Car insurance

Banky, bankové účty, presun financií na SK, otvorenie účtu v UK banke...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
hlohovcan
Member
Member
PríspevkyCOLON 64
RegistrovanýCOLON Pon Aug 16, 2004 7:57 pm
BydliskoCOLON Manchester ==> Toronto

Car insurance

Poslať od hlohovcan » Ned Sep 05, 2004 11:32 am

Najlacnejsia poistka na auto co som nasiel cez internet je okolo 650 libier na rok. Samozrejme beriem do uvahy ze tu nemam nijaku credit history a insurance history, ale aj tak sa mi to zda vela. Ved v USA som za tie peniaze mohol mat Full Coverage na 3 auta luxusnej triedy....
Moze mi niekto poradit dobru poistovaciu spolocnost, ktora ale poskytuje poistenie na dobu 6 mesiacov?
Thanx.

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Ned Sep 05, 2004 1:17 pm

Mily Hlovovcan! :-)

Bud rad ze je to iba tych £650! Uz som na tejto stranke par krat popisala od coho sa odvija vyska tvojho motor insurance premium. Neviem ci sa mi chce znova opakovat :-).
Takze:
1. druh poistenia:
a/ comprehensive
b/ third party, fire and theft
c/ third party only
2. vodica - vek, pohlavie, dlzka jazdenia - teda skusenost, pocet rokov bezhavarijneho jazdenia v UK
3. auta - make and model, vekost motora atd.
Ovplivnuju to aj ine faktory, ale to su uz detaily o ktorych vedia len individualny underwriters. Nie je to vobec jednoduche a uz vobec sa tvoja vyska premium neda porovnavat s inymi ludmi a totalne nie s USA!!! Az ma rozculuje taka pripomienka! V USA je vsetko ine - vacsie prijmi, nizsie ceny !!!!! :-((((.
Fakt ze v UK nemas credit history na to nijako nema vplyv ale skutocnost ze chces poistenie len na temporary basis - teda pol roka vysku poistneho urcite zvysuje.
Konkretne ti ziadnu poistovnu poradit nemozem lebo nepoznam tvoje circumstnaces, ale ked sa ti tych £650 zda vela a sam si nemozes nijako inac poradit, zajdi za nejakym insurance brokerom. :-).

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Ned Sep 05, 2004 2:16 pm

650 libier je pre cloveka bez no claims bonus-u celkom realna cena a nie prave najhorsia (tipujem, ze ide o auto nizsej strednej triedy). Uz po prvom roku bez "claims" sa poistka znizuje, v mojom pripade bude na to iste auto takmer 60% z povodnej ceny.

Ako napisala Gina, zalezi na mnohych faktoroch, napr. vseobecne je poistka na 2 ludi (z toho jedna zena) nizsia ako len na jedneho chlapa, auto s nizsim zdvihovym objemom motora a zakladnou vybavou bez doplnkov ako Al kolesa ma nizsiu poistku, atd.

Otvor si stranku poistovne alebo lepsie brokera, daj si urobit "quote", vyskusaj hociake kombinacie aj na rozne auta. Clovek by neveril, ze na Ford Probe vychadza dvojnasobna poistka v porovnani s Vauxhall Calibra, teda auta v rovnakej triede, cene, vybave,... Vyvaruj sa japonskym autam zo sedeho exportu, tie casto poistovne odmietaju poistit a ak ich poistia, tak draho.

Ja mam dobre skusenosti s www.its4me.co.uk.

hlohovcan
Member
Member
PríspevkyCOLON 64

Poslať od hlohovcan » Ned Sep 05, 2004 9:15 pm

Gina,
:-)
dakujem za poucenie o faktoroch ktore maju vplyv na poistne, ale tie su mi uz zname par peknych rokov....
Samozrejme ze mi ide len o liability, alebo third party only, ako chces. Jedna sa o 1997 Skodu Feliciu.
Ide mi len o odporucenie nejakej poistovne s najnizim premium, to je vsetko. Ved aj v USA je rozdiel medzi GEICO a napriklad PROGRESSIVE v stovkach dolarov pri rovnakych podmienkach poistenia.

Jaro,
diky za link, hned to checknem.

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Ned Sep 05, 2004 10:11 pm

Asi tak Hlovovcan,

ak by ti faktory ktore maju vplyv na vysku poistneho boli uz par rockov dobre zname, nepolozil by si otazku ktoru si polozil, lebo by si vedel ze quote ktory ista poistovna da jednemu asi tazko da aj druhemu, ze?
Termin third party only som si nevymyslela ja, ale je to co sa v UK pouziva, tak si nan zvykni lebo pri telefonnej konverzacii a ziadani o quote ti bezny sales person asi nebude rozumiet. Zabudni na USA, si v UK a par veci ta tu este urcite prekvapi.

