Ako v Lloyds získať platobnú kartu?

Banky, bankové účty, presun financií na SK, otvorenie účtu v UK banke...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
dagda
Rypálek
Rypálek
PríspevkyCOLON 287
RegistrovanýCOLON Pon Sep 12, 2005 8:32 pm

Poslať od dagda » Pia Apr 28, 2006 4:16 pm

Gula36 píšeCOLONDagda, Lloys banka ti sama ponukne debetnu platobnu kartu asi po roku. Na nakup cez internet ti potom staci ta, nepotrebujes kreditku.

Koxo zaujimave info, hned to pojdeme vyskusat (s kamennym ksichtom) ;)
bodaj by si mala pravdu. ale bohuzial zrejme nemas. alebo ty, ak mas taku osobnu skusenost, mas asi ine postavenie ako ja.
uz rok davno minul. oni kvakaju nieco o troch rokoch. bola som sa pytat celkom nedavno. a ucet mam uz od septembra 2004.
pekne som im vysvetlila, ze to potrebujem na elektronicku platbu v obchodoch a cez internet. ci kreditku ci debetku, zapreli.

koxo
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 43
RegistrovanýCOLON Pon Apr 24, 2006 4:28 pm
BydliskoCOLON Pimlico, London
CONTACTCOLON

Poslať od koxo » Pia Apr 28, 2006 4:22 pm

V tom prípade zmeň banku. Ja som dostal debit kartu hneď pri otvorení účtu a takisto Mobil/Internet Banking a všetky ostatné blbosti ako šekovú knižku apod.

ubeno
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 377
RegistrovanýCOLON Sob Nov 12, 2005 10:22 pm
BydliskoCOLON naspat v Bratislave

Poslať od ubeno » Pia Apr 28, 2006 5:24 pm

dagda píšeCOLONoni kvakaju nieco o troch rokoch. bola som sa pytat celkom nedavno. a ucet mam uz od septembra 2004. pekne som im vysvetlila, ze to potrebujem na elektronicku platbu v obchodoch a cez internet. ci kreditku ci debetku, zapreli.
Preco nejdes s pravym statementom do inej banky s tym ze s Lloyds nie si spokojna...? Tak som to urobil ja u HSBC.. Mna tiez v Lloyds balachali recickami "mozno o 6 az 12 mesiacov sa na to pozrieme" a pod...

dagda
Rypálek
Rypálek
PríspevkyCOLON 287

Poslať od dagda » Sob Apr 29, 2006 2:10 pm

ubeno píšeCOLON Preco nejdes s pravym statementom do inej banky s tym ze s Lloyds nie si spokojna...? Tak som to urobil ja u HSBC.. Mna tiez v Lloyds balachali recickami "mozno o 6 az 12 mesiacov sa na to pozrieme" a pod...
ved asi tak aj budem musiet urobit.
ktoru si mam vybrat? porad. ktora ma najlepsie pokrytie na uzemi a aj zodpovedajuce sluzby, aby som kvoli jednemu bankomatu nemusela chodit cez celu high street?

Gula36
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 27
RegistrovanýCOLON Uto Okt 18, 2005 10:42 pm

Poslať od Gula36 » Sob Apr 29, 2006 7:33 pm

Dagda, podla mna najlepsie je otvorit ucet v Nationwide, pretoze oni neuctuju ziadne poplatky pri pouziti karty v zahranici, takze na SVK si mozes veselo vytahovat peniazky z bankomatu alebo platit v obchodoch bez platenia poplatkov za pouzitie karty.

Neviem, ako je to z tvojim uctom v Lloyds banke, ale moja neter tam ma ucet vyse roka, kde jej chodi vyplata, po roku jej ponukli debetnu kartu a dnes dostala ponuku na gold kreditku.

dagda
Rypálek
Rypálek
PríspevkyCOLON 287

Poslať od dagda » Sob Apr 29, 2006 7:36 pm

gula, vidis, velmi dobry napad. nemusim doma zamienat tolko penazi :)
len aby slovenske terminaly nemali problemy s akceptovanim anglickej karty...
to znamena teda ze ani za premenu penazi sa neuctuje nic?

Gula36
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 27
RegistrovanýCOLON Uto Okt 18, 2005 10:42 pm

Poslať od Gula36 » Sob Apr 29, 2006 7:52 pm

Ja na SVK vyberam peniaze z bankomatu odkedy su tam automaty a nikdy som nemala problem z anglickou kartou. A nezalezi na tom, ci platim kartou na benzinovej pumpe alebo v tescu, pri pouziti Nationwide karty sa neplati ziadny poplatok.

lubo
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 373
RegistrovanýCOLON Str Apr 07, 2004 12:10 am
BydliskoCOLON SW1A 1AA
CONTACTCOLON

Poslať od lubo » Sob Apr 29, 2006 8:51 pm

dagda
Rypálek
Rypálek
PríspevkyCOLON 287

Poslať od dagda » Sob Apr 29, 2006 10:35 pm

Gula36 píšeCOLONJa na SVK vyberam peniaze z bankomatu odkedy su tam automaty a nikdy som nemala problem z anglickou kartou. A nezalezi na tom, ci platim kartou na benzinovej pumpe alebo v tescu, pri pouziti Nationwide karty sa neplati ziadny poplatok.
ok, dakujem.
ak ju dostanem, bude feelice dobre.
:)

clarion
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 40
RegistrovanýCOLON Štv Jan 26, 2006 12:11 am
BydliskoCOLON Hertford

Barclays

Poslať od clarion » Ned Apr 30, 2006 5:01 pm

Anglicania v robote mi povedali "Lloyds is shiiit" Takze som sa podla toho zariadil a isiel som do Barclays. Za tyzden mi dosla postou domov debetna karta a neskor aj pin, ktora plati aj cez internet (ma tie kuzelne cisielka na zadnej strane). Asi po 3 mesiacoch mi dosla ponuka na kreditnu kartu.Ktoru som ale zamietol, nechcem si tu robit nijake dlhy....

