Koľko stačí na čo (pre život v UK)?

Banky, bankové účty, presun financií na SK, otvorenie účtu v UK banke...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
Hunter
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 82
RegistrovanýCOLON Ned Apr 11, 2004 9:57 am
BydliskoCOLON Praha
CONTACTCOLON

Koľko stačí na čo (pre život v UK)?

Poslať od Hunter » Pon Apr 26, 2004 6:16 pm

Zrejme nie som sam, co ma trochu chaos v tom, kolko najmenej musim zarabat, aby sme bez problemov vyzili dvaja. Nikto zrejme nejde do UK s tym aby nejako prezil a to mu bude stacit, treba zaopatrit rodicov a svokrovcov v hladovej doline, treba setrit na maly domcek na pobrezi, a podobne. Kolko tak asi staci dvom priemerne narocnym ludom na pohodlny zivot v UK? Ratam nasledovne:

prenajom bytu 1 bed - 600 - 800 /mesiac
strava, zakladne veci - 300 - 400 / mesiac
oblecenie - 150 - 300 / mesiac
dovolenka 150 / mesiac - pri terajsej realnej cene 60000 Skk/2 osoby/2tyzdne v hoteli
ostatne mobil, net... 100 - 200 / mesiac

Takze 1400 - 1900 GBP/mesiac v cistom, teda 2000 - 2700 GBP / mesiac v hrubom, a to este neratam s aspon 200 pre rodicov a svokrovcov a nejakymi usporami na buduce byvanie - cca 300 - 500. Takisto neratam s autom, ktore by som po case urcite rad vlastnil teda hlavne s poistnym...
Co na to hovorite Vy co zijete v UK? Mam iba velke oci, alebo na to aby som usetril na dom (3 - 4 mil Sk) v realnom case 10 rokov musim mat rozpravkovy plat?
Peter.

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Pon Apr 26, 2004 6:46 pm

Zdravim ta Hunter!
Hm.... dobra tema! Urcite ti viacero ludi napise viacero nazorov...
Tu je teda moj:

Zivot v GB nie je vobec lacny spas. Milujem prestavy des-informovanych ludi ktory si myslia ze peniaze tu rastu na stromoch. Vsade na svete sa musis obraciat aby sa ti darilo. Pecene holube nepadaju nikde do huby :-( Ludia ktory sa sem chystaju len z dovodu dobreho zarobku ktory si potom chcu odniest spat na sk to tu budu mat tazke.

Zacinat od nuly trva cas aj namahu. Samozrejme, az sa raz usadis, zivotny styl a moznosti su neporovnatelne zo sk, nakupna sila obyvatelstva je vysoka. To co si tu dovolis bezne je na sk povazovane ako luxus.

Myslim ze tvoj predbezny rozpocet je realny. Predpokladam ze nie si jeden s tych co dokazu zit o slanej vode a papierovom chlebe :-) Vsetko zavisi na tebe a na akej urovni chces zit - stravovat sa, zabavat sa a taktiez v akej spolocnosti sa pohybujes.

Zaciatky budu take ze urcite budes blizsie pri nule ako k tym 4 milionom. Ak vydrzis, urcite tvoj strom trpezlivosti zarodi. Zalezi len na tebe co dokazes obetovat a o co ti vlasne ide. Hm... o tom sme sa uz isty cas s Bomom natahovali.... :-)

4 mil SK za 10 rokov podla mna nemusi byt problem, teda ked zoberiem do uvahy ze si hladas pracu v IT. Praca v IT je pre napr. predavacku v obchode urcite to co ty nazyvas rozpravkovy plat. A ak posles do prace aj zenicku, pojde vam to este veselsie!

PS: Auto nie je problem, standardne rodinne ojazdene v dobrom stave so service history atd, okolo 5 rokov stare kupis za £3,000. Vacsi problem su ale naklady s nim spojene - poistka (o tom by som dokazala pisat romany - moj odbor :-)! ), road tax, maintanance atd.... Ale da sa! :-)

Hunter
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 82
RegistrovanýCOLON Ned Apr 11, 2004 9:57 am
BydliskoCOLON Praha
CONTACTCOLON

Poslať od Hunter » Štv Apr 29, 2004 7:13 am

Zmylila si sa, ja som clovek, ktory dokaze zit na suchom chlebe, s horcicou aj mesiac, ale nejdem tam sam, a nechcem aby sa priatelka nejako drasticky obmedzovala, kvoli tomu potrebujem zabezpecit urcity standard... Zenicka do prace pojde, ale najprv musi zdokonalit anglictinu, aby nemusela robit ako umyvacka riadu...

S tou poistkou - ja dufam ze budem pokracovat v poistovni ako na SK, tak snad bude ako sucast benefitov nejaky housetarif na poistke... a kedze robim v poistovni, tak mozem o poistkach a poistovni napisat romany takisto, ale nie verejne, maximalne pri pive... :-)
Peter.

