Kedy môžem dostať formulár P45?

Banky, bankové účty, presun financií na SK, otvorenie účtu v UK banke...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
Lubica Lopusna
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 4
RegistrovanýCOLON Ned Mar 26, 2006 12:14 am

Kedy môžem dostať formulár P45?

Poslať od Lubica Lopusna » Sob Apr 01, 2006 9:56 am

Ahojte,
neviete mi nahodou poradit ako to je s P45 ked chcem odist z UK? Bola som na Inland Revenue- dali mi tlacivo,ktore mam vyplnit (odchod z UK) a povedali,ze u zamestnavatela si mam pytat P45.A potom to vsetko vyplnene zaslat na jednu adresu.
Zamestnavatel povedal,ze P45 mi moze dat az tak za mesiac.Nie je to dlha doba?Musi sa na to cakat?

kochones
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3
RegistrovanýCOLON Štv Aug 18, 2005 5:58 pm

Poslať od kochones » Sob Apr 01, 2006 2:51 pm

to su bludy, mal by ti ho dat hned ako ta vyradi. Ja ked som odchadzal tak som si ho pytal hned po piatkovej vyplate.Zalezi na ochote zamestnavatela.

oslo1
Wannabe Expert
Wannabe Expert
PríspevkyCOLON 163
RegistrovanýCOLON Uto Jan 24, 2006 7:45 pm
BydliskoCOLON London

Poslať od oslo1 » Sob Apr 01, 2006 8:29 pm

Zamestnavatel ti da vacsinou P45 s poslednou vyplatnou paskou. Ty si o to nemusis ziadast, je to uplna samozrejmost.
Nechaj mu tvoju novu adresu a on ti to tam posle.

Lubica Lopusna
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 4
RegistrovanýCOLON Ned Mar 26, 2006 12:14 am

Poslať od Lubica Lopusna » Ned Apr 02, 2006 11:11 pm

Dakujem velmi pekne za odpoved

solyjaro
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 10
RegistrovanýCOLON Pon Mar 20, 2006 9:50 am

Re: formular P45

Poslať od solyjaro » Uto Apr 04, 2006 8:57 am

Lubica Lopusna píšeCOLONAhojte,
neviete mi nahodou poradit ako to je s P45 ked chcem odist z UK? Bola som na Inland Revenue- dali mi tlacivo,ktore mam vyplnit (odchod z UK) a povedali,ze u zamestnavatela si mam pytat P45.A potom to vsetko vyplnene zaslat na jednu adresu.
Zamestnavatel povedal,ze P45 mi moze dat az tak za mesiac.Nie je to dlha doba?Musi sa na to cakat?
Ahoj.P-45 dostávaš ako samozrejmosť.Ale má to háčik.Ako si to vybavíš,tak budeš mať.Ak prídeš k zamestnávateĽovi a budeš ho chcieť na počkanie,potom ho dostaneš.Druhá možnosť je zaslanie poštou na tvoju adresu.Odporúčam prvú možnosť a odniesť hneď na INLAND REVENUE.Pravda je,že ak si to nevybavíš na počkanie,potom to budeš mať fakt až o mesiac.

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
RegistrovanýCOLON Pia Mar 03, 2006 1:31 pm
BydliskoCOLON BA - Petrzalka/Southsea
CONTACTCOLON

Re: Kedy môžem dostať formulár P45?

Poslať od kazisvet » Uto Apr 25, 2006 4:38 pm

Your employer should automatically give you a P45 when you stop working for them. If not, ask for it - you're entitled to it by law.[/quote][/quote]

A co mam robit ak moj predosly zamestnavatel kasle na law a nechce mi vystavit P45? Mam sice vyplatne pasky, P60 od terajsieho zamestnavatela, ale predosly zamestnavatel zatial nejavi snahu mi P45 poslat, uz som ho aj pisomne ziadal pred cca mesiacom, nech mi to posle. Lebo na Inland Revenue sa so mnou nechcu bavit bez P45.
Poradite niekto co v takom pripade? Predsa len tych par stoviek libier spat co som zaplatil na daniach by mi bodlo :))

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Uto Apr 25, 2006 5:00 pm

Vyziadaj si od svojho sucasneho zamestnavatela formular P46. Vypln ho a odovzdaj mu ho naspat. On ho posle na Inland Revenue.

