Kúpa auta na kreditnú kartu s 300 librovým zostatkom

Banky, bankové účty, presun financií na SK, otvorenie účtu v UK banke...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
strover
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 7
RegistrovanýCOLON Str Mar 15, 2006 1:36 pm

Kúpa auta na kreditnú kartu s 300 librovým zostatkom

Poslať od strover » Str Mar 29, 2006 4:54 pm

Chcel by som kupit auto za 1000 libier.Na kreditnej karte mam vyse 300 libier zostatok a limit 260 do minusu. Budu to akceptovat?

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Str Mar 29, 2006 5:12 pm

Na kreditnej karte nemozes mat zostatok.

Asi mas na mysli zostatok na beznom ucte, ku ktoremu bola vydana debetna karta, s povolenym precerpanim £260. V tom pripade plati jasna matematika:
300 + 260 = 560 < 1000

citron
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 38
RegistrovanýCOLON Uto Dec 20, 2005 4:59 pm

Poslať od citron » Str Mar 29, 2006 5:32 pm

na kreditní kartě můžeš mít zůstatek přeplatku

-například pokud máš direct debit a ještě půjdeš zaplatit složenku co Ti poslali, máš nabito o to co jsi zaplatil navíc

-stejně tak si můžeš přednabít kartu kdykoli na koupi auta na libovolnou částku

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655
RegistrovanýCOLON Uto Feb 07, 2006 12:40 pm
BydliskoCOLON Reinach BL, Switzerland

Poslať od xaxa » Str Mar 29, 2006 5:37 pm

citron píšeCOLONna kreditní kartě můžeš mít zůstatek přeplatku

-například pokud máš direct debit a ještě půjdeš zaplatit složenku co Ti poslali, máš nabito o to co jsi zaplatil navíc

-stejně tak si můžeš přednabít kartu kdykoli na koupi auta na libovolnou částku
Konkretne na barclays nemozes kreditku "nabit". Mozes byt v pluse ale to nepohne tvojim uverovym ramcom mimo stanoveny limit.

fedjo
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 42
RegistrovanýCOLON Uto Feb 01, 2005 3:10 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od fedjo » Str Mar 29, 2006 7:10 pm

xaxa píšeCOLON Konkretne na barclays nemozes kreditku "nabit". Mozes byt v pluse ale to nepohne tvojim uverovym ramcom mimo stanoveny limit.
..."nabitim" kreditky myslis navysenie kreditu transferom z ineho (bezneho uctu)? - ak ano, ja si takto prihadzujem vzdy ak chcem kupovat vec na ktoru mi limit kreditky nestaci...a som v barclays...
-teda ak si "strover" prihodi na kreditku dalsich £440 tak by mu nic nemalo stat v ceste, je tak?
-uverovym ramcom to samozrejme nepohne, ale auto si takto kupit moze...

...apropos: "strover", co za auticko si ides kupit? -moja cista zvedavost, ak nevadi...)

lair
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 351
RegistrovanýCOLON Ned Feb 13, 2005 10:38 pm
BydliskoCOLON Bexhill-on-Sea

Ahoj

Poslať od lair » Str Mar 29, 2006 8:50 pm

Neviem ako dlho mas ucet v Barclays, ale po urcitom case je mozne ist do vacsieho minusu. Ked mas internet banking, mozes si to skontrolovat priamo tam, ze aku mas moznost ist do minusu, teda kam to mozes posunut. Samozrejme to zavisi od tvojej historie v banke, ako pravidelne ti prichadzaju peniaze na ucet. A mozes to rovno spravit priamo cez internet a okamzite mozes ist do vacsieho minusu.

kacka
Member
Member
PríspevkyCOLON 70
RegistrovanýCOLON Uto Apr 05, 2005 2:16 pm
BydliskoCOLON CR

Poslať od kacka » Štv Mar 30, 2006 12:27 am

Konkretne na barclays

Prosim Te, muzu se Te zeptat, za jakych podminek lze ziskat kreditku v Barclays ? Diky

fedjo
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 42
RegistrovanýCOLON Uto Feb 01, 2005 3:10 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od fedjo » Štv Mar 30, 2006 7:45 am

...ja som mal v Barclays vedey ucet asi len 3,4 mesiace (pravidelna mes. vyplata), kedze som mal k uctu "iba" VisuElectron - dosiel som do banky s poziadavkou ze potrebujem taku kartu ktora je na inernete siroko akceptovana (nemyslel som tym hned kreditku, skor visu-debit), chlapik tam nieco natukal do compu s tym, ze za par dni mi pride odpoved...
...o dva tyzdne ma milo prekvapila v mojej poste obalka s visa-kreditkou, s minimalnym limitom sice (alebo chvalabohu), ale na moje potreby bohate staci...