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Štv Apr 29, 2004 5:34 pm

Hm... tak neviem ci suchy chlieb z horcicou je to cim by som sa trapila ja ale to je uz jedno... moj osobny nazor aj tak je ze zijem iba raz a aj to kto vie ako dlho, tak preco sa trapit a obmedzovat?! :-)

Takze ty si v podstate "kolega". Co teda v poistovni robis s IT? Ak mozem vediet blizsie. :-)

O tej housetarif na motor insurance, zavisi pre aku poistovnu by si pracoval. Ja som kedysi pracovala v jednom Lloyd's Syndicate kde sa specializovali len na motor insurance a ziadnu housetarif zamestnancom nedavali :-( Vsetko depands... :-)

Poistovnictvo ja v GB ine "cup of tea" ako na SK, takze by sme toho pri tom pive mali vela co porovnavat! :-)

Miriam
Member
Member
PríspevkyCOLON 65
RegistrovanýCOLON Pia Apr 30, 2004 5:27 pm
BydliskoCOLON St. Albans

Poslať od Miriam » Pia Apr 30, 2004 6:37 pm

Gina, Hunter,

to robia vsetci slovaci v Londyne v poistovni? Ja som uz tiez dostala formal offer od jednej z nich, takze pobalim svestky a chystam sa coskoro nastupit. Gina, vyzera to tak ze vies toho o insurance business v UK vela - mas nejake tipy, co je specificke pre tento business v UK v porovnani s inym typom zamestnania, ake pikosky mozem ocakavat po nastupe? :) Ocakava sa nejaka velka formalnost - oblecenie, vystupovanie a pod. ? Potesi ma Tvoj nazor. Dakujem.

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Pia Apr 30, 2004 8:08 pm

Miriam,
Londyn = Insurance business! A ver mi, je to velky business! Urcite nie vsetci slovaci tu v tomto odbore pracuju! Teda ja som este ani jedneho nestretla. Ty si asi prva o ktorej viem. Hunter si zatial este len nieco hlada, ale aj tak specializovane v IT.
Nuz a co sa tyka typov... hm, zalezi pre koho budes pracovat a aku funkciu budes vykonavat. To iste plati aj o formalnosti oblecenia.
Mozes prezradit od koho si tu ponuku dostala? Mozno budem poznat a tak dokazem odpovadat blizsie.
To sa ti podarilo najst pracu v UK zo SK?? Ak ano, super vykon!!

Depeshak
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 10
RegistrovanýCOLON Pon Jún 14, 2004 12:01 pm
BydliskoCOLON Kosice/London

Poslať od Depeshak » Pon Jún 14, 2004 12:33 pm

Zdravim Vas,

Xcel by som vediet Vas nazor na moju situaciu. S najvacsiou pravdepodobnostou ma vezmu {od 07.2004} do opatrovatelskeho ustavu, nedaleko Londona, v meste Surrey.Som student, ktory xce makat na to, aby v marci 2005 som prisiel domov na SK s kopkou peniazkov {cca. 2500 libier} na studium na VS. Mam vobec sancu splnit svoje ambcie?

Ponukaju mi plat 950 / month. Da sa z toho zit?

300- ubytovanie
strava zabezpecena....

Rozmyslam tiezvo, ze sa mi podari usetrit cca. 300 libier/ mesiac.???
Depeshak

Sukino
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 18
RegistrovanýCOLON Pon Jún 07, 2004 12:21 pm

Poslať od Sukino » Uto Jún 15, 2004 9:55 pm

ake extremy :)
najprv tu hunter vypise milionarsky rozpocet a potom depesak ze 2500£ za 9 mesiacov kopa penazi ;)
inak ked mas po odpocitani ubytka 650£ a stravu zabezpecenu, kde vydis problem usetrit si minimalne 300 £ ?
Najdrahsie veci mas zabezpecene, ceny sluzieb ta nemusia velmi trapit
Naposledy upravil 1 dňa Sukino, celkovo upravené 0

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Str Jún 16, 2004 9:44 am

Sukino, zalezi na tom, co chces v UK robit - ci si tu chces zarobit par drobnych a vratit sa do skoly na SK (Depesak), alebo tu chces zit so vsetkym, co k tomu patri (Hunter).

Depeshak
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 10

Poslať od Depeshak » Str Jún 16, 2004 3:42 pm

hej, lenze ja si predstavujem to "setrenie" tak, aby som mohol normalne "existovat", to znamena kupit si nieco na seba { btw. co stoji oblecenie v Londone, obuv,??? Lacnejsie ako na SK? Existuju tam nejake "blsie" trhy?

Takisto ma zauima, kolko vas priemerne vide na mesiac strava? Od-do...

Vdaka za odpovede....

Depeshak
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 10

Poslať od Depeshak » Štv Jún 17, 2004 10:43 am

No ja by som sa aj vybral do Bristolu, ale chapes, nedostanem tam taky plat ako v Londyne,...

Ked bude najhorsie, tak sa vyberiem do Bristolu... :)

Xcem len jednoducho na urovni prezit, a popritom si aj nieco nasetrit...Najlepsie v EN kvoli jazyku...
Depeshak

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Pia Jún 18, 2004 9:40 am

Depeshak píšeCOLONNo ja by som sa aj vybral do Bristolu, ale chapes, nedostanem tam taky plat ako v Londyne,...
Ale co ocakavas, ze v Londyne ti daju za nekvalifikovanu pracu (ktoru si asi hladas - usudzujem podla inych prispevkov) 10 libier a v Bristole len polovicu? Dostanes minimalnu mzdu (tu i tam), z ktorej das v Londyne riadny kus na byvanie a cestovanie.

PS: Neplati ma Bristol City Council, aby som mestu robil reklamu, aj ked to tak mozno vyzera. :)

mike2star
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 81
RegistrovanýCOLON Str Apr 28, 2004 12:45 pm
CONTACTCOLON

blsaky...

Poslať od mike2star » Sob Jún 19, 2004 11:38 pm

Ci tu existuju blsaky, hehe.
Na kazdom rohu... ked teda nebyvas v soho.
Za vsetky spomeniem len camden market, v camden town.
Zatial,
mike

BUTTON_POST_REPLY