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
CONTACTCOLON

P46

Poslať od kazisvet » Uto Apr 25, 2006 5:24 pm

jaro píšeCOLONVyziadaj si od svojho sucasneho zamestnavatela formular P46. Vypln ho a odovzdaj mu ho naspat. On ho posle na Inland Revenue.
Jaro, skusim to. Aj ked netusim co obsahuje P46 a neviem ci ho budem vediet vyplnit :(
dakujem za radu

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
CONTACTCOLON

Re: P46

Poslať od kazisvet » Str Apr 26, 2006 4:08 pm

bomo píšeCOLON
If your new employee doesn't have a form P45 and therefore there isn't a tax code for you to use, they will probably need to complete a form P46 - which can be done using PAYE Online for Employers.
Bomo, dens som v office zistil, ze ten P46 sme vyplnili hned prvy den a IR ho uz urcite ma (lebo mi moj tax inspector zaslal confidential letter, v ktorom mi oznamil, ze sa mi meni moj tax code a chcel odo mna aktualizaciu udajov). Ale myslim, ze P46 mi neriesi problem co s tax return, ak nemam P45 od predosleho zamestnavatela, teda problem je to tu u nas na IR, pretoze sa so mnou nechcu bavit aj ked mam P60 od terajsieho zamestnavatela, vyplatne pasky od predosleho, ale nemam od neho P45.
Asi skusim otravovat tax inspectora, ked uz na tunajsom IR nie su babenky prilis ochotne (aspon v tomto nie je UK odlisne od SK, zialbohu).

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Str Apr 26, 2006 4:28 pm

kazisvet píšeCOLONAle myslim, ze P46 mi neriesi problem co s tax return, ak nemam P45 od predosleho zamestnavatela...
Myslis tax return, alebo tax refund?

Ak to druhe, tak myslim ze na to postaci ist na IR, povedat co chces, vyplnit formular a o ostatne sa postara IR. Ja som dokonca ani nikde nechodil a asi pred mesiacom mi poslali tax refund za 2004/05.

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
CONTACTCOLON

Poslať od kazisvet » Str Apr 26, 2006 4:44 pm

jaro píšeCOLON
kazisvet píšeCOLONAle myslim, ze P46 mi neriesi problem co s tax return, ak nemam P45 od predosleho zamestnavatela...
Myslis tax return, alebo tax refund?

Ak to druhe, tak myslim ze na to postaci ist na IR, povedat co chces, vyplnit formular a o ostatne sa postara IR. Ja som dokonca ani nikde nechodil a asi pred mesiacom mi poslali tax refund za 2004/05.
ani som nevedel, ze su to 2 rozne pojmy. Ja by som chcel spat svoje zaplatene dane, kedze som za tie 3 mesiace nezarobil viac ako nezdanitelne minimum a dane som platil. To som sa snazil na IR vysvetlit, ale bez P45 sa so mnou nechcu bavit, v Kings Lynn. Ale mozno to je len misunderstanding :(

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Str Apr 26, 2006 4:47 pm

tax refund = vratenie preplatku dane
tax return = danove priznanie

Chod este raz na IR a povedz, ze chces tax refund - mozno si sa tam zle vyjadril a preto vzniklo nedorozumenie.

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
CONTACTCOLON

tax refund

Poslať od kazisvet » Sob Apr 29, 2006 9:59 am

jaro píšeCOLONtax refund = vratenie preplatku dane
tax return = danove priznanie

Chod este raz na IR a povedz, ze chces tax refund - mozno si sa tam zle vyjadril a preto vzniklo nedorozumenie.
Jaro, nedorozumenie asi vzdy trva, lebo babenka na IR si vzdy hudie svoje, ak chcem tax refund (a to som uz zdoraznil), tak musim mat udaje od predosleho zamestnavatela. Uz mi "vysla" v ustrety, ze vraj nemusim mat P45, ale staci, ak mi predosly zamestnavatel posle nejaky statement, kde budu vsetky tie udaje. Ako keby v tom bol rozdiel, nejak nevie pochopit, ze oni mi nechcu poslat nic.
Moj predosly zamestnavatel nejak nevie prezut, ze som si dovolil po mesiac zrusit kontrakt a dat im normalnu pisomnu vypoved a neostal som v blazenej nevedomosti pracovat 60 hodin tyzdenne 6 dni v tyzdni za 280L/w bruto.
Poradite, co robit v takomto pripade?

motor
Member
Member
PríspevkyCOLON 76
RegistrovanýCOLON Str Máj 19, 2004 5:28 pm
BydliskoCOLON Beal Feirste and Caerdydd soon