...a len tak pomimo: co pocuvam mojich znamych, kt. maju ucty v inych bankach - stale im tam este hadzu polena pod nohy (dostavaju iba solokarty/cashkarty - debitky az po polroku a s kreditkou robia tiez velke ceremonie), imho: pri otvarani novych uctov pre cudzincov myslim Barclays urobila spomedzi vsetkych bank najvacsi krok vpred...
...ja som si vybral Barclays viacmenej nahodou - natrafil som na ich pobocku ako na prvu pri mojej ceste za otvorenim UK-uctu, a som s nimi spokojny - dufam ze to nezakriknem...

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655

Poslať od xaxa » Štv Mar 30, 2006 7:50 am

mne kreditku sami nanutili pri otvarani current account.
fedjo píšeCOLON pri otvarani novych uctov pre cudzincov myslim Barclays urobila spomedzi vsetkych bank najvacsi krok vpred...
No pre cudzincov mozno, ale aj tak su tie sluzby trochu ako z rozvojovej krajiny :(

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Štv Mar 30, 2006 9:41 am

imho: pri otvarani novych uctov pre cudzincov myslim Barclays urobila spomedzi vsetkych bank najvacsi krok vpred...
No pre cudzincov mozno, ale aj tak su tie sluzby trochu ako z rozvojovej krajiny :(
Hoooo, silne slova, silne tvrdenia!!

Po prve, banky v UK nerozlisuju medzi cudzincom / domacim. Vsetci, co maju proof of address a proof of ID a su bez "financneho priestupku" maju k dispozicii rovnake sluzby (niektore nadstandardne su pre solventnejsich, ale to je o inom).

Po druhe, Barclays svoju "kredit kartovu" politiku ma aku ju ma uz dlhe roky (minimalne 7 co ja viem). Aj mne po pol roku uzivania osobneho uctu poslali pre-approved credit card application na podpis.

Po tretie, Solo karta nie je o nic horsia ako Visa od Barclays. Prave Visa Elektron, s ktorou v Barclays zacinate, je menej vyuzitelna.

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655

Poslať od xaxa » Štv Mar 30, 2006 10:35 am

Gina píšeCOLON
imho: pri otvarani novych uctov pre cudzincov myslim Barclays urobila spomedzi vsetkych bank najvacsi krok vpred...
Hoooo, silne slova, silne tvrdenia!!

Po prve, banky v UK nerozlisuju medzi cudzincom / domacim. Vsetci, co maju proof of address a proof of ID a su bez "financneho priestupku" maju k dispozicii rovnake sluzby (niektore nadstandardne su pre solventnejsich, ale to je o inom).
naopak je v tom bordel a kazdy zamestnanec si robi co chce. A uznavam, ze naozaj je mozne ze barclays je ustretovejsia k cudzincom aspon podla toho co som pocul...
Gina píšeCOLONPo druhe, Barclays svoju "kredit kartovu" politiku ma aku ju ma uz dlhe roky (minimalne 7 co ja viem). Aj mne po pol roku uzivania osobneho uctu poslali pre-approved credit card application na podpis.
Skor by som povedal ze v tom ziadny system nie je a ide o to ako sa zapacis svojmu banking managerovi, kedze jeho podpis na ziadosti ma dost velku vahu. Mne doslova nanutila :) ziadost o CC priamo pri otvarani current account (akoze je to free, a bla bla) a to som predtym volal kvoli inemu na helpline a uz tam sa mi pokusili nanutit preaproved CC. A to nie som v electoral roll ani nic podobne.

A podotykam, ze pri prvej navsteve barclays mi ledva dali cash card a medzi tym sa nic nezmenilo (som podnikatel a ak si dobre spominam ziadne prijmy som vtedy v banke este nemal)
Gina píšeCOLONPo tretie, Solo karta nie je o nic horsia ako Visa od Barclays. Prave Visa Elektron, s ktorou v Barclays zacinate, je menej vyuzitelna.

Tak toto je masivna blbost. Solo karta je takmer totalne nepouzitelna kdekolvek mimo UK a aj tu mam dojem ze nejak vychadza z priazne obchodnikov. Visa electron vydana v uk sa da pouzit kdekolvek kde sa da pouzit Visa CC, vratanie miest kde neakceptuju slovensku Visa Electron (napr. Rynair online shop) - aspon moju neakceptovali, resp pokusili sa mi nauctovat nehorazny poplatok.

