Nárok na dôchodok v UK

Banky, bankové účty, presun financií na SK, otvorenie účtu v UK banke...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
martin
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 7
RegistrovanýCOLON Uto Júl 27, 2004 9:59 pm

Nárok na dôchodok v UK

Poslať od martin » Uto Júl 27, 2004 10:06 pm

Chcel by som sa opytat ako to funguje s dochodkom vo Velkej Britanii?
Pracujem uz 3 rok legalne v UK a dost by ma zajimalo ci mam nejaky narok.Zistoval som ohladom toho uz nieco ale neviem ci mam dobre info.Situacia ohladne dochodkov je velmi neprehladna hlavne pre overseas people.
Diky

Oli
Member
Member
PríspevkyCOLON 57
RegistrovanýCOLON Str Júl 21, 2004 12:49 pm
BydliskoCOLON London NW2

Poslať od Oli » Str Júl 28, 2004 9:02 am

Ahoj Martin,

Ak pracujes 3 roky, tak ti strhaju dane a NI. Cast NI je prispevok na statny dochodok (ktory si mozes po odideni na dochodok dat vyplatit aj na Slovensku)... Peniaze ktore dostavas od statu ako dochodok su ale take smiesne, ze vacsinna ludi ma aj sukromne dochodky. Ty (alebo zamestnavatel) si platis mesacne do fundu a ked odides na dochodok, dostanes jednu lump sum a potom mensi mesacny prijem.

A pravdu mas, dochodky su to totalne nezrozumitelne, ak chces zacat sukromny dochodok, odporuca sa zacat v tvojich early/mid-20 a odvadzat dost velke percento platu... :-((

Sukino
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 18
RegistrovanýCOLON Pon Jún 07, 2004 12:21 pm

Poslať od Sukino » Štv Júl 29, 2004 10:41 pm

to si radsej tie peniaze uzivat a dochodku sa nedozit :D

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Pia Júl 30, 2004 7:53 pm

to si radsej tie peniaze uzivat a dochodku sa nedozit :D
Trochu nezodpovedne, nie?? :-((.
Odvody statu na statny dochodok musis platit takze tomu sa nevyhnes a co sa tyka sukromneho - to je v podstate investicia, ktoru ak ty osobne nevyuzijes, vyuziju to tvoji pozostali (deti, nominovany beneficiaries atd...). Spolocnost starne, nikdy nevies co bude o 30 - 40 rokov preto je moj nazor ak si to mozes dovolit, setrit na sukromny dochodok na to stoji.

martin
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 7

dochodok

Poslať od martin » Pon Aug 02, 2004 9:30 pm

Diky Oli za odpoved.Mna by vsak zaujimalo ci napr.podmienka ktoru som sa dozvedel ,ze musis mat odpracovane aspon 40 rokov v UK aby si sa kvalifikoval je pravdiva alebo nie.Neviem ci tomu mam verit alebo nie.Presiel som uz vela dochodkovych schem a nikde som to nemohol najst.Dalsia vec je musim byt drzitelom passportu v UK alebo teraz ked sme EU sa tento dochodkovy system automaticky vztahuje aj na mna?Bomo skus nieco vypatrat lebo mne uz dochadzju sily.Prahrabavam sa v tom uz 3 tyzden ale je to ako zacarovany kruh.Jedna moznost vylucuje druhu atd.

Dusan
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 229
RegistrovanýCOLON Ned Jún 20, 2004 2:09 pm
BydliskoCOLON Sheffield
CONTACTCOLON

Poslať od Dusan » Pon Aug 02, 2004 10:08 pm

V piatok mi prisiel list, formulare a brozurka od Inlnad Revenue, ze mi nezapocitavaju jeden rok do dochodku, ci si ho chcem doplatit sam. :-( Maju tam nejaky chaos, musim im tam zavolat...
Z brozurky RD171 som ale vycital ,ze na to aby si dostaval "full basic State Pension" musis odmakat(prispievat) 44rokov, no ked prispievas menej ako 11rokov - potom odijdes vyvalovat sunky na Bahamy do konca svojho zivota, tak nemas narok na nic.
Samozrejme, ze mozes pracovat v inych clenskych krajinach, tie roky sa ti potom spocitaju a vynasobi sa to nejakou bulharskou konstantou a dostanes penziu, ktora bude zavisiet od tvojich prispevkov. (samozrejme ked o 44 rokov bude este niekto na teba pracovat).
Odporucam precitat zopar desiatok priruciek na http://www.inlandrevenue.gov.uk/leaflets/nic.htm Ked nieco dobreho objavite, dajte vediet. Viacej ani ja neviem :)

martin
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 7

Poslať od martin » Uto Aug 03, 2004 8:40 pm

Dik Dusan.
Takze ta 40 nebola klamliva.Idem si to prestudovat a dufam,ze vypatram nieco.

martin
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 7

Poslať od martin » Ned Aug 15, 2004 9:12 pm

Chcel by som sa este opytat ako to funguje v pripade ,ze moja matka pracovala na Slovensku .Ma odpracovanych 30 rokov od 1.8.2004 ma prac.zmluvu v UK.Kvalifikuje sa na nejaku ciastku z doch.systemu v UK?
Diky

hobluj
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Pon Jan 30, 2006 9:30 pm
CONTACTCOLON

Poslať od hobluj » Pon Jan 30, 2006 9:40 pm

tak dám aj ja jednu otázku:
kdesi som čítal (tnt??), že sa dá požiadať o prevedenie svojich national insurance odvodov do súkromnej spoločnosti, ale je treba tak urobiť pred koncom daňového roka. keďže apríl sa blíži, vie niekto o tomto niečo bližšie? predpokladám, že ide o nejakú obdobu nášho tzv. druhého piliera, ja som však o tom nič bližšie nenašiel....

emmm
Member
Member
PríspevkyCOLON 62
RegistrovanýCOLON Str Aug 31, 2005 10:26 pm
BydliskoCOLON ANO
CONTACTCOLON

Re: Nárok na dôchodok v UK

Poslať od emmm » Pon Jan 30, 2006 10:06 pm

uz som tu o tom pisal v tomto topicu: viewtopic.php?t=2166
myslim ze peniaze sa z nich vymlatit budu dat, otazkou zostava ci to bude stacit :o((

hobluj
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Pon Jan 30, 2006 9:30 pm
CONTACTCOLON

Poslať od hobluj » Uto Jan 31, 2006 10:21 am

vdaka, vecer sa na to pozriem....

BUTTON_POST_REPLY