Poplatky v bankach

Banky, bankové účty, presun financií na SK, otvorenie účtu v UK banke...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
Petka
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 23
RegistrovanýCOLON Ned Nov 21, 2004 11:47 pm

Poplatky v bankach

Poslať od Petka » Pon Apr 24, 2006 1:36 pm

Ahojte,

sice som citala clanok na tychto strankach, ze vedenie uctu a operacie su vraj zdarma, ale je to este stale aktualne?

A v ktorych bankach mate skusenost, ze je to vsetko zdarma?

A co pripadne zrusenie uctu v buducnosti, to je tiez zdarma?

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Pon Apr 24, 2006 1:44 pm

Zriadenie, vedenie i zrusenie zakladneho bezneho uctu (current account) je tu zdarma v kazdej banke.

Za vedenie podnikatelskych uctov sa plati poplatok. Prvy rok vsak zvykne byt zadarmo.

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655
RegistrovanýCOLON Uto Feb 07, 2006 12:40 pm
BydliskoCOLON Reinach BL, Switzerland

Poslať od xaxa » Pon Apr 24, 2006 2:25 pm

Vacsinou sa ti v banke snazia nanutit ucty s ktorymi mas aj dalsie sluzby (poistenie proti kradezi mobilu a kred. kariet, nejake zlavy, atd.) Tie su potom dost mastne. 5quid/month v mojom pripade.

Marlowe
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 204
RegistrovanýCOLON Sob Apr 16, 2005 4:22 pm
BydliskoCOLON Westminster

Poslať od Marlowe » Pon Apr 24, 2006 3:03 pm

xaxa píšeCOLONVacsinou sa ti v banke snazia nanutit ucty s ktorymi mas aj dalsie sluzby (poistenie proti kradezi mobilu a kred. kariet, nejake zlavy, atd.) Tie su potom dost mastne. 5quid/month v mojom pripade.
Ano, a v prevaznej vacsine sa to vobec neoplati...

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Pon Apr 24, 2006 3:14 pm

Marlowe píšeCOLON
xaxa píšeCOLONVacsinou sa ti v banke snazia nanutit ucty s ktorymi mas aj dalsie sluzby (poistenie proti kradezi mobilu a kred. kariet, nejake zlavy, atd.) Tie su potom dost mastne. 5quid/month v mojom pripade.
Ano, a v prevaznej vacsine sa to vobec neoplati...
No ja platim £12 mesacne, ale mal som za to zdarma cestovnu poistku do USA a commision free travel money. Super deal, hlavne ked do 3 mesiacov zmenim ucet naspat na free, peniaze mi vratia, no vyhody mi uz ostanu. Nestalo ma to nic a dostal som veci v hodnote 50 quid. To mi inac poradili priamo v banke, nie je to moje spekulanstvo. :)

bajka
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 345
RegistrovanýCOLON Pia Sep 10, 2004 3:14 pm

Re: Poplatky v bankach

Poslať od bajka » Pon Apr 24, 2006 3:39 pm

Mne sa uz jeden nedobrovolny poplatok prihodil. Bolo to mojou nepozornostou, tak chcem varovat aj ostatnych, ktori maju ucet v HSBC a mozno aj inde.
Nechtiac som sa dostala do minusu na beznom ucte. Napriek pravidelnemu kontrolovaniu uctu cez internet banking som si to nevsimla, lebo zostatok na ucte bol stale kladne cislo. Po troch tyzdnoch mi volali z HSBC a upozornilli ma to.
To, ze ste v debete je naznacene pismenkom 'D' vedla zostatku na ucte. Ak ste v pluse, tak je tam 'C'=credit. Pan z HSBC mi navrhol, ze mi tam presunie peniaze zo saving accountu a vsetko bolo OK. Dodatocne som zistila, ze musim platit poplatok £127.5. Tak som skocila do banky a skusila tete vysvetlit, ze som nebola v minuse preto, ze som si potrebovala pozicat, ale z nepozornosti a poplatok znizila na £52.5. Za to ma u mna HSBC +1 bod. Ale maju aj -1, lebo je v internet bankingu nedostatocne naznacene, ze ste v minuse na ucte, na ktorom do minusu chodit nemozete.
No a potom som zacala uvazovat, kde minut tych usetrenych £75. :-)

Takze pre tych, co to nepoznaju: Pozor na pismenka C a D vedla zostatku.

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655
RegistrovanýCOLON Uto Feb 07, 2006 12:40 pm
BydliskoCOLON Reinach BL, Switzerland

Re: Poplatky v bankach

Poslať od xaxa » Pon Apr 24, 2006 3:43 pm

bajka píšeCOLONMne sa uz jeden nedobrovolny poplatok prihodil. Bolo to mojou nepozornostou, tak chcem varovat aj ostatnych, ktori maju ucet v HSBC a mozno aj inde.
Nechtiac som sa dostala do minusu na beznom ucte. Napriek pravidelnemu kontrolovaniu uctu cez internet banking som si to nevsimla, lebo zostatok na ucte bol stale kladne cislo. Po troch tyzdnoch mi volali z HSBC a upozornilli ma to.
To, ze ste v debete je naznacene pismenkom 'D' vedla zostatku na ucte. Ak ste v pluse, tak je tam 'C'=credit. Pan z HSBC mi navrhol, ze mi tam presunie peniaze zo saving accountu a vsetko bolo OK. Dodatocne som zistila, ze musim platit poplatok £127.5. Tak som skocila do banky a skusila tete vysvetlit, ze som nebola v minuse preto, ze som si potrebovala pozicat, ale z nepozornosti a poplatok znizila na £52.5. Za to ma u mna HSBC +1 bod. Ale maju aj -1, lebo je v internet bankingu nedostatocne naznacene, ze ste v minuse na ucte, na ktorom do minusu chodit nemozete.
No a potom som zacala uvazovat, kde minut tych usetrenych £75. :-)

Takze pre tych, co to nepoznaju: Pozor na pismenka C a D vedla zostatku.
Typicke. Stava sa to aj na slovensku. Potom ich prinutili uvadzat disponibilny aj uctovny zostatok.

Inak robia sa tu aj dobre "finty" s kreditnymi kartami a terminmi splatnosti, ale to je uz ina rozpravka, o tom niekedy inokedy.

BUTTON_POST_REPLY