Nemyslim ze bez no claims bonus-u zozenies nieco o mnoho lacnejsie ako £650/rok, ale aj tak good luck searching!

Dusan
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 229
RegistrovanýCOLON Ned Jún 20, 2004 2:09 pm
BydliskoCOLON Sheffield
CONTACTCOLON

Poslať od Dusan » Pon Sep 06, 2004 12:11 am

hlohovcan
Member
Member
PríspevkyCOLON 64

Poslať od hlohovcan » Pon Sep 06, 2004 11:11 am

Dusan,
dik za link, trochu som sa v tom poprehrabaval, takze tych 650 za Third party, F&T vyzera fajn kedze nemam nijake no claims bonusy....
Gina,
som HloHovcan, nie HloVovcan :-)

Dusan
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 229
RegistrovanýCOLON Ned Jún 20, 2004 2:09 pm
BydliskoCOLON Sheffield
CONTACTCOLON

Poslať od Dusan » Pon Sep 06, 2004 11:22 am

Podla mna mozes kludne mat aj o 200ky lacnejsie. Ja som si vcera zadal confused.com - Peugeot 206 1.6liter 4 rocny (cena 4000) najlacnejsia poistka bola Ł380 so spolucastou Ł150. Tiez nemam NC Bonusy.

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Pon Sep 06, 2004 11:47 am

Dusan, vdaka za link na www.confused.com, zaujimava sluzba, podobna www.its4me.co.uk.

Naozaj sa oplati "nakupovat dookola" (shop around) :-). V confused.com mi vysla najnizsia poistka na Vaux Vectra na £455, zatialco cez its4me.co.uk na to iste auto bola ponuka poistovne Fortis vo vyske £315. (to su poistky s 1 rokom no claims)

Zaver: je dobre spravit si co najviac quotes a vybrat si tu najlepsiu ponuku.

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Pon Sep 06, 2004 6:11 pm

som HloHovcan, nie HloVovcan :-)
ups! apologies HloHovcan!!! :-((
Peugeot 206 1.6liter 4 rocny (cena 4000) najlacnejsia poistka bola Ł380 so spolucastou Ł150.

poistka na Vaux Vectra na £455, zatialco cez its4me.co.uk na to iste auto bola ponuka poistovne Fortis vo vyske £315.
Chlapci, to hovorime o TPO cover, ze? Lebo na comp. a este k tomu s bydliskom v Londyne, uch.. ani nechcem hovorit (kolko topanok by som za tie extra prachy nakupila!!!! :-((( - az to srdce boli), a to ako broker urcite hladam na tych "najspravnejsich" miestach :-((.

hlohovcan
Member
Member
PríspevkyCOLON 64

Poslať od hlohovcan » Pon Sep 06, 2004 7:11 pm

Gina, co topanok, ale piva :-)
Ale ked chceme jazdit tak asi moc na vyber nemame, but platit poistku alebo chodit busom.... :-)
Dusan, tak ta Tvoja Quote ma ocarila, takze skusim este aj ja trochu viac "shop around"....
Este jedna vec, keby som na poistku pridal moju Common-law partnerku, ktora ma menej ako magickych 25 a vodicak nejake 4 roky, malo by to zelany vplyv na vysku poistky? Co skor nezelany vzhladom k jej veku....
A posledna hlupa otazka, pri samotnej kupe auta treba mat uz postku dojednanu a preukazat to, alebo staci az potom?

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Pon Sep 06, 2004 7:28 pm

Este jedna vec, keby som na poistku pridal moju Common-law partnerku, ktora ma menej ako magickych 25 a vodicak nejake 4 roky, malo by to zelany vplyv na vysku poistky? Co skor nezelany vzhladom k jej veku....
Common law partner ti neprida na vyhode tak ako by ti pridal spouse (teda manzelka), skusit ale mozes. Fakt ze ma pod 25 kompenzuje to ze je zenou. :-). Odporucam iba oskusat.
pri samotnej kupe auta treba mat uz postku dojednanu a preukazat to, alebo staci az potom?
Nie, lebo poistka a dohaduje na registracne cislo auta. Teoreticky by si ale mal byt poisteny hned ako autom vyjdes od dealera na public highway. Ale ak si vybavis poistku a auto ti medzitim niekto vyfukne, tiez ta to nepotesi, ze? Poradim ale tak, ak si na 100% isty ktore auto chces a beries, mozes skusit zaplatit depozit (par stovak), potom vybavis poistku a vratis sa vyplatit auto, ktore si mozes v pohode odviest uz poistene. Aj ked vela ludi takto nepostupuje, najprv si auticko odvezie a potom ho poisti. Zalezi na tom aky risk chces na seba zobrat. :-).
Na zaver, nepodcenujem schopnosti nikoho, ale daj si pozor aby si pri kupe ojazdeneho auta mal vsetky dokumenty a aby boli v poriadku. :-) Potom este nezabudni na malickosti ako road tax, parking permits a tak. :-). Enjoy driving!!

hlohovcan
Member
Member
PríspevkyCOLON 64

Poslať od hlohovcan » Pon Sep 06, 2004 7:36 pm

Gina,
tak to bola instant response :-)
Takze to s mojou Common Law odskusam a potom dam vediet ako to dopadlo....
Takze aj parking permits? :-) Dobre ze je tu taketo forum a ochotny diskutujuci (ako Gina) ochotny mi vysvetlit veci na ake som si nezvykol v USA.... Takze sorry za moje hlupe otazky :-)
Takze parking permits sa asi vybavuje na City Council, nie? Aby som si nehladal auto rano na zachytnom parkovisku.....