Opravujem sam seba, pletiem si to s Visa Debit, sorac. Visa electron nemozete pouzit vsade kde Visa CC.

Marlowe
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 204
RegistrovanýCOLON Sob Apr 16, 2005 4:22 pm
BydliskoCOLON Westminster

Poslať od Marlowe » Štv Mar 30, 2006 1:58 pm

Velmi vela uzitocnych informacii, roznych rad a tipov najdete na www.moneysavingexpert.com - okrem zakladnych informacii tam je niekolko for, venovanych kreditnym kartam, credit scoringu, bankovym uctom atd.
Po prestudovani tychto for som sa az cudoval, ze sa nam cudzincom vobec dari otvarat bankove ucty a ziskavat kreditky, kedze velmi velke mnozstvo anglicanov (a dokonca aj s dobrou kreditnou historiou) ma problemy dostat ucet a debetnu kartu!

mrqua
Member
Member
PríspevkyCOLON 51
RegistrovanýCOLON Pia Dec 17, 2004 2:24 pm
BydliskoCOLON PE3 6AY
CONTACTCOLON

Poslať od mrqua » Štv Mar 30, 2006 11:45 pm

xaxa píšeCOLON naopak je v tom bordel a kazdy zamestnanec si robi co chce. A uznavam, ze naozaj je mozne ze barclays je ustretovejsia k cudzincom aspon podla toho co som pocul...

Skor by som povedal ze v tom ziadny system nie je a ide o to ako sa zapacis svojmu banking managerovi, kedze jeho podpis na ziadosti ma dost velku vahu. Mne doslova nanutila :) ziadost o CC priamo pri otvarani current account (akoze je to free, a bla bla) a to som predtym volal kvoli inemu na helpline a uz tam sa mi pokusili nanutit preaproved CC. A to nie som v electoral roll ani nic podobne.
Presne je to tak.Uz som v LLoyds nemohol vydrzat s tou ich cash cartou a stale robili caviky, ked som ich prosil o vydanie aspon Visa Electron. Pritom ked som bol na navsteve u kamosa v Bristole,ktory mal podobne prijmy, teda aj podobny "kredit" ako ja, pricom tu bol len par mesiacobv (ale hovori anglicky ako basnik) na poslednej navsteve mi zamaval s Visa CC so slusnym debetom..Samozrejme, natrafil na zensku v banke, ktoru krasne namotal a nebol problem..Nedalo mi to po X pokusoch v Lloyds, tak som sa vytocil a rovno cez namestie som skocil do Barclays, tam som im dolozil vypisy z Lloyds a hned mi vydali Visa Electron.O tri mesiace som bol opät v banke ze chcem CC a nebol problem..
Co chcem ale povedat je, za fakt zavysi vela na tom ako viete predlozit svoj "kredit".Moj brat tu bol len 3 mesiace, nevedel ceknut anglicky, isiel som s nim do banky, uz vo dverach som si vsimol ze sa na nas usmieva jedna sikovna anglanka, tak sme zamierili rovno k nej, bavil som sa s nou o vsetkom moznom, ako hravame ladovy hokej tu v Anglicku a pod. ani sa poriadne nepozrela na dokaz o adrese a a hned bracho dostal VISA Electron, o par dni mu prisla zmluva na Visa CC so slusnym uverovym ramcom..Takze?

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Pia Mar 31, 2006 10:22 am

naopak je v tom bordel a kazdy zamestnanec si robi co chce. A uznavam, ze naozaj je mozne ze barclays je ustretovejsia k cudzincom aspon podla toho co som pocul...

