Kedy môžem požiadať o vrátenie preplatku dane v UK?

Banky, bankové účty, presun financií na SK, otvorenie účtu v UK banke...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
mate6
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 31
RegistrovanýCOLON Ned Apr 10, 2005 10:55 pm

Kedy môžem požiadať o vrátenie preplatku dane v UK?

Poslať od mate6 » Pia Feb 17, 2006 3:32 pm

cafte mam na vas otazocku som ukoncil pracovny pomer skoro po 2 rokoch a zhruba o tyzden nastupujem do novej prace stary zamestnavatel my vydal P45 a tak sa chcem spytat ci si mozem zaziadat o navrat dane alebo je to len pre tych co odchadzaju na slovensko??? a druha cast otazky mozem ziadat o navrat dane kedy kolvek alebo len na konci zdanovacieho obdobia(april)???
DAKUJEM cafte

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Re: navrat dane ?????

Poslať od jaro » Pia Feb 17, 2006 3:38 pm

mate6 píšeCOLONa druha cast otazky mozem ziadat o navrat dane kedy kolvek alebo len na konci zdanovacieho obdobia(april)???
Dnes som bol na Inland Revenue. Povedali mi, ze o preplatok dane z prijmu je mozne poziadat bud na konci danoveho roka (t.j. po 5.4.2006), alebo pri definitivnom odchode z krajiny.

Sonia
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Sob Feb 04, 2006 12:31 pm
BydliskoCOLON Kettering

Poslať od Sonia » Pia Feb 17, 2006 4:42 pm

Co znamena definitivny odchod z krajiny? Odchod v danom zdanitelnom roku? Pretoze ako mozem vediet, ci sa o par mesiacov nevratim?

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655
RegistrovanýCOLON Uto Feb 07, 2006 12:40 pm
BydliskoCOLON Reinach BL, Switzerland

Poslať od xaxa » Pia Feb 17, 2006 5:29 pm

Myslim, ze pri definitivnom odchode si musis vyziadat niektory P-formular (neviem ktory).

To je uplne jedno, ak sa vratis este v tom istom roku a zacnes pracovat prejavi sa to len tym, ze opat budes mat zbytocne preplatky na dani ale zase sa to vyrovna.

Tvoje platby si vzdy daju dokopy cez tvoje NINO. Nech to urobis akokolvek a aj ked 10x odides a vratis sa, tak zaplatis na dani uplne to iste. Takze velmi si s tym tazku hlavu robit nemusis.

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655
RegistrovanýCOLON Uto Feb 07, 2006 12:40 pm
BydliskoCOLON Reinach BL, Switzerland

Poslať od xaxa » Pia Feb 17, 2006 5:55 pm

Inak mate6, vzdy mozes poziadat o vratenie dane ak mas pocit, ze mas nejaky preplatok.

mas ten pocit? lebo z toho minima udajov co si uviedol sa mi to nezda.

BUTTON_POST_REPLY