Je mozne vratenie dani z UK ak uz som na Slovensku?

Banky, bankové účty, presun financií na SK, otvorenie účtu v UK banke...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
mimes
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 16
RegistrovanýCOLON Štv Aug 11, 2005 4:11 pm
BydliskoCOLON Harlow, essex

Je mozne vratenie dani z UK ak uz som na Slovensku?

Poslať od mimes » Sob Feb 25, 2006 4:29 pm

Chcem sa spytat, ci je mozne vratenie dani, ked uz je clovek definitivne na Slovensku, NINO cislo ma ale nebol na Inland Revenue?

mimes
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 16
RegistrovanýCOLON Štv Aug 11, 2005 4:11 pm
BydliskoCOLON Harlow, essex

Re: Je mozne vratenie dani z UK ak uz som na Slovensku?

Poslať od mimes » Pon Feb 27, 2006 8:25 pm

bomo píšeCOLON
mimes píšeCOLONChcem sa spytat, ci je mozne vratenie dani, ked uz je clovek definitivne na Slovensku, NINO cislo ma ale nebol na Inland Revenue?
Je to možné, budeš potrebovať výplatné pásky a nejaký P formulár; sú na to spoločnosti, ktoré to spravia aj za teba zo Slovenska.
Jedna sa totiz o to, ja som v anglicku a mal som tu spolubyvajuceho, ktory sa uz definitivne vratil na Slovensko, chcel by, ale vybavit vratenie dani cezomna, len neviem ci to je mozne. Vyplatne pasky nebude problem, len neviem ci to mozem vybavovat aj ja osobne.

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Re: Je mozne vratenie dani z UK ak uz som na Slovensku?

Poslať od jaro » Pon Feb 27, 2006 9:10 pm

mimes píšeCOLON...len neviem ci to mozem vybavovat aj ja osobne.
Skus to, ale ja pochybujem, ze sa ti to podari. So mnou Inland Revenue odmietol hovorit vo veci vratenia preplatku dani mojho kamarata - pomohlo az ked som im kamarata dal na chvilu k telefonu, aby si overili jeho totoznost. Potom so mnou rozpravali, ale jedine co sa dalo spravit je to, ze slubili ze sa na jeho pripad pozru, prekalkuluju dane a ak bude mat preplatok, tak vratia.

m.marek
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Uto Mar 07, 2006 10:17 am
BydliskoCOLON sídl. Juh/Torysa 1056, 093 01 Vranov nad Topľou

Vrátenie dane z UK

Poslať od m.marek » Uto Mar 07, 2006 11:20 am

Čo-to som sa na tejto stránke ohľadom dane dozvedel, no nebolo to nič konkrétne pre mňa. Tento rok som sa vrátil z UK. Na moje požiadanie, ešte pred odchodom mi poslal zamestnávateľ P45-ku, no mohol by mi prosím Vás niekto poradiť, čo môžem, resp. by som mal s tým robiť, keď už som na Slovensku a neplánujem sa do UK skoro vrátiť.Ak to mám poslať do Uk nemá niekto presnú adresu kam a tiež kedy?Má s tým niekto skúsenosti?Poraďte prosím

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Uto Mar 07, 2006 11:29 am

1. Dane ti nik nevrati, len preplatok dane, ako to tu bolo uvedene uz asi milion-krat. Po anglicky a tomu hovori "tax refund".

2. Danovy urad v UK je Inland Revenue. Ich web stranku najdes vo svojom oblubenom vyhladavaci. Na web stranke sa dozvies odpovede na vacsinu tvojich otazok, vratane kontaktu pre tych, ktori pracovali v UK, no v UK sa uz nenachadzaju.

zizou7
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Pia Mar 10, 2006 5:53 pm

Poslať od zizou7 » Sob Mar 11, 2006 5:22 pm

Ahojte skvelá DAŇOVÁ pospolitosť!Som tu uplne novy a s mojimi sedliackymi skusenosťami a vedomosťami sa uz hodnu chvilu snažím zistiť ako možem dostať spať dane z GB kedze som tam od mája do decembra 05 pracoval!Momentalne som na Slovensku, ale koncom marca, resp. zaciatkom aprila planujem navrat do GB... Moja otázka vlastne znie, kde a ako mozem ziadat o vratenie dani, alebo aky formular na to potrebujem? Pre zaujimavost... mal som tax code 489L, zarobil som 4821 libier a z toho zaplatil 755 libier na daniach. Samo ze mam NIno a dostal som aj P45 ked som odchadzal z GB... ale netusim co dalej, takze Vas prosim o radu, VDAKA!!!

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Ned Mar 12, 2006 6:39 pm

zizou7 píšeCOLONtakze Vas prosim o radu
Kontaktuj Inland Revenue. Preplatok dane z prijmu zo zarobku z obdobia maj 2005 - december 2005 dostanes pravdepodobne az po skonceni danoveho roka. Danovy rok sa konci 6.4.2006.

BUTTON_POST_REPLY