Presne je to tak.Uz som v LLoyds nemohol vydrzat s tou ich cash cartou a stale robili caviky, ked som ich prosil o vydanie aspon Visa Electron. Pritom ked som bol na navsteve u kamosa v Bristole,ktory mal podobne prijmy, teda aj podobny "kredit" ako ja, pricom tu bol len par mesiacobv (ale hovori anglicky ako basnik) na poslednej navsteve mi zamaval s Visa CC so slusnym debetom..Samozrejme, natrafil na zensku v banke, ktoru krasne namotal a nebol problem..Nedalo mi to po X pokusoch v Lloyds, tak som sa vytocil a rovno cez namestie som skocil do Barclays, tam som im dolozil vypisy z Lloyds a hned mi vydali Visa Electron.O tri mesiace som bol opät v banke ze chcem CC a nebol problem..
Co chcem ale povedat je, za fakt zavysi vela na tom ako viete predlozit svoj "kredit".Moj brat tu bol len 3 mesiace, nevedel ceknut anglicky, isiel som s nim do banky, uz vo dverach som si vsimol ze sa na nas usmieva jedna sikovna anglanka, tak sme zamierili rovno k nej, bavil som sa s nou o vsetkom moznom, ako hravame ladovy hokej tu v Anglicku a pod. ani sa poriadne nepozrela na dokaz o adrese a a hned bracho dostal VISA Electron, o par dni mu prisla zmluva na Visa CC so slusnym uverovym ramcom..Takze?
Rovnaky prijem sa nerovna rovnaky kredit. To iste plati o umere kredit vs. znalost anglictiny. Pravidla tu su, a neporiadok urcite nie taky, ako... (zdrzim sa komentara). Existuje nieco, co sa vola FSA (www.fsa.gov.uk), ktora, okrem ineho, reguluje aj banky - aj preto pravidla musia byt. Na rozdiel od SK, nie je ale zakonom stanovena kazdy detail, teda mnohe veci si reguluju banky sami.
Je sice pravdou, ze dosledna a spravne zamerana osobna prezentacia vam pomoze dalej; netreba sa ale spoliahat iba na nu samotnu.
Co chcem tym povedat? Nebudete skaredo na moje banky v UK rozpravat! :-)) Bomo vie, vsakze? :-))). Ak sa vam nepaci, viete co robit - vymente si banku :-))))).

gabuss
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 27
RegistrovanýCOLON Pia Sep 30, 2005 10:49 am
BydliskoCOLON Basingstoke

Poslať od gabuss » Pia Mar 31, 2006 10:58 am

O com je rec?:-))))) ja som prisla do banky (Barclays), posadila som sa s jednou mladou holkou, podala som jej papiere, ona sa usmiala, do 30 minut som mala ucet, za tri dni kartu a za dva tyzdne kreditku:-) Podotykam ze nemam ziaden skvely job a ani moja anglictina neni nic moc. Takze zas asi toto vsetko zavisi od toho na akeho cloveka natrafite:-)

mrqua
Member
Member
PríspevkyCOLON 51
RegistrovanýCOLON Pia Dec 17, 2004 2:24 pm
BydliskoCOLON PE3 6AY
CONTACTCOLON

Poslať od mrqua » Pia Mar 31, 2006 11:02 am

gabuss píšeCOLONO com je rec?:-))))) ja som prisla do banky (Barclays), posadila som sa s jednou mladou holkou, podala som jej papiere, ona sa usmiala, do 30 minut som mala ucet, za tri dni kartu a za dva tyzdne kreditku:-) Podotykam ze nemam ziaden skvely job a ani moja anglictina neni nic moc. Takze zas asi toto vsetko zavisi od toho na akeho cloveka natrafite:-)
Presne..

gabuss
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 27
RegistrovanýCOLON Pia Sep 30, 2005 10:49 am
BydliskoCOLON Basingstoke

Poslať od gabuss » Pia Mar 31, 2006 11:04 am

O com je rec?:-))))) ja som prisla do banky (Barclays), posadila som sa s jednou mladou holkou, podala som jej papiere, ona sa usmiala, do 30 minut som mala ucet, za tri dni kartu a za dva tyzdne kreditku:-) Podotykam ze nemam ziaden skvely job a ani moja anglictina neni nic moc. Takze zas asi toto vsetko zavisi od toho na akeho cloveka natrafite:-)

Dusko
Knows Something
Knows Something
PríspevkyCOLON 136
RegistrovanýCOLON Sob Feb 12, 2005 9:56 am
BydliskoCOLON London, Cricklewood
CONTACTCOLON

Poslať od Dusko » Pia Mar 31, 2006 11:10 pm

xaxa píšeCOLON
Gina píšeCOLONPo tretie, Solo karta nie je o nic horsia ako Visa od Barclays. Prave Visa Elektron, s ktorou v Barclays zacinate, je menej vyuzitelna.

Tak toto je masivna blbost. Solo karta je takmer totalne nepouzitelna kdekolvek mimo UK a aj tu mam dojem ze nejak vychadza z priazne obchodnikov. Visa electron vydana v uk sa da pouzit kdekolvek kde sa da pouzit Visa CC, vratanie miest kde neakceptuju slovensku Visa Electron (napr. Rynair online shop) - aspon moju neakceptovali, resp pokusili sa mi nauctovat nehorazny poplatok.

