Osobny dochodkovy fond

Banky, bankové účty, presun financií na SK, otvorenie účtu v UK banke...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
andrejg
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 17
RegistrovanýCOLON Str Sep 08, 2004 9:48 am
BydliskoCOLON Coventry

Osobny dochodkovy fond

Poslať od andrejg » Štv Mar 30, 2006 1:29 pm

Je mozne, aby sa peniaze odvadzane na NI contribution odvadzali na nejaky moj osobny dochodkovy fond ako je to na Slovensku - 2. pilier? Alebo je mozne, aby som si ich odvadzal priamo do slovenskeho dochodkoveho fondu?

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655
RegistrovanýCOLON Uto Feb 07, 2006 12:40 pm
BydliskoCOLON Reinach BL, Switzerland

Re: Osobny dochodkovy fond

Poslať od xaxa » Štv Mar 30, 2006 1:36 pm

andrejg píšeCOLONJe mozne, aby sa peniaze odvadzane na NI contribution odvadzali na nejaky moj osobny dochodkovy fond ako je to na Slovensku - 2. pilier?
Ano
andrejg píšeCOLONAlebo je mozne, aby som si ich odvadzal priamo do slovenskeho dochodkoveho fondu?
Nie

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Štv Mar 30, 2006 2:00 pm

Je mozne, aby sa peniaze odvadzane na NI contribution odvadzali na nejaky moj osobny dochodkovy fond ako je to na Slovensku - 2. pilier?

Ano
Xaxa, toto pocujem / citam prvy krat. Mas nejaky doveryhodny zdroj, kde sa to da potvrdit?

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655
RegistrovanýCOLON Uto Feb 07, 2006 12:40 pm
BydliskoCOLON Reinach BL, Switzerland

Poslať od xaxa » Štv Mar 30, 2006 2:46 pm

Gina píšeCOLON
Je mozne, aby sa peniaze odvadzane na NI contribution odvadzali na nejaky moj osobny dochodkovy fond ako je to na Slovensku - 2. pilier?

Ano
Xaxa, toto pocujem / citam prvy krat. Mas nejaky doveryhodny zdroj, kde sa to da potvrdit?
Myslim, ze je to ten najdoveryhodnejsi:

http://www.thepensionservice.gov.uk/ato ... atepen.asp

Precitaj si odstavec Contracting Out. Este o tom sam vela neviem, len sa snazim v tom zorientovat, ale asi vyuzijem sluzby nejakeho financneho poradcu.

Tymto sposobom sa samozrejme neda zachranit cela cast NI, ktoru ide na dochodok, ale v sucasnosti mozes previest do sukromneho fondu asi 5.1% hrubeho prijmu co je tiez slusny peniaz. O prevedenie sa da poziadat myslim na 6 rokov dozadu a stat je povinny cistku previest do spravcovskej spolocnosti, ktoru si vyberies.

V niektorych pripadoch je mozne previes nasporoene peniaze do domovskej krajiny (napr. v ramci pobociek tej istej DDP), ale na Sk pokial viem to nejde. Kiwies maju dokonca moznost po navrate vytiahnut tieto peniaze ako rovno ako cash.

Martin Hromada
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 15
RegistrovanýCOLON Pon Nov 07, 2005 4:56 pm
BydliskoCOLON Birmingham - Kidderminster

Poslať od Martin Hromada » Uto Máj 23, 2006 3:56 pm

Do 2. dochodkoveho pileira na Sloovensku je mozne vstupit len do 30. juna 2006.
http://www.dochodok.gov.sk/_aktualne/in ... v_left=2_5
Akym sposobom moze do tohoto piliera vstupit, ak pracujem v UK a na Slovensko prijdem najblizsie az po tomto termine.

Vie mi niekto poradit?
Ma s tym niekto skusenosti?
Velmi by mi to pomohlo.

Vdaka

koxo
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 43
RegistrovanýCOLON Pon Apr 24, 2006 4:28 pm
BydliskoCOLON Pimlico, London
CONTACTCOLON

S2P

Poslať od koxo » Uto Máj 23, 2006 4:20 pm

Gina píšeCOLONXaxa, toto pocujem / citam prvy krat. Mas nejaky doveryhodny zdroj, kde sa to da potvrdit?
Ano, mozem potvrdit ze sa to da. Ja som si pri podpisovani zmluvy pri vstupe do 3. piliera zaroven zvolil, aby mi stat vracal cast NI prispevkov do mojho sukromneho dochodkoveho fondu. Stat to vyplaca vzdy po skonceni danoveho roka.

ubeno
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 377
RegistrovanýCOLON Sob Nov 12, 2005 10:22 pm
BydliskoCOLON naspat v Bratislave

Poslať od ubeno » Štv Máj 25, 2006 4:17 pm

Martin Hromada píšeCOLONDo 2. dochodkoveho pileira na Sloovensku je mozne vstupit len do 30. juna 2006.
http://www.dochodok.gov.sk/_aktualne/in ... v_left=2_5
Akym sposobom moze do tohoto piliera vstupit, ak pracujem v UK a na Slovensko prijdem najblizsie az po tomto termine.

Vie mi niekto poradit?
Ma s tym niekto skusenosti?
Velmi by mi to pomohlo.

Vdaka
Druhy dochodkovy pilier sa zpravidla otvara tak, ze podpises zmluvu s DSS ktoru si vyberies a a nasledne prislusna cast z dalsieho odvodu z tvojej mesacnej mzdy ide dna tvoj novy ucet. Prvy odvod ho "aktivuje" a stava sa otvorenym. Ak si na slovensku nezamestanany, treba zajst do socialnej poistovne a zaplatit ten odvod vypocitany z minimalnej mzdy a nejakeho poctu dni - nemusi to byt cely mesiac. Tento odvod musi byt vedeny za dane obdobie najlepsie sa dohodnut s DSS za ake obdobie a v socialnej poistvoni len nahlasit datumy od do a oni vypocitaju sumu..

Takto som to urobil ja. Myslim, si, ze by sa to dalo vybavit aj telefonicky (teda min so socialnou poistovnou...)

BUTTON_POST_REPLY