Takze skus inu banku!!!

Vyberal som aj na sk, a poplatok bol 1.5 libry (vyberal som 3000sk)

dagda
Rypálek
Rypálek
PríspevkyCOLON 287

Re: Barclays

Poslať od dagda » Pon Máj 01, 2006 12:30 pm

clarion píšeCOLONAnglicania v robote mi povedali "Lloyds is shiiit" Takze som sa podla toho zariadil a isiel som do Barclays. Za tyzden mi dosla postou domov debetna karta a neskor aj pin, ktora plati aj cez internet (ma tie kuzelne cisielka na zadnej strane). Asi po 3 mesiacoch mi dosla ponuka na kreditnu kartu.Ktoru som ale zamietol, nechcem si tu robit nijake dlhy....

Takze skus inu banku!!!

Vyberal som aj na sk, a poplatok bol 1.5 libry (vyberal som 3000sk)
vyberal si na slovensku z bankomatu?
ja som chcela vediet, ci v bezhotovostnom platobnom styku sa beru nejake odrobinky...
inak ked idem domov, hodlam aj nejake prachy zamenit a dat nasim na platenie mojich zakonnych zalezitosti. takze tak.

dagda
Rypálek
Rypálek
PríspevkyCOLON 287

Poslať od dagda » Uto Máj 02, 2006 4:52 pm

nova sprava.
dneska som sa konecne dokopala k tomu, ze si idem otvorit novy ucet v inej banke. ale pre istotu som sa sla este raz spytat do tej shiiiiiit lloyds. lady sa coskoro pohnu. co som predtym nevedela a nepovedali mi, bolo, ze som mala nejaky vysoky koeficient rizika, ci co, ukazala mi to ta tetka na monitore, cislo osem. neviem, ako sa k nemu dopracovali. ale rozhodujuce je, ze po 19.5. toho roku, teda o dva tyzdne a daco, mozem uz o tu platobnu kartu poziadat. pre istotu som sa este opytala ohladom platieb v zahranici. a plati to iste, co mi tu jeden fesak povedal o nationwide: za vyber v bankomate zoberu libru a pol, ale platba kartou v obchode cez terminal je takisto gratis.

takze som sa rozhodla skusat este svoje nervy u tej shiiiiit lloyds a neskor, ak by boli problemy, presedlam inde.

dakujem za vsetky doterajsie rady, nazory, informacie. :)

lubo
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 373
RegistrovanýCOLON Str Apr 07, 2004 12:10 am
BydliskoCOLON SW1A 1AA
CONTACTCOLON

Poslať od lubo » Uto Máj 02, 2006 5:05 pm

dagda píšeCOLONpre istotu som sa este opytala ohladom platieb v zahranici. a plati to iste, co mi tu jeden fesak povedal o nationwide: za vyber v bankomate zoberu libru a pol, ale platba kartou v obchode cez terminal je takisto gratis.
Nie je to celkom tak. Asi ti zabudli povedat, ze ak platis inou menou ako GBP (co je v zahranici dost bezne:), tak si za zmenu nauctuju 2.75% ako konverzny poplatok. V Nationwide su vybery, bezhotovostne platby ako aj konverzia na GBP zadarmo.

http://www.lloydstsb.com/rates_and_char ... #cashpoint

dagda
Rypálek
Rypálek
PríspevkyCOLON 287

Poslať od dagda » Uto Máj 02, 2006 7:09 pm

lubo píšeCOLON
dagda píšeCOLONpre istotu som sa este opytala ohladom platieb v zahranici. a plati to iste, co mi tu jeden fesak povedal o nationwide: za vyber v bankomate zoberu libru a pol, ale platba kartou v obchode cez terminal je takisto gratis.
Nie je to celkom tak. Asi ti zabudli povedat, ze ak platis inou menou ako GBP (co je v zahranici dost bezne:), tak si za zmenu nauctuju 2.75% ako konverzny poplatok. V Nationwide su vybery, bezhotovostne platby ako aj konverzia na GBP zadarmo.

http://www.lloydstsb.com/rates_and_char ... #cashpoint
hm... tak asi predsa zahniezdim inde? :)
ved je to logicke, ze na slovensku nebudem platit librami. kua ale zdieraju tie banky. uz aj na slovensku planujem zamavat csob dovidenia. ked som uzatvarala s nimi zmluvu pred par rokmi, takmer vsetko bolo gratis. a dneska sa nestiham cudovat minuskam, ktore mi na vypise uctu figuruju...

o slovenskych bankach nemate niekto prehlad?
pred casom som rozposielala mailove ziadosti, aby mi zaslali cennik sluzieb, ze chcem zmenit banku, ale nejako ma neuspokojili tie odpovede.

BUTTON_POST_REPLY