Opravujem sam seba, pletiem si to s Visa Debit, sorac. Visa electron nemozete pouzit vsade kde Visa CC.
Masivna blbost je to co si napisal Ty.
Solo karta ma na zadnej strane znak MAESTRO a tim je povedane vsetko. Akceptuju ju vsade na svete, kde akceptuju karty MAESTRO. Osobne som nou platil v Eypte, Spanielsku, Holandsku, Cesku i na Slovensku. Uplne bezne ju pouzivam na internete. NIKDY som s nou nemal najmensi problem a pouzivam ju uz dva roky.

Dusko
Knows Something
Knows Something
PríspevkyCOLON 136
RegistrovanýCOLON Sob Feb 12, 2005 9:56 am
BydliskoCOLON London, Cricklewood
CONTACTCOLON

Poslať od Dusko » Sob Apr 01, 2006 1:36 pm

To bola reakcia na tento Tvoj prispevok:
bomo píšeCOLONUž aj britské banky postupne prechádzajú na celosvetové systémy typu Visa Elektron a tak za chvíľu bude koniec Solo a Switch kartám v UK.

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
RegistrovanýCOLON Pia Mar 03, 2006 1:31 pm
BydliskoCOLON BA - Petrzalka/Southsea
CONTACTCOLON

ucty v bankach

Poslať od kazisvet » Sob Apr 29, 2006 10:24 am

mrqua píšeCOLON
gabuss píšeCOLONO com je rec?:-))))) ja som prisla do banky (Barclays), posadila som sa s jednou mladou holkou, podala som jej papiere, ona sa usmiala, do 30 minut som mala ucet, za tri dni kartu a za dva tyzdne kreditku:-) Podotykam ze nemam ziaden skvely job a ani moja anglictina neni nic moc. Takze zas asi toto vsetko zavisi od toho na akeho cloveka natrafite:-)
Ja mam v podstate podobne skusenosti. Prvy ucet som si otvoril v Lloyds, este v skotsku. Trvalo to sice asi 3 tyzdne, kym sa mi to podarilo (a bol som sokovany co vsetko banky tuto od ludi chcu na rozdiel od nasich bank), ale hned mi dali debitku visa elektron, internet banking a pod. Ponukli mi hned aj current account plus, tak som si tam zacal posielat vyplatu, nic moc, ale pravidelne tyzdenne tam chodia peniazky. Ucet vedeny samozrejme bezplatne. Aj ked ma trochu nastvali, lebo som si poziadal o povoleny debet na ucte a to mi zamietli s tym, ze som u nich este kratko, cca 4 mesiace.
Tak som si povedal, ze este si skusim otvorit ucty aj v inych bankach a budem robit "kredit" prehananim tych istych penazi cez viacero uctov (na slovensku mi to napr tatrabanka zhltla aj s navijakom a som tam vip klient aj ked im len poslem prachy na ucet a do mesiaca ich odtial aj tak vyberiem roznym sposobom). Tak som sa rozhodol pre HSBC a Barclays. Tesne predtym bol svagor v HSBC a ti ho odtial vyponklonkovali, ze sorry (vo west londyne) ale ja ked som dosiel v kings lynn, tak sa ma ujala taka stebotalka, pochvalila ma, ze dokazem komunikovat normalne po anglicky (asi maju svoje skusenosti s tunajsimi litovcami) a ked neuspela so zalozenim uctu s kadejakymi vyhodami (za poplatok), tak mi bez problemov otvorila ucet, do tyzdna som mal debetku aj kreditku, internet banking a este ma aj furt "otravuje", ze sa mam stretnut s finacial advisor a prediskutovat na co minut tych mojich 250L tyzdenne :))
V barclays som sa stretol s podobnym pristupom, akurat babenka trochu ochadla ked som odmietol ucty s poplatkom (a velikymi vyhodami), ale za 2 dni som mal doma pristup na IB, za dalsie 2 sekovu knizku, na dalsi den pin, o dalsie 2 debetku, takze do tyzdna od zalozenia uctu som mal vsetko. Problem je akurat v tom, ze som si nevsimol, ze mi trochu zmrsila meno a tak mi to musia vsetko poslat este raz :))
Inac, pomoze mi tu taktika presuvania penazi medzi jednotlivymi uctami na zvysenie creditu?
Planujem kazdy tyzden presuvat cca 300L medzi jednotlivymi bankami a priebezne si ich vyberat a znovu tocit.

BUTTON_POST_REPLY