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Pon Sep 06, 2004 7:55 pm

Takze parking permits sa asi vybavuje na City Council, nie?
Presne tak. Povacsine je to na environmentalnom departmente.
sorry za moje hlupe otazky
Na tie sme si uz davno zvykli :-))

hlohovcan
Member
Member
PríspevkyCOLON 64

Poslať od hlohovcan » Pon Sep 06, 2004 8:23 pm

Hlupe pre toho kto je to xxx rokov. Zakladne pre toho co sme tu 5 dni.
No disrespect ;-/

truhlik
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 12
RegistrovanýCOLON Ned Okt 03, 2004 8:32 pm

Poslať od truhlik » Sob Okt 16, 2004 7:24 pm

Vi ste bohovski.Naco si tu kupujete stare sunky a potom tu mate problemy s insurance.Ja tu jazdim na slovenskych znackach uz par rokov neplatim pokuty,ked ma aj zastavili chlpaty tak nekladly ziadne hlupe otazky ci som poisteny,registrovany atd.Platim si vsetko doma a mam svaty pokoj :-D :-D :-D

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Sob Okt 16, 2004 8:45 pm

Vi ste bohovski.Naco si tu kupujete stare sunky a potom tu mate problemy s insurance.Ja tu jazdim na slovenskych znackach uz par rokov neplatim pokuty,ked ma aj zastavili chlpaty tak nekladly ziadne hlupe otazky ci som poisteny,registrovany atd.Platim si vsetko doma a mam svaty pokoj :-D :-D :-D
My sme bohovski ale ti si potom riadny TRUHLIK!!! Ak je to pravda co pises, si mojim nepriatelom cislo jeden!!! Po prve, jazdit v UK na Sk znacky je limitovane casom. Po druhe, ludia ktory neplatia pokuty a maju neadekvatne poistenie, resp. jazdia bez neho su odpad spolocnosti, nemoralni a aroganti hlupaci!!! Mozno sa snazit vybabrat so system ale verim ze system raz s vybabre s tebou tak ze sa s toho skoro nespamatas! Nebudem tu rozpisovat mozne consequences nedostatocneho poistenia a nasledky moznej havarie z legalneho hladiska, lebo ty sa nad tym aj tak iba arogantne zasmejes.

Btw, neviem kto tu rozpraval o starych sunkach. Vacsina slusnych ludi s hodnotami pouziva auto na transporatation a nie ako symbol of status. Davaj pozor na svoj Mercedes lebo clovek nikdy nevie.

:-((((((((((((((((((((

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Ned Okt 17, 2004 10:47 am

Truhlik, to co robis ty, to robia typicki vychodoeuropski spekulanti.

Co urobis ak naburas niekomu v UK auto? Zistia, ze si tu mal svoje super nove slovenske auto na cierno a daju ti to preplatit CASH. Tiez by ma zaujimalo ako si vyriesil detaily ohladom bezpecnosti cestnej premavky - napriklad mas nastavene reflektory, alebo pouzivas aspon nalepky na nich? Alebo veselo oslepujes protiiduce auta?

A k tym sunkam, co si tu kupujeme... vacsina z tych, ktori si tu kupia sunku auto, nemali ani na slovensku peniaze na to, aby si tu priniesli novu Fabiu. Proste na to nemali peniaze, aby si tu doniesli novy voz ako ty. A tie "sunky" nie su az tak hrozne - na Slovensku by to boli fajnove auticka, vycnievajuce nad priemerne Skody 120 (ci sa ti to paci, alebo nie, toto je stale najcastejsi typ auta na SK).

Neviem, ale mam pocit, ze aj kvoli vychcancom ako ty je Slovensko v takej prdeli a nikdy sa z nej nedostane. :(((

ancestor
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 36
RegistrovanýCOLON Uto Aug 03, 2004 7:27 pm
CONTACTCOLON

Poslať od ancestor » Ned Okt 17, 2004 11:11 am

truhlik píšeCOLONPlatim si vsetko doma a mam svaty pokoj
No, Jaro, ked si to tak vezmes, tak nam prispieva do statnej Slovenskej pokladnice vlastne za nic:o)

BUTTON_POST_REPLY