Re: tax refund

Poslať od motor » Ned Apr 30, 2006 3:09 am

Moj predosly zamestnavatel nejak nevie prezut, ze som si dovolil po mesiac zrusit kontrakt a dat im normalnu pisomnu vypoved a neostal som v blazenej nevedomosti pracovat 60 hodin tyzdenne 6 dni v tyzdni za 280L/w bruto.
Poradite, co robit v takomto pripade?
hmm. tak dalsi pripad co niekto nebol spokojny s robenim prilis vela.. vsak to nebolo az o tolko menej ako min wage. 60h bol cisty cas alebo gross?

no, presne tak. aby ti mohli vratit dane, ak sa niekde sprasi P45, staci official letter with statement of earnings.

ale nic si z toho nerob. ja som robil. potom som prestal. nezaplatili mi 6-7 tyzdnov holiday pay, lebo tam medzi sebou nekomunikuju dostatocne. az ked som tam slusne prisiel co som cakal vyse mesiac mysliac ze na konci dalsieho kalend mesiaca bude. a este daky cas kym zaplatene.

samo, po 5 tyzdnoch od konca jobu som dostal P45 s total earning BEZ holiday pay. vlastne vtedy mi dosla trpezlivost ze som tam siel.
nakoniec sa to vyjasnilo, musel som otravovat moju ex sefku a general managerku lebo ma nepustili na uctovne.. bla bla bollocks ze mam za sefom.

jasne som im povedal ze chcem dat vystavit riadny P45 form. dosiel mi spat ze vsak to bude na P60. ale ja nerobim /dobrovne/ odvtedy do konca tax year.
nemam ako P60 dostat !!!

pointa je, ze po vsetkom tomto, mi dosiel list z ustredia Compass Group v Birminghame ze zistili ze som mal preplatok na mzde £6.50. ze im to mam poslat sekom. po skoro dvoch mesiacoch !!!!! a potom, co som riadne skoncil s notice predchadz kalendarny rok. su to proste kreteni.

teraz uz je skoro mesiac od konca tax year a zislo by si dat tax refund. a to musim napisat do Birminghamu za statement of earnings lebo nemam chut prist na IR a povedat ze to P45 co vidia je blbost ale ze sorry, ale skutocne P45 nemam a ani P60.
a budem vyzerat ako total ****

BEAT THAT, BOY.

jo, prestal by som tam balit tu slecnu na IR a napisal papier, oznamenie ze ti zamestnavatel odmieta dat P45. period. end of story.

to co pisali ludia, tak to je aj nie je pravda.
ako bolo citoval, zamestnavatel to posiela na IR a to ide spat. zvycajne employerovi. otazka je kedy sa k tomu dostane to vybavit. a ci ti nerobia bordel ako mne v starsom jobe ktory by bola story ako hore.. ale uz som pisal dost.

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
CONTACTCOLON

Re: tax refund

Poslať od kazisvet » Štv Máj 04, 2006 5:58 pm

hmm. tak dalsi pripad co niekto nebol spokojny s robenim prilis vela.. vsak to nebolo az o tolko menej ako min wage. 60h bol cisty cas alebo gross?

60 hod v praci :(

no, presne tak. aby ti mohli vratit dane, ak sa niekde sprasi P45, staci official letter with statement of earnings.

hej to mi povedali. ale kedze predosly zamestnavatel sa so mnou nechce velmi bavit (pisomne ani telefonicky) a ist kvoli tomu na vysocinu do skotska sa mi velmi nechce, tak mi to nepomoze, ked mi neposle P45, tak mi neposle ani offical letter.

jo, prestal by som tam balit tu slecnu na IR a napisal papier, oznamenie ze ti zamestnavatel odmieta dat P45. period. end of story.

no ak si pod pojmom slecna predstavujes starsiu pani v preddochodkovom veku, tak ju prestanem balit a napisem ten papier. Ale pre istotu poslem mojmu predoslemu poslednu vystrahu, ze ak mi to neposle, tak ho idem bonzovat na IR :(

to co pisali ludia, tak to je aj nie je pravda.
ako bolo citoval, zamestnavatel to posiela na IR a to ide spat. zvycajne employerovi. otazka je kedy sa k tomu dostane to vybavit. a ci ti nerobia bordel ako mne v starsom jobe ktory by bola story ako hore.. ale uz som pisal dost.[/quote]

prachy mi chcvalabohu nie su dlzni, lebo ma nechali 6 tyzdnom doma na neplatenom volne :(
nerob inym to, co nechces, aby ini robili tebe :)

BUTTON_POST_REPLY