Vrátenie dane pri odchode z UK natrvalo

Banky, bankové účty, presun financií na SK, otvorenie účtu v UK banke...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
Lubica Lopusna
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 4
RegistrovanýCOLON Ned Mar 26, 2006 12:14 am

Vrátenie dane pri odchode z UK natrvalo

Poslať od Lubica Lopusna » Pon Apr 03, 2006 10:46 pm

Rada by som sa opytala,ak ma niekto skusenosti s vratenim dane ked ide domov natrvalo.
Za tyzden odchadzam a zamestnavatel mi este neposlal P45.Z fora som sa dozvedela,ze to moze urobit az do 30 dni takze este ma cas na zaslanie.Vtedy ja vsak uz budem na Slovensku.
Asi by som to cele prenechala taxback.sk. Vraj maju pobockuaj v Bratislave.
Je potrebne pre navratenie casti dani,aby som okrem NINO bola registrovana aj na Home Office?
A potrebujem odovzdat aj vsetky moje payslipy?
Za radu velmi pekne dakujem

solyjaro
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 10
RegistrovanýCOLON Pon Mar 20, 2006 9:50 am

Re: tax refund

Poslať od solyjaro » Uto Apr 04, 2006 9:06 am

Lubica Lopusna píšeCOLONRada by som sa opytala,ak ma niekto skusenosti s vratenim dane ked ide domov natrvalo.
Za tyzden odchadzam a zamestnavatel mi este neposlal P45.Z fora som sa dozvedela,ze to moze urobit az do 30 dni takze este ma cas na zaslanie.Vtedy ja vsak uz budem na Slovensku.
Asi by som to cele prenechala taxback.sk. Vraj maju pobockuaj v Bratislave.
Je potrebne pre navratenie casti dani,aby som okrem NINO bola registrovana aj na Home Office?
A potrebujem odovzdat aj vsetky moje payslipy?
Za radu velmi pekne dakujem

Taxback.sk je jedna možnosť.Ak si už vypísala formuláre pre INLAND REVENUE,tak je zbytočné platiť nejakej agentúre,pretože zaslanie P-45 je jednoduché.Home Office je podľa mňa samozrejmosť,ale či je to nutné-to neviem.NINO je dobré pre rýchlu a spoľahlivú identifikáciu a payslipy určite nemusíš posielať,pretože zakladné informacie o príjmoch sú na P-45.

BUTTON_POST_REPLY