Platite poctivo Council Tax?

Banky, bankové účty, presun financií na SK, otvorenie účtu v UK banke...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
blumi
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 15
RegistrovanýCOLON Uto Mar 14, 2006 2:40 pm

Platite poctivo Council Tax?

Poslať od blumi » Uto Mar 14, 2006 2:59 pm

Ahojte,
mozno sa tato tema tym poctivejsim nebude pacit, a tuším charakter niektorych reakcii, ale rad by som otvoril diskusiu o council tax - naozaj to vsetci poctivo platite? Neda sa tomu nejako vyhnut?

sidzej
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 381
RegistrovanýCOLON Pia Feb 11, 2005 4:14 pm
BydliskoCOLON Le Plessis Pate, France
CONTACTCOLON

Re: Platite poctivo Council Tax?

Poslať od sidzej » Uto Mar 14, 2006 3:01 pm

blumi píšeCOLONNeda sa tomu nejako vyhnut?
Da. Staci sa zbalit a ist spat do SR. :)

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Re: Platite poctivo Council Tax?

Poslať od jaro » Uto Mar 14, 2006 3:05 pm

sidzej píšeCOLON
blumi píšeCOLONNeda sa tomu nejako vyhnut?
Bingo! :)

blumi
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 15

Poslať od blumi » Uto Mar 14, 2006 3:12 pm

no to bolo fakt dobre :))
takze asi neda, hm :(

blumi
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 15

Poslať od blumi » Uto Mar 14, 2006 3:16 pm

Situacia je taka, ze ja tu studujem full time, takze ja nemusim platit, ale priatelka pracuje, takze ona musi platit. Ideme si prenajat byt, tak sme mysleli, ze by sme mohli povedat ze tu byvam ja sam, aby ona nemusela platit

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Uto Mar 14, 2006 3:34 pm

blumi píšeCOLONja tu studujem full time, takze ja nemusim platit, ale priatelka pracuje, takze ona musi platit.
Ak priatelka pracuje, tak dostava aj peniaze, tak nech plati... ako kazdy z nas. Takych, ktori by chceli dostavat sluzby bez platenia je vela.

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655
RegistrovanýCOLON Uto Feb 07, 2006 12:40 pm
BydliskoCOLON Reinach BL, Switzerland

Poslať od xaxa » Uto Mar 14, 2006 6:06 pm

Pravda je taka, ze v takom pripade platis council tax len ty. T.j. ak tam byvate dvaja, platite polovicu (resp.inak pomernu cast). Mam od anglicanov ze takto to funguje, ale neskusal som.

blumi
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 15

Poslať od blumi » Uto Mar 14, 2006 6:57 pm

Pravda je taka, ze v takom pripade platis council tax len ty. T.j. ak tam byvate dvaja, platite polovicu (resp.inak pomernu cast). Mam od anglicanov ze takto to funguje, ale neskusal som.
prepac ale nerozumiem Tvojmu prispevku. Ako mozem platit council tax ja, ak som full time student. Priatelka by mala mat zato, ze ja som student 25 percent zlavu na council tax. Ale stale sa mi to zda vela..
Ja som len chcel vediet ze ci vsetci ti, co tu pridu byvat na par mesiacov, zarabaju min. mzdu a byvaju v sharovanych domoch, platia poctivo council tax.

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Uto Mar 14, 2006 7:30 pm

mozno sa tato tema tym poctivejsim nebude pacit, a tuším charakter niektorych reakcii, ale rad by som otvoril diskusiu o council tax - naozaj to vsetci poctivo platite? Neda sa tomu nejako vyhnut?
Ano, platim poctivo. Ale to robim aj pri cestovani, TV licencii, uctoch za vodu... Vyhnut sa tomu? Da sa, vsetko sa da. Detaily nebudem rozoberat, kedze to povazujem za nemoralne.
Hehe, pozeram, ze moja oblubena fraza (podla ktorej ma dokazu identifikovat v akomkolvek literarnom prevedeni) sa akosi nelepila aj na teba! Pozor Sidzej, toto je prvy stupen jedovatosti ci novej choroby znamej pod menom "anglican"!! :-))).
Naposledy upravil 1 dňa Gina, celkovo upravené 0

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655
RegistrovanýCOLON Uto Feb 07, 2006 12:40 pm
BydliskoCOLON Reinach BL, Switzerland

Poslať od xaxa » Uto Mar 14, 2006 7:30 pm

blumi píšeCOLON
prepac ale nerozumiem Tvojmu prispevku. Ako mozem platit council tax ja, ak som full time student. Priatelka by mala mat zato, ze ja som student 25 percent zlavu na council tax.
Mas pravdu, myslel som, ze priatelka je studentka. Neviem presne kolko su tie zlavy len som chcel naznacit ze je tam zlava. Ale to ako vidim vies.
Ale stale sa mi to zda vela..
Ja som len chcel vediet ze ci vsetci ti, co tu pridu byvat na par mesiacov, zarabaju min. mzdu a byvaju v sharovanych domoch, platia poctivo council tax.
Ti byvaju v domoch po 12 kusov. A na neplatenie CT sa da celkom dobre doskakat, takze ti co tie domy prenajimaju si toto asi nedovolia. Skor tito experti neplatia income tax min v 90% pripadov.

petrosss
Member
Member
PríspevkyCOLON 64
RegistrovanýCOLON Sob Dec 31, 2005 1:37 am
BydliskoCOLON London, UK
CONTACTCOLON

Poslať od petrosss » Uto Mar 14, 2006 7:38 pm

blumi píšeCOLONJa som len chcel vediet ze ci vsetci ti, co tu pridu byvat na par mesiacov, zarabaju min. mzdu a byvaju v sharovanych domoch, platia poctivo council tax.
Co vim, tak tohle resi ne ti, kteri si pronajimaji jednotlive pokoje/postele, ale ten, kdo jim to pronajima...

emmm
Member
Member
PríspevkyCOLON 62
RegistrovanýCOLON Str Aug 31, 2005 10:26 pm
BydliskoCOLON ANO
CONTACTCOLON

Poslať od emmm » Štv Mar 23, 2006 11:14 pm

aby som sa vratil k podstate problemu:
az ti pride papier na zaplatenie domovej dane tak na poslednej (alebo predposlednej) strane mas stvorcek na zaskrtnutie ci chces poziadat o zlavu alebo o prispevok na byvanie. poslu ti asi 30-stranovy formular a mozes sa dopracovat k tomu ze nakoniec ti mesto na byvanie bude este doplacat.
urcite sa nevyplati len tak potichu sediet doma a robit mrtveho brouka. skus a mozno na tom este ziskas. vela stasita .o)

odkaz pre zbytok reagujucich: zamyslite sa nad tym ci by toto forum nemalo ludom pomahat a neposielajte ich hned na slovac, nic dobre ich tam necaka :o)

bixo
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 45
RegistrovanýCOLON Uto Apr 06, 2004 8:49 am
BydliskoCOLON Brancaster
CONTACTCOLON

Poslať od bixo » Sob Máj 06, 2006 3:10 am

myslim ze kazdy by to mal platit ak si nechce sam likvidovat smeti platit si vlastnu policiu popripade si sam zahasit dom ak by mu horel atd.. sa prave plati z councilu (ja to platim poctivo automaticky z uctu a kazdy rok mi dojde bill na cely rok plus dopodrobna rozratane kam presne tie peniaze idu) blbe je ze kazdorocne sa to navysuje ale myslim ze celkovo je to potrebna vec...

BUTTON_POST_REPLY