378 a mne vysiel kurz 54,394. Zaujimave, ze som takyto kurz nenasiel ani v NBS ani v TB na tento den ale ani na den,dva pred. Z Moneybookers som peniaze posielal 10.1.06.
Prevod som spravil dna 6 Januara (neviem aky bol kurz v dany den) a na ucet som dostal peniaze 10 Januara. Tiez neviem aky bol oficialny kurz v tento den, no ked som to preratal, doslo to v kurze £1= 54.17SKK
6.1.06 bol v SR statny sviatok, NBS kurz 5.1.06 bol 54,707 a 10.1.06 bol 54,682. Do ktorej slov. banky si robil prevod? kurz 54,17 na 10.1.06 je dost malo.
zdroj kurzov:
http://openiazoch.zoznam.sk/produkty/kl/detail.asp

speccyman
Member
Member
PríspevkyCOLON 53
RegistrovanýCOLON Ned Okt 24, 2004 11:02 pm
BydliskoCOLON Edgware, London
CONTACTCOLON

zdravim

Poslať od speccyman » Pon Jan 16, 2006 8:17 pm

rata sa kurz kedy peniaze dorazia do SK banky - v den kedy dorazili sa to prerata kurzom deviza nakup... inac ja to robim tak ze poslem to na devizovy ucet v TB a potom si to poslem z devizoveho na korunovy ucet (vsetko v ramci TB), prevod je okamzity a kurz poznam (checknem si ho na stranke TB ako deviza nakup) je to o to lepsie ze viem presne kolko dojde na korunovy ucet... ked sa posiela na korunovy ucet z moneybookers tak sa ten kurz za 3-4 dni moze zmenit zlym smerom... nevyhodou devizoveho uctu su poplatky treba tam drzat celkom peknu sumu aby pokryli uroky poplatky... ale to je o inom (SK banky su SK banky)

josh
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 27
CONTACTCOLON

Prevody

Poslať od josh » Uto Jan 17, 2006 10:22 am

6.1.06 bol v SR statny sviatok, NBS kurz 5.1.06 bol 54,707 a 10.1.06 bol 54,682. Do ktorej slov. banky si robil prevod? kurz 54,17 na 10.1.06 je dost malo.
Ak tak citam tieto riadky, tak naozaj som dostal o viac menej ako poniektori z vas. Doma mam len korunovy ucet v Unibanke a pokial si pamatam, Moneybookers drzia svoj ucet v HVB banke, ktora uz v podstate patri pod tu istu financnu skupinu, takze tam by nemali byt ziadne poplatky v ramci prevodov medzi bankami.

Otazkou pre mna vsak zostava, ci HVB si uctuje poplatky alebo nejake % za spracovanie prevodu z Moneybookers. Vie to niekto z Vas?

petiar
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 11
RegistrovanýCOLON Str Okt 05, 2005 2:12 pm

Kde na Monebooker?

Poslať od petiar » Štv Jan 26, 2006 7:24 pm

Ahojte,

tak som si to tu pozorne precital a siel do Barclays, ale tam o tom nevedia, znamena to, ze len v HSBC to ide? A ten poplatok je fakt len 1,5 eura ci kolko to bolo? Lebo normalne odomna pytali 20 libier, co sice nie je ani poriadny obed, no tak ale nebudem platit ked nemusim, no nie? A co budem k tomu potrebovat? Dik za info.

sidzej
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 381
CONTACTCOLON

Re: Kde na Monebooker?

Poslať od sidzej » Štv Jan 26, 2006 9:21 pm

petiar píšeCOLONAhojte, tak som si to tu pozorne precital a siel do Barclays, ale tam o tom nevedia, znamena to, ze len v HSBC to ide?
V Barclays o tom ani nemaju preco vediet, kedze ide o nezavislu internetovu sluzbu, ktora s Barclays nema nic spolocne. Musis mat internet banking v nejakej banke (napr. v Barclays, ak mas tam ucet). Vytvoris si ucet na moneybookers, prevedies si peniaze cez net banking z Barclays do uctu na moneybookers a odtial si potom posles peniaze na svoj slovensky ucet. Viac sa to popisovalo napr. tu:
viewtopic.php?t=1616
A ten poplatok je fakt len 1,5 eura ci kolko to bolo?
1.80 GBP(uz trosku zdrazeli) :)

petiar
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 11
RegistrovanýCOLON Str Okt 05, 2005 2:12 pm

Poslať od petiar » Pia Jan 27, 2006 9:51 am

sidzej píšeCOLONV Barclays o tom ani nemaju preco vediet, kedze ide o nezavislu internetovu sluzbu, ktora s Barclays nema nic spolocne. Musis mat internet banking v nejakej banke (napr. v Barclays, ak mas tam ucet). Vytvoris si ucet na moneybookers, prevedies si peniaze cez net banking z Barclays do uctu na moneybookers a odtial si potom posles peniaze na svoj slovensky ucet.
Rozumiem, dik, konto som si vytvoril a skusil previest 50 libier, uvidime. Len ma trochu poplietlo, ze ste tu stale spominali HSBC. ;-)
sidzej píšeCOLON1.80 GBP(uz trosku zdrazeli) :)
svine nenazrane... ;-)

sidzej
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 381
CONTACTCOLON

Poslať od sidzej » Pia Jan 27, 2006 11:31 am

sidzej píšeCOLON1.80 GBP(uz trosku zdrazeli) :)
Tych £1.80 je tusim do hranice £300. Ja som dnes posielal £1000 a tam bol poplatok £2,40. Stale je to vsak o dost menej, nez £20 v Natwest-e.

josh
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 27
CONTACTCOLON

Poslať od josh » Pia Jan 27, 2006 2:49 pm

Ja som dnes posielal £1000 a tam bol poplatok £2,40
Ked ja som posielal £2000, tak poplatok bol tiez rovnaky. U mojich transakcii bolo tiez zaujimave, ze po opatovnom posielani, peniaze na SR ucte prichadzali rychlejsie. Tam mam aj rekord, ked som rano 23.01. spravil prevod z moneybooker na SR ucet a uz poobede na druhy den prachy boli na SR ucte.

BUTTON_POST_REPLY